Soutěž: Ligové zápasy

Modrá vopice TJ — Youngsters FC B

Béčko bere body i do třetice!
V úterý podvečer se na Pražačce Béčko chystalo na své třetí vystoupení v 6.lize. Oproti minulému kolu jsme nemohli využít defenzivní umění Letka a ofenzivní schopnosti Hada. Dobrou zprávou byl však návrat Býčka do obrané linie týmu.
Utkání začalo opatrně s obou stran. Možná to bylo neúčastí rozhodčího, kdo ví. Naše obrana s přehledem hlídala soupeřovo pokusy a nepouštěla ho k ohrožení naší brány, kterou pro tento zápas hájil opět Vávra. Po pár minutách šla však opatrnost stranou a začalo se hrát nahoru dolů. Šance se střídali na obou stranách. Do vedení jsme nakonec šli my, zásluhou Hrubého, který je zatím nejlepším střelcem týmu. Soupeři se bohužel po naší chybné rozehrávce podařilo ještě do poločasu srovnat na 1:1.
Druhý poločas pokračoval podle stejných not, jako skončil ten první. Šance se střídali na obou stranách, ale ani jednomu týmu se nedařilo prosadit. V našem případě nám k tomu nepomohlo ani několik rohů a dlouhých autů. Hrubý si v samostatném úniku neporadil s domácím brankářem a když Pánek v poslední minutě nasměřoval své zakončení pouze do tyče, bylo o dělbě bodů rozhodnuto. Nutno však podotknout, že diváky i přes nedostatek branek, zápas rozhodně nenudil.

Youngsters FC B — Bro´s

Béčko slaví první vítězství v 6.lize!

Ve čtvrtek podvečer na Mikulovce se chystalo Béčko na svůj druhý zápas v šesté lize. Soupeřem jim byl tým BRO´S, který nás trochu zastrašil jeho vysokou výhrou v prvním kole. Navíc místo osvědčené jedničky Letka, se tentokrát do brány postavil Vávra. Předzápasové obavy ze síly soupeře však byly rychle pryč. Poctivá obrana, přesné přihrávky a klid na kopačkách nám od začátku přinášel hned několik šancí. Bylo otázkou času, kdy se některá z nich ujme. Bohužel to byl však soupeř, který se z první vážnější střely dokázal prosadit a ujmout se vedení 0:1. To však zdravě naštvalo Marcina, který si na polovině hřiště prohodil balon mezi dvěma hráči, navedl si balon na střed hřiště, kde oklamal obránce, a pohotově mezi nohama vyběhnuvšího golmana srovnal na 1:1. O prát minut později bylo ještě veseleji. Hrubý našel před bránou osamoceného Hada a ten překlopil vedení na naši stranu. Poločas tak skončil naším vedením 2:1.

Po přestávce se obrázek hry moc nezměnil, soupeř místo kombinace volil dlouhé nákopy před bránu, které si s klidem pohlídal Letko s Marcinem. Když už soupeř dostal možnost alespoň zahrávání rohového kupu, tak byl za to potrestán. Vávra v bráně si sebral nákop ze vzduchu a přes celé hřiště ho poslal do odkryté brány, 3:1. Vedení o dvě branky nám dodalo ještě více klidu. Začali jsme v klidu kombinovat, hlídat si průběh zápasu a následoval festival zahozených šancí z naší stany. Nejvíce se v tomto ohledu činil Dráb s Hrubým. Hrubý nakonec smůlu prolomil minutu před koncem, kdy nachytal soupeřova golmana téměř od rohového praporku a upravil skóre na konečných 4:1.

UTS Vršovice — Youngsters FC

YOUNGSTERS OPĚT SHOŘELI V KONCOVCE

V prvním kole nás čekal hratelný soupeř UTS Vršovice, který se po malé pauze opět vrátil do druhé ligy. Bohužel se jedná o tým, proti kterému, se nám moc v koncovce nedaří, a to se potvrdilo i tentokrát. Naše sestava byla stavěná spíše defenzivně, protože některé hvězdy opět dali přednost něčemu jinému. V útoku jsme tak spoléhali pouze na duo Maršoun-Koudelka.

Do zápasu jsme vlétli aktivně a v prvních minutách jsme měli minimálně čtyři až pět tutovek, ve kterých jsme postupně selhali. V koncovce se především trápil kapitán Maršoun, který dokonce orazítkoval i břevno. Po festivalu zákroků brankáře Vršovic přišla slepá pasáž, kdy oba týmy hráli vyrovnanou partii a čekalo se na první branku. Především naši obránci Letko s Náprstkem dirigovaní lídrem Bílým, odváděli výbornou práci.

Druhý poločas od nás nebyl dobrý, ale ani soupeř nedisponoval šancemi. Utkání tak nakonec rozhodla maličkost, po totálně písknutém nesmyslu domácí rozehráli na půlce rychle standartku a trošku se štěstím se po odrazu dostali do vedení. Po obdrženém gólu bylo prakticky hotovo, jelikož Mihula musel o poločase ze hřiště a s jedním hráčem na střídání jsme úplně odpadli. Náš následný tlak byl bezzubý, ani při hře s brankářem jsme nic moc nevymysleli, ba naopak v závěru jsme ještě jednou inkasovali.

Zkrátka tak jak jsme na konci jarní sezóny skončili, tak jsme tu podzimní začali a to bez gólů. Staré přísloví říká, že když nedáš gól nevyhraješ a na tom asi něco bude. Bojovnost našim borcům opět nechyběla, ale ta fotbalovost se sama jen tak bez těch techničtějších hráčů neobjeví. Na druhou stranu, kdyby to bylo rychle tři nula asi by to také vypadalo jinak, každopádně soupeř si to vydřel a zaslouženě vyhrál.

Medvědi B — Youngsters FC B

BÉČKO v úvodním zápase podzimu bere „pouze“ bod!
V úterý podvečer vstoupilo béčko do svého prvního zápasu v šesté lize na Pražačce. Po minulé sezoně doznal tým pár změn, navíc mimo hru zůstává stále univerzál Hanzík, takže naše forma byla tak trochu hádankou.
V úvodu zápasu na nás byla patrná delší herní pauza a nerozehranost. Balon nám úplně nedržel na kopačkách a spousta nepřesností nám taky nepomohla. Naštěstí nám pomohl signál okoukaný od úspěšnějšího A-týmu, kdy jsme si pomohli rozehrávkou autu, na jejímž konci byl úspěšně zakončující Hrubý, který nás poslal hlavou do vedení. Další branku se nám v prvním poločase přidat nepodařilo, a tak se vyplnilo staré známe nedáš, dostaneš. Po sporném zákroku na Vokouna se soupeř dostal do přečíslení a podařilo se mu překonat bezmocného Letka.
Druhý poločas pro nás bohužel začal stejně, jako skončil první. Po nepohlídaném náběhu ze strany šel soupeř do vedení. Obdržená branka nás sice nepoložila, ale pozorně bránící soupeř, nás dlouho nepouštěl do žádné vážnější šance. Stáhl se před vlastní branku a pozorně bránil. Poté jsme konečně přešli k nacvičené taktice a začali kombinovat společně s brankářem, který hrál chvílemi až na půlící čáře. Vyplatilo se. Jedna nevině vypadající prudká nahrávka před branku od Letka nakonec skončila v sítí, když si našla cestu mezi nohama minimálně dvou bránících hráčů. Zda to byla nahrávka nebo střela, se bohužel novináři Letka zapomněli zeptat, a tak odpověď na tuto otázku zná jen on sám. O pár minut později opět po signálu z autu udeřil Hrubý a poslal nás do vedení 3:2. Bohužel v poslední minutě se po rozehrávce našeho rohu dostal soupeř do brejku, který nedokázal zastavit bránící Vávra, ani chytající Letko. První zápas v šesté lize tak znamená zisk „pouze“ jednoho bodu.
Další zápas nás čeká již příští čtvrtek na Mikulovce a doufejme, že tentokrát už půjdou všechny body za námi.