Report

YOUNGSTERS PORAZILI NEOBLÍBENÉHO SOUPEŘE A DĚLAJÍ DŮLEŽITÝ KROK K ZÁCHRANĚ

Další středeční večer patřil opět hanspaulce a na mladíky čekal v sedmém kole neoblíbený soupeř. Tím byl velmi dobře hrající Pneuservis Bartoušek, který nás v posledních střetnutích vždy celkem jasně porazil svojí aktivní hrou a precizní kombinací. Nejenom papírové předpoklady, ale i domácí hřiště Pneuservisu a velká marodka na naší straně nasvědčovali tomu, že se i tentokrát bude jednat o zcela jasný zápas. V sestavě chybělo několik zraněných či pracovně vytížených borců, včetně brankařské jedničky Nováčka, a tak letos prvně brankařské rukavice nasadil Letko. No nasadil, vlastně nenasadil, protože se postavil do brány s takovou sebedůvěrou, že odchytal utkání bez rukavic. Kromě letošních stálic byl do sestavy opětovně povolán i levonohý bejček Hájek, který sice dorazil až v průběhu utkání, ale aspoň jsme měli jednoho hráče na střídání.

Jak už bývá naším zvykem, tak jsme první poločas začali proti početnému soupeři v obraném bloku. Pneuservis byl stále na balonu a snažil se prokombinovat až do naší svatyně, čemuž jsme se aktivním přebíráním hráčů snažili co nejvíce zamezit. Při jedné kombinaci vycejtil příležitost Tetiva. Skvělým pressingem vybojoval na polovině míč a pelášil sám na brankáře. Atakovaný zezadu z těžké pozice vystřelil nad rameno brankáře a šli jsme do vedení. O chvilku později bylo ještě veseleji, jelikož Maršounovu střelu ze standartky zachytil obránce rukou a výborně pískající rozhodčí neváhal nařídit penaltu. K penaltě se tradičně postavil náš kapitán, který nezaváhal a bylo to 2:0! Naše precizní defenziva nesla své ovoce, až do chvíle, kdy jsem se snažili s vidinou získání míče dvakrát vysoko presovat a rázem jsme z rychlých brejků byly potrestáni. Na konci poločasu přišla velká rána, když se zranil Tetiva a bylo jasné, že si druhý poločas střihneme bez střídání.

Ve druhém poločase se dobře kombinující Pneuservis snažili otočit vývoj utkání a my vyčkávali na svojí šanci. Jednu takovou po vybojovaném míči připravil aktivně hrající Koudelka, ale Maršoun bohužel povedeným bodasem trefil pouze tyč. Následně se začal zápas hodně ostřit a ani jeden tým si nedal nic zadarmo. Bohužel i do té doby perfektně pískající rozhodčí začal dělat chyby, a tak se začalo na obou stranách spíš nadávat než hrát fotbal. Otočené situace nám moc nevoněli, a tak jsme začali ostřit i my. Nepísknutý faul na svoji osobu neunesl Maršoun, a tak celkem po právu byl schlazen žlutou kartou za oplácení. Nervózní domácí, kteří by v případě výhry mohli jít do čela skupiny 2.B, místo toho, aby hráli svoji hru, nám dávali čas na odpočinek brekotem u rozhodčího, ať se přezujeme. Jelikož je tímto náš soupeř už známý, tak jsme od ostatních týmů dostali echo a byli jsme na tuto situaci připraveni. Ano v kopačkách se na některých hřištích hrát nemá, ale je to fotbal a neumím si představit, že my nutíme soupeře se přezout, ale budiž. Někteří naši borci se přezuli a po odpočinku se hrálo dále. Neustále kouskování hry nakonec vyhovovalo našim borcům, kteří bez střídání dřeli, co to jen šlo. V dalším přerušení dokonce domácí fanoušek vešel přímo na hřiště a chtěl si vysvětlil vzájemné urážky. Za lajnu ho musel odtáhnout a uklidnit až nehrající Vokoun, který přišel zraněný podpořit svůj tým. Potom všem nakonec přišla odměna v poslední minutě zápasu. Po sérii kliček a trošku i štěstíčka vyvezl perfektně míč Bílý, nahrál do lajny Mihulovi a ten parádní nečekanou střelou z úhlu zasekl míč do brány tak tvrdě, že o gólu nebylo pochyb! Pneuservis byl úplně opařen z vývoje utkání, a i přes závěrečný tlak, kdy se famózně vytáhl v naší kase Letko, se už na nic víc nezmohl. Po utkání jsme si se soupeřem podali ruce a šlo se domu. Tak by to mělo být.. i když na hřišti padali ostrá slova a pro ránu se nešlo daleko, po zápase je vše zapomenuto. Lépe hrající soupeř sice neusínal s dobrým pocitem, tak jako my, ale ani oni nemohou stále vyhrávat, nejsou přeci kapela. Brzké uzdravení přejeme letos velmi dobře hrajícímu Tetivovi, který bohužel přeruší svojí sérii, co zápas to gól. „Kluci si už ze mě dělají srandu a zdravíme mě ahoj střelče, což mě těší a jsem rád, že to dnes dobojovali i beze mě. Snad budu brzy ready, ale teď to vypadá na delší odpočinek“ zhodnotil Tetiva. Youngsters i přes bolest udělali další důležitý krok za záchranou a už příští týden v případě výhry mohou slavit setrvání v druhé nejvyšší lize. Přijít nás podpořit můžete netradičně v pátek 19.5. od 19:00 v Záběhlicích, kde se následně chystá i menší pivní posezení.

 

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
10/05/202320:15Jaro 2023

Hřiště

Záběhlice
Záběhlická 82/3, Praha 10

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Pneuservis-Bartoušek202
Youngsters FC213

Youngsters FC

4Dominik Letko Obránce
5Patrik Bílý Obránce
8Martin Tetiva Záložník
10Lukáš Mihula Útočník
11Jakub Maršoun Útočník
12Petr Hájek Záložník
24Matyáš Koudelka Útočník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *