Soutěž: Ostatní zápasy

G.I.C La Plate de Cünde — Youngsters FC

Preview

Pozvánka na nedělní šlágr!

Už po obdržení rozpisu pohárových zápasů bylo velice pravděpodobné, že v rámci druhého kola proběhne souboj s týmem G.I.C La Plate. Ačkoli La Plate je součástí Hanspaulky „pouze“ 28 let, již nyní se řadí mezi historicky nejúspěšnější týmy. Neopomínaje jejich loňskou jarní spanilou jízdu v první lize, na kterou navázali 4. místem v lize mistrů, což je nejlepší český klubový výsledek v historii! Tento duel také okoření jeden z našich bývalých hráčů, Jakub Stehno, který nyní hájí branku La Plate. Určitě bychom mu pár gólů nadělili rádi, protože u nás se mu do branky rozhodně nechtělo :)).

Naposledy jsme se s týmem z 1. ligy setkali rovněž v pohárovém utkání, v roce 2020 se nám těsně před branami finále postavila do cesty Santa Dominica. A ačkoli bylo viditelně jasné, kde je fotbalová kvalita, tak naše bojovnost dělala soupeři velké problémy. Nakonec z toho byla těsná porážka 2:3, ale fotbal to byl rozhodně koukatelný. Podaří se nám navázat na naše dávné tažení až do semifinále nebo vypadneme již ve 2. kole?! V neděli všichni na značkách!

🏆 2. kolo ligového poháru Pavla Formáčka
🆚 G.I.C La Plate
🏟️ Pražačka
🕒 5.3.2023 / 12:30
Report:

YOUNGSTERS NA FAVORITA NESTAČILI A V POHÁRU KONČÍ.

O našem soupeři v druhém kole hanspaulského poháru toho tady padlo víc než dost a my už teď můžeme pouze potvrdit jeho kvality. Hned od začátku se do nás herně i fyzicky mnohem lépe připravené La Plate zakouslo a začalo nás demolovat. Především hra s vysunutým brankářem nám dělala obrovské problémy a prakticky od patnácte minuty nebylo o co hrát. Za zmínku snad stojí jenom opětovně famózně chytající Nováček, který prakticky sám zabránil většímu přídělu. Výsledek je trochu smutný i vzhledem k neproměněným šancím na naší straně, kterých bylo celkem dost, včetně snad tří nebo čtyř nastřelených konstrukcí. Na druhou stranu, možná dobře, že soupeř díky tomu nemusel zařadit větší rychlostní stupeň a zdemolovat nás tak ještě víc. Každopádně soupeři gratulujeme k zaslouženému postupu a děkujeme za zkušenost, kterou jsme si z tohoto zápasu odnesli. „Zklamaní nejsme. Prostě jsme si to zkusili, jaké to je hrát s republikovou špičkou a i když se nám zápas výsledkově nepovedl, jelikož ten rozdíl byl prostě evidentní, tak vzhledem k tomu, že jsme prakticky jen banda kamarádů, které baví fotbal a už dávno se většinově nevěnujeme tréninkům, víkendovým mistrákům a dalším věcem spojenými s vyšší úrovní, tak i tak jsem na nás tým velmi pyšný, doplnil kapitán Maršoun.“

Youngsters FC B — Gobi dezert

Béčko začalo přípravu vítězně.

Ve středu večer se borci B-Týmu sešli k přátelskému utkání na Pražačce. Soupeře jsme si našli v osmé lize pod názvem Gobi Dezert.

Cíl byl jasný. Zjistit jak na tom jsme po zimní přestávce a s jakými ambicemi, můžeme vykročit do následující sezóny v sedmé lize. Dlouhá přestávka na nás byla v úvodu znát, určitě nás čeká ještě dlouhá cesta k optimálnímu výkonu. Ale světlých momentů v našem výkonu bylo dost a máme na čem stavět.

První půle skončila vyrovnaným skóre 3:3. O přestávce jsme si řekli něco k hernímu výkonu a druhý poločas už byl v naší režii poměr 5:0. Nutno však podotknout, že s přibývajícími minutami na hřišti, nám rychle klesal fyzický fond a zmatků v naší hře začalo přibývat. Soupeř je však naštěstí netrestal.

Nechme se překvapit co nám přinese účast v sedmé lize.

Youngsters FC — Ukradený širáci

Preview:

I pro následující sezonu jsme se rozhodli přihlásit do ligového poháru Pavla Formáčka. Jelikož se tato soutěž, respektive úvodní kola, hrají ještě před začátkem samotné ligy, využíváme ji především, jako přípravu První kolo nás čeká již tuto neděli, tak si pojďme alespoň trochu představit našeho soupeře, tým Ukradený širáci.

Širáci poslední dvě sezony zakončili shodně se 12-ti body na 5. místě v 5. lize. Jinak poměrně často cestují mezi 5 a 6. ligou a ambice na postup do vyšších soutěží, tak zřejmě nemají. Naše tvrzení jen potvrzuje výsledek ze vzájemného utkání. V sezoně „Podzim 2013“ jsme Širáky deklasovali rozdílem třídy, 10:2. Zápas se odehrával, kde jinde než v 5. lize. Zatím co my, jsme touto ligou proletěli jako uragán, Širáci museli zkousnout sestup do nižší ligy.

Papírové předpoklady jsou tedy jednoznačné, pojďme je tedy společně promítnout i na hřiště!

Match report:
YOUNGSTERS SPLNILI POVINNOST A PŘÍŠTÍ KOLO SI ZAHRAJÍ PROTI ÚČASTNÍKŮM LIGY MISTRŮ!
 
Zimní pauza už je pomalu za námi a po několika halových turnajích, se náš tým před novou sezónou sešel konečně i na umělé trávě. No sešel, pracovní záležitosti, zdravotní potíže, a především program na velkém fotbale dost narušil naší početnou soupisku, a tak k utkání kapitán Maršoun musel povolat dokonce až tři kmenové hráče z B týmu.
 
Zápas jsme dokonce začali bez střídání, jelikož Nováček svůj pozdní příchod přetáhl i přes čekací dobu. Nižší úroveň soupeře (5.liga) byla dost znát, a tak, než se Nováček převlékl, Maršoun po kombinacích s Veselým dvakrát mezi nohami brankáře rozvlnil síť. Ukradený širáci sice ihned z první střely snížili, ale následně nejprve Vokoun trefil vingl a poté Maršoun dovršil hattrick, opět mezi nohami brankáře. Další dvě branky přidal Mihula a pak už sypal do kasy jednu branku za druhou Maršoun, tak rychle, že sudí zapomněl dokonce jednu branku napsat. Ve druhém poločase jsme už trochu polevili a zároveň nemohli, a tak si zastříleli i širáci. Konečný výsledek 11:5 (oficiálně 10:5) uzavřel nejhezčím gólem zápasu Veselý, který z úhlu málem protrhl síť. Zápas se hrál fair play a v nepříjemném zimním počasí musel bavit každého, kdo se přišel podívat, včetně zúčastněných borců na obou stranách hřiště.
 
Vítězství nás posouvá do dalšího kola hanspaulského poháru, kde nás za odměnu čeká loňský účastník ligy mistrů La Plate. Snad bude příjemnější počasí, abychom si tuto příležitost užili, jelikož soupeřova kvalita a ambice jsou úplně jinde. Bohužel nedělní hrací termín není pro nás ideální, a tak doufejme, že se alespoň sejdeme v hojnějším počtu.
 
⚽ 6x Maršoun, 2x Mihula, Vokoun, Veselý

Youngsters FC — Youngsters FC B

YOUNGSTERS A JEJICH PŘEDSEZÓNÍ SETKÁNÍ

Nová sezóna už je za dveřmi a Youngsters se tentokrát chystají do boje na dvou frontách. Hlavní tým čeká další složitá sezóna v druhé nejvyšší hanspaulské soutěži a oproti tomu béčko čeká premiérová sezóna v osmé lize.
Většina borců z nově složeného kádru se mezi sebou znala pouze na sociálních sítích, a tak bylo domluveno na 30.8. setkání na hřišti (Pražačka). Chlapci to vzali zodpovědně a setkali se prakticky v plném počtu, včetně zraněné brankařské jedničky Šaňka. No a co by to bylo za setkání, kdybychom si sebou nevzali balón a nedali si to na dvě. Jelikož ambice rezervního týmu míří pořádně vysoko, na jejich premiérový zápas je přišlo prověřit pár kluků z „A“ týmu. Po chvilce nostalgie, kdy se někteří borci mezi sebou neviděli i pár let, se za krásného počasí začalo hrát. Áčko, sice bez střídání, ale posíleno dvěma akvizicemi z přestupního období, šlo hned od začátku za vítězstvím. Fotbalová kvalita byla znatelná, a tak výsledek skončil jednoznačně (6:0). O to však dnes vůbec nešlo. Důležité bylo především odzkoušení vzájemné chemie na hřišti. Sledovat návraty na hřiště některých borců byla prostě paráda. I když se třeba né vždy vše povedlo. Holt zkrátka některé věci fungovali, některé nefungovali, ale to je prostě fotbal. Na druhé straně kapitán áčka Maršoun byl po zápase spokojený, a především chválil výkon nových posil, a také první hattrick Koudelky v dresu Youngsters. Přesto je třeba vypíchnout pár slov směrem k soupeři. Myslím, že to byl pro kluky křest ohněm, který zvládli se ctí a bylo vidět, že i přes prohru si to užili a těší se společně na první utkání, kde určitě dostanou přijatelnějšího soupeře. Přesně s touhle myšlenkou fungování, které je především na bázi skvělé party a chuti sportovat jsme do toho kluky s Lukášem Mihulou posunuli a oni to vzali velmi zodpovědně. Doufáme, že jim ten elán dlouhodobě vydrží. Pokud bude dobrá parta a chuť, může se dostavit i třeba nějaký ten menší fotbalový úspěch. Já jsem hlavně rád, že se povedlo některé z nich po letech zvednout ze židle a je možné je vidět zase sportovat.“ Pokud byste chtěli vidět nový „B“ tým, tak už příští týden 8.9. od 19:30 začínají první kolo na Aritmě. „A“ tým začíná 14.9. od 20:00 taktéž na Aritmě.

Youngsters FC — Morová rána 1.FC

YOUNGSTERS V OSMIFINÁLE NESTAČILI NA MOROVOU RÁNU A V LIGOVÉM POHÁRU KONČÍ.

Po loňské spanilé jízdě, až těsně před brány finále, se i letos Youngsters zúčastnili ligového poháru, ve kterém v osmifinále narazili na soupeře ze své ligy 2.B. Oproti minulému kolu nás tedy čekal opoznaní silnější soupeř, který má jednoznačně obrovskou fotbalovou kvalitu. Především středový hráč s číslem 6, který neustále hýřil pohybem, střílel ze všech pozic a kouzlil s balónem. Soupeři odpovídala i následná nominace kdy se vrátili do základu lídr Koubek, mladý talent Koudelka a brankářská jednička Nováček. Po náročném víkendovém programu chyběl v sestavě především rozehrávač Charvát, doplněn nemocnými novými akvizicemi Hájkem a Jarošem. Zápas začal ve velkém tempu a Morová rána nás až někdy svojí strojovou hrou v poli celkem přehrávala, nicméně bojovnost mladíků nesla ovoce a tak jsme to byli za začátku spíš my kdo se dostával do zakončení. Bohužel první šance byli neúspěšné a tak jsme za odměnu inkasovali jako první. Naši „mladíci“ občasným presingem získávali balóny po špatné rozehrávce brankáře, ale ani těchto chyb nedokázali využít. Několik šancí měl hlavně kapitán Maršoun, bohužel se tomuto střelci nepodařilo ani jednou přesně zakončit. Přesto jsme se dočkali vyrovnání, když tentokrát výborně hrající Mareček vypálil skákavý projektil, do kterého se skluzem vrhnul před kasou Koudelka a brankář byl bez šance. I přesto, že Morová rána byla jednoznačně fotbalovejší, drželi jsme s ní především fyzicky krok, což skvěle předváděl Vokoun, který vybojoval spousty balónu a odehrál tak jeden z nejlepších jeho zápasů v dresu Youngsters. Bohužel nejlepší zápas nehrál lídr Koubek a po jeho hrubé chybě na posledním jsme opět inkasovali.

Na začátku druhého poločasu rychle rozehrál roh Maršoun na Marečka a ten oslavil svůj disciplinovaný výkon brankou na 2:2. Perfektně chytající Nováček nás držel dlouho ve hře, bohužel další hrubice v poli mu zkazili jeho klasicky fantastický výkon mezi třemi tyčemi. Další chybu udělal kapitán Maršoun, aut do nohy sklepl příliš pomalu a poslal tak soupeře do brejku, který trestal. Jak se říká do třetice všeho „dobrého“ tentokrát opět Koubek a další chyba při rozehrávce standartky, brejk a bylo po zápase … Následně otevřená hra, odevzdanost a ztráta sil ze zápasu udělali debakl 7:2, který jsme si minimálně za prvních 40 minut rozhodně nezasloužili, bohužel zápas se hraje minut 60 a nezbývá, než soupeři gratulovat ke skvělé hře a popřát mnoho štěstí do dalšího kola kde je čeká loňský vítěz poháru a hanspaulské ligy zároveň obávaná Santa Dominica.

Youngsters FC — Diablos Blancos C.F.

Youngsters sice zvítězili, ale fotbal trpěl.
V nedělním pohárovém utkání se nám sice podařilo zvítězit, avšak výkon fanoušky rozhodně nepotěšil. Již týden dopředu jsme věděli, že nás čeká zápas proti týmu, který hraje 8.ligu a tak jsme tento zápas chtěli brát spíše jako přátelský. Na zápas dokonce dorazilo několik hráčů, kteří obuli kopačky nejméně po roce a chtěli se poprat o nominaci do důležitějších zápasů. To jsme však ještě netušili, jak moc dramatické utkání to nakonec bude (tedy alespoň výsledkově).
Do zápasu jsme vletěli jako uragán a soupeři téměř nepůjčili míč. Jenže to soupeři nejspíše vyhovovali. Skoro to vypadalo, že se soupeř na nás takticky celý týden připravoval a věděl co na nás platí. Zaparkoval autobus a jen čekal co se bude dít. Jelikož nám v sestavě chybělo hned několik technických hráčů, bylo opravdu těžké si vytvářet gólové příležitosti a spíše jsme většinu poločasu zkoušeli trpělivost brankáře střelami z větší vzdálenosti. Ačkoli snad téměř nikdy nevěděl jak udělat proti střele zákrok, všechny naše pokusy v prvním poločase pochytal. Když končil poločas za stavu 0:0, všichni jsme po sobě jen nevěřícně koukali, jak nám soupeř z 8. ligy nadělal pořádné starosti.
Druhá půle začala stejně jako první skončili. Dále jsme zkoušeli překonat zaparkovaný autobus, zatímco soupeř zkoušel chodit do rychlý brejků, kterých začalo pomalu přibývat. Jenže v tom, jakoby soupeři pozvolna narůstalo sebevědomí, což se po chvilce ukázalo jako osudné. Soupeř se rozhodl, že má navíc, odbrzdil autobus a začal se snažit kombinovat směrem dopředu. Toho jsme ihned využili a dvěma rychlými góly Maršouna a Marcina jsme šli do vedení. Poté se sice soupeři povedlo povedeným zakončením snížit, ale poté opět přišli povedené ofenzivní akce zakončené Mihulou, který dvěma brankami rozhodl o tom, kdo se stane postupujícím. V závěru ještě Diablos dělali co mohli, ale více než jeden gól se jim vstřelit nepodařilo.
V příštím kole nás čeká zápas s Morová Rána, která nejspíše přes zimní přestávku zlepšila docházku a tak nás čeká o poznání těžší utkání než při posledním střetnutí, kde jsme hráli téměř celý zápas přesilovku.