BÉČKO SI PŘIPISUJE DALŠÍ DŮLEŽITÉ BODY!

Po delší pauze čekalo Béčko již šesté vystoupení v 8. lize. Ve čtvrtek na Aritmě se jim do cesty postavil tým Yakuza, který loni hrál 7. ligu a v tabulce byl jen bod za nimi. Postavení v tabulce slibovalo zajímavý zápas, bohužel v prvním poločase tomu tak nebylo.

Hra se odehrávala ve středu hřiště se spoustou ztrát, osobních soubojů a nepřesností, s minimem šancí na obou stranách. O vzrušení se tak v prvním poločase staral především Mikeš, který svou důraznou hrou a vystrčenými drápky řádně soupeři pil krev. V ojedinělé šanci se ke konci prvního poločasu objevil Hanzík. Po povedeném průniku se ocitl ve vápně sám proti gólmanovi, avšak jeho střela šla bohužel jen těsně vedle tyče. Společně se zakončením byl skluzem ve vápně Kuba sražen bránícím hráčem, ale dle nepochopitelného výkladu pravidel rozhodčího se k našemu překvapení nejednalo ani o penaltu ani červenou kartu. Argument pana rozhodčího, že dokázal zakončit, byl řekněme lehce diskutabilní. Poločas tak skončil bez branek.

Druhá půle už náš ovšem zastihla v lepší formě. Zpřesnili jsme přihrávky, přidali na pohybu a šancí na naší straně začalo přibývat. Za naši aktivitu jsme byli záhy odměněni vedoucí brankou. Mikeš se na středu šikovně uvolnil, jeho první střelu brankář dokázal vyrazit, ale pouze zpátky k Mikešovi, který se neunáhlil, našel lépe postaveného Drába, který věděl, jak s jeho nabídkou naložit a poslal nás do vedení 1:0. Vzápětí se do obrovské šance dostal naopak soupeř, kdy se řítil sám na Šaňka, který včasným vyběhnutím dokázal jeho pokus vyrazit. Bohužel míč se odrazil soupeři zpátky na nohu a když už se zdálo, že přes ležícího brankáře vyrovná, vykopl míč letící do brány zodpovědně se navrátivší Hanzík. V duchu „nedáš, dostaneš“ se v další šanci objevil Marcin, který si vedl o poznání lépe, než soupeř a poslal nás do vedení 2:0. Konečně jsme se uklidnili a převzali otěže nad zápasem. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a postaral se o ni opět Dráb, který dokázal usměrnit nabídku od Mikeše do soupeřovy sítě. Youngsters v klidu kombinovali a hledali další cesty k soupeřově bráně. Pár minut před koncem zápasu mohli diváci zhlédnout „neuvěřitelné“ zpracování a uvolnění Krále na polovině hřiště, kterým jsme se ocitli v přečíslení dva na jednoho. Král si počkal a připravil tutovku pro Marcina, který se nenechal přemlouvat a zvýšil na konečných 4:0. Povedeným výkonem v druhé půli jsme se tak zase o krůček přiblížili našemu cíli v podobě postupu. Další zápas nás čeká ve čtvrtek v Záběhlicích od 17:45 proti InBev Tigers.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *