Report

Youngsters nezvládli další důležitý zápas a jsou zase o něco blíže sestupu
Středeční podvečer, tentokrát spíše večer, jsme se tentokrát sešli na hřišti v areálu pražského Motorletu. Již dlouho dopředu jsme věděli, že Amfora bude z poslední čtveřice čekajících soupeřů ten nejhratelnější, a jelikož jsme nutně potřebovali 2 body, nenechali jsme nic náhodě a sešli se poměrně v početné sestavě. Nově jsme v týmu přivítali Roberta, který v rámci své zahraniční cesty do ČR přijal naši nabídku na odehrání zbytku sezony. Poté se vrací bohužel vrací zpět do Německa a jelikož cesťáky neproplácíme, zřejmě už ho neuvidíme 🙂… Welcome Robert. Ještě před výkopem dostal od Nováčka pár instrukcí v angličtině a šlo se na věc.
A že se bylo na co koukat! Hřiště na Motorletu je známou svou velikostí, což dává dostatek prostoru ke kombinační hře i méně techničtějším týmům, takže oba týmy se hned od prví minuty snažili předvádět jeden ofenzivní výpad za druhým, proti však byli brankáři na obou stranách. Jelikož Amfora hrála bez střídání, doufali jsme, že takto vysoké tempo nemůžou zvládnou po celý zápas a nám se díky hráčům na střídání povede zápas udolat. A tak jsme neztráceli naději i když jsme dostali první, druhý a nakonec i třetí branku. Za stavu 3:0 však i soupeři začalo docházet, že nemůže střídat a museli trochu polevit. Najednou jsme tak dostali mnohem více prostoru v rozehrávce a čím dál tím více jsme se dostávali do zakončení. Bohužel většina střel končila na urostlém brankáři, který leckdy ani nemusel předvést bůh ví jaký zákrok, aby pochytal naše střely. Naneštěstí těstě před koncem poločasu se jedna střela ujala a my mohli přes poločas vymýšlet plány na obrat.
Druhý poločas začal stejně jako první skončil. Youngsters přepnuli na vyšší otáčky a nestřídající Amfora se pár minut zadarmo vozila na kolotoči. Akce střídala akci a byla jen otázka času, kdy začnou padat i branky. Netrvalo to dlouho. Zhruba 10 minut druhé půle a po dvou brankách Maršouna bylo vyrovnáno na 3:3. Již značně zlomený soupeř začal věšet hlavu a doufal, že z toho nakonec nebude debakl. A co že se nakonec stalo, že na výsledné tabuli svítí výsledek 3:5 pro Amforu? Stejně jako minulý zápas přišel kolaps při soupeřově rohu, kdy jsme si doslova vstřelili vlastní gól, který Amforu posadil opět na koně a nám zlomil vaz. Od té doby to byl z naší strany jen zmar, zmar a zase zmar. Je pozoruhodné jak jedna branka dokáže změnit celý obrázek hry, ale je to holt kulatý. Ke konci zápasů jsme vrhli do útoku úplně vše, ale stejně to byl opět hráč Amfory, který vstřelil gól na konečných 3:5.
Amfora se tímto zápasem ve druhé lize zachránila a nám zadělala na velké trable. Již tuto středu hrajeme proti zatím neporaženému Dynamu a už opravdu nutně potřebujeme body! Ačkoli vzájemné zápasy hrají v náš prospěch (3-0-1), rozhodně bych si v letošní sezoně na nás nevsadil. Kde kdo si teď vzpomene na památný zápase ze 4. ligy, kdy jsme tohoto soupeře dokázali porazit 4:3 a díky tomu postoupili do 3.ligy. Kdyby se nám povedl obdobný kousek tentokrát, nikdo by se určitě nezlobil… kromě hráčů a realizačního týmu Dynama…
Přijďte nás povzbudit a dotáhnout k tolik tíženému vítězství! Vidíme se středu 19:30 na hřišti Čechie Smíchov. 💚🤍

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
03/11/202120:30Podzim 2021

Hřiště

Motorlet
Butovická 592/35, Praha 5

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Youngsters FC123
Amfora restaurant325

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
4Dominik Letko Obránce
6Jakub Hanzík Záložník
6Aleš Vokoun Obránce
8Martin Tetiva Záložník
8Lukáš Smetana Záložník
10Lukáš Mihula Útočník
11Jakub Maršoun Útočník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *