Report

YOUNGSTERSKÉ SRDÍČKO NA BODY NESTAČILO

Po posledním debaklu od Morové rány nás čekal další nepříjemný soupeř Saens 1.F.C, který ještě minulou sezónu hrál první hanspaulskou ligu, a tak bylo potřeba udělat pár změn v sestavě. Volno dostali Vávra, Hanzík a Jaroš, naopak větší fotbalovost měli přivést navrátilci do sestavy Kindl s Tetivou a konečně také lídr Charvát. Bohužel v den zápasu začala chodit jedna omluvenka za druhou, a tak jsme se nakonec sešli pouze s jedním hráčem na střídání.

Hned od začátku bylo jasné, že soupeř má herně i početně navrch a ihned po zasazení typického stromu v našem vápně začal obléhat naši branku. Prakticky hned v úvodu přišla hrubá chyba Nováčka, kterou musel z brankové čáry obětavým skluzem hasit Maršoun. Uběhlo pár minut a po individuální akci Maršouna jsme možná trochu překvapivě šli do vedení. Od té doby Saens jako by ztratili svoji fotbalovost a začali jim trošku téct nervy. Jistě, většinou jsme si vzadu museli pomoct drobným faulem, ale i na straně druhé se nehrálo v rukavičkách. Především mladý Koudelka za svou drzost dostával přes párky. Po několika tyčkách a břevnech, kdy náš tým držel skvěle chytající Nováček, jsme bohužel po skrumáži před brankou inkasovali na 1:1. Výborná hra dozadu s vyražením do brejků nesla ovoce i o pár chvil později, když se utrhnul Maršoun s Tetivou a i přesto, že prvně jmenovaný prostě nebyl na několik pokusů i přes svou snahu schopen nahrát, tak nakonec vypálil utajenou střelu, která k údivu všech skončila v brance. Saens začali téct nervy a po několika strkanicích, kdy Mihula obdržel žlutou kartu, jsme šli do pauzy s těsným vedením.

Druhý poločas došli našemu týmu síly, a tak jsme se především snažili přežít nápor soupeře a některé tvrdé souboje, které si soupeř obhajoval tím, že to my hrajeme jako prasata. Hra se tedy dost kouskovala až nakonec náš val padl po perfektně proceděné standardce. I přes herní převahu našeho soupeře jsme se dostali nakonec do obrovské příležitosti, ale po individuální akci Maršoun jen těsně minul. Bohužel utkání pak ovlivnila chyba do té doby na hanspaulské poměry fantasticky pískajícího rozhodčího. Maršoun byl v útočné akci nakopnut přes kotník tak, že to bylo slyšet až za Prahou, a i přesto píšťalka zůstala němá. Kapitán týmu ležel v bolestech na zemi, naši hráči čekajíc, co se bude dít a soupeř po rychlém autu si to přímo valil na bránu a světe div se … gól 3:2 a vše dle sudího v pořádku. Na nějaký zvrat už naší skvělé bojující „mladíci“ neměli sil, i přesto se povedlo ještě zápas zdramatizovat. Jeden z obránců příliš dlouho stál na balónu, následně mu ho Maršoun vypíchl a pár minut před koncem utíkal sám na golmana. Bohužel pro nás však přišla záchranná brzda chybujícího obránce, který za svůj faul viděl červenou kartu. V posledních minutách jsme nedokázali využít přečíslení, a tak bohužel po pěkném bojovném výkonu odcházíme ze zápasu bez jediného bodu, který byl proti favoritovi velmi blízko. Nezbývá nic jiného, než soupeři poblahopřát ke zvládnutému utkání a soustředit se na další utkání.

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
21/04/202220:15Jaro 2022

Hřiště

Mikulovka
Mikulova 1594/4, Praha 4 (11)

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Youngsters FC202
Saens 1.FC123

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
4Dominik Letko Obránce
6Aleš Vokoun Obránce
10Lukáš Mihula Útočník
8Martin Tetiva Záložník
11Jakub Maršoun Útočník
24Matyáš Koudelka Útočník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *