Report

YOUNGSTERS VELEBÍ BRANKÁŘE A KONEČNĚ PORÁŽÍ VRŠOVICE.

Středa podvečer a před námi další kolo hanspaulské ligy, ve které nás čekal nepříjemný soupeř z Vršovic. UTS Vršovice jsme nedokázali ani jednou ze tří pokusů porazit, i když v jarním porovnávání sil nás od vítězství dělila pouze minuta utkání. Youngsters museli řešit absence především ve středu pole, a tak se ke svému prvnímu letošnímu startu přihlásila staronová posila Veselý. Nakonec se povedlo dát dohromady i dva hráče na střídání. I když bylo na začátku nutné využít čekací doby, jelikož Nováček v době výkopu teprve parkoval svou motorku, tak to čekání rozhodně stálo za to. Náš brankář ihned po parkingu nasadil rukavice a bez jakéhokoliv rozcvičení se šlo na věc.

Od úvodního hvizdu přebral soupeř balón na své kopačky a začal obléhat naší branku, ve které se po pár zákrocích začal Nováček dostávat do provozní teploty. Že byl tento zápas z naší strany především o běhání ukazoval mladičký Koudelka, který k parádní obraně přidal několik presovaček, ze kterých si vybojoval možnost před brankářem, ale i když se mu povedla klička, už nedokázal usměrnit balón do brány. Počítadlo střel na naší kasu nabíralo větších a větších rozměrů, ale Nováček zůstával ledově klidný a dál předváděl své famózní dovednosti. Ke konci poločasu jsme i my trochu zahrozili parádní kombinací, na jejímž konci byl Veselý, který bodákem orazítkoval soupeřovo břevno.

Do druhého poločasu jsme šli značně unavení, ale instrukce zněly jasně: Musíme s nima vydržet běhat! Vršovice obměněny mladou krví začaly lítat po hřišti, ale naše obrana, do které se zapojovala celá pětka, statečně odolávala. Do výborné formy se v béčku rozehrál obránce Letko, který padajíc do střel bránil jako o život. Přesto, že celý tým dřel, několik šancí se ubránit nepovedlo a tak musel zasahovat Nováček, kterého prostě nešlo prostřelit z žádné pozice. Jestli vás napadá staré dobré přísloví „nedáš dostaneš“, tak přesně to se stalo! Po několika vychytaných šancích jsme utekli do brejku na jejímž konci byl Veselý, který pumelicí propálil vše co mu stálo v cestě, a tak jako na jaře jsme šli ke konci zápasu do jednobrankového vedení. I přesto, že se tlak Vršovic zvětšoval, tak jsme věděli, že s bravůrním Nováčkem v brance nám vítězství tentokrát neunikne. Soupeř byl z našeho brankáře tak zoufalý, že se mu večer muselo velmi těžce usínat a i když by si rozhodně dnes nějaký bod zasloužil, tak to je prostě fotbal a my za tu obrovskou dělničinu byli právem odměněni. Youngsters až na pár výjimek už nejsou žádní „mladíci“ a tak je prostě někdy potřeba těžit ze zkušeností, mít trošku štěstíčka a nebo TOP brankáře!

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
05/10/202219:15Podzim 2022

Hřiště

Koráb
Krejčího 2261/2a, Praha 8

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
UTS Vršovice000
Youngsters FC011

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
3Aleš Náprstek Obránce
4Dominik Letko Obránce
8Martin Tetiva Záložník
10Lukáš Mihula Útočník
11Jakub Maršoun Útočník
19David Veselý Záložník
24Matyáš Koudelka Útočník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *