NÁVRAT KAPITÁNA A POCTIVÁ DĚLNIČINA PŘINESLI PRVNÍ JARNÍ BODY.

I přes dva dobře odehrané zápasy byli Youngsters na jaře stále bez bodu, a tak bylo potřeba oloupit PAPE Dejvice, které jsme na podzim celkem jasně deklasovali. Bohužel zranění z posledních týdnů se začínají projevovat i na naší početné soupisce a před důležitým utkáním to nevypadalo se sestavou vůbec dobře. Zatímco volno na doléčení dostal středopolař Koubek i obránce Letko, tak po zranění se naštěstí vrátil lídr obrany Bílý, univerzál Mihula a také kapitán Maršoun. Cestou na hřiště píchnul svůj motocykl brankář Nováček, a tak jsme zápas začínali pouze s jedním hráčem na lavičce a Mihulou v bráně.

Od začátku zápasu jsme nechtěli nic vymýšlet a s jedním útočníkem jsme začali hrát rychle nahoru do střelby. Jestli tohle někomu sedí, tak je to kapitán Maršoun, který hned svojí první střelou ze standardky otevřel skóre. Po prvním gólu se na hřišti začali dít nevídané věci, které začal předvádět mladičký Koudelka. Nevím, jak přesně popsat všechny ty kličky a fígle, ale byla to naprostá paráda a předpokládám, že se některým chlapcům z PAPE točí hlava do teď. Především u druhého gólu stálo vymotání tří hráčů za to, poté Koudelka doslova namazal na vzdálenější tyč svému bratrovi a šli jsme do vedení 2:0. Minulý zápas jsme bohužel neměli k dispozici žádného útočníka, a tak nám chyběla střelba, což tentokrát problém nebyl. O pár minut později byl totiž u balónu opět Maršoun, střela a gól. Soupeř se sice snažil kombinovat a když se pomalu dostával do provozní teploty, schladil je opět dalším gólem Maršoun. Koncem poločasu měli velkou šanci nejprve Bílý a poté Tetiva, ale oba bohužel neproměnili, a tak vystřelil opět Maršoun a bylo to 5:0. Návrat našeho pětigólového kapitána, tak byl ozdobou včerejšího klání. V úplném závěru si Nováček špatně křikl na Tetivu a hloupou brankou se povedlo PAPE snížit.

Zatímco první poločas byl z naší strany naprosto precizní, tak druhý poločas jsme fyzicky úplně odpadli a stálo to za starou belu. Soupeř vysunul brankáře a začal sypat na naši kasu jeden projektil za druhým. Někdy jsme měli štěstí, někdy ne, a tak se začalo skóre dost vyrovnávat. V tom největším tlaku využil Mihula zaváhání obránce a naštěstí zvýšil naše vedení. Bohužel ani poté, jsme nedokázali hru uklidnit a prakticky pouze odkopy se bránili na své půlce. Poctivá dělničina přinášela ovoce, a kromě utajených střel, které propadli do naší sítě, se povedlo Nováčkovi deptat soupeřovi útočníky, tak jak je jeho dobrým zvykem. Všichni hráči v poli nechali na hřišti úplně všechno a zápas jsme nakonec se štěstím dotáhli do vítězného konce. Hrát se však o pár minut déle, asi bychom opět v závěru přišli o body.

⚽ 5x Maršoun, Mihula

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *