Report

Béčko se může těšit na 7. ligu!

Ve čtvrtek v podvečer na plácku Tempo byly karty rozdány jasně. Pokud zvítězíme, nemusíme se na nic ohlížet a postup do sedmé ligy nás nemine. Pokud se tak nestane, postoupí náš soupeř Monica Bellucci A.C. O postup si to tak v posledním kole rozdaly dva týmy přímo proti sobě. Menší komplikací pro nás byla absence gólmanské jedničky, a tak musel zaskočit univerzál Letko.

O co se hraje bylo znát hned od úvodních minut. Youngsters se snažili držet míč, kombinovat odzadu a počkat si na svou šanci. V šesté minutě dostal Mihula přihrávku za obranu, ale bohužel na jeho střelu stačil gólman ještě reagovat. Proti následné dorážce „Lafaty“ Drába už byl ale bezmocný. Vedení nám dodalo na klidu, soupeř se dostával do šancí pouze střelami z dálky nebo dlouhých autů. Všechny jeho pokusy dokázala naše defenziva zachytit a to málo, co prošlo, si s ledovým klidem pohlídal chytající Letko. Další šance už se nám ovšem proměnit nepodařilo a první poločas tak skončil nejtěsnějším možným rozdílem.

V druhém poločase se obraz hry vůbec nezměnil. Obránci kombinovali mezi sebou společně s gólmanem a čekali, až se jim otevře prostor na přihrávku. Odměnou nám byla další šance Drába, který nás poslal do dvougólového vedení. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, a to když soupeřův gólman vyrazil střelu pouze do bránícího hráče, od kterého se balon odrazil přímo do sítě. Vedení 3:0 nás možná trochu ukolébalo, čehož vzápětí soupeř dokázal využít a snížit na 1:3. Youngsters byli průběhem lehce zaskočeni, zmatky a zbrklost na naší straně se začali kupit a pouštěli jsme soupeře čím dál více do hry. Naštěstí Letko v bráně byl proti a pokud už se soupeř do šance dostal, tak si s ní dokázal poradit. Naši slabší 5minutovku jsme dokázali přežít a dostatečně nás probrala. Dokázali jsme znovu převzít otěže nad zápasem, držet míč na kopačkách a hru uklidnit. S blížícím se koncem zápasu se naopak začala vkrádat nervozita na kopačky soupeře, začal se spíše soustředit na diskuze s rozhodčím, což nám vyhovovalo. Pokud v tomto zápase bylo něco naší slabinou, tak produktivita v zakončení a střely Karima, Mikeše nebo Akrama, které si cestu do sítě bohužel nenašly. Při rohovém kopu našel Mikeš na zadní tyči nabíhajícího Vávru, ale ani jeho zakončení se mezi tyče nevešlo. Zákonitě tak přišel po naší ztrátě ve středu hřiště trest a soupeři se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Jelikož soupeři k postupu stačil z dnešního zápasu pouze bod, vycítil tak svou šanci a hnal se za vyrovnáním. Na zodpovědně bránící Youngsters si však nepřišel. Všichni jsme věděli, co nám výhra přinese a podle toho vypadala i naše hra. Soupeř neměl šanci projít. Tohle jsme nemohli pustit. Výhra 3:2 v posledním zápase naší premiérové sezony nám tak zajistila postup do sedmé ligy a můžeme jít slavit.

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
01/12/202219:15Podzim 2022

Hřiště

Tempo
Ve Lhotce 1045/3, Praha 4

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Monica Bellucci A.C.022
Youngsters FC B133

Youngsters FC B

27Antonín Vávra Obránce
3Jakub Býček Obránce
4Dominik Letko Bránkář
7Martin Mikeš Útočník
8Akram Al Masani Obránce
9Dalibor Dráb Útočník
12Radim Sobotka Záložník
15Jakub Hanzík Obránce
11Karim Hamouche Záložník
88Michal Pánek Útočník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *