Report

Youngsters fakin champions! Výhra nad Gunners nakonec kromě postupu znamená i jistotu prvního místa!

Precizní obrana, skvělý Nováček v brance a trochu toho pověstného fotbalového štěstíčka, to byly základní pilíře devátého vítězství sezony v zápase proti Prague Gunners. Vítězství se ale rozhodně nerodilo lehce. Na Pražačce nás v počasí, že bys psa nevyhnal, přivítal jednoznačně nejfotbalovější celek této sezony, jehož osu tvoří mladíci z líhně Loko Vltavín. Nedělní bitva však ukázala, že i přes svůj název už mají naši borci za sebou nemálo zkušeností a zápas takticky skvěle zvládli.

Soupeř se od začátku chopil taktovky a po velkou většinu zápasu udával tempo hry. My poctivě a zodpovědně bránili a jakmile se naskytla příležitost, vyráželi k rychlým kontrům. Co prošlo obranou zastavil skvěle chytající Nováček. A tak jsme to byli opět my, kdo dokázal vsítit první branku. Faul nedaleko pokutového území znamenal zajímavou standartní situaci a Charvát už předem hlásil, že to je jeho gólová pozice. Jak řekl, tak také učinil a téměř z totožného místa jako na stejném hřišti o několik týdnů zpátky proti Sheepům poslal Youngsters do vedení 1:0.

Soupeř trochu znejistěl a o několik minut později se nám toho podařilo využít. Mihula se na levé straně dostal do dobré palebné pozice, poslal míč před branku, kde se zjevil úplně volný Jíša na kterého zívala pouze prázdná branka. Míč se mu však zamotal pod nohy a do branky jej dostat nedokázal. O to se postarali až hráči Gunners, kteří se v přemíře snahy odpravit co nejrychleji míč z nebezpečného prostoru srazili a míč se po několika kuriózních odrazech od vlastních nohou i tyče dokutálel až za čáru. Tímto výsledkem skončila i první půle.

Do druhé půle jsme nastoupili ještě o něco více zataženě s úmyslem co nejvíce zahustit střed a nepouštět soupeře do vyložených střeleckých pozic před brankou. Taktika slavila úspěch a soupeř začínal být z naší hry čím dál více otrávený. A brzy bylo ještě veseleji. Před vápnem byl stažen Mihula a k míči se tentokrát postavil Maršoun s Koubkem. A vystřihli parádní signál. Druhý jmenovaný míč přeběhl a rozhodil tak soupeřova brankáře i zeď a pro Maršouna pak už nebyl problém technickou placírkou poslat míč podél zdi do sítě.

Soupeř dále pálil šanci za šancí a byl průběhem zápasu viditelně frustrován. O to více se otvírali okénka v jeho obraně a my opět tvrdě trestali. Po chybě v rozehrávce jsme vyrazili do brejku tři na jednoho, Charvát vysunul Šulu a ten pod padajícím gólmanem přidal čtvrtou branku.

Gunners se přesto nevzdali a dvěma slepenými góly ještě dokázali zápas zdramatizovat, víc už ale pozorný Nováček nedovolil a Youngsters tak slaví v nejrychlejším možném termínu návrat do III.ligy.

Za zmínku stojí určitě statistika, že v letošní sezoně Youngsters ještě ani jednou nepoznali jaké to je, dotahovat náskok soupeře. V každém zápase jsme vsítili branku jako první a náskok už nepustili. Díky zaváhání Jižních Sheepů navíc tato výhra znamená i to, že Youngsters už z prvního místa nikdo nesesadí!

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
12/11/201718:45Podzim 2017

Hřiště

Pražačka
Za Žižkovskou vozovnou 2716/19, Praha 3

Výsledky

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
4Dominik Letko Obránce
9Martin Charvát Obránce
10Lukáš Mihula Útočník
11Jakub Maršoun Útočník
12Marek Šula Obránce
21Tomáš Koubek Záložník
37Filip Jíša Záložník
99Michal Šaněk Obránce

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *