Report

Youngsterská mašina přejela Normální Chlapy a stíhá čelo tabulky!

Normální Chlapi rozhodně nepatří k našim oblíbeným soupeřům, z posledních vzájemných zápasů jsme odcházeli vždy bez bodu a k tomu navíc ještě slušně pokopaní. To se však v neděli na Mikulovce mělo změnit a Youngsters vše soupeři vrátit i s úroky.

Do zápasu jsme vstupovali s plánem hrát ze zajištěné obrany a pomoci nejlepšímu gólmanovi ligy Nováčkovi co možná nejvíce prodloužit jeho sérii bez obdržené branky (před zápasem 126 minut). Tento plán vzal bohužel za své už v úvodních minutách, když Charvát podcenil obratnost soupeřova vytáhlého útočníka. Zády k bráně si perfektně přebral přihrávku přímo do běhu, udělal tři rychlé kroky a pak už servíroval před prázdnou branku svému spoluhráči, který se podobným způsobem utrhl od Tetivy.

Naše reakce však byla blesková. V podstatě ihned po rozehrávce vysunul Tetiva do lajny Charváta, jehož nahození na branku nachytalo soupeřova brankáře na švestkách a nějakým záhadným způsobem propadlo až do sítě. A netrvalo dlouho a Youngsters už vedli. Secvičenou akci z rohu zakončoval po Charvátově asistenci Maršoun. Zbytek půle se hrálo hlavně ve středu hřiště, Chlapům citelně chyběl jejich nejlepší hráč Zvěřina, s kterým jsme si v minulých zápasech nebyli schopní poradit. Takhle se do šancí dostávali pouze sporadicky a to většinou pouze díky individuální šikovnosti kolohnáta na hrotu. V těchto šancích opět podržel Nováček a do kabin jsme tak šli s jednobrankovým vedením.

Do druhé půle vlétli Youngsters jako uragán, během několika minut nasypali soupeři tři kusy a zlomili tak veškeré jeho naděje na zvrat v utkání. První trefu si připsal Tetiva, který si sám vybojoval míč ve středu hřiště, navedl si na pravou stranu a pumelicí do bližší šibenice nedal gólmanovi vůbec žádnou šanci. Další trefa přišla opět po skvěle sehraném rohu. Tentokrát zakončoval Tetiva, jeho střelu vyrazil brankář pouze nad sebe, kde v následné mele trefil dezorientovaný obránce kopačkou do hlavy Marcina deroucího se k dorážce. Rozhodčí neměl jinou šanci než zapískat penaltu, kterou s jistotou proměnil Maršoun. Když nedlouho poté zkompletoval Maršoun povedenou střelou hattrick, bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto.

Normální chlapi to sice nezabalili a snažili se ještě se zápasem něco udělat, ale Youngsters dnes dozadu fungovali díky kompaktní hře celé pětky téměř bezchybně. Snížit se Chlapům povedlo až pár minutek před koncem, jakékoliv pochybnosti o výsledku ale velice rychle rozehnali svými dalšími brankami Maršoun s Tetivou.

Sečteno a podtrženo, jednoznačná výhra 7:2 a navíc si troufnu říct, že tentokrát soupeř odcházel i více bolavý, o což se staral zejména velice dotěrně a důrazně bránící Vávra, který zejména ke konci vytáčel soupeřovi hráče jako otravný komár, kterého se nemůžete zbavit. Youngsters se tak dnešní výhrou stávají posledním neporaženým týmem naší skupiny a i přes menší počet odehraných zápasů se začínáme blížit čelu tabulky. Další šanci potvrdit své vysoké ambice budou mít Youngsters už další neděli na Pražačce, kde se utkají ve 20:00 s týmem Hosthunters. Youngsters Fakin Champions!

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
13/10/201918:45Podzim 2019

Hřiště

Mikulovka
Mikulova 1594/4, Praha 4 (11)

Výsledky

Youngsters FC

Jakub Hanzík Záložník
1Jan Nováček Bránkář
2Antonín Vávra Obránce
6Marcel Marcin Útočník
9Martin Charvát Obránce
11Jakub Maršoun Útočník
Martin Tetiva Záložník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *