Černuc CUP 2020

Youngsters po roce opět přiváží 1. místo z turnaje v Černuci!

Předem bychom chtěli také poděkovat organizátorům Viktorie Černuc – Fans za jejich shovívavost při rozlosování zápasů a první zápas na nás čekal až po 10. hod a my se tak mohli beze spěchu na turnaj dostavit v plném počtu. Jen bychom příště poprosili lepší počasí .

Jako jasní favoriti přijížděli Youngsters do nedaleké Černuce v obdobné sestavě jako minulý rok. Největší změna se odehrála na brankářském postu, kdy naše jednička, Nováček, se nemohla dostavit a své brankářské dovednosti musel oprášit Mihula. Navíc s námi odcestoval i mladý Maršoun (Koudelka), brácha našeho kanonýra, který tak postupně sbírá zkušenosti z malého fotbalu, aby časem mohl snížit věkový průměr týmu.

V základní skupině nás čekali celkem 4 zápasy a jelikož k postupu stačilo neskončit poslední, bylo téměř jasné, že si zahrajeme čtvrtfinále. Po výsledcích 3:2, 9:2, 4:1 a 3:2 jsme suveréně vyhráli skupinu a čekali na soupeře z druhé skupiny. Nutno podotknout, že nás ve všech zápasech ve skupině trápila koncentrovanost. Ačkoli jsme pokaždé v prvních 10ti minutách hry na hřišti vládli, vedli o několik branek, tak pokaždé jsme v závěru polevili a dali tak možnost soupeři zdramatizovat utkání.

Ve čtvrtfinále nás čekal čtvrtý tým z druhé skupiny, což byla jen zahřívačka (4:2) na semifinálový souboj, kde nás čekal odvetný souboj s Roudkrů, se kterými jsme již sehráli velice vyrovnané utkání ve skupině. Tentokrát měl zápas úplně opačný průběh a hned v počátku jsme udělali dvě zbytečné chyby a prohrávali 2:0. Soupeř na koni a my jen doufali, že chytneme druhý dech. Dlouhé minuty jsme jen marně dobývali soupeřovu pevnost až se na to nemohl dívat brankář Mihula a šel zkusit zahrát náš signál z autového vhazování. Dlouhý balón za obranu, Maršoun odskakuje na zadní a hlavou snižuje na 2:1! Jak polití živou vodou jsme konečně začali zase hrát svůj fotbal a soupeře zatlačili na vlastní půli. Bohužel se naši střelci dost trápili v koncovce a nedokázali proměnit žádnou z šancí. Až když se zápas blížil do samého konce, tak se konečně povedlo využít jednu ze standardních situací. Kouklík zahrával rohový kop, který propadl až k Gunarovi a ten neomylně propálil všechno co mu stálo v cestě. Víc se již nestihlo a tak šli na řadu pokutové kopy. Ale když máte v bráně místního penaltového mága, nemůžete prohrát. Hned první penaltu Mihula lapil a jelikož všichni naši střelce (Kindl, Gunar a Mihula) proměnili, postoupili jsme do finále!

Tentokrát se ve finále nekonalo derby s místním A-týmem Černuce, který nečekaně vypadl již ve čtvrtfinále na penalty. Soupeřem nám byl tým Golden Boys, které jsme ve skupině porazili 9:2?! Cože?! Tento tým se dokázal dokopat až do finále? To bude jasná výhra, říkali jsme si…
Začátek zápasu tomu opravdu i napovídal. Soupeř toho moc nepředvedl a my hned vedli 2:0. Bohužel již asi nejsme nejmladší a po polovině zápasu jsme vždy přestali stíhat, natož v posledním zápase. Soupeř využil jednu ze svých akcí po chybné rozehrávce a o pár minut později po vlastním góle Gunara bylo vyrovnáno! Poté se oba týmy soustředili spíše na bránění a tak se šlo opět za stavu 2:2 na penalty. Ale tento příběh už znáte. Penalty, Mihula v bráně, neomylní střelci a můžete jít slavit!

Tento rok nám již opravdu ukázal, že tyto turnaje pro nás začínají být více a více náročnější na fyzičku. Je potřeba začít více trénovat nebo shánět mladší a běhavější posily!  Tímto gratulujeme mladému Koudelkovi za vstřelení prvního gólu v dresu Youngsters! Jen tak dál.

1. místo je však naše a my se těšíme na další ročník!

Sestava: Mihula (B), Náprstek, Kindl, Koubek, Gunar, Kouklík, Marcin, Maršoun J. (C), Koudelka, Charvát (trenér)

Nejlepší střelec: Maršoun J

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *