Soutěž: Pohárové zápasy

G.I.C La Plate de Cünde — Youngsters FC

Preview

Pozvánka na nedělní šlágr!

Už po obdržení rozpisu pohárových zápasů bylo velice pravděpodobné, že v rámci druhého kola proběhne souboj s týmem G.I.C La Plate. Ačkoli La Plate je součástí Hanspaulky „pouze“ 28 let, již nyní se řadí mezi historicky nejúspěšnější týmy. Neopomínaje jejich loňskou jarní spanilou jízdu v první lize, na kterou navázali 4. místem v lize mistrů, což je nejlepší český klubový výsledek v historii! Tento duel také okoření jeden z našich bývalých hráčů, Jakub Stehno, který nyní hájí branku La Plate. Určitě bychom mu pár gólů nadělili rádi, protože u nás se mu do branky rozhodně nechtělo :)).

Naposledy jsme se s týmem z 1. ligy setkali rovněž v pohárovém utkání, v roce 2020 se nám těsně před branami finále postavila do cesty Santa Dominica. A ačkoli bylo viditelně jasné, kde je fotbalová kvalita, tak naše bojovnost dělala soupeři velké problémy. Nakonec z toho byla těsná porážka 2:3, ale fotbal to byl rozhodně koukatelný. Podaří se nám navázat na naše dávné tažení až do semifinále nebo vypadneme již ve 2. kole?! V neděli všichni na značkách!

🏆 2. kolo ligového poháru Pavla Formáčka
🆚 G.I.C La Plate
🏟️ Pražačka
🕒 5.3.2023 / 12:30
Report:

YOUNGSTERS NA FAVORITA NESTAČILI A V POHÁRU KONČÍ.

O našem soupeři v druhém kole hanspaulského poháru toho tady padlo víc než dost a my už teď můžeme pouze potvrdit jeho kvality. Hned od začátku se do nás herně i fyzicky mnohem lépe připravené La Plate zakouslo a začalo nás demolovat. Především hra s vysunutým brankářem nám dělala obrovské problémy a prakticky od patnácte minuty nebylo o co hrát. Za zmínku snad stojí jenom opětovně famózně chytající Nováček, který prakticky sám zabránil většímu přídělu. Výsledek je trochu smutný i vzhledem k neproměněným šancím na naší straně, kterých bylo celkem dost, včetně snad tří nebo čtyř nastřelených konstrukcí. Na druhou stranu, možná dobře, že soupeř díky tomu nemusel zařadit větší rychlostní stupeň a zdemolovat nás tak ještě víc. Každopádně soupeři gratulujeme k zaslouženému postupu a děkujeme za zkušenost, kterou jsme si z tohoto zápasu odnesli. „Zklamaní nejsme. Prostě jsme si to zkusili, jaké to je hrát s republikovou špičkou a i když se nám zápas výsledkově nepovedl, jelikož ten rozdíl byl prostě evidentní, tak vzhledem k tomu, že jsme prakticky jen banda kamarádů, které baví fotbal a už dávno se většinově nevěnujeme tréninkům, víkendovým mistrákům a dalším věcem spojenými s vyšší úrovní, tak i tak jsem na nás tým velmi pyšný, doplnil kapitán Maršoun.“

Youngsters FC — Ukradený širáci

Preview:

I pro následující sezonu jsme se rozhodli přihlásit do ligového poháru Pavla Formáčka. Jelikož se tato soutěž, respektive úvodní kola, hrají ještě před začátkem samotné ligy, využíváme ji především, jako přípravu První kolo nás čeká již tuto neděli, tak si pojďme alespoň trochu představit našeho soupeře, tým Ukradený širáci.

Širáci poslední dvě sezony zakončili shodně se 12-ti body na 5. místě v 5. lize. Jinak poměrně často cestují mezi 5 a 6. ligou a ambice na postup do vyšších soutěží, tak zřejmě nemají. Naše tvrzení jen potvrzuje výsledek ze vzájemného utkání. V sezoně „Podzim 2013“ jsme Širáky deklasovali rozdílem třídy, 10:2. Zápas se odehrával, kde jinde než v 5. lize. Zatím co my, jsme touto ligou proletěli jako uragán, Širáci museli zkousnout sestup do nižší ligy.

Papírové předpoklady jsou tedy jednoznačné, pojďme je tedy společně promítnout i na hřiště!

Match report:
YOUNGSTERS SPLNILI POVINNOST A PŘÍŠTÍ KOLO SI ZAHRAJÍ PROTI ÚČASTNÍKŮM LIGY MISTRŮ!
 
Zimní pauza už je pomalu za námi a po několika halových turnajích, se náš tým před novou sezónou sešel konečně i na umělé trávě. No sešel, pracovní záležitosti, zdravotní potíže, a především program na velkém fotbale dost narušil naší početnou soupisku, a tak k utkání kapitán Maršoun musel povolat dokonce až tři kmenové hráče z B týmu.
 
Zápas jsme dokonce začali bez střídání, jelikož Nováček svůj pozdní příchod přetáhl i přes čekací dobu. Nižší úroveň soupeře (5.liga) byla dost znát, a tak, než se Nováček převlékl, Maršoun po kombinacích s Veselým dvakrát mezi nohami brankáře rozvlnil síť. Ukradený širáci sice ihned z první střely snížili, ale následně nejprve Vokoun trefil vingl a poté Maršoun dovršil hattrick, opět mezi nohami brankáře. Další dvě branky přidal Mihula a pak už sypal do kasy jednu branku za druhou Maršoun, tak rychle, že sudí zapomněl dokonce jednu branku napsat. Ve druhém poločase jsme už trochu polevili a zároveň nemohli, a tak si zastříleli i širáci. Konečný výsledek 11:5 (oficiálně 10:5) uzavřel nejhezčím gólem zápasu Veselý, který z úhlu málem protrhl síť. Zápas se hrál fair play a v nepříjemném zimním počasí musel bavit každého, kdo se přišel podívat, včetně zúčastněných borců na obou stranách hřiště.
 
Vítězství nás posouvá do dalšího kola hanspaulského poháru, kde nás za odměnu čeká loňský účastník ligy mistrů La Plate. Snad bude příjemnější počasí, abychom si tuto příležitost užili, jelikož soupeřova kvalita a ambice jsou úplně jinde. Bohužel nedělní hrací termín není pro nás ideální, a tak doufejme, že se alespoň sejdeme v hojnějším počtu.
 
⚽ 6x Maršoun, 2x Mihula, Vokoun, Veselý

Youngsters FC — Morová rána 1.FC

YOUNGSTERS V OSMIFINÁLE NESTAČILI NA MOROVOU RÁNU A V LIGOVÉM POHÁRU KONČÍ.

Po loňské spanilé jízdě, až těsně před brány finále, se i letos Youngsters zúčastnili ligového poháru, ve kterém v osmifinále narazili na soupeře ze své ligy 2.B. Oproti minulému kolu nás tedy čekal opoznaní silnější soupeř, který má jednoznačně obrovskou fotbalovou kvalitu. Především středový hráč s číslem 6, který neustále hýřil pohybem, střílel ze všech pozic a kouzlil s balónem. Soupeři odpovídala i následná nominace kdy se vrátili do základu lídr Koubek, mladý talent Koudelka a brankářská jednička Nováček. Po náročném víkendovém programu chyběl v sestavě především rozehrávač Charvát, doplněn nemocnými novými akvizicemi Hájkem a Jarošem. Zápas začal ve velkém tempu a Morová rána nás až někdy svojí strojovou hrou v poli celkem přehrávala, nicméně bojovnost mladíků nesla ovoce a tak jsme to byli za začátku spíš my kdo se dostával do zakončení. Bohužel první šance byli neúspěšné a tak jsme za odměnu inkasovali jako první. Naši „mladíci“ občasným presingem získávali balóny po špatné rozehrávce brankáře, ale ani těchto chyb nedokázali využít. Několik šancí měl hlavně kapitán Maršoun, bohužel se tomuto střelci nepodařilo ani jednou přesně zakončit. Přesto jsme se dočkali vyrovnání, když tentokrát výborně hrající Mareček vypálil skákavý projektil, do kterého se skluzem vrhnul před kasou Koudelka a brankář byl bez šance. I přesto, že Morová rána byla jednoznačně fotbalovejší, drželi jsme s ní především fyzicky krok, což skvěle předváděl Vokoun, který vybojoval spousty balónu a odehrál tak jeden z nejlepších jeho zápasů v dresu Youngsters. Bohužel nejlepší zápas nehrál lídr Koubek a po jeho hrubé chybě na posledním jsme opět inkasovali.

Na začátku druhého poločasu rychle rozehrál roh Maršoun na Marečka a ten oslavil svůj disciplinovaný výkon brankou na 2:2. Perfektně chytající Nováček nás držel dlouho ve hře, bohužel další hrubice v poli mu zkazili jeho klasicky fantastický výkon mezi třemi tyčemi. Další chybu udělal kapitán Maršoun, aut do nohy sklepl příliš pomalu a poslal tak soupeře do brejku, který trestal. Jak se říká do třetice všeho „dobrého“ tentokrát opět Koubek a další chyba při rozehrávce standartky, brejk a bylo po zápase … Následně otevřená hra, odevzdanost a ztráta sil ze zápasu udělali debakl 7:2, který jsme si minimálně za prvních 40 minut rozhodně nezasloužili, bohužel zápas se hraje minut 60 a nezbývá, než soupeři gratulovat ke skvělé hře a popřát mnoho štěstí do dalšího kola kde je čeká loňský vítěz poháru a hanspaulské ligy zároveň obávaná Santa Dominica.

Youngsters FC — Diablos Blancos C.F.

Youngsters sice zvítězili, ale fotbal trpěl.
V nedělním pohárovém utkání se nám sice podařilo zvítězit, avšak výkon fanoušky rozhodně nepotěšil. Již týden dopředu jsme věděli, že nás čeká zápas proti týmu, který hraje 8.ligu a tak jsme tento zápas chtěli brát spíše jako přátelský. Na zápas dokonce dorazilo několik hráčů, kteří obuli kopačky nejméně po roce a chtěli se poprat o nominaci do důležitějších zápasů. To jsme však ještě netušili, jak moc dramatické utkání to nakonec bude (tedy alespoň výsledkově).
Do zápasu jsme vletěli jako uragán a soupeři téměř nepůjčili míč. Jenže to soupeři nejspíše vyhovovali. Skoro to vypadalo, že se soupeř na nás takticky celý týden připravoval a věděl co na nás platí. Zaparkoval autobus a jen čekal co se bude dít. Jelikož nám v sestavě chybělo hned několik technických hráčů, bylo opravdu těžké si vytvářet gólové příležitosti a spíše jsme většinu poločasu zkoušeli trpělivost brankáře střelami z větší vzdálenosti. Ačkoli snad téměř nikdy nevěděl jak udělat proti střele zákrok, všechny naše pokusy v prvním poločase pochytal. Když končil poločas za stavu 0:0, všichni jsme po sobě jen nevěřícně koukali, jak nám soupeř z 8. ligy nadělal pořádné starosti.
Druhá půle začala stejně jako první skončili. Dále jsme zkoušeli překonat zaparkovaný autobus, zatímco soupeř zkoušel chodit do rychlý brejků, kterých začalo pomalu přibývat. Jenže v tom, jakoby soupeři pozvolna narůstalo sebevědomí, což se po chvilce ukázalo jako osudné. Soupeř se rozhodl, že má navíc, odbrzdil autobus a začal se snažit kombinovat směrem dopředu. Toho jsme ihned využili a dvěma rychlými góly Maršouna a Marcina jsme šli do vedení. Poté se sice soupeři povedlo povedeným zakončením snížit, ale poté opět přišli povedené ofenzivní akce zakončené Mihulou, který dvěma brankami rozhodl o tom, kdo se stane postupujícím. V závěru ještě Diablos dělali co mohli, ale více než jeden gól se jim vstřelit nepodařilo.
V příštím kole nás čeká zápas s Morová Rána, která nejspíše přes zimní přestávku zlepšila docházku a tak nás čeká o poznání těžší utkání než při posledním střetnutí, kde jsme hráli téměř celý zápas přesilovku.

Youngsters FC — Santa Dominica

Youngsters se do finále poháru nepodívají, po velkém boji padli se Santou Dominicou 3:2!

Ve středu 24. června nás v semifinále ligového poháru Pavla Formáčka čekala Santa Dominica, dle prestiže zatím asi největší jméno, na které jsme během našich cest hanspaulskými soutěžemi narazili. V kádru například i Standa Mařík, mistr světa v malém fotbale z roku 2018. Natěšenost všech plejerů byla veliká, což se odrazilo i na zápasové soupisce. Kromě zraněného Charváta, který dorazil alespoň rozdávat rozumy od lajny, byly k dispozici všechny hlavní hvězdy a tak utkání slibovalo zajímavou podívanou.

Youngsters začali nebojácně a dokázali se slovutným soupeřem držet krok. A na konci první desetiminutovky se dokonce dostat do vedení. Kindlovu přihrávku si pohotově přebral Maršoun, otočil se a z téměř nulového úhlu vystřelil. Překvapený gólman se nezmohl na jediný pohyb a „rozmrznul“ až když šel lovit míč do sítě. Poté už začala Santa Dominica přitápět pod kotlem a Youngsters začali čím dál více zalézat do své obranné ulity. Soupeř si klasicky futsalově vypomáhal hrou s brankářem a snažil se o rychlé prostrkávačky středem. Naše obrana za pomoci skvělého Nováčka ale dlouho odolávala a poprvé kapitulovala až těsně před půlí. Rychlá kombinace středem až do prázdné brány znamenala poločasový stav 1:1.

Do druhé půle jsme sladili taktické pokyny a prvních deset minut se opět hrál víceméně vyrovnaný fotbal. Vedení na naší stranu mohl opět strhnout Maršoun, ale tentokrát sám před brankářem selhal. Bránili jsme velmi pozorně, vaz nám ale nakonec zlomil rychlý brejk. Přes maximální úsilí všech hráčů při návratu do obrany a několik pádů do střel, soupeř nakonec míč přece jen procpal za Nováčkova záda.

Protože do konce zbývalo ještě spousta času a otevřít hru proti Santa Dominice by pro nás znamenalo rychlý konec nadějí, stále jsme vycházeli ze zajištěné obrany a čekali na své šance. Do několika zajímavých situací se jako tank prodral Vokurka, větší ohrožení soupeřovi branky z toho ale nebylo a sil na velkém hřišti ubývalo. Pět minut před koncem Santa Dominica udeřila potřetí. Po rohu se krásně okolo Hanzíka otočil Mařík a zatloukl hřebíček do rakve našim postupovým nadějím. Youngsters zbraně nesložili a bleskurychle kontrovali pohotovu střelou Koubka, víc už jim ale soupeř nedovolil a závěr si s přehledem pohlídal.

Youngsters tak svou premiérovou pouť hanspaulským pohárem končí v semifinále a rozhodně se nemají za co stydět. Skvěle odmakaný zápas od všech plejerů! Pro velký úspěch jsme přihlásili i letní verzi poháru, a tak se na Youngsters můžeš těšit už za 14 dní na Mikulovce proti týmu Tutto Bene hrajícímu 6. hanspaulskou ligu!

Youngsters FC — Morna to zařídí

Dnes bylo na Pražačce k vidění nevídané ofenzivní představení. Ačkoli k nám byl pohárový los velice milosrdný a dopřál nám v 1. kole soupeře z nejnižší soutěže Hanspaulké ligy, tohle jsme nečekali. Soupeř již od prvních minut působil poměrně odevzdaně a jakmile měl balon, letěl hned dopředu kde nikdo z jejich spoluhráčů nebyl. Dost ustrašený výkon od týmu FC Morna to zařídí. Trochu té fotbalovosti tak obstarávali pouze hráči Youngsters FC, kteří snad veškeré ofenzivní tažení zakončili střelou. Obránci byli jak namalování a rozhodně nepůsobili dojmem, že by chtěli někoho bránit. V tomto duchu se odehrával celý zápas a tak výsledek je takový, jaký je. Nutno podotknout, že se zápas odehrával v pohodové atmosféře a soupeř ze zápasu neutekl dříve :). Také se sluší pogratulovat k první brance v dresu Youngsters Vávrovi, který se trefil povedenou hlavičkou. A nesmíme zapomenout ani na návrat Krále, který se představil v prvním zápase po třech letech a hned se blýskl hattrickem. Těžko se hodnotí výkon, když nemáte pořádnou motivaci hrát „naplno“, nicméně během utkání bylo k vidění spoustu chyb, které lepší soupeři s chutí trestají a je potřeba se jich vyvarovat. Snad alespoň naši střelci chytli formu a bude jim to takhle padat celou sezonu. Za 14 dní nás čeká již soupeř z 2.ligy, který nás prověří mnohem více.