Pneuservis-Bartoušek — Youngsters FC

Poslední kolo s Pneuservisem v souboji o druhé místo s teoretickou šancí na titul!

Stejně jako minulý rok, se nám v poledním kole postaví co cesty Pneuservis Bartoušek. Komu zimní období svědčí více jsme se již přesvědčili před rokem, kdy nám Pneuservis nadělil 7 branek a nebýt Morové Rány, skončili jsme ve 3. lize. Mnohem raději bychom si tak připomněli poslední duel z letošního jara, kdy jsme ještě minutu před koncem proti Pneuservisu vedli o dvě branky! Konec jsme sice nezvládli a zápas skončil 4:4, ale rozhodně se z přístupu a bojovnosti v tomto zápase můžeme vzít příklad. Borci Pneuservisu jsou jednoznačně techničtější, běhavější a zkrátka celkově fotbalovější, a tak bez zodpovědné hry s trochou toho štěstíčka se dnes, pokud chceme vyhrát, neobejdeme.

Držte palce! Zápas začíná 19:30 v Hostivaři.

 

Po nezvládnutém souboji s Pneuservisem přichází propad na 5. místo.

Ačkoli jsme se až do poslední kola drželi na 2. místě, bylo jasné, že ho v posledním kole nebude snadné udržet. Čekal nás nepříjemný soupeř v podobě Pneuservisu Bartoušek, který nám svým herním stylem dělá velké problémy. V tomto zápase však Pneuservis nebyl jediným protivníkem, který se nám postavil do cesty. Ještě větším problémem bylo počasí nehodné fotbalu, se kterým jsme se na rozdíl od soupeře nedokázali dostatečně vyrovnat. Samotný zápas těžko popisovat, protože víc než fotbal to spíše připomínalo klouzačku na rybníku. Naivně jsme si mysleli, že by tento styl mohl více vyhovovat nám, než techničtějšímu Pneuservisu, opak byl však pravdou. Hráči z Pneuservisu jako kdyby měli místo špuntů hřebíky, protože namrzlý povrch se sněhem jim moc starostí nedělal. Podmínky pro oba týmy byly však stejné a nám tedy nezbývá než zkousnout hořkou porážku v posledním zápase letošního roku.

Saens 1.FC — Youngsters FC

Odložený zápas proti Saens byl naplánovaný na včerejší večer do Hostivaře. Hostivařské hřiště je ale v tak hrozném stavu, že se klidně mohlo hrát na rozkopané Mikulovce a nikdo by nic nepoznal. Naše soupiska byla před utkáním naplněná až po okraj, a tak někteří hráči dostali dokonce volno na doléčení rýmiček a kašílků. Saens byli před tímto utkáním jasným sestupujícím. Bohužel dokonce s vidinou celkového zrušení týmu, a tak jim přejeme mnoho sil v managmentu. Tak jako tak by se chtějí více soustředit na veteránskou soutěž a podle toho také vypadala jejich sestava.

Zápas hned od úvodního hvizdu chytil přátelské tempo a nikdo se nikam moc nehnal. Pár šancí měl na kopačce Steinocher, bohužel však jeho střelecký prach v zimním počasí poněkud zvlhnul. Kdo by se ale bál, že přijde o jeho kouzelnické kousky, tak byl na omylu. Několik povedených fintiček, housliček apod. si rozhodně neodpustil ani v tomto zápase. Celkově ospalí první poločas jsme neodehráli vůbec dobře a několikrát jsme tak nechali vyniknout navrátilce mezi tři tyče Nováčka. Jediný aktivní borec od začátku zápasu byl Charvát, který nejprve po kombinaci se spoluhráči a následně po individuální akci vsítil první branky utkání. Saens jediným zásahem v zápase dokázali snížit, nicméně krátce na to gólová akce po spolupráci Maršouna s Koubkem uzavřela první poločas.

Druhý poločas hned po úvodní bombě Maršouna, který zvyšoval už na 4:1, se spíše jen dohrával, a tak přišel prostor pro nějaký ten milník. Nejprve Charvát dokonal hattrick a poté se poprvé za Youngsters prosadila poslední letošní posila Bílý. A jelikož jsme klasicky naši obranu opřeli o fantastického Nováčka, který opět pochytal několik gólovek, bylo jasné, že nemůžeme prohrát.

Do posledního kola jdeme z druhého místa a v případě zaváhání Morové rány můžeme ještě pomýšlet na historický postup do první ligy!

Pneuservis-Bartoušek — Youngsters FC

Youngsters FC — Torpedo Barrandov

Youngsters FC — Vládci Prahy

V zápase o čelo tabulky skončili Youngsters nakonec bez bodu.

V optimálním fotbalovém počasí nás na Přední Kopanině čekal tým Vládci Prahy a vzhledem k tomu, jak je tabulka naší ligy zamotaná, šlo v podstatě o souboj o první místo. Soupeř hrál jednoduchým, ale na nás už tradičně velice účinným stylem „postav strom před bránu a cpi to tam, něco se snad odrazí“ a po vyrovnaném začátku se podařilo „Vládcům“ dostat do vedení. Na rohový kop si dobře naběhl útočník a ač tísněn Charvátem, podařilo se mu procedit míč mezi jeho nohami až za záda bezmocného Šaňka.

Poté Youngsters přebrali iniciativu a po zbytek první půle působili nebezpečnějším dojmem. Netrvalo to příliš dlouho a bylo vyrovnáno. Na Charvátův aut si na zadní tyči pěkně odskočil Maršoun a z těžké pozice zvládnul procedit míč skrz gólmana až do branky. A že je letos náš kanonýr opět zpět ve formě potvrdil o pár minut později, když zakončil dobře sehranou akci dva na jednoho.

Soupeř se i nadále snažil cpát vše takzvaně „do ohně“ před naši branku a co chvíli z toho byl nebezpečný závar, který jsme hasili často v poslední chvíli. Přesto jsme v tomto období mohli celý zápas možná rozhodnout z brejkových situací. Ve vyložených šancích ale neuspěl Maršoun ani Charvát, a když nepřetavil nadějnou pozici v gól ani Kindl, brzo po začátku druhé půle přišel trest. Vládcům Prahy konečně vyšla taktika a jeden z pokusů, co připomínal spíš hokejové nahození, skončil po teči někoho z klubka hráčů ve vápně až v naší síti.

Vyrovnaný zápas se nakonec podařilo Vládcům strhnout na svojí stranu poté, co jsme nedokázali odkopnout míč do bezpečí po jednom z dalších závarů, soupeř pohotově vrátil před branku a tam už trestal útočník soupeře. Ve zbytku zápasu jsme se ještě snažili tlačit před branku, ale své šance jsme nevyužili a když jsme trestuhodně zaváhali při bránění rychle rozehraného rohového kopu, bylo vymalováno.

Jisté je zatím po pěti kolech jenom to, že tato sezona bude ještě hodně zajímavá. Tabulka je extrémně vyrovaná a i když za lídrem tabulky zaostáváme jen o bod, koukat musíme i pod sebe, od sestupových vod nás totiž dělí pouhé dva body. Jaké starosti budou Youngsters tuto sezonu mít, může hodně napovědět už přístí zápas s naším tradičním rivalem Scarface AC.

Zimbru Olymp „A“ vs Youngsters FC

Youngsters i příští sezonu třetiligový! Pohledný zápas plný šancí a krásných fotbalových momentů, skončil nakonec pro Youngsters hodně smolnou remízou. Potom co jsme během druhé půle několikrát odmítli pojistit své vedení nebo nás vychytal výborný brankář soupeře, přišel trest z poslední akce zápasu, kdy nenápadná střela s pomocí obou tyčí nakonec skončila za zády překvapeného Nováčka.

Vzhledem k ostatním výsledkům ale i bod stačil na definitivní jistotu záchrany a všichni fans se tak můžou těšit na Youngsters ve třetí lize i na jaře!

Youngsters FC vs Raiffani

Zápis rozhodčího: Domácí vstřelili první branku, ale od té doby jako by přestali hrát a hosté toho dokázali dokonale využít. Již v první půli hosté otočili skóre na svoji stranu a ve druhé půli ho v klidu potvrdili.