Soutěž: Podzim 2021

Pneuservis-Bartoušek — Youngsters FC

YOUNGSTERS I PŘES DALŠÍ PROHRU MOHOU SLAVIT!
Poslední kolo Hanspaulské ligy hrané v jeden den prakticky ve stejnou dobu přinášel mnoho otazníků. Kdo bude mistr a postoupí do první ligy? Kdo vyhraje nejlepšího střelce skupiny? Kdo doprovodí Torpédo Barandov a s druhou ligou se rozloučí? Jelikož boj o titul se nás zdaleka netýkal bylo potřeba se soustředit především na záchranu. Ke spokojenosti kapitána Maršouna bylo odhodlání se udržet, tak obrovské, že dokonce dva hráče musel nechat doma. V mrazivém večeru se tedy na hřišti v Záběhlicích hlásilo jedenáct hráčů, včetně navrátilce po zranění Vokurky. Oproti naším soupeřům jsme v posledním kole měli nepříjemnější los v podobě Pneuservisu Bartoušek, se kterým se nám hraje velice těžce a bohužel tomu nebylo jinak ani tentokrát.
Pneuservis začal ihned kombinovat a především běhat, což naší obraně dělalo velké problémy. Netrvalo dlouho a soupeř šel do tří brankového vedení. Poté přišla smolná chvilka kdy nejprve Charvát v ložené šanci trefil pouze tyč, Vokurka se opět zranil a při svižně zahraném brejku Tetiva zatáhl za ruční brzdu. Faul ano, ale k údivu všem rozhodčí vytáhl na hanspaulce ihned červenou kartu, trošku šašek pomysleli jsme si, zanadávali a šlo se hrát dále. Paradoxně v oslabení jsme neinkasovali ani branku, ale byli jsme rádi, že ten kolotoč zastavila poločasová přestávka. Během druhého poločasu bylo vidět, že soustředěnost některých borců se spíš uchylovala k výsledkům z ostatních zápasů a z toho pramenili další chyby, které soupeř trestal. Ani tak vykřesání naděje, jako spíš jediný čestný úspěch zaznamenal aspoň kapitán Maršoun po skvělé nabídce Koubka.
Zápas tedy skončil debaklem 7:1 a my museli čekat na ostatní výsledky. Hned ten první naštěstí hrál v náš prospěch a tak děkujeme Morové raně, která nás tak zachránila v druhé lize!

Youngsters FC — Morová rána 1.FC

PROTI OSLABENÉ MOROVÉ RÁNĚ BEROU YOUNGSTERS VÝHRU A ŽIVÍ NADĚJI NA ZÁCHRANU
Páteční špíl na Pražačce nabídl zajímavý kontrast. Na jedné straně nabitá sestava Youngsters včetně navrátilce po zranění Koubka a na straně druhé Morová Rána pouze ve čtyřech do pole. Kdo ale čekal kolotoč a nálož branek v síti našeho soupeře, musel být trošku zklamán. Morová Rána dobře tahala čas a nedovolovala nám dostat se pořádně do tempa. Místo trpělivé kombinace byla k vidění spíše spousta zbytečných pokusů o genialní přihrávky a ještě více zbrklých zakončení z nepřipravených pozic.
Konečný výsledek 6:1 je vzhledem k okolnostem a hlavně naší situaci v tabulce málo a v posledním kole tak pro jistotu záchrany bude třeba bodovat. Ocenit nesmíme zapomenout také soupeře, i přes početní nevýhodu, ve které absolvoval zhruba 2/3 zápasu, nám nedal nic zadarmo a celý zápas se snažil kousat také dopředu. Jasno o osudu Youngsters bude už příští čtvrtek večer, kdy se v Záběhlicích utkáme s Pneuservisem Bartoušek.

Dynamo UK — Youngsters FC

Nejhorší výsledek historie Youngsters!
Utkání s Dynamem se zvrhlo v historicky největší debakl, který náš tým schytal. Vstup do utkání přitom nebyl vůbec špatný, hrálo v poměrně rychlém tempu na obou stranách. Šance střídala šanci až přišlo jedno větší zaváhání a inkasovali jsme na 1:0. Nic se však nedělo, kdybychom vydrželi hrát stejně jako prvních 10 minut, možná bychom i nějakou branku vstřelili. Bohužel však přišel další rychlý gól, a další a další. Poločas 5:0 a my už chtěli jen „důstojně“ dohrát. Ani to se však nepovedlo a tak jsme si uřízli pořádnou ostudu.
Nutno však podotknout, že Dynamo o proti minulým setkáním výrazně posílilo a nemáme pochyb o jejich postupu do 1. ligy. Zcela zasloužená výhra.
Dnes nás čeká další zápas, kde nic jiného než výhru nebereme, protože by to zřejmě již znamenalo jistý sestup.
Držte palce!!

Youngsters FC — Amfora restaurant

Youngsters nezvládli další důležitý zápas a jsou zase o něco blíže sestupu
Středeční podvečer, tentokrát spíše večer, jsme se tentokrát sešli na hřišti v areálu pražského Motorletu. Již dlouho dopředu jsme věděli, že Amfora bude z poslední čtveřice čekajících soupeřů ten nejhratelnější, a jelikož jsme nutně potřebovali 2 body, nenechali jsme nic náhodě a sešli se poměrně v početné sestavě. Nově jsme v týmu přivítali Roberta, který v rámci své zahraniční cesty do ČR přijal naši nabídku na odehrání zbytku sezony. Poté se vrací bohužel vrací zpět do Německa a jelikož cesťáky neproplácíme, zřejmě už ho neuvidíme 🙂… Welcome Robert. Ještě před výkopem dostal od Nováčka pár instrukcí v angličtině a šlo se na věc.
A že se bylo na co koukat! Hřiště na Motorletu je známou svou velikostí, což dává dostatek prostoru ke kombinační hře i méně techničtějším týmům, takže oba týmy se hned od prví minuty snažili předvádět jeden ofenzivní výpad za druhým, proti však byli brankáři na obou stranách. Jelikož Amfora hrála bez střídání, doufali jsme, že takto vysoké tempo nemůžou zvládnou po celý zápas a nám se díky hráčům na střídání povede zápas udolat. A tak jsme neztráceli naději i když jsme dostali první, druhý a nakonec i třetí branku. Za stavu 3:0 však i soupeři začalo docházet, že nemůže střídat a museli trochu polevit. Najednou jsme tak dostali mnohem více prostoru v rozehrávce a čím dál tím více jsme se dostávali do zakončení. Bohužel většina střel končila na urostlém brankáři, který leckdy ani nemusel předvést bůh ví jaký zákrok, aby pochytal naše střely. Naneštěstí těstě před koncem poločasu se jedna střela ujala a my mohli přes poločas vymýšlet plány na obrat.
Druhý poločas začal stejně jako první skončil. Youngsters přepnuli na vyšší otáčky a nestřídající Amfora se pár minut zadarmo vozila na kolotoči. Akce střídala akci a byla jen otázka času, kdy začnou padat i branky. Netrvalo to dlouho. Zhruba 10 minut druhé půle a po dvou brankách Maršouna bylo vyrovnáno na 3:3. Již značně zlomený soupeř začal věšet hlavu a doufal, že z toho nakonec nebude debakl. A co že se nakonec stalo, že na výsledné tabuli svítí výsledek 3:5 pro Amforu? Stejně jako minulý zápas přišel kolaps při soupeřově rohu, kdy jsme si doslova vstřelili vlastní gól, který Amforu posadil opět na koně a nám zlomil vaz. Od té doby to byl z naší strany jen zmar, zmar a zase zmar. Je pozoruhodné jak jedna branka dokáže změnit celý obrázek hry, ale je to holt kulatý. Ke konci zápasů jsme vrhli do útoku úplně vše, ale stejně to byl opět hráč Amfory, který vstřelil gól na konečných 3:5.
Amfora se tímto zápasem ve druhé lize zachránila a nám zadělala na velké trable. Již tuto středu hrajeme proti zatím neporaženému Dynamu a už opravdu nutně potřebujeme body! Ačkoli vzájemné zápasy hrají v náš prospěch (3-0-1), rozhodně bych si v letošní sezoně na nás nevsadil. Kde kdo si teď vzpomene na památný zápase ze 4. ligy, kdy jsme tohoto soupeře dokázali porazit 4:3 a díky tomu postoupili do 3.ligy. Kdyby se nám povedl obdobný kousek tentokrát, nikdo by se určitě nezlobil… kromě hráčů a realizačního týmu Dynama…
Přijďte nás povzbudit a dotáhnout k tolik tíženému vítězství! Vidíme se středu 19:30 na hřišti Čechie Smíchov. 💚🤍

UTS Vršovice — Youngsters FC

YOUNGSTERS PO VÝBORNÉM VÝKONU NEZÍSKALI ANI BOD

Ve středu nás na neoblíbeném Korábu čekal soupeř patřící do horních pater tabulky. Jelikož nám na jaře celkem přesvědčivě nasázel 7 banánů, nečekalo nás nic snadného. Zápas jsme tedy začali v obranném bloku opět s náhradním brankářem Letkem a bratrským duem na hrotu Koudelka-Maršoun, vyrážejícím do protiútoků. Do sestavy se vrátili i Hanzík s Mihulou, kteří minulý zápas vynechali kvůli zahraniční pracovní cestě.
Naladění porvat se o nějaký bod jsme soupeře nechali na balónu a čekali na chyby, kterých kupodivu přibývalo, a tak nebýt výborných zákroků brankáře Vršovic, šli jsme brzy do vedení. Klasické klišé nedáš dostaneš zafungovalo lépe, než kdy jindy a místo proměnění některých vyložených šancí jsme po chybě inkasovali. Vršovice držící balón, víceméně neohrožovali naši branku, a místo toho s údivem sledovali zbytek poločasu jak jejich brankář čaruje.
Druhý poločas jsme začali úplně stejně s precizní obranou, kde opravdu každý z nás vydržel běhat se svým hráčem a soupeře do ničeho nepouštěl. Když už nějaká šance Vršovic přišla, tak zasáhl opět skvěle chytající Letko. Šancí na naší straně naopak přibývalo, ale famózně chytající brankář Vršovic zneškodnil vše co letělo na jeho svatyni, a tak jsme si opět místo trochu toho štěstíčka, vybrali smůlu. Prudce nastřelený roh nikoho ani moc nehledal, bohužel trefil přesně Letka do nohy a od něj se odrazil do naší kasy. Přesto, že náš závěrečný tlak přinesl další šance, gól bychom snad nevstřelili ani kdyby se hrálo ještě druhý den. Vršovice tentokrát nebyli o třídu jinde, ba naopak minimálně na šance jsme je přestříleli. Ačkoli nám tato snaha nepřinesla žádné body, minimálně můžeme být spokojeni s dobře odmakaným zápasem. Další body na nás čekají ve středu 3.11. od 20:30 na Motorletu.

Youngsters FC — Inter Ohradní

YOUNGSTERS NESTAČILI NA INTER OHRADNÍ A OPĚT JSOU BLÍŽE BOJI O SESTUP
Už před týdnem jsme věděli, že nás čeká důležitý zápas se soupeřem ze spodu tabulky, který by nám v případě vítězství prakticky dodal klid do zbytku sezóny. Bohužel k dlouhodobým zraněním, které nás trápí od začátku sezóny, se přidala i brankařská jednička Nováček, a tak musel do branky opět Letko. Bohužel to nebyla jediná omluvenka, jelikož si většina dalších hráčů musela plnit pracovní povinnosti, a tak musel být povolán dlouhodobý člen týmu Šula a po nemoci ne zcela zdravý Marcin. Další omezení se týkalo lídra obrany Charváta, který ukázal Youngsterské srdíčko a dorazil taxíkem aspoň na konec prvního poločasu.
Sestava tedy byla slepovaná tak, že než jsme se rozkoukali, nestřídající soupeř vedl po zajímavých kombinacích 2:0. Bohužel soupeřův pressing a především nezvykle čistá tvrdost nám dělala velké problémy, a tak jsme nemohli využít kombinační hry. Prakticky jedinou střelou za poločas se nám povedlo aspoň snížit. Maršoun vyvážel balón a trošku netradičně z ničeho nic vypálil bodasem pod klacek.
Druhý poločas už přeci jenom pod taktovkou Charváta vypadal lépe a po Maršounově tyčce nebezpečně z rohu zakončoval Koudelka, bohužel aktivní soupeř stále hrozil, jelikož snad všechny odrazy skončili na jeho noze. V době kdy jsme začali o něco více tlačit, přišel z brejku trest. Opět po výborné kombinaci až do prázdné branky, takže bohužel jindy vynikajíc chytající Letko neměl nárok. Naději o pár minut později vykřesal opět Maršoun, když jeho střela tentokrát vymetla pavučinu, bohužel ani tato krásná branka soupeře nezlomila a tak po několika nakopávaných balonech zápas skončil. Inter nehrál žádnou parádu, ale za jejich důraz a chuť vyhrát si jednoznačně zasloužil plný počet bodů.

Real TIDE XXL — Youngsters FC

YOUNGSTERS RAZANTNĚ ODMÍTLI SPEKULACE O KRIZI A SLAVÍ DALŠÍ VÝHRU!
Od pátečního zápasu uběhla krátká doba a na Youngsters čekal další soupeř, který se pohybuje spíše na nižších patrech tabulky. Kapitán Maršoun tentokrát nemusel řešit žádné nečekané omluvenky, a tak dal dohromady silnou sestavu čítající deset hráčů. V minulém zápase navrátilce Smetanu, tentokrát vystřídal Válek, kterého jsme viděli na place po hodně dlouhé době a opět ho bylo plné hřiště. Do branky se vrátila jednička Nováček a nechyběl ani letošní přestupní objev Koudelka.
První poločas začal především brečením soupeře na nesprávnou obuv, jako by snad nikdy nehráli fotbal v kopačkách, ale vem to čert. Válek se přezul do tenisek a dál předváděl svoji dravost. Bohužel rozhozeni řešením nesmyslů jsme nezachytili začátek a soupeř poměrně tvrdou ranou šel do vedení. Po inkasované brance bohužel ohlásil zranění Nováček, a tak musel do branky náhradník Letko, který v minulém zápase chytil parádní fazónu. Větší soustředěnost přineslo i vyrovnání, když bratrské duo Maršoun-Koudelka byli vysunuti do brejku a po přihrávce prvně jmenovaného mladý Koudelka slavil další střelecky úspěch v novém dresu. Fantasticky chytající Letko dirigovaný za postranní čarou Nováčkem udržel po zbytek poločasu čisté konto a šlo se do změny stran.
Ve druhém poločase soupeři docházeli síly a byla jen otázka času, kdy toho naše početná legie využije. Jako první se začal prosazovat kapitán Maršoun, který nejprve využil výborného vysunutí do lajny od Charváta, kdy střelou mezi nohy nedal brankáři šanci a poté po vydření balónu od Koudelky, zasunul míč za záda brankáře po druhé. Real Tide měl i přes slabší herní projev díky malému hřišti na Děkance mnoho nebezpečných situací, které až zázračné likvidoval Letko. Čím se více blížil konec tím více soupeř nezvládal, že prohrává a vyostřoval nesmyslně situace, což byla voda na mlýn pro Válka, který pro ránu také nejde daleko. Youngsters se však nenechali zatáhnout do mimo fotbalových aktivit, a tak s údivem sledovali mladého Koudelku, jak vymotal hráče na lajně a předložil Mihulovi lahůdku, který se tváří tvář brankaři nemýlil. Kromě konečně udělené žluté karty pro jednoho z nejvíce běsnících hráčů, se zápas už spíše jen dohrával, když najednou přišel dlouhý odkop z obrany, na hrotu zalepil Maršoun a z otočky vypálil a odrazem od tyče vybídl k první brance za Youngsters Vokouna, 5:1! Na konci zápasu si v duchu fair play všichni aktéři podali ruce, poděkovalo se rozhodčím a šlo se s dobrým pocitem domů.
Další důležitá výhra nás posune na šesté místo, které nám prozatím dodá více klidu. Další zápas druhé ligy můžete vidět opět ve středu 20.10. od 20:15 na Pražačce, kde nás čeká Inter Ohradní.

Youngsters FC — Torpedo Barrandov

YOUNGSTERS PORAZILI TORPEDO BARRANDOV A SLAVÍ PRVNÍ VÝHRU V SEZONĚ!
V pátek večer nás čekal soupeř, kterému se zatím podobně jako nám v sezoně příliš nedaří. Návrat do sestavy konečně ohlásil pilíř zadních řad Charvát, první oficiální start v dresu Youngsters si pak připsal mladý Koudelka, bratr našeho kanonýra a kapitána Maršouna. Chyběla naopak naše stálice mezi třemi tyčemi Nováček, rukavice tak musel navléct Letko.
V úvodu zápasu jsme se trošku hledali, a výsledkem tohoto vlažného začátku byla branka v naší síti. Do půle ale ještě stihl odpovědět Maršoun. Druhý poločas nám vyšel mnohem lépe, zodpovědně jsme bránili a vyráželi do smrtících brejků. Brzy jsme získali dvoubrankový náskok, na konci akce byl v obou případech neomylný Maršoun, nejdříve těžil ze skvělé práce Charváta, poté vymetl pavučiny z šibenice po dobrém vyvezení míče od Smetany.
Soupeř se s prohrou ale nechtěl smířit, do kombinace zapojil i brankáře a začal nám zle zatápět. Naše defenziva dlouho odolávala, kapitulovala nakonec až deset minut před koncem. Místo závěrečného tlaku Torpeda naštěstí přišlo rychlé rozhodnutí. Důrazně presující Smetana obral na půli soupeřova brankáře a trefit prázdnou branku už mu nedělalo problém. Barrandov už na další pokus o zvrat neměl síly a posledních pár minut se odehrálo jasně v režii Youngsters. Nejdříve přidal další hřebíček do rakve svým čtvrtým gólem Maršoun a nakonec si svůj střelecký účet v YFC otevřel i debutant Koudelka, když svou individuální akci zakončil precizně střelou mezi nohy brankáře. Vypadá to, že střelecké geny jsou v rodině!
Vysledek je pro soupeře možná trochu krutý, každopádně pro nás důležitá výhra a jasný signál, že Youngsters se s druhou ligou loučit rozhodně nechtějí! Další zápas nás čeká už dnes v 18:15 na Děkance proti týmu Real Tide XXL.

Huňáč PK — Youngsters FC

Youngsters v krizi?
Již 5 zápasů v řadě Youngsters nedokázali zvítězit, nebývalá bilance tohoto zkušeného týmu. Naposledy jsme takovou sérii zažili v roce 2017, kde jsme z 11 zápasů hned 10 prohráli. Poté však přišel ihned postup zpět a celkem konzistentní výsledky. Bohužel tomu v letošní sezóně nepomáhá rozsáhlá marodka klíčových hráčů, kteří se prozatím ještě nezapojili do žádného zápasu.
V tomto zápase nás však spíše trápili individuální chyby, které soupeř dokázal potrestat. My směrem dopředu nedokázali vymyslet téměř nic a jedinou naší zbraní tak byly tradičně standardní situace, které jsme bohužel ani z vyložených šancí nedokázali proměnit.
Již dnes nás však čeká další reparát. Soupeřem bude Torpedo Barrandov, které se prozatím také výsledkově trápí. Držte palce, za hodinu začínáme!