Report

V 9. kole se naše béčko utkalo s týme Torpédo řepy. Tým, se kterým si béčko odbylo premiéru v hanspaulce již minulou sezonu. Řepy hrají domácí zápasy na Aritmě, a tak menší část soupisky měla konečně radost, že se nemusela proplétat Prahou. Řepy od minulé sezony posílili o pár dalších hráčů a už před začátkem to vypadalo, že to nebude jednoduché utkání. Do sestavy Youngsters se po rybolovu vrátil i střelec Mikeš. Sestava se tak po několika zápasech trochu změnila.

Zápas začal kombinační hrou na naší straně, kdy jsme se pokoušeli vytáhnout blok hostů na naši polovinu a pomocí přihrávek se dostat do přečíslení. Hosté se snažili nakopávat na věž vepředu (nějaký vzdálený příbuzný Tomáše Chorého). Naše kombinace na začátku zápasu nebyla v některých chvílích úplně přesná a z toho pramenili brejky soupeře a fauly našich hráčů. Všechny nebezpečné situace s přehledem vychytal do obvyklé formy rozchytávající se Šaněk. My jsme se stále snažili držet balon a tím se dostávat do šancí a jedna přišla zhruba v polovině prvního poločasu. Dráb zpracoval přihrávku zády k bráně a přiťukl balon Hamouchemu, který místo přihrávky vystřelil svojí žíhavou střelu, která přes teč doputovala až do brány. První šok pro soupeře, který měl v té době souvislejší tlak na naši bránu. Druhý šok přišel hned o pár minut později. Tomáš Had si povodil soupeře po lajně a jako hráč Premier League Wilfried Zaha obešel vše co mu stálo v cestě a střelou k tyči upravil skóre na 2:0. Aby toho nebylo málo, po dalších minutách přišel třetí šok pro domácí. Tomáš Had si přiťukl se svými spoluhráči a upravil skóre na 3:0 pro nás. Z tohoto pohledu se dá říct, že toto byl jeden z nejlepších zápasů béčka v sezoně. Je vidět, že širší hřiště hráčům svědčí a dává jim víc prostoru pro kombinaci. V poločasovém okénku se do hry dostal i téměř neviditelný kapitán domácích, který si začal stěžovat na obuv našich hráčů. S výmluvou typu, my jsme tu taky hráli v lisovkách, ale dodržujeme pravidla, si naši dva hráč museli přezout do klasické obuvy.

Druhý poločas jsme začali stejně jako v prvním poločase. Domácí si už na naše kombinace dávali větší pozor a začali hrát důrazněji, jedna ze ztrát na polovině znamenala přečíslení, ze kterého hosté střelou na zadní tyč korigovali stav na 3:1. My jsme se stále snažili hrát vlastní hru, ale ztrát přibývalo, a tak musel několik zákroků vytáhnout brankář Šaněk. Naštěstí párek v rohlíku a malinovka před zápasem našeho brankáře doplnily potřebnou energií, a tak branka zůstala pro další góly zavřená. V dalším okénku se do hry dostal Martin Mikeš, nejprve svým bráněním zamezil vhazování do brejku, což vyústilo v menší strkanici, ze které odešel se žlutou kartou. O minutu později už zakopával balon, pro který se hnal hráč domácích a byla z toho další strkanice. Naštěstí červená karta zůstala v kapsičce rozhodčího. Kartou poznamenaný Mikeš to naštěstí rozdýchal na střídačce a poté necelých 6 minut před koncem pojistil vítězství Youngsters střelou pod nohy brankáře. Posledních pár minut jsme již bránili a drželi balon, tlak hostů ovšem žádný další gól nepřinesl.

V souboji o II. Místo v tabulce tak vyhráváme a čekáme na další týmu Lužinyyy boys, kteří musí vyhrát, aby si udrželi první místo v tabulce. Youngsters B tedy mají postup do 6. ligy ve svých rukou a postup můžou potvrdit již v dalším kolem proti týmu Pyjavice SK.

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
01/06/202319:30Jaro 2023

Hřiště

Aritma
Nad lávkou 672/5, Praha 6

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Torpédo Řepy011
Youngsters FC B344

Youngsters FC B

4Dominik Letko Obránce
7Martin Mikeš Útočník
8Akram Al Masani Záložník
9Dalibor Dráb Útočník
11Bohumil Hrubý Záložník
12Radim Sobotka Záložník
13Tomáš Had Záložník
27Karim Hamouche Záložník
99Michal Šaněk Bránkář

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *