Report

Youngsters se do finále poháru nepodívají, po velkém boji padli se Santou Dominicou 3:2!

Ve středu 24. června nás v semifinále ligového poháru Pavla Formáčka čekala Santa Dominica, dle prestiže zatím asi největší jméno, na které jsme během našich cest hanspaulskými soutěžemi narazili. V kádru například i Standa Mařík, mistr světa v malém fotbale z roku 2018. Natěšenost všech plejerů byla veliká, což se odrazilo i na zápasové soupisce. Kromě zraněného Charváta, který dorazil alespoň rozdávat rozumy od lajny, byly k dispozici všechny hlavní hvězdy a tak utkání slibovalo zajímavou podívanou.

Youngsters začali nebojácně a dokázali se slovutným soupeřem držet krok. A na konci první desetiminutovky se dokonce dostat do vedení. Kindlovu přihrávku si pohotově přebral Maršoun, otočil se a z téměř nulového úhlu vystřelil. Překvapený gólman se nezmohl na jediný pohyb a „rozmrznul“ až když šel lovit míč do sítě. Poté už začala Santa Dominica přitápět pod kotlem a Youngsters začali čím dál více zalézat do své obranné ulity. Soupeř si klasicky futsalově vypomáhal hrou s brankářem a snažil se o rychlé prostrkávačky středem. Naše obrana za pomoci skvělého Nováčka ale dlouho odolávala a poprvé kapitulovala až těsně před půlí. Rychlá kombinace středem až do prázdné brány znamenala poločasový stav 1:1.

Do druhé půle jsme sladili taktické pokyny a prvních deset minut se opět hrál víceméně vyrovnaný fotbal. Vedení na naší stranu mohl opět strhnout Maršoun, ale tentokrát sám před brankářem selhal. Bránili jsme velmi pozorně, vaz nám ale nakonec zlomil rychlý brejk. Přes maximální úsilí všech hráčů při návratu do obrany a několik pádů do střel, soupeř nakonec míč přece jen procpal za Nováčkova záda.

Protože do konce zbývalo ještě spousta času a otevřít hru proti Santa Dominice by pro nás znamenalo rychlý konec nadějí, stále jsme vycházeli ze zajištěné obrany a čekali na své šance. Do několika zajímavých situací se jako tank prodral Vokurka, větší ohrožení soupeřovi branky z toho ale nebylo a sil na velkém hřišti ubývalo. Pět minut před koncem Santa Dominica udeřila potřetí. Po rohu se krásně okolo Hanzíka otočil Mařík a zatloukl hřebíček do rakve našim postupovým nadějím. Youngsters zbraně nesložili a bleskurychle kontrovali pohotovu střelou Koubka, víc už jim ale soupeř nedovolil a závěr si s přehledem pohlídal.

Youngsters tak svou premiérovou pouť hanspaulským pohárem končí v semifinále a rozhodně se nemají za co stydět. Skvěle odmakaný zápas od všech plejerů! Pro velký úspěch jsme přihlásili i letní verzi poháru, a tak se na Youngsters můžeš těšit už za 14 dní na Mikulovce proti týmu Tutto Bene hrajícímu 6. hanspaulskou ligu!

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
24/06/202020:15Pohár Pavla Formáčka 2020

Hřiště

Motorlet
Butovická 592/35, Praha 5

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Youngsters FC112
Santa Dominica123

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
2Antonín Vávra Obránce
4Dominik Letko Obránce
6Jakub Hanzík Záložník
7Jan Kindl Obránce
10Lukáš Mihula Útočník
11Jakub Maršoun Útočník
21Tomáš Koubek Záložník
25Daniel Vokurka Útočník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *