Report

Youngsters i bez střídání urvali v krásném zápase s Hodkovičkami veledůležitý bod!

Prvního června nás na Tempu čekal soupeř z Hodkoviček, který se vyhřívá na druhém místě naší soutěže a stále se ještě pere o postup. Bohužel už od rána šli z našeho tábora spíše špatné zprávy, kapitán a hlavní kanonýr Maršoun, který se tuto sezonu potkal s nesmírnou formou, ráno zalehl nemocný a další tradiční držák Mihula zvolil poněkud zvláštní způsob rekonvalescence po zranění kolena – 35 km výběh. Jak tato alternativní léčba dopadla si můžete domyslet 

Sešli jsme se tedy doslova „za pět minut dvanáct“ a v počtu „tak akorát“. Soupeř měl sice územní převahu, ale do šancí jsme se v úvodu zápasu dostávali spíše my. Zajímavé palebné pozice si vypracoval Koubek i výborně bojující Tětiva, ale vměstnat míč mezi tři tyče se jim nepodařilo. A tak udeřili Hodkovičky v podstatě z první vážné šance. Po nakrátko rozehraném přímáku následovala nevídaná pumelice, která se na cestě do brány ještě otřela o tyčku.

Naštěstí jsme rychle reagovali, Charvát přečetl soupeřovu rozehrávku a od půlky pelášil sám na brankáře. V rozhodujícím momentu si sice hodil míč trochu na dlouhou nohu, ale ve skluzu ještě zvládl poslat míč kolem padajícího gólmana do sítě. Pak nám ale v důsledku velice svižného tempa zápasu trochu „odešli nohy“ a začali jsme kupit chybu za chybou. Zbytek poločasu měli Hodkovičky téměř neustálý tlak, ze kterého se nám dařilo dostávat jen za cenu odkopů. V brance se však už rozchytal Nováček a i celá pětka v poli svou poctivou hrou přispěla k tomu, že se žádná z šancí soupeře neujala.

Poločasová pauza přišla velice vhod a do druhé půle nastoupili Youngsters opět mnohem aktivněji. Charvátovu hlavičku z bezprostřední blízkosti ještě dokázal hráč Hodkoviček zblokovat, ale po pěkné individuální akci Koubka a následné dorážce Charváta jsme už šli do vedení. Soupeř už nás nedokázal dostat pod takový drtivý tlak a i když své šance měl, i my jsme se dokázali dostat do několika příležitostí, kde se mohl zápas rozhodnout. Neúnavně se rval zejména Tětiva.

Soupeř nakonec srovnal z nenápadné akce. Po autu se útočník na vápně obtočil kolem Letka a mezi nohama Nováčka procedil míč do sítě. A za chvíli bylo ještě hůř. V závaru u našeho vápna se nejrychleji zorientoval soupeř a chytrou šajtlí na bližší tyč poslal Hodkovičky do vedení. Času ale bylo ještě dost a Youngsters dnes bez bodu odjet rozhodně nechtěli. Odměnou jim byl sedm minut před koncem vyrovnávací gól Tětivy, který nevypustil zdánlivě ztracený balon, zvádl se natlačit mezi váhajícího beka a brankáře a pak už jen zasouval do prázdné branky.

V hektickém závěru mohli vedení na svoji stranu strhnout oba týmy, ale další branka už nepadla a zápas skončil zaslouženou remízou. Ke kvalitě zápasu dnes kromě obou týmů přispěl i skvěle pískající rozhodčí.Jak klíčovou roli sehraje tento bod v boji o záchranu ukáže až poslední kolo.

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
01/06/201820:00Jaro 2018

Hřiště

Tempo
Ve Lhotce 1045/3, Praha 4

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
4Dominik Letko Obránce
9Martin Charvát Obránce
21Tomáš Koubek Záložník
37Filip Jíša Záložník
8Martin Tetiva Záložník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *