Soutěž: Letní turnaj 2020

Dynamo UK — Youngsters FC

Youngsters po dramatické bitvě s Ukrajinským Dynamem postupují do finálové části Letního Poháru!

V pondělí podvečer nás na Štěrboholském plácku čekalo nepříjemné Dynamo UK v souboji o místo ve středeční finálové trojce. Pamětníci v našich řadách jistě ihned vzpomenou, že se nejedná o první vyhrocený souboj mezi těmito dvěma týmy. V Youngsterské kronice je navždy zlatým písmem zapsaný Mihulův hrdinský zákrok ksichtem v poslední minutě, kterým odmítnul fantoma tehdejšího Dynama Karabina a zajistil tím Youngsters historický postup do třetí ligy. Všichni by naopak radši zapomněli na druhý vzájemný střet, kde si z nás ukrajinský Messi v dresu soupeře dělal trhací kalendář a YFC dostali osm kusů.

Teď už ale k dnešnímu špílu. Už tak dost silnou sestavičku ještě vyztužila hostující Hyena Kouklík a na hřiště se tak šlo s jasným cílem postoupit. Od začátku jsme byli o něco aktivnějším týmem, ale do větších šancí jsme se dostávali spíše sporadicky. Dynamo postupně doplňovalo kádr o opozdilce a za zvýšenou aktivitu bylo nakonec chvilku před půli odměněno gólem z rychlého brejku po ztrátě pod paraleny hrajícího kapitána Maršouna. Youngsters tak i přes územní převahu šli do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Nástup do druhé půle ale předčil snad i všechny naše očekávání. Hned po rozehrávce vyvezl míč Charvát, vybojoval aut a pak už přišel na řadu mnohokrát osvědčený signálek. Kouklík skvěle strhnul hráče náběhem, Maršoun vyplaval sám na zadní tyči a pravasem z voleje propálil vše co mu stálo v cestě. Neuběhla snad ani minuta, když se nadechl k neskutečnému sólu Koubek. Ustál snad pět faulů, během toho se promotal přes celou pětici soupeře a celou akci si i sám zkušeně zakončil. Když pak o pár minut později Charvát chytře využil srážky dvou soupeřů a zvýšil na dvoubrankový rozdíl, bylo v táboře Youngsters hodně veselo.

Nevozita ale naopak rostla v soupeřově týmu a se stoupající frekvencí hlášky Suka Blyat se také priostřovalo i na hřišti. Nepomohli tomu ani oba rozhodčí, kteří na úroveň zápasu absolutně nestačili a spoustu ostrých zákroků naprosto nepochopitelně přehlíželi. Po smolném vlastním gólu Kindla Dynamo vycítilo šanci a zápas se zvrhnul v regulérní válku. I jindy vždy stoicky klidný Koubek v jeden moment vybuchnul takovým způsobem, že se musel jít vyklidnit na lávku, jinak by to někdo šeredně odskákal.

Youngsters příkladně bojovali a předháněli se v obětavosti. Vypíchnout si zaslouží zejména hokejový zákrok Kindla, kdy předvedl něco mezi legendárním zákrokem betony Dominika Haška a breakdancem a tímto neortodoxním způsobem zastavil soupeřovu dorážku do odkryté branky. Spoustu věcí pochytal i skvěle chytající Nováček.

I přes nervózní závěr, kde už šlo vyloženě o nohy jsme nakonec uhájili těsně vedení 3:2 a postupujeme tak do středečního turnaje Final3, kde se mezi sebou utká o vysněnou trofej Vency Kokeše nejlepší trojka týmů v zápasech hraných 2×20 minut. Výkop prvního matche je už v 17:30 opět na Štěrboholském umělém pažitu, tak doraž podpořit! Youngsters Fakin Champions a nikdy jinak.

Youngsters FC — SC Zmaštěný Stroje

Fotbal trpěl, ale Youngsters postupují dál!
V pondělí se nám rozběhli na Štěrboholské umělé trávě vyřazovací souboje memoriálu Václava Kokeše a nutno říct, že by si tato část turnaje zasloužila hrát na kvalitnějším hřišti. Nechme ale řečí o tomto mizerném plácku a pojďme k samotnému zápasu.
Los byl k Youngsters velice přívětivý, jelikož jsme dostali papírově slabého soupeře ze 7 ligy SC Zmaštěný Stroje. Bohužel opak byl pravdou a tahle banda osmnáctiletých teenagerů, nosící hrdě barvy Slavie, rozhodně dosahovala mnohem větší úrovně. Naše soupiska čítala velké ztráty v podobě brankářské jedničky Honza Nováček, kterého musel zastoupit v brance Franta Flinta, jelikož Lukáš Mihula už brzy čeká vrchol běžecké kariéry. Kromě dalších chybějících klíčových hráčů jsme měli i radostnější zprávy. Ze zahraničního angažmá se po dlouhé době vrátil Martin Tetivaa. Na soupisku Youngsters se nakonec vešel i teprve patnáctiletý štírek Matyas Koudelka.
Úvodní výkop kapitán Jakub Maršoun k velkému udivení přenechal v rámci fair play bez losování soupeři a šlo se na to. Odměnou mu byl hned z rozehrávky napálen míč do obličeje, za což mladý smrad vyfasoval několik nepěkných slov. Ve chvíli, co už se začalo kopat do míče rozumněji, Zmaštěný stroje převzali roli tvůrce hry a točením balónu přes gólmana zaháněli naše borce neustále hlouběji a pálili jednu střelu za druhou na ne příliš koncentrovaného Letka, který dorazil na zápas, jak se říká za pět minut dvanáct. Takto probíhal prakticky celý první poločas, kromě tří malých vsuvek. 1. Maršoun prokličkoval mezi obránci jako baletka a do proti pohybu zasunul míč za brankářova záda. 2. Jakub Hanzík nejhezčím gólem kariéry bodlem zvýšil na 2:0. 3. Mladý štírek Koudelka zpracoval prodloužený nákop od svého bratra Maršouna, zbavil se obránce a zvyšoval na 3:0. K čemu vám je, že máte pořád balón na noze a na střely vedete třicet ku třem, když vám prostě chybí ta zkušenost, která už s přibývajícím věkem hraje právě v náš prospěch.
Druhý poločas byl bohužel úplně jiné kafe. Soupeř posilněn dalším slávistou (suverénně nejlepší hráč na hřišti i když tam strávil jen jeden poločas), začal ke vší kombinaci ještě běhat, a to se právě ke zmiňovanému stářím moc nehodí. Po sérii krásných branek technických parádiček a všeho možného náš tým bez jediné střely na bránu zaslouženě prohrával 4:3. Nicméně nenažrané stroje tak moc chtěli zápas rozhodnout, že zapomněli na zadní vrátka a nechali tak do brejků utéct Marcel Maca Marcin s Martin Charvát a druhý jmenovaný dvě minuty před koncem zajistil vyrovnání na 4:4. V dramatické koncovce po zázračném zákroku brankáře ramenem odmítl vedení Maršoun, aby z následného rohu musel samostatný únik vychytat fantasticky zaklapnutými betony Letko. Sečteno podtrženo o výsledku rozhodovali penalty.
Maršoun tentokrát nenechal nic náhodě a po vyhraném losu poslal jako prvního do kasy svého brankáře. Posraný až za ušima chytající obránce Letko neváhal a hned první pecku zlikvidoval. Následně bohužel Tetiva orazítkoval tyč. Ve druhém kole se nemýlil nejlepší hráč zápasu, ani náš střelec Charvát. Třetí kolo Stroje opět proměnili a na řadě byl patnáctiletý Koudelka, který uklidil pumelici pod klacek jako zkušený veterán. Ve čtvrtém kole přišla další chycená penalta Letka a nebudu Vás dlouho napínat. Denis Mareček v další sérii proměňuje a Letko opět chytá další penaltu. Tři chycené pecky neznamenali nic jiného, než postup mezi elitní šestici týmů. Již následující pondělí se můžeme těšit na klíčový souboj o postup do finále s druholigovým @Dynamo UK.

Youngsters FC — VSK MFF UK

Youngsters opět nezaváhali a postupují ze skupiny G bez ztráty kytičky.
V posledním kole letního turnaje před vyřazovacími boji, měli Youngsters jistotu postupu mezi dvanáct nejlepších a mohli tak některé hráče nechat dovolenkovat či zotavovat ze zranění. K utkání proti VSK MFF UK Praha se nakonec sešla sestava s jedním hráčem na střídání s jedním hlavním cílem, především se nezranit.
Od začátku zápasu bylo držení balónu jasně na naší straně a především kombinace po trase Mareček-Koubek-Maršoun stáli místami za potlesk. Góly však nakonec padaly především z individuálních akcí. Skóre otevřel Mareček střelou z dálky, kterou šibalsky otřel o tyč. Tento mladičký štírek se čím dál tím více seznamuje s taktickou stránkou malého fotbalu a prokazuje, že bude do sezóny velkou posilou. O chvilku později přišla chyba v naší rozehrávce a soupeř z ojedinělé šance trestal, 1:1. Po pár minutách bylo však opět veselo. Maršoun z úhlu všechny překvapil bodasem do vinglu a po následné kombinaci s Koubkem zvyšoval už na 3:1, čímž uzavřel první poločas.
I ve druhém poločase naše obrana ve složení Letko-Vávra fungovala perfektně a prakticky soupeře do ničeho nepustila. Ba naopak jsme od obránce byli svědky nezvyklého jevu tzv. „superLetko gól“. Kdo už tyto góly viděl, tak ví, že to stojí za to. Letko si vybojoval na půli balón, rovným během prakticky nikdo neví jak vymíchal dva soupeře, položil golmana a když už byl úplně na lajně, tak z nulového úhlu po zemi zasunul do prázdné branky, 4:1. Další podivnost na sebe nenechala dlouho čekat. Když se Marcin rozhodl prostě “jen tak jít střídat”, pokecal na lavičce s Koubkem o tom co podniknou večer a po několika minutách jsme inkasovali 4:2 … aha my hráli ve čtyřech, no nic tak jsme dostali gól a jedeme dál. V posledních minutách ještě Nováček perfektně vysunul do brejku Maršouna, který z půlky dloubáčkem přehodil vyběhnutého golmana a hattrickem stanovil konečný výsledek utkání 5:2 pro Youngsters.

Ve skupině i přes mírné komplikace v prvním zápase Youngsters nepoznali přemožitele a po pěti výhrách v řadě teď mají čtrnáct dní volno a budou čekat na rozlosování svého soupeře do vyřazovací fáze.

BP AC — Youngsters FC

Po další jednoznačné výhře postupují Youngsters do memoriálu vítězů.

Oficiální výsledky ještě nejsou k dispozici, nicméně kuloáry se šíří prohra našich pronásledovatelů VSK MFF UK Praha a tak před posledním zápasem skupiny by mělo být jasno o přímém postupujícím ze skupiny G.
Ve včerejším zápase nám los nadělil soupeře BP AC, který snad ani nehraje Hanspaulskou ligu a jeho kvalita byla na tristní úrovni. I přesto, že teplota překročila snad 40 stupňů a prakticky se nedalo dýchat, se nakonec Youngsters po několika omluvenkách sešli se třemi borci na střídání. Zápas by se dal rozdělit na prvních deset minut, kdy se Youngsters do svého soupeře zakousli a rozstříleli ho pěti góly a pak na zbylých 50 minut kdy si každý chtěl dát gól, nikdo nebránil, neběhal, každý zkoušel finty co viděl v televizi a nakonec jsme soupeře nechali i lacině snížit.
Skóre zápasu otevřel hned zkraje premiérovým gólem Vávra když natáhl béčkem a došoural to nějak do sítě. Následně pálil dvakrát ostrými Maršoun a poté dvakrát skóroval do prázdné i Hanzík po parádních přihrávkách Náprstka s Maršounem. Herní projev výrazně pokulhával, ale cíl byl splněn. Příští středu nás čeká poslední kolo a následně po rozlosování vítězové ostatních skupin.

Youngsters FC — Komety FC B

Yougsters přestříleli soupeře jako „za mlada“!

Ve středečním utkání třetího kola letního turnaje nás na Pražačce čekal, jak bývá poslední dobou zvykem, soupeř s východními kořeny Komety FC „B“. Papírové předpoklady hráli jasně nám do karet, nicméně v úporném vedru první udeřil soupeř. Po nějakých kombinacích a spousty zahozených šancích se přestal hrát z naší strany pohledný fotbal a prostě jsme šli se soupeřem do přestřelky, jako tomu bývalo v nižších ligách. Především se toho zhostil nejlepší hráč týmu, ale přesto sváteční střelec, Koubek, který nastřílel hattrick, což je možná vůbec jeho první v letité kariéře v dresu Youngsters. Z pozice obránce dvěma zásahy přispěl Náprstek, který čím dál častěji využívá proti slabším soupeřům ofenzivnější choutky. Dvě branky vsítil i kanonýr Maršoun, který ve vedru spíš tvořil a nahrával, jelikož všichni vědí, že teplo není jeho krevní skupina. Poslední branku vsítil novic Mareček, který se trošku hledal na malém hřišti, nicméně i tak odehrál dobré utkání. Sečteno podtrženo hráči Komety stihli s Youngsters držet krok zhruba jen do půlky zápasu a nakonec si odváží debakl 8:4. Youngsters se tak po třech výhrách ujímají čela tabulky G a už příští středu mohou slavit postup do memoriálu vítězů skupin.

Sananim FC — Youngsters FC

Youngsters si tentokrát poradili bez problémů

Minulý týden jsem odehráli jeden z nejhorších zápasů všech dob a bylo nutné si určitě věci v kabině vyříkat. O to více bylo velmi zajímavé sledovat jak přistoupíme do utkání s týmem Sananim FC, který v poslední hrané sezoně sestoupil do 6. ligy.
Hlavní pozitivní zpráva zazněla z kabiny ještě před začátkem utkání. A to přivítání uzdraveného Charváta, který byl mimo hru půl roku. Ačkoli se mu vstup do utkání úplně nepovedl a hned při jedné z prvních kliček daroval soupeři branku, tak zbytek utkání na míči tradičně dominoval a přinesl nám chybějící klid v rozehrávce.
Samotný průběh zápasu není třeba komentovat. Hrálo se téměř na jednu branku a soupeř, který v prvním poločase neměl ani hráče na střídání vůbec nestíhal. A tak po brankách Marcina, Mihuli a Maršouna jsme se nakonec radovali z vítězství 6:1.
Již tuto středu nás čeká další zápas v letním turnaji s týmem Komety FC B, hrající 4, respektive její B tým 6. ligu.

Youngsters FC — Tutto Bene

Mizerní Youngsters děkují kapitánovi
 
Není každý den posvícení, ale že to bude až takhle špatné, to asi nikdo ze sestavy Youngsters před pohárovým duelem s týmem Tutto Bene nepředpokládal. Hráči soupeře nasadili do zápasu dokonce hráčku, hrdě nosící mikinu celku Čechie Tuklaty.
Nesoutředěný favorit se dočkal trestu hned v úvodu. Špatné Maršounovo zpracování využil bleskurychle střelou do protipohybu gólmana nejlepší hráč Tutto Bene. Frajer s asijským původem vůbec v zápase předvedl i řadu dalších fotbalových věcí a byl jediným z fotbalistů Tutta, který snesl opravdu přísné měřítko.
U nás byl takovým bezpochyby jenom Maršoun, který ještě do poločasu stačil vyrovnat. První půle se pak dohrávala s řadou nepřesností. Youngsters si vůbec nevěděli rady s napadajícími soupeři a zejména rozehrávka a přechod do kloudné akce vázl.
Druhou půli otevřel druhým gólem Maršoun a když už to vypadalo, že se Youngsters zklidní, přišly po delší době také fatální chyby Nováčka v brance. V prvním případě lehkou malou domů zpracovával tak ledabyle až mu prošla za záda, v tom druhém – mezitím přišel další Maršounův gól – zase neodhadl dlouhou přihrávku, vyběhl a prohrál souboj s hráčem soupeře.
Nadšený soupeř si mohl připsat velký zápis, i když jenom v podobě remízy, to by ale nesměl být na place dlouholetý kapitán, jenž v 60. minutě napřáhl a nakonec prakticky pouze on rozhodl o tom, že se nebude ve světě malého fotbalu mluvit o středeční ostudě na Jižním Městě.
Psát o výkonech dalších hráčů nemá úplně cenu. Můžeme tedy alespoň použít otřepané: Když se daří tak je snadný vyhrát, ale vyhrát když se nedaří, to je kurva kumšt! I když dle názoru autora ani tohle přísloví zápas úplně nevystihuje.
 
Příště musí hráči Youngsters předvést jednoznačně diametrálně odlišný výkon.