Soutěž: Ostatní soutěžní zápasy

G.I.C La Plate de Cünde — Youngsters FC

Preview

Pozvánka na nedělní šlágr!

Už po obdržení rozpisu pohárových zápasů bylo velice pravděpodobné, že v rámci druhého kola proběhne souboj s týmem G.I.C La Plate. Ačkoli La Plate je součástí Hanspaulky „pouze“ 28 let, již nyní se řadí mezi historicky nejúspěšnější týmy. Neopomínaje jejich loňskou jarní spanilou jízdu v první lize, na kterou navázali 4. místem v lize mistrů, což je nejlepší český klubový výsledek v historii! Tento duel také okoření jeden z našich bývalých hráčů, Jakub Stehno, který nyní hájí branku La Plate. Určitě bychom mu pár gólů nadělili rádi, protože u nás se mu do branky rozhodně nechtělo :)).

Naposledy jsme se s týmem z 1. ligy setkali rovněž v pohárovém utkání, v roce 2020 se nám těsně před branami finále postavila do cesty Santa Dominica. A ačkoli bylo viditelně jasné, kde je fotbalová kvalita, tak naše bojovnost dělala soupeři velké problémy. Nakonec z toho byla těsná porážka 2:3, ale fotbal to byl rozhodně koukatelný. Podaří se nám navázat na naše dávné tažení až do semifinále nebo vypadneme již ve 2. kole?! V neděli všichni na značkách!

🏆 2. kolo ligového poháru Pavla Formáčka
🆚 G.I.C La Plate
🏟️ Pražačka
🕒 5.3.2023 / 12:30
Report:

YOUNGSTERS NA FAVORITA NESTAČILI A V POHÁRU KONČÍ.

O našem soupeři v druhém kole hanspaulského poháru toho tady padlo víc než dost a my už teď můžeme pouze potvrdit jeho kvality. Hned od začátku se do nás herně i fyzicky mnohem lépe připravené La Plate zakouslo a začalo nás demolovat. Především hra s vysunutým brankářem nám dělala obrovské problémy a prakticky od patnácte minuty nebylo o co hrát. Za zmínku snad stojí jenom opětovně famózně chytající Nováček, který prakticky sám zabránil většímu přídělu. Výsledek je trochu smutný i vzhledem k neproměněným šancím na naší straně, kterých bylo celkem dost, včetně snad tří nebo čtyř nastřelených konstrukcí. Na druhou stranu, možná dobře, že soupeř díky tomu nemusel zařadit větší rychlostní stupeň a zdemolovat nás tak ještě víc. Každopádně soupeři gratulujeme k zaslouženému postupu a děkujeme za zkušenost, kterou jsme si z tohoto zápasu odnesli. „Zklamaní nejsme. Prostě jsme si to zkusili, jaké to je hrát s republikovou špičkou a i když se nám zápas výsledkově nepovedl, jelikož ten rozdíl byl prostě evidentní, tak vzhledem k tomu, že jsme prakticky jen banda kamarádů, které baví fotbal a už dávno se většinově nevěnujeme tréninkům, víkendovým mistrákům a dalším věcem spojenými s vyšší úrovní, tak i tak jsem na nás tým velmi pyšný, doplnil kapitán Maršoun.“

Youngsters FC — Ukradený širáci

Preview:

I pro následující sezonu jsme se rozhodli přihlásit do ligového poháru Pavla Formáčka. Jelikož se tato soutěž, respektive úvodní kola, hrají ještě před začátkem samotné ligy, využíváme ji především, jako přípravu První kolo nás čeká již tuto neděli, tak si pojďme alespoň trochu představit našeho soupeře, tým Ukradený širáci.

Širáci poslední dvě sezony zakončili shodně se 12-ti body na 5. místě v 5. lize. Jinak poměrně často cestují mezi 5 a 6. ligou a ambice na postup do vyšších soutěží, tak zřejmě nemají. Naše tvrzení jen potvrzuje výsledek ze vzájemného utkání. V sezoně „Podzim 2013“ jsme Širáky deklasovali rozdílem třídy, 10:2. Zápas se odehrával, kde jinde než v 5. lize. Zatím co my, jsme touto ligou proletěli jako uragán, Širáci museli zkousnout sestup do nižší ligy.

Papírové předpoklady jsou tedy jednoznačné, pojďme je tedy společně promítnout i na hřiště!

Match report:
YOUNGSTERS SPLNILI POVINNOST A PŘÍŠTÍ KOLO SI ZAHRAJÍ PROTI ÚČASTNÍKŮM LIGY MISTRŮ!
 
Zimní pauza už je pomalu za námi a po několika halových turnajích, se náš tým před novou sezónou sešel konečně i na umělé trávě. No sešel, pracovní záležitosti, zdravotní potíže, a především program na velkém fotbale dost narušil naší početnou soupisku, a tak k utkání kapitán Maršoun musel povolat dokonce až tři kmenové hráče z B týmu.
 
Zápas jsme dokonce začali bez střídání, jelikož Nováček svůj pozdní příchod přetáhl i přes čekací dobu. Nižší úroveň soupeře (5.liga) byla dost znát, a tak, než se Nováček převlékl, Maršoun po kombinacích s Veselým dvakrát mezi nohami brankáře rozvlnil síť. Ukradený širáci sice ihned z první střely snížili, ale následně nejprve Vokoun trefil vingl a poté Maršoun dovršil hattrick, opět mezi nohami brankáře. Další dvě branky přidal Mihula a pak už sypal do kasy jednu branku za druhou Maršoun, tak rychle, že sudí zapomněl dokonce jednu branku napsat. Ve druhém poločase jsme už trochu polevili a zároveň nemohli, a tak si zastříleli i širáci. Konečný výsledek 11:5 (oficiálně 10:5) uzavřel nejhezčím gólem zápasu Veselý, který z úhlu málem protrhl síť. Zápas se hrál fair play a v nepříjemném zimním počasí musel bavit každého, kdo se přišel podívat, včetně zúčastněných borců na obou stranách hřiště.
 
Vítězství nás posouvá do dalšího kola hanspaulského poháru, kde nás za odměnu čeká loňský účastník ligy mistrů La Plate. Snad bude příjemnější počasí, abychom si tuto příležitost užili, jelikož soupeřova kvalita a ambice jsou úplně jinde. Bohužel nedělní hrací termín není pro nás ideální, a tak doufejme, že se alespoň sejdeme v hojnějším počtu.
 
⚽ 6x Maršoun, 2x Mihula, Vokoun, Veselý

Youngsters FC — Youngsters FC B

YOUNGSTERS A JEJICH PŘEDSEZÓNÍ SETKÁNÍ

Nová sezóna už je za dveřmi a Youngsters se tentokrát chystají do boje na dvou frontách. Hlavní tým čeká další složitá sezóna v druhé nejvyšší hanspaulské soutěži a oproti tomu béčko čeká premiérová sezóna v osmé lize.
Většina borců z nově složeného kádru se mezi sebou znala pouze na sociálních sítích, a tak bylo domluveno na 30.8. setkání na hřišti (Pražačka). Chlapci to vzali zodpovědně a setkali se prakticky v plném počtu, včetně zraněné brankařské jedničky Šaňka. No a co by to bylo za setkání, kdybychom si sebou nevzali balón a nedali si to na dvě. Jelikož ambice rezervního týmu míří pořádně vysoko, na jejich premiérový zápas je přišlo prověřit pár kluků z „A“ týmu. Po chvilce nostalgie, kdy se někteří borci mezi sebou neviděli i pár let, se za krásného počasí začalo hrát. Áčko, sice bez střídání, ale posíleno dvěma akvizicemi z přestupního období, šlo hned od začátku za vítězstvím. Fotbalová kvalita byla znatelná, a tak výsledek skončil jednoznačně (6:0). O to však dnes vůbec nešlo. Důležité bylo především odzkoušení vzájemné chemie na hřišti. Sledovat návraty na hřiště některých borců byla prostě paráda. I když se třeba né vždy vše povedlo. Holt zkrátka některé věci fungovali, některé nefungovali, ale to je prostě fotbal. Na druhé straně kapitán áčka Maršoun byl po zápase spokojený, a především chválil výkon nových posil, a také první hattrick Koudelky v dresu Youngsters. Přesto je třeba vypíchnout pár slov směrem k soupeři. Myslím, že to byl pro kluky křest ohněm, který zvládli se ctí a bylo vidět, že i přes prohru si to užili a těší se společně na první utkání, kde určitě dostanou přijatelnějšího soupeře. Přesně s touhle myšlenkou fungování, které je především na bázi skvělé party a chuti sportovat jsme do toho kluky s Lukášem Mihulou posunuli a oni to vzali velmi zodpovědně. Doufáme, že jim ten elán dlouhodobě vydrží. Pokud bude dobrá parta a chuť, může se dostavit i třeba nějaký ten menší fotbalový úspěch. Já jsem hlavně rád, že se povedlo některé z nich po letech zvednout ze židle a je možné je vidět zase sportovat.“ Pokud byste chtěli vidět nový „B“ tým, tak už příští týden 8.9. od 19:30 začínají první kolo na Aritmě. „A“ tým začíná 14.9. od 20:00 taktéž na Aritmě.