Soutěž: 7

Torpédo Řepy — Youngsters FC B

V 9. kole se naše béčko utkalo s týme Torpédo řepy. Tým, se kterým si béčko odbylo premiéru v hanspaulce již minulou sezonu. Řepy hrají domácí zápasy na Aritmě, a tak menší část soupisky měla konečně radost, že se nemusela proplétat Prahou. Řepy od minulé sezony posílili o pár dalších hráčů a už před začátkem to vypadalo, že to nebude jednoduché utkání. Do sestavy Youngsters se po rybolovu vrátil i střelec Mikeš. Sestava se tak po několika zápasech trochu změnila.

Zápas začal kombinační hrou na naší straně, kdy jsme se pokoušeli vytáhnout blok hostů na naši polovinu a pomocí přihrávek se dostat do přečíslení. Hosté se snažili nakopávat na věž vepředu (nějaký vzdálený příbuzný Tomáše Chorého). Naše kombinace na začátku zápasu nebyla v některých chvílích úplně přesná a z toho pramenili brejky soupeře a fauly našich hráčů. Všechny nebezpečné situace s přehledem vychytal do obvyklé formy rozchytávající se Šaněk. My jsme se stále snažili držet balon a tím se dostávat do šancí a jedna přišla zhruba v polovině prvního poločasu. Dráb zpracoval přihrávku zády k bráně a přiťukl balon Hamouchemu, který místo přihrávky vystřelil svojí žíhavou střelu, která přes teč doputovala až do brány. První šok pro soupeře, který měl v té době souvislejší tlak na naši bránu. Druhý šok přišel hned o pár minut později. Tomáš Had si povodil soupeře po lajně a jako hráč Premier League Wilfried Zaha obešel vše co mu stálo v cestě a střelou k tyči upravil skóre na 2:0. Aby toho nebylo málo, po dalších minutách přišel třetí šok pro domácí. Tomáš Had si přiťukl se svými spoluhráči a upravil skóre na 3:0 pro nás. Z tohoto pohledu se dá říct, že toto byl jeden z nejlepších zápasů béčka v sezoně. Je vidět, že širší hřiště hráčům svědčí a dává jim víc prostoru pro kombinaci. V poločasovém okénku se do hry dostal i téměř neviditelný kapitán domácích, který si začal stěžovat na obuv našich hráčů. S výmluvou typu, my jsme tu taky hráli v lisovkách, ale dodržujeme pravidla, si naši dva hráč museli přezout do klasické obuvy.

Druhý poločas jsme začali stejně jako v prvním poločase. Domácí si už na naše kombinace dávali větší pozor a začali hrát důrazněji, jedna ze ztrát na polovině znamenala přečíslení, ze kterého hosté střelou na zadní tyč korigovali stav na 3:1. My jsme se stále snažili hrát vlastní hru, ale ztrát přibývalo, a tak musel několik zákroků vytáhnout brankář Šaněk. Naštěstí párek v rohlíku a malinovka před zápasem našeho brankáře doplnily potřebnou energií, a tak branka zůstala pro další góly zavřená. V dalším okénku se do hry dostal Martin Mikeš, nejprve svým bráněním zamezil vhazování do brejku, což vyústilo v menší strkanici, ze které odešel se žlutou kartou. O minutu později už zakopával balon, pro který se hnal hráč domácích a byla z toho další strkanice. Naštěstí červená karta zůstala v kapsičce rozhodčího. Kartou poznamenaný Mikeš to naštěstí rozdýchal na střídačce a poté necelých 6 minut před koncem pojistil vítězství Youngsters střelou pod nohy brankáře. Posledních pár minut jsme již bránili a drželi balon, tlak hostů ovšem žádný další gól nepřinesl.

V souboji o II. Místo v tabulce tak vyhráváme a čekáme na další týmu Lužinyyy boys, kteří musí vyhrát, aby si udrželi první místo v tabulce. Youngsters B tedy mají postup do 6. ligy ve svých rukou a postup můžou potvrdit již v dalším kolem proti týmu Pyjavice SK.

Youngsters FC B — Vystřelený střely

YOUNGSTERS „B“ OTOČILI POLOČASOVÝ VÝSLEDEK A MOHOU POMÝŠLET NA POSTUP

Vystřelené střely, tým plný mladíčků, kteří byli doslova jako utržený ze řetězu s fanclubem čítající cca 50 členů. Tak nějak by se v krátkosti dal shrnout náš soupeř. Dejvické Hanspaulské hřiště, které bývalo domácí baštou „A“ týmu a k tomu sluníčko, které na hráčích rovnou měnilo pot v páru. Naše soupiska čítala dva borce na střídání a pár fanoušků, kteří to měli, tak blízko, že dorazili dokonce i pěšky. Zápas jsme začali celkem aktivně, nicméně „mladíci“ byli tentokrát v jiném dresu. Po několika neproměněných šancích Hanzíka šel náš soupeř z ničeho nic do vedení. Opravdu jich bylo plné hřiště a i když následně vyrovnal Dráb po výborně kombinaci s Hanzíkem, střely opět odskočili do vedení. Na polovině hřiště přišla Letkova minela a útočník pelášející sám na branku, se bohužel nemýlil. Za nepříznivého stavu nás několikrát v brance podržel Šaněk a poté skončil první poločas.

Do druhého poločasu jsme opět nevstoupili dobře a v úmorném vedru se snažili přežít útoky běhavěho soupeře. Pouze opětovně skvěle chytající Šaněk a konstrukce brány byli proti navýšení skóre. Aktivně hrající Hanzík se nakonec přeci jenom dočkal čestného úspěchu, když Letko napravil svojí chybu z prvního poločasu a po klasickém úprku po lajně namazal Kubovi proti noze a bylo to 2:2! Vystřelené střely dál předváděly festival zahozených šancí a i když je jejich fanclub hnal za vítězstvím oni by snad gól nedali ani z brankové čáry. Běhavější, víc na balonu aktivní soupeř doplatil na jedinou věc, která jim zkrátka ještě nějakou dobu bude chybět a tou je zkušenost. Youngsters si v klidu počkali na svojí šanci a ta přišla pár minut před koncem. Hanzík si převzal balón v útočné polovině, ronaldhinovkou nasadil obránci housle a podtlakem křižujícího beka napálil svojí slabší nohou míč rovnou do vinglu a bylo hotovo! Fanclub domácích hromadně povzdechl a i přes závěrečnou snahu musel svým chlapcům zatleskat pouze za dobrý výkon, protože body si odnesli ty správný „mladíci“. Odmakané vítězství v nepříjemném počasí drží „B“ tým stále na dostřel a o postupu, tak rozhodnou vzájemné zápasy.

Youngsters FC B — Namo FC

YOUNGSTERS FC B NAVAZUJE NA PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ
 
V pořadí druhém zápase letošní sezóny jsme doslova vyválčili další dva body do tabulky proti týmu Namo FC. Namo bylo stejně jako my ve svém prvním zápase úspěšné a oba týmy si chtěli připsat ve čtvrtek na plácku v Hrabákové vítezství a pokračovat v sérii výher.
 
Bohužel tento zápas fotbalové krásy moc nepobral a od začátku to byl boj. Důrazní hráči Nama, nám od začátku dělali problém. Chvíli trvalo, než jsme se s tím srovnali a začali držet balon a kombinovat. Odměnou nám byl gól Pánka, který tečovanou střelou překonal hostujícího brankáře. Vedení nám, ale bohužel klidu nedodalo, chvílemi to byl zmatek a doslova kopaná. Poločas tak bez výraznějších dalších šancí skončil naším vedením 1:0.
 
Druhý poločas začal stejně jako první skončil. Jeden souboj střídal druhý, šance nepřicházeli, ani na jedné straně. Bohužel v 45 minutě se po jednom ze soubojů před naším vápnem odrazil balón přesně k soupeři, který prostřelil bránící hráče a nedal Letkovi šanci reagovat. Béčko však zbraně nesložilo, na to vzít si vedení zpátky bylo ještě spoustu času. Nakonec jsme na něj nemuseli ani moc dlouho čekat. Máca si na soupeřově polovině zpracoval míč, otočil se kolem bránícího hráče a s přispěním brankáře nás poslal do vedení. Posledních 10 minut se odehrálo s jasným heslem: „gól už nedostaneme“. Youngsters se stáhli před vlastní bránu a bránili nejtěsnější možný výsledek, což se jim nakonec bez velkých obtíží povedlo.
 
Připsali jsme si tak druhé letošní vítězství, i když diváky jsme tentokrát moc nepotěšili, ale i takové zápasy se musí hrát. Pozitivem, je fakt, že dokážeme jezdit po „zadku“ a urvat i zápasy, které se nedají uhrát fotbalovosti, ale jen bojovností. Příští zápas čeká borce z béčka tým Yamato Day 22 na Mikulovce tak přijďte fandit!