Report

PROTI SILNÝM VRŠOVICÍM MINUTU OD VÝHRY!

Youngsters čekal ve druhém kole neoblíbený soupeř UTS Vršovice, proti kterému se nám zatím v II.lize vůbec nedaří. Dva zápasy, dvě prohry, z toho jedna rozdílem třídy, to byla naše dosavadní bilance se čtvrtečním soupeřem. Že ale s Vršovicemi můžeme hrát, jsme si dokázali už minulý zápas, kdy jsme sahali po bodu, proti byl tehdy bohužel famózní brankář soupeře. Poučení předchozími nezdary, začali jsme zápas v hlubokém bloku a snažili se na soupeře vystupovat tak, aby nemohl rozjet své pověstné trojúhelníky. Taktika poměrně vycházela, do šancí se dostával soupeř spíše sporadicky, zejména po našich chybách v komunikaci. My tradičně hrozili z rychlých brejků a standardních situací, při několika autech chyběl Maršounovi jen kousíček k tomu, aby zavěsil. Do kabin se šlo sice za bezbrankového stavu, na vyložené šance ale náš tým vedl.

Druhý poločas měl v zásadě podobný průběh, optickou převahu měli Vršovice, velké šance ale přibývali zejména na naší straně. Proti byl bohužel opět skvěle chytající brankář Vršovic, případně konstrukce brány. Když Mihula už potřetí v zápase rozezvonil tyč Vršovické svatyně, vypadalo to, že nám dnes branka prostě není souzena. Odraženého míče se ale zmocnil Maršoun, neukvapil se, navedl si míč na střed a přes bránícího obránce prostřelil gólmana. 56. minuta a jdeme do vedení. Škoda, že v Hanspaulské lize neexistuje něco jako timeout, protože přesně ta půlminutka na zklidnění a ujasnění taktických pokynů mohla stačit k tomu, abychom zápas dovedli do vítězného konce. Závěrečný tlak Vršovic jsme totiž vůbec nezvládli, soupeř vytáhl na naší půli i gólmana a my nedokázali včas a správně přebírat hráče a vyrovnat se s touto početní nevýhodou. Minutu před koncem se nakonec Vršovicím povedlo procedit míč skrz Nováčka a srovnat na konečných 1:1.

Bod proti silnému soupeři není špatný, takovéto zápasy ale musíme zvládat dohrát lépe. Příští týden Youngsters odpočívají, takže si každý může trochu odfrknout a za 14 dní opět na značkách!

YOUNGSTERS FAKIN CHAMPIONS!

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
31/03/202218:00Jaro 2022

Hřiště

Koráb
Krejčího 2261/2a, Praha 8

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Youngsters FC011
UTS Vršovice011

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
2Antonín Vávra Obránce
3Aleš Náprstek Obránce
6Jakub Hanzík Záložník
6Aleš Vokoun Obránce
9Martin Charvát Obránce
10Lukáš Mihula Útočník
11Jakub Maršoun Útočník
8Miroslav Jaroš Záložník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *