Soutěž: Podzim 2023

Youngsters FC — Warrior MAC

POHODLNÁ VÝHRA ZAJISTILA YOUNGSTERS KLID PŘED POSLEDNÍM KOLEM.
 
V mrazivé neděli nás na Novoškolské čekal poslední tým tabulky, Warrior MAC. Přes nepříliš fotbalové počasí jsme se sešli v hojném počtu, střídačka čítala celé tři kusy. Čas si našel dokonce i tuto sezónu spíše absentující Koubek.
 
Zápas se od začátku nesl v celkem poklidném tempu, soupeř už přijel víceméně smířený se sestupem, přestože matematická šance ještě žila, a my jsme se s vědomím jasné fotbalové převahy také nikam moc nehnali. První gól zařídil svou akcí Bílý, který dostal před zápasem od kapitána Maršouna jasné instrukce – více se pokoušet o zakončení. Jakoby chtěl dokázat svá slova, že není žádný obávaný kanonýr, tak svůj projektil z dobré pozice nasměřoval někam k rohovému praporku. Tam však stál připravený Letko, od kterého se odrazil míč za bezmocného brankáře. Po trochu hluché pasáži si nakonec vzal míč Koudelka, promotal se přes tři hráče, následně si položil i brankáře, a pohodlně skóroval. Bezpečný náskok do kabin nám pak chvíli před půlí přinesl Bílý, který tentokrát seřídil svá mířidla bezchybně.
 
Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako ten první, s naší trvalou převahou a občasnou ležérností, která dovolila párkrát vyniknout i Nováčkovi v brance. Čtvrtý zářez v síti Warrioru si připsal svou první brankou v sezóně Charvát, když využil střílené přihrávky od Koubka. Warrior se poté zmohl alespoň na čestný úspěch, a úspěšným brejkem potrestal další z řady našich laciných ztrát při kombinaci na půlce.
 
Zápas i tak Youngsters dohrávali v uvolněné náladě, a na cestu do třetí ligy Warrioru přibalili ještě další dva banány. V obou případech šlo o dobře vyřešené přečíslení dva na jednoho. Nejdříve nachytal brankáře na přední tyči Maione, a následně Mihulovu pobídku zužitkoval Maršoun. To nezapomněl okomentovat soupeřův brankář, který svého obránce seřval, že když jdou na něj ve dvou, tak je přece úplně jasný kam bude nahrávat. Jakoby zapomněl, že existuje taky možnost vystřelit, jak mu koneckonců ukázal Maione chvíli před tím.
 
Konec tedy 6:1 a druhou ligu si zahrajeme i příští rok! Dokáží Youngsters 05. prosince v posledním kole prodloužit vítěznou serii a zakončí sezónu čtvrtou výhrou v řadě, nebo se předčasně uloží k zimnímu spánku? Hodně napoví i počasí, sníh v posledním kole každopádně odmítáme!

Monica Bellucci A.C. — Youngsters FC B

Kanonáda na Aritmě
Dnešní den naše Béčko zavítalo ve večerním zápasovém čase (podobném zápasům ligy mistrů) na hřiště SK Aritma Praha, kde jejím soupeřem byl tým Monica Bellucci A.C. nacházející se na chvostu tabulky. Cíl byl jasný-naši borci potřebovali plně zabodovat.
Počátek hry byl z obou stran velice opatrný a do žádných výrazných akcí se nikdo moc nepouštěl. Snad to bylo dáno i kvalitou povrchu, který byl po předchozím dešti uklouzaný. Youngsters nicméně od počátku měli více ze hry a drželi míč i více na svých kopáčkách. Když už to vypadalo, že první poločas bude pouze vzájemné oťukávání, přišla v 25 minutě nenápadná nakopávačka ze strany Monicy Belluci na nabíhajícího Kovaříka a ten skákající balon ze vzduchu přeloboval přes doposud bezchybně chytajícího Vávru a míč zapadl do odkryté branky. Odpověď nečekala dlouho a doposud spící malá kopaná se stala pořádným fotbalem. Monica si nestihla ani pořádně oslavit vedení a už bylo srovnáno na 1:1. V 27. minutě po krásné kombinační akci ze strany ještě prodloužil míč Sobotka na napřaženého Drába a ten se již do odkryté branky se svým útočným stylem nemýlil. Monice dovolili po srovnání borci Béčka víceméně jen rozehrát. Dotírající Letko vybojoval out, na nic nečekal, sebral míč a hodil jej na nabíhajícího Hrubého, který jej uklidil ze vzduchu do pravého růžku. 2:1. To už běžela 28. minuta a do konce poločasu Monica Belluci Younsters už do ničeho výrazného nepustila.
Začal druhý poločas a bylo vidět, že kluci Youngsters byli při chuti. Hrálo se celkově ve vyšším tempu-nahoru dolů. Prolomil to až v 41. minutě out, který si vzal doposud aktivně hrající Pánek a dlouhým náhozem přesně trefil hlavu růžového dresu, který si ještě vylepšoval pozici a ukázkovým temenem skóroval před Hrubým pod víko vlastní branky. 3:1 pro Youngsters. Monica se snažila kousat v podobě faulů a nakopávání zejména Pánka, kterému se tak snažili znepříjemnit postup směrem k jejich bráně. Ten se však při jedné akci vysmekl, po pravé straně naběhl k bráně a ještě přihrál doleva na volného Sobotku. Ten s rozvahou ještě zpracoval míč, podíval se a po zemi prostřelil gólmana. 4:1. Následně se chvíli hrálo bez branek a bez výrazných šancí. Ze hry měli v tu chvíli více hráči Monicy Belluci, avšak hecující Letko zpátky vracel Youngsters pozornost. Nicméně pár minutek před koncem se povedlo Youngsters přečíslení a Marcin těsně minul křižně vyslanou přihrávku od Hrubého, kterou mohl zaslat do odkryté brány. Napravil to však víceméně v poslední akci Youngsters, kdy pumelicí z halfvoleje ještě z otočky po vzoru svých lektorů z ligy mistrů propálil z dálky gólmana. V zápětí již zazněla jen píštalka rozhodčího a Youngsters B výhra byla dokonána s jednoznačným výsledkem 5:1.
Na další zápas váz zveme ve čtvrtek 23. 11. od 18:30 na hřišti Mikulovka, kde se naši borci utkají s dalším důležitým soupeřem Libeň SK B.
Tak přijďte fandit!

Debakl FC — Youngsters FC

YOUNGSTERS PO TĚSNÉ VÝHŘE VYSTRKUJÍ HLAVU NAD HLADINU!
Obrovsky důležitý zápas nás čekal ve středu 15.11. na podmáčeném plácku na Aritmě. Naše celkem nabitá sestava, čítající i hlavní hvězdu minulého kola Maioneho, dávala naději na kvalitní podívanou, ale nacucaný koberec na Aritmě naše očekávání trochu brzdil. Těžký terén vyhovoval spíše méně pohyblivému soupeři, který taktiku nakopávaných míčů na vesměs stojaté hráče vepředu vyznává dlouhodobě, terén, neterén.
První půle příliš kvalitní podívané ani šancí nenabídla a do poločasové přestávky se tak šlo za bezbrankového stavu. Nespokojený s pohybem hráčů před sebou byl zejména Nováček v brance a do druhé půle tak bylo třeba přidat a přitvrdit.
Vstup do druhé půle vypadal velmi nadějně, nejdříve Charvát v samostatném úniku trefil bodlem pouze tyč, a poté jsme soupeře zamkli před jeho brankou sérií rohů a nebezpečných zavarů. Ve chvíli, kdy se zdálo být pouze otázkou času, kdy se ujmeme vedení, udeřil nečekaně soupeř. Odražený míč hráč Debaklu se štěstím propasíroval skrz Charváta, dobíhající Tetiva ještě vše mohl zachránit, ale při obranném zákroku mu smolně podjeli nohy a spolu s míčem vzal i soupeře. Následoval přímák z hranice vápna, se kterým si hráč Debaklu poradil náramně a propálil Nováčka v bráně. Inkasovaný gól ale jakoby Youngsters ještě více nakopl, zakousli se do svého soupeře a šance střídala šanci. Výsledek se nám nakonec podařilo otočit dvěma slepenými góly zhruba čtvrt hodinky před koncem. Nejprve prokázal skvělou orientaci ve vápně Maione, jako první si našel míč v chumlu před bránou a prostřelil brankáře Debaklu. Chvíli poté nejdůraznější hráč zápasu Náprstek potvrdil svoji pozici, vrhnul se mezi tři soupeře po míči, který vysoko vyběhnutý brankář vyrazil jen nad sebe, všechny přetlačil a uklidil do prázdné brány.
Závěr zápasu už jsme si zkušeně pohlídali, drželi se na míči, a soupeři nedovolili žádný tlak.
Veledůležité dva body jsme si tak připsali do tabulky a poprvé od osudného zápasu s Alienou jsme vystrčili hlavu nad sestupové vody. Zachránu v této složité sezóně můžeme potvrdit už tuto neděli proti Warrioru. Youngsters Fakin Champions!

Youngsters FC — Inter Ohradní

YOUNGSTERS SLAVÍ PO DELŠÍ DOBĚ VÝHRU, K DŮLEŽITÝM BODŮM POMOHLI NOVÉ POSILY
 
Letošní sezóna nás nezastihla v dobré formě. Dlouhodobá zranění, pracovní změny nebo například trest našeho kapitána, to všechno napomohlo k situaci, že se krčíme na spodku tabulky. Na tuto situaci bylo potřeba již nutné reagovat, a tak se vedení rozhodlo doplnit kádr za každou cenu. Rozhodilo sítě na všech frontách a netrvalo dlouho a přišli první odezvy. Jako první byl podepsán mladý útočný talent, Jaroslav Veselý, který v 18 letech teprve začne sbírat zkušenosti z malého fotbalu. Druhou akvizicí je Carlo Maria Maione, který je už přeci jenom zkušenějším a ve fotbalovém prostředí známějším borcem. S Carlosem jsme se zatím domluvili pouze na hostování do konce sezóny, nicméně po začlenění do kádru očekáváme, že se povede doladit přestup natrvalo. Obě nové tváře byli připraveny vyběhnout v 8.kole na plac, kde nás čekal houževnatý soupeř, Inter Ohradní, kterému se dávají díky nepříjemné defenzivě góly velmi těžko. Jelikož je pro nás momentálně už každý zápas klíčový, tak to kluci vzali zodpovědně a byli připraveni v počtu 13 lidí. Soupiska se nakonec osekala na deset borců a netrpělivě jsme čekali na zprávu ze svazu, kde se jednalo o prominutí trestu pro našeho kapitána. Svaz vzal nejspíš v potaz, že se jednalo za celou historii prakticky o náš první prohřešek, a tak dal chvilku před zápasem našemu kapitánovi zelenou, za což na dálku děkujeme.
 
Po seznámení s novými tvářemi a udělení pokynů jsme mohli začít. Do zápasu jsme nakonec ze začátku nastoupili pouze v deseti, protože Charvát si ještě dával navíc v podobě Střešovického tréninku. Bylo jasné, že jakmile s Interem dostaneme první gól, jen těžko se nám bude výsledek obracet, a tak jsme hlavně ze začátku chtěli hrát ostražitě. Nakonec jsme to ale byli my, kdo soupeře zaskočil. Hned při prvním střídání a zároveň prvním dotekem po rohovém kopu otevřel skóre náš nový přírůstek Maione. Inter spoléhal na svůj tvrdý obranný val a dopředu se dostával pouze z nákopů od brány. Náš tým byl naopak při chuti, a především nové tváře Maione s Veselým se dostávali do zajímavých šancí, které soupeřův brankář výborně likvidoval. Na zápas nakonec dorazil se velkým zpožděním i Charvát, a tak mohl vidět, jak se do šancí dostávala i naše druhá útočná dvojce Koudelka s Maršounem. Náš kapitán měl po pauze opět hlad po gólech, a tak po výborné přihrávce od Veselého nečekaně zavěsil pod klacek 2:0. Na konci poločasu jsme trošku polevili a po sérii nákopů, odražených míčů a bůh ví čeho z ničeho nic Inter třikrát orazítkoval naše tyče. Poločasový hvizd nás naštěstí vysvobodil z tlaku a mohli jsme orazit.
 
Do druhého poločasu jsme vlétli stejně jako do toho prvního, vynikající Maione vypresoval míč a v úniku pomocí teče zvyšoval na 3:0. Jeho naprosto fenomenální premiérový výkon potvrdil o pár minut později, kdy završil hattrick. Po vynikající kombinaci celého týmu si na hranici vápna dovolil do zakončení přidat rabónu a sklidil tak potlesk celého týmu. Vůbec poprvé v historii se nám povedlo dát proti Interu více než tři góly, což bylo na naší útočné chuti znát. Do útoku celého týmu se zapojovali vysunutím i všichni obránci, kteří neměli v zápase tolik obranných povinností. Žádné povinnosti tentokrát neměl ani brankář Nováček, kterému ke konci zápasu bohužel zkazil čisté konto svou nepřesnou přihrávkou Maršoun. Kromě darované branky se Inter dál na nic nezmohl, a tak slavíme první důležité záchranářské vítězství.
 
„Útočná kvalita šla nahoru, tyhle mladé pušky mají ještě plno elánu, kdybych to věděl, tak ani nejdu“ s úsměvem zhodnotil Koubek, který přiznal, že se mu na večer už takhle moc přes celou Prahu nechtělo. Nicméně celý tým ocenil, že se náš špílmachr objevil. Na zápase se po delší době objevil i náš fanoušek číslo jedna Pilát, který odcházel velmi spokojený s nákupy nových hráčů a celkovým výkonem našeho týmu. Příští týden nás čeká další záchranářský duel s Debaklem.

Misch Masch — Youngsters FC A

Impotence v koncovce pokračuje i nadále.

Závěr sezony se pomalu blíží a my se díky odečtu bodů stále plácáme na sestupových příčkách. Návrat Koubka po zranění do sestavy nám měl tuto situaci pomoct změnit. Při pohledu na tabulku však bylo jasné, že Misch Masch rozhodně slabým soupeřem nebude, naopak. Dokázal si poradit s těmi nejtěžšími soupeři a je na dobré cestě za postupem do 1. ligy. Netrvalo dlouho a svoji sílu ukázal i nám. Ihned od začátku se do nás soupeř zakousl a nechtěl pustit, do ničeho. Na rychlost, důraz a sehranost s jakou na nás Misch Masch vyrukoval jsme moc odpovědí neměli. Ačkoli první branka do naší sítě padla už ve 4. minutě, tak se nám poté poměrně ldouho snažilo držet jednobrankové manka. Ale opravdu jen držet, protože jsme se do žádných šancí nedostávali. Až nakonec přišla poslední 5-ti minutovka prvního poločasu, kdy nám soupeř nasypal další 3 branky a bylo rozhodnuto. Druhý poločas se už jen dohrával v poklidném tempu, kdy jsme se hlavně nechtěli zranit do následujících, důležitějších zápasů. Konečný stav 6:0 byl zcela zasloužený. Co však působí velice děsivě, je naše střelecká potence. Poslední 3 zápasy se nám nepodařilo vstřelit jediný gól. Spasit nás už může jedině návrat kapitána Maršouna.