Soutěž: Jaro 2023

Warrior MAC — Youngsters FC

Povinnost splněna.

Štěrboholy, jedno z nejhorších hřišť ze seznamu, kde se Hanspaulka může hrát, hostilo náš poslední duel jarní sezóny. Nejenom, že tam jedete půl dne, ale ještě máte pocit, že už snad ani nejste v Praze a nakonec zjistíte, že tam na tom letišti by bylo vhodnější hrát 8+1. Každopádně jsme se tam nějak sešli spíš domluvit rozlučku a podle toho také utkání „opět o ničem“ vypadalo. Jakýkoliv výsledek totiž prakticky neměl na umístění obou celků vliv. Soupeř bez svých útočných opor zalezl do svého brankoviště a hrozil prakticky jenom z brejků, které po celý zápas jednoduše likvidoval Nováček. I když nám větší držení míče a tvorba hry dělá celkem problém, museli jsem tak tuto roli přijmout my. Bohužel v sestavě nebyl ani jeden ze tří středových playmakerů, a tak naše kombinace byla dost kostrbatá. Největší šanci měl při sólu útěku Koudelka, ale neproměnil a když Mihula ve druhém poločase trefil pouze tyč, skončil zápas bez branek. Šancí jsme měli v zápase víc, ale tak nějak si to celé říkalo o dělbu bodů a remíza je tak zasloužená na obě strany. Diváci tentokrát zůstali doma a udělali dobře, protože se na to upřímně moc nedalo koukat. Oba týmy si splnili povinnost a mohou se těšit na letní dovolené před podzimní částí.

Torpédo Řepy — Youngsters FC B

V 9. kole se naše béčko utkalo s týme Torpédo řepy. Tým, se kterým si béčko odbylo premiéru v hanspaulce již minulou sezonu. Řepy hrají domácí zápasy na Aritmě, a tak menší část soupisky měla konečně radost, že se nemusela proplétat Prahou. Řepy od minulé sezony posílili o pár dalších hráčů a už před začátkem to vypadalo, že to nebude jednoduché utkání. Do sestavy Youngsters se po rybolovu vrátil i střelec Mikeš. Sestava se tak po několika zápasech trochu změnila.

Zápas začal kombinační hrou na naší straně, kdy jsme se pokoušeli vytáhnout blok hostů na naši polovinu a pomocí přihrávek se dostat do přečíslení. Hosté se snažili nakopávat na věž vepředu (nějaký vzdálený příbuzný Tomáše Chorého). Naše kombinace na začátku zápasu nebyla v některých chvílích úplně přesná a z toho pramenili brejky soupeře a fauly našich hráčů. Všechny nebezpečné situace s přehledem vychytal do obvyklé formy rozchytávající se Šaněk. My jsme se stále snažili držet balon a tím se dostávat do šancí a jedna přišla zhruba v polovině prvního poločasu. Dráb zpracoval přihrávku zády k bráně a přiťukl balon Hamouchemu, který místo přihrávky vystřelil svojí žíhavou střelu, která přes teč doputovala až do brány. První šok pro soupeře, který měl v té době souvislejší tlak na naši bránu. Druhý šok přišel hned o pár minut později. Tomáš Had si povodil soupeře po lajně a jako hráč Premier League Wilfried Zaha obešel vše co mu stálo v cestě a střelou k tyči upravil skóre na 2:0. Aby toho nebylo málo, po dalších minutách přišel třetí šok pro domácí. Tomáš Had si přiťukl se svými spoluhráči a upravil skóre na 3:0 pro nás. Z tohoto pohledu se dá říct, že toto byl jeden z nejlepších zápasů béčka v sezoně. Je vidět, že širší hřiště hráčům svědčí a dává jim víc prostoru pro kombinaci. V poločasovém okénku se do hry dostal i téměř neviditelný kapitán domácích, který si začal stěžovat na obuv našich hráčů. S výmluvou typu, my jsme tu taky hráli v lisovkách, ale dodržujeme pravidla, si naši dva hráč museli přezout do klasické obuvy.

Druhý poločas jsme začali stejně jako v prvním poločase. Domácí si už na naše kombinace dávali větší pozor a začali hrát důrazněji, jedna ze ztrát na polovině znamenala přečíslení, ze kterého hosté střelou na zadní tyč korigovali stav na 3:1. My jsme se stále snažili hrát vlastní hru, ale ztrát přibývalo, a tak musel několik zákroků vytáhnout brankář Šaněk. Naštěstí párek v rohlíku a malinovka před zápasem našeho brankáře doplnily potřebnou energií, a tak branka zůstala pro další góly zavřená. V dalším okénku se do hry dostal Martin Mikeš, nejprve svým bráněním zamezil vhazování do brejku, což vyústilo v menší strkanici, ze které odešel se žlutou kartou. O minutu později už zakopával balon, pro který se hnal hráč domácích a byla z toho další strkanice. Naštěstí červená karta zůstala v kapsičce rozhodčího. Kartou poznamenaný Mikeš to naštěstí rozdýchal na střídačce a poté necelých 6 minut před koncem pojistil vítězství Youngsters střelou pod nohy brankáře. Posledních pár minut jsme již bránili a drželi balon, tlak hostů ovšem žádný další gól nepřinesl.

V souboji o II. Místo v tabulce tak vyhráváme a čekáme na další týmu Lužinyyy boys, kteří musí vyhrát, aby si udrželi první místo v tabulce. Youngsters B tedy mají postup do 6. ligy ve svých rukou a postup můžou potvrdit již v dalším kolem proti týmu Pyjavice SK.

Audi United FC — Youngsters FC

SKVĚLÝ ZAČÁTEK A SKVĚLÝ ZÁVĚR ZNAMENAL DALŠÍ BOD PRO YOUNGSTERS.

Vedro jak v peci, tři kola do konce sezóny a jistota, že si zahrajeme druhou ligu i na podzim, to vše naznačovalo, že naše soupiska opět nebude čítat dvě pětky. Nakonec tím největším problémem však byla viróza, která postupně pokosila některé naše borce, kteří se přidali na už tak početnou dlouhodobou marodku. Hecovat tak musel kapitán Maršoun, kterému teplé počasí absolutně nesvědčí a tak, že je nemocný v tomhle teplíčku nikoho absolutně nepřekvapí. Hájek pro jistotu selhal v dopravě a tak bylo jasné, že si to střihneme pouze s jedním hráčem na střídání. Audi naopak bylo připravené velmi dobře, početný zástup afrických borců nasvědčoval tomu, že náš soupeř s fyzičkou a teplem mít problém rozhodně nebude.

Zápas začal velmi netradičně, když rozhodčí spustil na oba kapitány cizím jazykem, načež náš kapitán ze sebe dostal anglicky pouze „na to seru“ a Nováček tak musel chytat proti slunci. Debata o jazykové vybavenosti našeho kapitána pokračovala i po úvodním hvizdu a než jsme se rozkoukali, tak si Nováček připsal první famózní zákrok. Aktivní audina ihned začala určovat tempo hry a tlačit se do našeho vápna. Přesto jsme to byli my, kteří jsme hned v úvodních minutách soupeři připravili velké překvapení. Napomohli nám k tomu jak jinak, než dobře sehrané standardní situace. Nejprve se Maršoun po autu od Mihuly zavěsil do vzduchu a hlavou otevřel skóre, aby ihned poté po nacvičeném rohu s Koubkem navýšil na 2:0. Bohužel jakoby jsme si mysleli, že nemusíme bránit a soupeře rozstřílíme a než jsme se nadáli, Audi vedlo pohodlně 4:2. Vedro nám moc nesvědčilo, nechtělo se nám běhat a tak nějak celkově jsme hráli jenom, že musíme. Naopak na druhé straně afričtí tanečníci lítali po celém hřišti a zkoušeli nejeden míčový trik. Kromě klasicky výborného Nováčka z našeho týmu vyčníval pouze playmaker Koubek, však aby ne, když několik předchozích kol odpočíval, zhodnotil vedoucí mužstva Mihula. Poločas jsme tak nějak dochodili a spíš se těšili na konec, než že bychom měli sílu a chuť s nepříznivým výsledkem něco dělat.

Druhý poločas začal přesně tak, jak skončil ten první. Náš soupeř se aktivně mazlil s balónem a my spíš čekali na nějaký brejk. Velký špatný, ale předváděl v útoku Maršoun a jelikož neudržel nahoře ani jeden míč, tak soupeř neustále útočil. Zlepšený obranný výkon naopak v druhém poločase předvedla především dvojce Bílý s Vokounem, kteří aktivně střežili africké atlety. Drobných faulů se při bránění začali dopouštět Letko s Mihulou a následně i do té doby v klidu hrající soupeř. Rozhodčí pomalu přestal zvládat své rozhodnutí a především díky němu se rozhodnuté utkání začalo víc a víc hrotit. Naše fauly byli spíš taktické, kdežto soupeř několikrát nesmyslně dojel situaci, kde prostě věděl, že nemohl být u balonu první. Následně po odpískaném faulu nakopl útočník Audi jednoho z našich hráčů a strhla se malá strkanice. Korunu všemu nasadil nehrající trenér Audi, který byl za kladného stavu pro jeho tým nezvykle nervózní a dokonce si došel slovní přestřelku s Mihulou vyřešit až na trávník. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam! Situace se uklidnila, hrálo se dál a najednou z ničeho nic po souhře Maršouna s Koubkem jsme dali v 58´ minutě gól. Aktivní Koubek poté zavelel jako správný špílmachr, že to ještě kousnem a také se tak stalo! Nejprve jsme si nechali orazítkovat břevno, poté si převzal míč právě Koubek a s citem rozjel hlášenou poslední akci zápasu. Precizní přihrávkou nahrál ihned balón nahoru do obsazeného Mihuly, který se dvěma obránci na zády parádně sklepl míč pro Maršouna. Přesto, že náš kapitán byl rozhodně do té doby nejhorší na hřišti, tak se ranou z první nemýlil. Završil hattrick a vyrovnal tak na 4:4. „Kvalitu“ ještě v závěru předvedl rozhodčí, který i přesto, že hlásil poslední akci a ještě ani celá naše pětka po gólu nebyla na vlastní polovině, odpískal rozehrávku. Audi ihned valilo v přečíslení útok na naší bránu a pouze s velkým štěstím jsme neobdrželi gól. Poté po odkopu ještě přijel jeden z hráčů opět nesmyslně do Mihuly. Uviděl za to žlutou kartu a následně konečně rozhodčí písknul konec.

Na konci zápasu jsme si všichni v poklidu sportovně podali ruku, až na vedoucího z týmu Audi, který měl opět nějaké nesmyslné řeči … k tomu asi není raději ani co říct. Soupeř si rozhodně za předvedenou hru zasloužil vyhrát, ale prakticky se o bod připravil úplně, ale úplně sám protože my k němu přišli jako slepý k houslím.

 

Youngsters FC B — Vystřelený střely

YOUNGSTERS „B“ OTOČILI POLOČASOVÝ VÝSLEDEK A MOHOU POMÝŠLET NA POSTUP

Vystřelené střely, tým plný mladíčků, kteří byli doslova jako utržený ze řetězu s fanclubem čítající cca 50 členů. Tak nějak by se v krátkosti dal shrnout náš soupeř. Dejvické Hanspaulské hřiště, které bývalo domácí baštou „A“ týmu a k tomu sluníčko, které na hráčích rovnou měnilo pot v páru. Naše soupiska čítala dva borce na střídání a pár fanoušků, kteří to měli, tak blízko, že dorazili dokonce i pěšky. Zápas jsme začali celkem aktivně, nicméně „mladíci“ byli tentokrát v jiném dresu. Po několika neproměněných šancích Hanzíka šel náš soupeř z ničeho nic do vedení. Opravdu jich bylo plné hřiště a i když následně vyrovnal Dráb po výborně kombinaci s Hanzíkem, střely opět odskočili do vedení. Na polovině hřiště přišla Letkova minela a útočník pelášející sám na branku, se bohužel nemýlil. Za nepříznivého stavu nás několikrát v brance podržel Šaněk a poté skončil první poločas.

Do druhého poločasu jsme opět nevstoupili dobře a v úmorném vedru se snažili přežít útoky běhavěho soupeře. Pouze opětovně skvěle chytající Šaněk a konstrukce brány byli proti navýšení skóre. Aktivně hrající Hanzík se nakonec přeci jenom dočkal čestného úspěchu, když Letko napravil svojí chybu z prvního poločasu a po klasickém úprku po lajně namazal Kubovi proti noze a bylo to 2:2! Vystřelené střely dál předváděly festival zahozených šancí a i když je jejich fanclub hnal za vítězstvím oni by snad gól nedali ani z brankové čáry. Běhavější, víc na balonu aktivní soupeř doplatil na jedinou věc, která jim zkrátka ještě nějakou dobu bude chybět a tou je zkušenost. Youngsters si v klidu počkali na svojí šanci a ta přišla pár minut před koncem. Hanzík si převzal balón v útočné polovině, ronaldhinovkou nasadil obránci housle a podtlakem křižujícího beka napálil svojí slabší nohou míč rovnou do vinglu a bylo hotovo! Fanclub domácích hromadně povzdechl a i přes závěrečnou snahu musel svým chlapcům zatleskat pouze za dobrý výkon, protože body si odnesli ty správný „mladíci“. Odmakané vítězství v nepříjemném počasí drží „B“ tým stále na dostřel a o postupu, tak rozhodnou vzájemné zápasy.

Youngsters FC — MFK Klokan B

YOUNGSTERS SI S CHUTÍ ZASTŘÍLELI PROTI MLADÍKŮM Z MFK KLOKAN B!

Zkušenost a fotbalová chytrost proti mladickému nadšení. I tak by se dal shrnout páteční zápas proti mladým puškám z týmu MFK Klokan B, který je tvořen zejména dorostenci z Fotbalové Akademie A. Zbura. Tento tým jen pár dní před naším vzájemným zápasem jasně ovládl finále Pražského Poháru dorostu, a tak bylo jasné, že kluci v sobě nějakou kvalitu budou mít.

Na malém hanspaulském hřišti ale rozhodují úplně jiné faktory, a tak bylo velice rychle jasné, kdo bude v tomto zápase tahat za kratší konec provazu. Ihned v první minutě nevypustil zdánlivě příliš dlouhý dloubanec za beky Veselý, v souboji přeskočil váhajícího brankáře hostí, a hlavou poslal míč směrem na prázdnou svatyni soupeře. Cestu míče do branky ještě jistil na zadní tyči Maršoun, nechtěl ale jen slíznout smetanu, a gól nechal Veselému. Pak jsme v nasazení trochu polevili a zejména v rozehrávce jsme si počínali dosti bohorovně. Nováček v bráně si musel připsat pár svých klasických zázračných zákroků na čáře a pak dal bekům hlasitě najevo svojí nespokojenost. Mladí Klokani nadšeně rotovali a bylo jich plné hřiště, ale jak v zakončení, tak v obranných situacích si počínali velmi naivně, a Youngsters tak nemilosrdně trestali kdykoliv se jim naskytla příležitost. Do půle přidali ještě po dvou kusech Maršoun s Koudelkou, jednou se trefil Mihula. Zejména některé kombinace našeho bratrského dua na hrotu byly pochoutkou pro každého fotbalového labužníka.

Druhá půle se nesla ve velmi podobném duchu, jen jsme si kromě smrtelných brejků začali i trochu užívat zábavy na balonku. Charvát si klasicky počítal housle, aktivní Koudelka vyhledával souboje jeden na jednoho, a i Letko se nám trochu osmělil v rozehrávce. Ledový klid Bílého na míči už snad ani není třeba zmiňovat. Hattrick nakonec zaknihoval Koudelka, dokonce pět fíků si dohromady připsal kapitán Maršoun, a konečné skóre na 11:1 pečetil Charvát, který na zadní tyči uklidil Mihulův dlouhý aut obávaným dvojákem.

Mladíky z Klokana je třeba určitě pochválit za aktivní hru, ve které pokračovali po celý zápas i přes značně nepříznivé skóre. Až naberou trochu zkušeností a přidají větší klid na míči, dostaví se určitě i lepší výsledky. My už to přece jenom nějaký ten pátek hrajem, a tak jsme si dnes připsali pohodlnou a vysokou výhru. Příští týden nás čeká odpočinek a další zápas tak odehrajeme až 31.05. na Čechii Smíchov proti Audi United.