Soutěž: Přátelské zápasy

Youngsters FC B — Gobi dezert

Béčko začalo přípravu vítězně.

Ve středu večer se borci B-Týmu sešli k přátelskému utkání na Pražačce. Soupeře jsme si našli v osmé lize pod názvem Gobi Dezert.

Cíl byl jasný. Zjistit jak na tom jsme po zimní přestávce a s jakými ambicemi, můžeme vykročit do následující sezóny v sedmé lize. Dlouhá přestávka na nás byla v úvodu znát, určitě nás čeká ještě dlouhá cesta k optimálnímu výkonu. Ale světlých momentů v našem výkonu bylo dost a máme na čem stavět.

První půle skončila vyrovnaným skóre 3:3. O přestávce jsme si řekli něco k hernímu výkonu a druhý poločas už byl v naší režii poměr 5:0. Nutno však podotknout, že s přibývajícími minutami na hřišti, nám rychle klesal fyzický fond a zmatků v naší hře začalo přibývat. Soupeř je však naštěstí netrestal.

Nechme se překvapit co nám přinese účast v sedmé lize.

Youngsters FC — Youngsters FC B

YOUNGSTERS A JEJICH PŘEDSEZÓNÍ SETKÁNÍ

Nová sezóna už je za dveřmi a Youngsters se tentokrát chystají do boje na dvou frontách. Hlavní tým čeká další složitá sezóna v druhé nejvyšší hanspaulské soutěži a oproti tomu béčko čeká premiérová sezóna v osmé lize.
Většina borců z nově složeného kádru se mezi sebou znala pouze na sociálních sítích, a tak bylo domluveno na 30.8. setkání na hřišti (Pražačka). Chlapci to vzali zodpovědně a setkali se prakticky v plném počtu, včetně zraněné brankařské jedničky Šaňka. No a co by to bylo za setkání, kdybychom si sebou nevzali balón a nedali si to na dvě. Jelikož ambice rezervního týmu míří pořádně vysoko, na jejich premiérový zápas je přišlo prověřit pár kluků z „A“ týmu. Po chvilce nostalgie, kdy se někteří borci mezi sebou neviděli i pár let, se za krásného počasí začalo hrát. Áčko, sice bez střídání, ale posíleno dvěma akvizicemi z přestupního období, šlo hned od začátku za vítězstvím. Fotbalová kvalita byla znatelná, a tak výsledek skončil jednoznačně (6:0). O to však dnes vůbec nešlo. Důležité bylo především odzkoušení vzájemné chemie na hřišti. Sledovat návraty na hřiště některých borců byla prostě paráda. I když se třeba né vždy vše povedlo. Holt zkrátka některé věci fungovali, některé nefungovali, ale to je prostě fotbal. Na druhé straně kapitán áčka Maršoun byl po zápase spokojený, a především chválil výkon nových posil, a také první hattrick Koudelky v dresu Youngsters. Přesto je třeba vypíchnout pár slov směrem k soupeři. Myslím, že to byl pro kluky křest ohněm, který zvládli se ctí a bylo vidět, že i přes prohru si to užili a těší se společně na první utkání, kde určitě dostanou přijatelnějšího soupeře. Přesně s touhle myšlenkou fungování, které je především na bázi skvělé party a chuti sportovat jsme do toho kluky s Lukášem Mihulou posunuli a oni to vzali velmi zodpovědně. Doufáme, že jim ten elán dlouhodobě vydrží. Pokud bude dobrá parta a chuť, může se dostavit i třeba nějaký ten menší fotbalový úspěch. Já jsem hlavně rád, že se povedlo některé z nich po letech zvednout ze židle a je možné je vidět zase sportovat.“ Pokud byste chtěli vidět nový „B“ tým, tak už příští týden 8.9. od 19:30 začínají první kolo na Aritmě. „A“ tým začíná 14.9. od 20:00 taktéž na Aritmě.