SKVĚLÁ DRUHÁ PŮLE PŘINESLA OBRAT A PRVNÍ BODY PRO YOUNGSTERS!

V zápase druhého kola jsme se v neděli v podvečer střetli s Uraganem, dalším z početné řady ukrajinských mančaftů v naší skupině. Zatímco naše soupiska se lepila co to šlo, soupeř dorazil v početné tlupě včetně několika fanoušků a fanynek. Že se nejedná o žádná ořezávátka, nám mohl napovědět výsledek z minulého kola, kdy přejeli tradičně silný Pneuservis Bartoušek 10:1. Naše řady nakonec na poslední chvíli vyztužil Koudelka a na výpomoc z béčka dorazil Vávra, a se dvěma hráči na střídání tak naše naděje rázem raketově vzrostli.

Začátek zápasu byl z naší strany hodně opatrný, a iniciativa byla po většinu času na kopačkách soupeře. Nováček v bráně tak musel být neustále v pozoru. Jeho pozornost se rozhodl jednou vyzkoušet i Bílý, a z téměř nulového úhlu poslal nečekaný míč směrem na naší branku. Nováček sice koukal po ráně do čela trochu překvapeně, ale míč se odrazil ven, a tak tato humorná vložka skončila naštěstí pouze soupeřovým rohem. První půli jsme nebyli příliš nebezpeční, spoustu nadějných situací se nám nedařilo dotáhnout do zakončení, a Uragan hoden svého jména toho využíval k rychlým kontrům. Z jednoho takového se jim podařilo skórovat a půle tak skončila 1:0.

O půli jsme poladili taktické detaily a do zbytku zápasu šli s jasným cílem vydolovat zde nějaké ty body. Vrátit se do zápasu nám pomohl sám soupeř. Uvnitř vápna nesmyslným zakrokem přejel kotníky zády k bráně stojícího Koudelky a na světě byla penalta. K té se postavil tradiční exekutor Maršoun a bezpečně proměnil. A rázem bylo Youngsters plné hřiště. Náš zlepšený výkon byl po chvíli odměněn vedoucí brankou, na Tetivův roh si seběhl opět Maršoun a procedil míč přes klubko bránících hráčů až do sítě. Uragan začal ztrácet nervy a nebyl vubec schopný se dostat přes naší skvěle fungující defenzívu, do které se poctivě zapojovala celá pětice na hřišti. Z obranné ulity jsme navíc dokázali pravidelně vystrkovat růžky. Charvát získal míč na vlastní polovině, potáhl po lajně, a na zadní tyči našel zapomenutého Koudelku, který nám ve skluzu přinesl ještě více klidu na kopačky. Toto všechno jsme stihli snad ještě během prvních deseti minut druhé půle.

To už byla pro namistrované ukrajince poslední kapka a nedlouho poté jeden z hráčů Uragánu předvedl další nesmyslný zkrat. V přerušené hře inkasoval Maršoun tvrdý úder loktem či snad dokonce pěstí do zad, a protože byl pomezní sudí pozorný, nemohlo přijít nic jiného než červená karta. Po zákroku se museli chvíli krotit emoce, což si užíval zejména Mihula, známý to provokatér. Naštěstí se ale neinspiroval u kapitána své oblíbené Slavie v právě probíhajícím derby, a udržel vše v rámci slovní přestřelky a dělání ramen. Po vyloučení už bylo víceméně jasné, že v aktuálním nastavení obou týmů už zápas nepustíme. Obrana fungovala bezchybně a naopak jsme to mohli být my, kdo přidá další branky. Nakonec už jich ale nebylo potřeba a tak si z Pražačky odvážíme velice cennou výhru 3:1.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *