Soutěž: Pohár Pavla Formáčka 2020

Youngsters FC — Santa Dominica

Youngsters se do finále poháru nepodívají, po velkém boji padli se Santou Dominicou 3:2!

Ve středu 24. června nás v semifinále ligového poháru Pavla Formáčka čekala Santa Dominica, dle prestiže zatím asi největší jméno, na které jsme během našich cest hanspaulskými soutěžemi narazili. V kádru například i Standa Mařík, mistr světa v malém fotbale z roku 2018. Natěšenost všech plejerů byla veliká, což se odrazilo i na zápasové soupisce. Kromě zraněného Charváta, který dorazil alespoň rozdávat rozumy od lajny, byly k dispozici všechny hlavní hvězdy a tak utkání slibovalo zajímavou podívanou.

Youngsters začali nebojácně a dokázali se slovutným soupeřem držet krok. A na konci první desetiminutovky se dokonce dostat do vedení. Kindlovu přihrávku si pohotově přebral Maršoun, otočil se a z téměř nulového úhlu vystřelil. Překvapený gólman se nezmohl na jediný pohyb a „rozmrznul“ až když šel lovit míč do sítě. Poté už začala Santa Dominica přitápět pod kotlem a Youngsters začali čím dál více zalézat do své obranné ulity. Soupeř si klasicky futsalově vypomáhal hrou s brankářem a snažil se o rychlé prostrkávačky středem. Naše obrana za pomoci skvělého Nováčka ale dlouho odolávala a poprvé kapitulovala až těsně před půlí. Rychlá kombinace středem až do prázdné brány znamenala poločasový stav 1:1.

Do druhé půle jsme sladili taktické pokyny a prvních deset minut se opět hrál víceméně vyrovnaný fotbal. Vedení na naší stranu mohl opět strhnout Maršoun, ale tentokrát sám před brankářem selhal. Bránili jsme velmi pozorně, vaz nám ale nakonec zlomil rychlý brejk. Přes maximální úsilí všech hráčů při návratu do obrany a několik pádů do střel, soupeř nakonec míč přece jen procpal za Nováčkova záda.

Protože do konce zbývalo ještě spousta času a otevřít hru proti Santa Dominice by pro nás znamenalo rychlý konec nadějí, stále jsme vycházeli ze zajištěné obrany a čekali na své šance. Do několika zajímavých situací se jako tank prodral Vokurka, větší ohrožení soupeřovi branky z toho ale nebylo a sil na velkém hřišti ubývalo. Pět minut před koncem Santa Dominica udeřila potřetí. Po rohu se krásně okolo Hanzíka otočil Mařík a zatloukl hřebíček do rakve našim postupovým nadějím. Youngsters zbraně nesložili a bleskurychle kontrovali pohotovu střelou Koubka, víc už jim ale soupeř nedovolil a závěr si s přehledem pohlídal.

Youngsters tak svou premiérovou pouť hanspaulským pohárem končí v semifinále a rozhodně se nemají za co stydět. Skvěle odmakaný zápas od všech plejerů! Pro velký úspěch jsme přihlásili i letní verzi poháru, a tak se na Youngsters můžeš těšit už za 14 dní na Mikulovce proti týmu Tutto Bene hrajícímu 6. hanspaulskou ligu!

Youngsters FC — Morna to zařídí

Dnes bylo na Pražačce k vidění nevídané ofenzivní představení. Ačkoli k nám byl pohárový los velice milosrdný a dopřál nám v 1. kole soupeře z nejnižší soutěže Hanspaulké ligy, tohle jsme nečekali. Soupeř již od prvních minut působil poměrně odevzdaně a jakmile měl balon, letěl hned dopředu kde nikdo z jejich spoluhráčů nebyl. Dost ustrašený výkon od týmu FC Morna to zařídí. Trochu té fotbalovosti tak obstarávali pouze hráči Youngsters FC, kteří snad veškeré ofenzivní tažení zakončili střelou. Obránci byli jak namalování a rozhodně nepůsobili dojmem, že by chtěli někoho bránit. V tomto duchu se odehrával celý zápas a tak výsledek je takový, jaký je. Nutno podotknout, že se zápas odehrával v pohodové atmosféře a soupeř ze zápasu neutekl dříve :). Také se sluší pogratulovat k první brance v dresu Youngsters Vávrovi, který se trefil povedenou hlavičkou. A nesmíme zapomenout ani na návrat Krále, který se představil v prvním zápase po třech letech a hned se blýskl hattrickem. Těžko se hodnotí výkon, když nemáte pořádnou motivaci hrát „naplno“, nicméně během utkání bylo k vidění spoustu chyb, které lepší soupeři s chutí trestají a je potřeba se jich vyvarovat. Snad alespoň naši střelci chytli formu a bude jim to takhle padat celou sezonu. Za 14 dní nás čeká již soupeř z 2.ligy, který nás prověří mnohem více.