Radeberger Cup der 1. Männer

Youngsters vybojovali cenný bronz na turnaji Německu!

V předposledním dni roku 2019 jsme se ukázali na turnaji v Německém Heidenau, který pořádal Heidenauer Sportverein e.V. Danke für die Einladung. Tímto bychom také chtěli poděkovat OFS Kladno a Viktorie Černuc – Fans za zprostředkování.
Samotný turnaj byl obsazen převážné týmy z okolních měst ke kterým si připojil jeden tým z Polska a my.

Do turnaje jsme rozhodně nevstoupili zrovna nejlépe a hned na úvod prohráli 2:0 s týmem FSV Eintracht 1910 Königs Wusterhausen e.V., kteří hlavně uměli využít naší neznalosti pravidel sálového fotbalu. Nutno říct, že s tímto problémem jsme se potýkali téměř celý turnaj, protože v každém zápase jsme přicházeli na nová a nová pravidla. V dalších zápase nás měl čekat papírově nejslabší tým celé skupiny, Polský Naprzód Czyżowice. Ačkoli nás dost potrápili, tak se nám povedlo díky brankám Vojty a skvělých zákroků Hanze zvítězit 3:1. Jelikož ze skupiny postupovali pouze dva týmy, tak jsme potřebovali v posledním zápase proti týmu SV Chemie Dohna vyhrát. Soupeři v tomto zápase stačila i remíza, což se projevilo hned při jeho rozestavení, kdy jejich hra spočívala hlavně v bránění a tak jsme museli být aktivní ve hře hlavně my. Celý zápas byl dost nervózní, nikdo nechtěl udělat chybu. Naštěstí ji jako první udělal soupeř a Vojta trestal. O pár minut přišlo dokonce dvouminutové vyloučení soupeře a tak jsme konec zápasu mohli dohrávat v přesilovce. Bohužel jen mohli. Uběhlo jen pár vteřin a ačkoli hrál soupeř v oslabení, tak jejich hráč utíkal sám na bránu a Matěji nezbývalo nic jiného než sáhnou za záchranou brzdu a šel také na dvě minuty ven. Konec zápasu se opravdu přiostřil a hra se pomaličku kouskovala až do konce. Naštěstí jsme s nutnou dávkou štěstí zápas dotáhli do vítězného konce a mohli se tak radovat z postupu.
Radost trvala jen chvíli, protože jsme po krátké pauzy šli ihned na semifinálový zápas proti vítězi druhé skupiny, jimiž byli hráči z FC Oberlausitz Neugersdorf e.V. Již během základních skupin, kdy jsme trávili čas i sledováním ostatních zápasů, předváděli tito borci velmi kvalitní fotbal a trestali každou chybu. A jelikož jsme neměli ani dostatečný čas na odpočinek, věděli jsme, že musíme z počátku zápase hlavně bránit a nikam se zbytečně nehnat. Dlouho dobu se nám to dařilo a vytvořili jsme si i spoustu šancí z brejků. Bohužel zakončení nám v tomto zápase nešlo. Poté z jedné nenápadných akcí soupeře jsme obdrželi branku. No, akcí. Hráč téměř na půlce hřiště napřáhl a pumelicí na zadní nedal Honzovi v bráně šanci. Poté nezbývalo nic jiného, než všechny síly hodit do útočení. Bohužel jsme si žádnou šanci nevytvořili a soupeř ještě pár vteřin před koncem zvýšil na 2:0 gólem do prázdné branky.
Finále nám tedy uteklo a my už jen čekali na soupeře v boji o bronz. Nakonec to byl opět tým z naší základní skupiny FSV Eintracht 1910 Königs Wusterhausen e.V., který nás hned v prvním zápase porazil 2:0 a tudíž bylo o motivaci postaráno.
Jelikož to byl již náš pátý zápas, tak jsme již neztráceli tolik balónů kvůli pravidlům a zápas byl o to dost zajímavější. Nicméně tentokrát jsme to byly právě my, konkrétně tedy opět Vojta, který si v tomto zápase dělal opravdu co chtěl, a rozvlnil síť. Netrvalo dlouho o Vojta zvyšoval na 2:0. Ano, opravdu dal všechny naše branky on. Zbytek zápasu jsme se soustředili hlavně na bránění. Soupeř začal využívat i hry brankáře v poli a poměrně dlouho dobu nás drželi zamčený na vlastní polovině. Naštěstí jsme celkem dobře bránili a dokázali odvrátit spousty akcí soupeře. Jedna, opět taková nenápadná, kdy střelu z dálky vyrazil Hanz pouze před sebe, kde stál hráč soupeře, který měl již úlohu lehkou. Žádné další trable jsme však nepřipustili a tak jsme mohli jít slavit 3. místo.
Poté jsme ještě shlédli finále, vyzvedli pohár za 3. místo, pohár za nejlepšího střelce turnaji a hurá domu. Jelikož turnaj začínal, pro nás netradičně, až v odpoledních hodinách, dorazili jsme domu až po půlnoci.

Celkový průběh turnaje lze shlédnout zde: https://www.meinturnierplan.de/showit.php…

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *