Soutěž: 6

Monica Bellucci A.C. — Youngsters FC B

Kanonáda na Aritmě
Dnešní den naše Béčko zavítalo ve večerním zápasovém čase (podobném zápasům ligy mistrů) na hřiště SK Aritma Praha, kde jejím soupeřem byl tým Monica Bellucci A.C. nacházející se na chvostu tabulky. Cíl byl jasný-naši borci potřebovali plně zabodovat.
Počátek hry byl z obou stran velice opatrný a do žádných výrazných akcí se nikdo moc nepouštěl. Snad to bylo dáno i kvalitou povrchu, který byl po předchozím dešti uklouzaný. Youngsters nicméně od počátku měli více ze hry a drželi míč i více na svých kopáčkách. Když už to vypadalo, že první poločas bude pouze vzájemné oťukávání, přišla v 25 minutě nenápadná nakopávačka ze strany Monicy Belluci na nabíhajícího Kovaříka a ten skákající balon ze vzduchu přeloboval přes doposud bezchybně chytajícího Vávru a míč zapadl do odkryté branky. Odpověď nečekala dlouho a doposud spící malá kopaná se stala pořádným fotbalem. Monica si nestihla ani pořádně oslavit vedení a už bylo srovnáno na 1:1. V 27. minutě po krásné kombinační akci ze strany ještě prodloužil míč Sobotka na napřaženého Drába a ten se již do odkryté branky se svým útočným stylem nemýlil. Monice dovolili po srovnání borci Béčka víceméně jen rozehrát. Dotírající Letko vybojoval out, na nic nečekal, sebral míč a hodil jej na nabíhajícího Hrubého, který jej uklidil ze vzduchu do pravého růžku. 2:1. To už běžela 28. minuta a do konce poločasu Monica Belluci Younsters už do ničeho výrazného nepustila.
Začal druhý poločas a bylo vidět, že kluci Youngsters byli při chuti. Hrálo se celkově ve vyšším tempu-nahoru dolů. Prolomil to až v 41. minutě out, který si vzal doposud aktivně hrající Pánek a dlouhým náhozem přesně trefil hlavu růžového dresu, který si ještě vylepšoval pozici a ukázkovým temenem skóroval před Hrubým pod víko vlastní branky. 3:1 pro Youngsters. Monica se snažila kousat v podobě faulů a nakopávání zejména Pánka, kterému se tak snažili znepříjemnit postup směrem k jejich bráně. Ten se však při jedné akci vysmekl, po pravé straně naběhl k bráně a ještě přihrál doleva na volného Sobotku. Ten s rozvahou ještě zpracoval míč, podíval se a po zemi prostřelil gólmana. 4:1. Následně se chvíli hrálo bez branek a bez výrazných šancí. Ze hry měli v tu chvíli více hráči Monicy Belluci, avšak hecující Letko zpátky vracel Youngsters pozornost. Nicméně pár minutek před koncem se povedlo Youngsters přečíslení a Marcin těsně minul křižně vyslanou přihrávku od Hrubého, kterou mohl zaslat do odkryté brány. Napravil to však víceméně v poslední akci Youngsters, kdy pumelicí z halfvoleje ještě z otočky po vzoru svých lektorů z ligy mistrů propálil z dálky gólmana. V zápětí již zazněla jen píštalka rozhodčího a Youngsters B výhra byla dokonána s jednoznačným výsledkem 5:1.
Na další zápas váz zveme ve čtvrtek 23. 11. od 18:30 na hřišti Mikulovka, kde se naši borci utkají s dalším důležitým soupeřem Libeň SK B.
Tak přijďte fandit!

Modrá vopice TJ — Youngsters FC B

Béčko bere body i do třetice!
V úterý podvečer se na Pražačce Béčko chystalo na své třetí vystoupení v 6.lize. Oproti minulému kolu jsme nemohli využít defenzivní umění Letka a ofenzivní schopnosti Hada. Dobrou zprávou byl však návrat Býčka do obrané linie týmu.
Utkání začalo opatrně s obou stran. Možná to bylo neúčastí rozhodčího, kdo ví. Naše obrana s přehledem hlídala soupeřovo pokusy a nepouštěla ho k ohrožení naší brány, kterou pro tento zápas hájil opět Vávra. Po pár minutách šla však opatrnost stranou a začalo se hrát nahoru dolů. Šance se střídali na obou stranách. Do vedení jsme nakonec šli my, zásluhou Hrubého, který je zatím nejlepším střelcem týmu. Soupeři se bohužel po naší chybné rozehrávce podařilo ještě do poločasu srovnat na 1:1.
Druhý poločas pokračoval podle stejných not, jako skončil ten první. Šance se střídali na obou stranách, ale ani jednomu týmu se nedařilo prosadit. V našem případě nám k tomu nepomohlo ani několik rohů a dlouhých autů. Hrubý si v samostatném úniku neporadil s domácím brankářem a když Pánek v poslední minutě nasměřoval své zakončení pouze do tyče, bylo o dělbě bodů rozhodnuto. Nutno však podotknout, že diváky i přes nedostatek branek, zápas rozhodně nenudil.

Youngsters FC B — Bro´s

Béčko slaví první vítězství v 6.lize!

Ve čtvrtek podvečer na Mikulovce se chystalo Béčko na svůj druhý zápas v šesté lize. Soupeřem jim byl tým BRO´S, který nás trochu zastrašil jeho vysokou výhrou v prvním kole. Navíc místo osvědčené jedničky Letka, se tentokrát do brány postavil Vávra. Předzápasové obavy ze síly soupeře však byly rychle pryč. Poctivá obrana, přesné přihrávky a klid na kopačkách nám od začátku přinášel hned několik šancí. Bylo otázkou času, kdy se některá z nich ujme. Bohužel to byl však soupeř, který se z první vážnější střely dokázal prosadit a ujmout se vedení 0:1. To však zdravě naštvalo Marcina, který si na polovině hřiště prohodil balon mezi dvěma hráči, navedl si balon na střed hřiště, kde oklamal obránce, a pohotově mezi nohama vyběhnuvšího golmana srovnal na 1:1. O prát minut později bylo ještě veseleji. Hrubý našel před bránou osamoceného Hada a ten překlopil vedení na naši stranu. Poločas tak skončil naším vedením 2:1.

Po přestávce se obrázek hry moc nezměnil, soupeř místo kombinace volil dlouhé nákopy před bránu, které si s klidem pohlídal Letko s Marcinem. Když už soupeř dostal možnost alespoň zahrávání rohového kupu, tak byl za to potrestán. Vávra v bráně si sebral nákop ze vzduchu a přes celé hřiště ho poslal do odkryté brány, 3:1. Vedení o dvě branky nám dodalo ještě více klidu. Začali jsme v klidu kombinovat, hlídat si průběh zápasu a následoval festival zahozených šancí z naší stany. Nejvíce se v tomto ohledu činil Dráb s Hrubým. Hrubý nakonec smůlu prolomil minutu před koncem, kdy nachytal soupeřova golmana téměř od rohového praporku a upravil skóre na konečných 4:1.