Report

YOUNGSTERS SAHALI PO DALŠÍ VÝHŘE, PROTI SILNÉMU SOUPEŘI NAKONEC BEROU BOD.

Ve středu večer na Mikulovce nás čekala další prověrka, která měla ukázat, jak vysoko budou sahat ambice Youngsters ve druhé lize. Saens, tým ostřílený několikaletým působením v nejvyšší Hanspaulské soutěži, zatím stejně jako my neztratil ani bod a vítěz se tak mohl osamostatnit na čele ligy.

Fotbalovost byla od začátku jasně na straně soupeře, ale Youngsters opět ukazovali, že spolu už nějaký ten pátek hrají a obranné mechanismy fungují velice spolehlivě. Spoustu akcí Saens končilo na skvěle bránící defenzivě a co prošlo, pochytal tuto sezonu opravdu bezchybný Nováček. A když si soupeř začal být jistý svou převahou, Youngsters nečekaně udeřili. Charvát zachytil na svém vápně dlouhý míč, s Koubkem se ve dvou krásně prokombinovali celou soupeřovou obranou a na konci celé akce už na Charváta zívala pouze prázdná branka, 1:0. Tímto výsledkem nakonec i přes několik jasných tutovek Saens skončila první půle.

Druhá půle se nesla v podobném duchu. Tutovky na straně soupeře přibývaly, tyče za Nováčkem zvonily, ale Youngsters pořád ne a ne kapitulovat. Vyrovnání nakonec přišlo až dvě minuty před koncem, když už se zdálo, že těsné vedení uhájíme až do konce a napíšeme další fantastickou kapitolu naší underdog story. Gól to byl spíše smolný, protože nepadl po žádném velkém tlaku, ale po nešťastném odrazu, jednom prohraném souboji a dokonale trefené pumelici zpoza vápna. Nakonec nechybělo mnoho a mohli jsme z Mikulovky odjíždět dokonce bez bodu, v jedné z posledních akcí zápasu, si soupeřův útočník zahrál pinball s Nováčkovou brankou a doteď asi sám netuší, jak je možné, že míč z bezprostřední blízkosti nedokázal uklidit do branky.

Přijít o vedení takhle těsně před koncem vždy zamrzí, ale vzhledem k průběhu zápasu musíme bod brát. Nyní si týden odpočinem, abychom za 14 dní vyzvali Erko Kbely, které poslední dva zápasy kvůli karanténě v týmu nemohlo nastoupit a bude tak určitě chtít dohnat ztracené body.

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
30/09/202020:15Podzim 2020

Hřiště

Mikulovka
Mikulova 1594/4, Praha 4 (11)

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Youngsters FC101
Saens 1.FC011

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
4Dominik Letko Obránce
6Jakub Hanzík Záložník
9Martin Charvát Obránce
10Lukáš Mihula Útočník
11Jakub Maršoun Útočník
21Tomáš Koubek Záložník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *