Report

Youngsters udolali Řežem to United a přiblížili se vysněnému postupu!

V neděli večer na Mikulovce nás za anglického počasí čekal dlouho očekávaný souboj o čelo tabulky s Řežem to United. Důležitosti zápasu bohužel moc neodpovídala naše docházka v poli jsme nastoupili bez střídání. V brance pak za absentujícího Nováčka zaskočil navrátilec z Nepálu Letko.

Začátek zápasu byl hodně opatrný, bylo znát, že oba týmy ze sebe mají respekt. Čekalo se na první chybu a ta přišla na naší straně. Našeho špatného postavení při autu využil Vondra, obtočil se kolem Charváta a chytrou ukrytou střelou zaskočil i Letka v bráně. Netrvalo ale dlouho a dvěma slepenými góly se nám povedlo utkání otočit. Nejdříve si Charvát narazil s Koubkem, pokračoval v náběhu na zadní tyč, kde ve skluzu uklidil Koubkovu pobídku do odkryté klece. A hned ze soupeřovi rozehrávky jsme udeřili podruhé. Maršoun zadupal na soupeřova obránce, ten situaci vůbec nezvládl a nabídnul Maršounovi samostatný nájezd. Náš kanonýr se v těchto situacích většinou nemýlí a potvrdil to i nyní precizní střelou mezi nohy gólmana.

Od branky na 2:1 jsme měli vývoj zápasu poměrně pevně v rukou, přesto jsme ještě jednou soupeři dovolili vyrovnat. No i když soupeři… Při autu soupeře jsme byli ve vlastním vápně doslova dva na nikoho, Tetiva však nezvládl odkop a za ním stojící Vávra už jen bezmocně sledoval, jak se od něj odráží míč do sítě. Po loňském počinu Marcina se tak stává dalším hráčem, který svůj střelecký účet v Youngsters otevřel brankou do vlastní kasy. Aby se nám z toho nestala tradice… Ještě do půle naštěstí odpověděl opět Maršoun, který svůj druhý samostatný nájezd vyřešil navlas stejně jako ten první a mezi nohy gólmana poslal Youngsters znovu do vedení.

V druhé půli už začaly být znát ubývající síly při hře bez střídání a tak jsme postupně iniciativu přepouštěli soupeři. Obrana ale fungovala spolehlivě a tak vyložené šance přibývaly stále spíše na naší straně. Hodně aktivní byl vepředu zejména Koubek, v zakončení však pravidelně selhával. Když už se začali ozývat kritické hlasy, že toho góla nedá snad už nikdy, přišlo přečíslení tři na jednoho a Maršounova nesobecká přihrávka před prázdnou branku, kterou už ani Koubek nezvládl zahodit.

Řežem to United v závěru ještě snížili pěknou trefou Vondry, nic dalšího už jim ale naše obrana nepovolila a Youngsters tak slaví důležitou výhru, která dává postupovým ambicím už velice reálné obrysy. Pokud příští týden sekneme i dalšího kandidáta na postup, tým Lord Mayor Idiot, může se pomalu začít slavit! YOUNGSTERS FAKIN CHAMPIONS!

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
03/11/201920:00Podzim 2019

Hřiště

Pražačka
Za Žižkovskou vozovnou 2716/19, Praha 3

Výsledky

Youngsters FC

Tomáš Koubek Záložník
2Antonín Vávra Obránce
4Dominik Letko Obránce
9Martin Charvát Obránce
11Jakub Maršoun Útočník
Martin Tetiva Záložník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *