Kangaroos — Bluebirds

Toto je ukázka Utkání. Jako nový SportsPress uživatel, můžeš jít na tvoji nástěnku ke smazání Utkání a vytvoření nového Utkání tvého obsahu. Bavte se!

Kangaroos — Bluebirds

Toto je ukázka Utkání. Jako nový SportsPress uživatel, můžeš jít na tvoji nástěnku ke smazání Utkání a vytvoření nového Utkání tvého obsahu. Bavte se!

Audi United FC — Youngsters FC

SKVĚLÝ ZAČÁTEK A SKVĚLÝ ZÁVĚR ZNAMENAL DALŠÍ BOD PRO YOUNGSTERS.

Vedro jak v peci, tři kola do konce sezóny a jistota, že si zahrajeme druhou ligu i na podzim, to vše naznačovalo, že naše soupiska opět nebude čítat dvě pětky. Nakonec tím největším problémem však byla viróza, která postupně pokosila některé naše borce, kteří se přidali na už tak početnou dlouhodobou marodku. Hecovat tak musel kapitán Maršoun, kterému teplé počasí absolutně nesvědčí a tak, že je nemocný v tomhle teplíčku nikoho absolutně nepřekvapí. Hájek pro jistotu selhal v dopravě a tak bylo jasné, že si to střihneme pouze s jedním hráčem na střídání. Audi naopak bylo připravené velmi dobře, početný zástup afrických borců nasvědčoval tomu, že náš soupeř s fyzičkou a teplem mít problém rozhodně nebude.

Zápas začal velmi netradičně, když rozhodčí spustil na oba kapitány cizím jazykem, načež náš kapitán ze sebe dostal anglicky pouze „na to seru“ a Nováček tak musel chytat proti slunci. Debata o jazykové vybavenosti našeho kapitána pokračovala i po úvodním hvizdu a než jsme se rozkoukali, tak si Nováček připsal první famózní zákrok. Aktivní audina ihned začala určovat tempo hry a tlačit se do našeho vápna. Přesto jsme to byli my, kteří jsme hned v úvodních minutách soupeři připravili velké překvapení. Napomohli nám k tomu jak jinak, než dobře sehrané standardní situace. Nejprve se Maršoun po autu od Mihuly zavěsil do vzduchu a hlavou otevřel skóre, aby ihned poté po nacvičeném rohu s Koubkem navýšil na 2:0. Bohužel jakoby jsme si mysleli, že nemusíme bránit a soupeře rozstřílíme a než jsme se nadáli, Audi vedlo pohodlně 4:2. Vedro nám moc nesvědčilo, nechtělo se nám běhat a tak nějak celkově jsme hráli jenom, že musíme. Naopak na druhé straně afričtí tanečníci lítali po celém hřišti a zkoušeli nejeden míčový trik. Kromě klasicky výborného Nováčka z našeho týmu vyčníval pouze playmaker Koubek, však aby ne, když několik předchozích kol odpočíval, zhodnotil vedoucí mužstva Mihula. Poločas jsme tak nějak dochodili a spíš se těšili na konec, než že bychom měli sílu a chuť s nepříznivým výsledkem něco dělat.

Druhý poločas začal přesně tak, jak skončil ten první. Náš soupeř se aktivně mazlil s balónem a my spíš čekali na nějaký brejk. Velký špatný, ale předváděl v útoku Maršoun a jelikož neudržel nahoře ani jeden míč, tak soupeř neustále útočil. Zlepšený obranný výkon naopak v druhém poločase předvedla především dvojce Bílý s Vokounem, kteří aktivně střežili africké atlety. Drobných faulů se při bránění začali dopouštět Letko s Mihulou a následně i do té doby v klidu hrající soupeř. Rozhodčí pomalu přestal zvládat své rozhodnutí a především díky němu se rozhodnuté utkání začalo víc a víc hrotit. Naše fauly byli spíš taktické, kdežto soupeř několikrát nesmyslně dojel situaci, kde prostě věděl, že nemohl být u balonu první. Následně po odpískaném faulu nakopl útočník Audi jednoho z našich hráčů a strhla se malá strkanice. Korunu všemu nasadil nehrající trenér Audi, který byl za kladného stavu pro jeho tým nezvykle nervózní a dokonce si došel slovní přestřelku s Mihulou vyřešit až na trávník. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam! Situace se uklidnila, hrálo se dál a najednou z ničeho nic po souhře Maršouna s Koubkem jsme dali v 58´ minutě gól. Aktivní Koubek poté zavelel jako správný špílmachr, že to ještě kousnem a také se tak stalo! Nejprve jsme si nechali orazítkovat břevno, poté si převzal míč právě Koubek a s citem rozjel hlášenou poslední akci zápasu. Precizní přihrávkou nahrál ihned balón nahoru do obsazeného Mihuly, který se dvěma obránci na zády parádně sklepl míč pro Maršouna. Přesto, že náš kapitán byl rozhodně do té doby nejhorší na hřišti, tak se ranou z první nemýlil. Završil hattrick a vyrovnal tak na 4:4. „Kvalitu“ ještě v závěru předvedl rozhodčí, který i přesto, že hlásil poslední akci a ještě ani celá naše pětka po gólu nebyla na vlastní polovině, odpískal rozehrávku. Audi ihned valilo v přečíslení útok na naší bránu a pouze s velkým štěstím jsme neobdrželi gól. Poté po odkopu ještě přijel jeden z hráčů opět nesmyslně do Mihuly. Uviděl za to žlutou kartu a následně konečně rozhodčí písknul konec.

Na konci zápasu jsme si všichni v poklidu sportovně podali ruku, až na vedoucího z týmu Audi, který měl opět nějaké nesmyslné řeči … k tomu asi není raději ani co říct. Soupeř si rozhodně za předvedenou hru zasloužil vyhrát, ale prakticky se o bod připravil úplně, ale úplně sám protože my k němu přišli jako slepý k houslím.

 

Youngsters FC B — Patočkova brána FC

One man show legendary ten JH10

Osmé utkání bylo pro Youngsters šancí vrátit se po minulém nepovedeném kole zpět do top 3 a dále pomýšlet na postup. Na plácku v areálu Čechie Smíchov se jim do cesty postavila Patočkova brána FC.

Béčko začala lehce trápit marodka a netradičně jsme se sešli jen se dvěma hráči na střídačce. Začátek utkání nás nezastihl úplně v nejlepší formě. Již v druhé minutě se po naší ztrátě míče dostal soupeř do vedení. Naštěstí bylo dost času se zápasem něco udělat a Youngsters se hned pustili do útočení. Po pár minutách byla naše snaha odměněna vyrovnávacím gólem Hanzíka. Vedení nám bohužel vydrželo sotva pár minut. Při bránění soupeřova rohu přišla obrovská laxnost v našem vápně a soupeř se pohodlně ujal vedení 2:1. Youngsters však měli ve svém středu ve výborné formě hrajícího Hanzíka, který byl s dosavadním výsledkem nespokojen a chtěl s ním něco udělat. Nejprve díky teči bránících hráčů srovnal na 2:2, aby o pár minut své představení v první půli završil zkompletováním hattricku. První poločas tak skončil 3:2 pro Hanzíka.

Úvodní minuty nám nejdou. To se potvrdilo bohužel i v tomto utkání, kdy jsme záhy po začátku druhé půle nechali soupeře srovnat na 3:3. Soupeř mohl dělat co chtěl, aby v tomto zápase získal body, ale měl prostě smůlu. Na útočné polovině se objevil Hanzík a překlopil vedení na naši stranu v poměru 4:3. Soupeř z něj již začínal být lehce frustrován, což se na něm projevilo polevením v koncentraci a nechal nás odskočit na rozdíl 3 branek v poměru 6:3. Vedení, místo aby nám přidalo na klidu, nás spíše vyvedlo z koncentrace a darovali jsme soupeři snížení na 6:4. Dosavadních pět vstřelených branek bylo Hanzíkovi málo, a tak se rozhodl přidat ještě svou šestou trefu v tomto utkání, čímž zkompletoval hattrick i v druhém poločase. V poslední minutě se ještě podařilo soupeři snížit na konečných 7:5.

„Mladící“ tak sice splnili svůj plán v tomto utkání brát dva body, pro diváky to byl jistě pohledný zápas se spoustou branek, ale předvedená hra nebyla rozhodně podle našich představ. V závěrečných kolech nás tak čeká ještě spousta tvrdé práce v boji o postup.

V dalším kole na nás čeká boj na půdě lídra naší soutěže, což bude ta největší prověrka naší kvality a připravenosti na postup do 7. ligy. Pokud u toho s námi chcete být, stačí dorazit ve čtvrtek 17.11. ve 20:15 do areálu Pražačky.

Dynamo UK — Youngsters FC

Nejhorší výsledek historie Youngsters!
Utkání s Dynamem se zvrhlo v historicky největší debakl, který náš tým schytal. Vstup do utkání přitom nebyl vůbec špatný, hrálo v poměrně rychlém tempu na obou stranách. Šance střídala šanci až přišlo jedno větší zaváhání a inkasovali jsme na 1:0. Nic se však nedělo, kdybychom vydrželi hrát stejně jako prvních 10 minut, možná bychom i nějakou branku vstřelili. Bohužel však přišel další rychlý gól, a další a další. Poločas 5:0 a my už chtěli jen „důstojně“ dohrát. Ani to se však nepovedlo a tak jsme si uřízli pořádnou ostudu.
Nutno však podotknout, že Dynamo o proti minulým setkáním výrazně posílilo a nemáme pochyb o jejich postupu do 1. ligy. Zcela zasloužená výhra.
Dnes nás čeká další zápas, kde nic jiného než výhru nebereme, protože by to zřejmě již znamenalo jistý sestup.
Držte palce!!

Dynamo UK — Youngsters FC

SEDM STATEČNÝCH URVALO TĚSNOU VÝHRU NAD DYNAMEM!
Jestli je něco v nevyzpytatelném světě Hanspaulské Ligy jistotou, tak to, že zápasy Youngsters a Dynama UK vždy nabídnou napínavou podívanou plnou emocí až do posledních vteřin. Nejinak tomu bylo i ve středeční podvečer na Čechii Smíchov. Z našeho tábora šli po celý týden samé nepříjemné zprávy, zdravotní komplikace vyřadili hned několik našich stabilních plejerů. Horkotěžko jsme tak lepili sestavu alespoň s jedním hráčem na střídání, oživit se nakonec musel i několik sezon nehrající Šula. Ukrajinci nastoupili mnohem organizovaněji než pár týdnů zpět v poháru a od začátku udávali tempo hry. Youngsters poctivě bránili a trpělivě čekali na své šance. A nečekali jsme dlouho, hned náš první roh přetavil ve vedoucí branku kapitán Maršoun, když si skvěle seběhl na Koubkovu rozehrávku. Kromě toho, ze jsou někteří hráči Dynama uřvaný magoři, jsou také ale skvělí fotbalisté a zejména hráč s číslem 10 nám svým perfektním krytím míče dělal obrovské problémy. Pro střelce Karabina připravil oba góly, kterými Dynamo otočilo vývoj zápasu a ještě navíc se na něm vyžlutil Tetiva. Ve zbytku půle nás několikrát podržel brankář Nováček, který dnes předvedl možná svůj vůbec nejlepší výkon za své dlouholeté působení v brance YFC. Naše trpělivost byla nakonec odměněna před půlí vyrovnávací brankou, když za bukem číhající Maršoun skvěle využil špatné domluvy obránce s brankářem. Druhou půli pokračoval tlak Dynama a my hrozili jen z ojedinělých brejků. Ty ale umíme perfektně a okolo čtyřicáté minuty nás po krásné souhře s Koubkem poslal do vedení kdo jiný než kapitán Maršoun. Ukrajinci utahovali šroubky, přidávali na důrazu a brekotu, ale na v repre formě chytajícího Nováčka si nepřišli. Pro fanoušky Youngsters si dokonce připravil i menší dejavu moment, když tečovanou střelu Karabina vytáhl hlavou. Zápas gradoval šest minut před koncem, kdy byl poslán předčasně do sprch Tetiva po druhé žluté. Soupeř zapojil i brankáře a v šesti přikoval naší čtyřku hluboko na svou polovinu. Štěstíčko ale dnes stálo při nás a žádná z jejich loženek si cestu do branky nenašla. V poslední minutě jsme ustáli i přímo skandálně otočený roh a mohli tak slavit třetí výhru v sezóně. Fantastický start do premiérové účasti v druhé lize tak pokračuje. Dnes sice ubylo fotbalové krásy, ale k vidění zas jednou byla oblíbená Youngsters dělničina.
Příští týden nás čeká možná ještě fotbalovější soupeř, borci ze Saens, kteří stejně jako my ještě neztratili ani bod. Středa 30.září, Mikulovka, 20:15, buď tam i ty!

Dynamo UK — Youngsters FC

Břewnows Boys KMK — Youngsters FC

Zápis rozhodčího: Vyrovnané utkání ve vysokém tempu zaslouženě vyhráli domácí, protože byli efektivnější a důraznější před brankou.

Orange Predators A — Youngsters FC

Zápis rozhodčího: Jednoznačné vítězství Predators, kteří byli ve všech směrech lepším týmem.

Dynamo UK vs Youngsters FC

Zápis rozhodčího: Hosté měli raketový vstup do utkání, ovšem domácí nic nevzdali a zápas otočili ve svůj prospěch. Utkání mělo vysoké tempo a diváci viděli dobrý zápas.