PAPE Dejvice — Youngsters FC

NÁVRAT KAPITÁNA A POCTIVÁ DĚLNIČINA PŘINESLI PRVNÍ JARNÍ BODY
I přes dva dobře odehrané zápasy byli Youngsters na jaře stále bez bodu, a tak bylo potřeba oloupit PAPE Dejvice, které jsme na podzim celkem jasně deklasovali. Bohužel zranění z posledních týdnů se začínají projevovat i na naší početné soupisce a před důležitým utkáním to nevypadalo se sestavou vůbec dobře. Zatímco volno na doléčení dostal středopolař Koubek i obránce Letko, tak po zranění se naštěstí vrátil lídr obrany Bílý, univerzál Mihula a také kapitán Maršoun. Cestou na hřiště píchnul svůj motocykl brankář Nováček, a tak jsme zápas začínali pouze s jedním hráčem na lavičce a Mihulou v bráně.
Od začátku zápasu jsme nechtěli nic vymýšlet a s jedním útočníkem jsme začali hrát rychle nahoru do střelby. Jestli tohle někomu sedí, tak je to kapitán Maršoun, který hned svojí první střelou ze standardky otevřel skóre. Po prvním gólu se na hřišti začali dít nevídané věci, které začal předvádět mladičký Koudelka. Nevím, jak přesně popsat všechny ty kličky a fígle, ale byla to naprostá paráda a předpokládám, že se některým chlapcům z PAPE točí hlava do teď. Především u druhého gólu stálo vymotání tří hráčů za to, poté Koudelka doslova namazal na vzdálenější tyč svému bratrovi a šli jsme do vedení 2:0. Minulý zápas jsme bohužel neměli k dispozici žádného útočníka, a tak nám chyběla střelba, což tentokrát problém nebyl. O pár minut později byl totiž u balónu opět Maršoun, střela a gól. Soupeř se sice snažil kombinovat a když se pomalu dostával do provozní teploty, schladil je opět dalším gólem Maršoun. Koncem poločasu měli velkou šanci nejprve Bílý a poté Tetiva, ale oba bohužel neproměnili, a tak vystřelil opět Maršoun a bylo to 5:0. Návrat našeho pětigólového kapitána, tak byl ozdobou včerejšího klání. V úplném závěru si Nováček špatně křikl na Tetivu a hloupou brankou se povedlo PAPE snížit.
Zatímco první poločas byl z naší strany naprosto precizní, tak druhý poločas jsme fyzicky úplně odpadli a stálo to za starou belu. Soupeř vysunul brankáře a začal sypat na naši kasu jeden projektil za druhým. Někdy jsme měli štěstí, někdy ne, a tak se začalo skóre dost vyrovnávat. V tom největším tlaku využil Mihula zaváhání obránce a naštěstí zvýšil naše vedení. Bohužel ani poté, jsme nedokázali hru uklidnit a prakticky pouze odkopy se bránili na své půlce. Poctivá dělničina přinášela ovoce, a kromě utajených střel, které propadli do naší sítě, se povedlo Nováčkovi deptat soupeřovi útočníky, tak jak je jeho dobrým zvykem. Všichni hráči v poli nechali na hřišti úplně všechno a zápas jsme nakonec se štěstím dotáhli do vítězného konce. Hrát se však o pár minut déle, asi bychom opět v závěru přišli o body.
⚽ 5x Maršoun, Mihula

PAPE Dejvice — Youngsters FC

YOUNGSTERS V SOUBOJI S ASPIRANTEM NA POSTUP NADĚLOVALI!

Po minulé nešťastné prohře jsme se chtěli rychle vrátit zpět na vítěznou vlnu a ještě zabojovat o vrchní příčky tabulky. V cestě měl stát těžký soupeř PAPE Dejvice, který v tu chvíli držel všechny postupové trumfy. Opak byl však pravdou a Youngsters výborným výkonem nedali soupeři, který se sešel bez střídání, ani čuchnout.

První půli se PAPE ještě snažilo držet krok a i když rychle prohrávalo po brance Maršouna, Letko zaskakující v bráně musel vytáhnout několik složitých zákroků, aby PAPE nepustil zpět do hry. Do půle se prosadil ještě Steinocher a Mihula, PAPE nakonec bylo za aktivitu odměněno snížením na 1:3 z poslední akce poločasu.

Druhý poločas se už roztočil youngsterský kolotoč naplno. Dva rychlé údery Maršouna z kraje poločasu způsobily totální rozklad soupeřovy morálky a ve zbytku zápasu už byl na hřišti jen jeden tým. Skóre nakonec narostlo až do dvojciferných rozměrů a PAPE si tak z Kopaniny odvezlo hrozivou porážku 10:2. Střelecky exceloval zejména Maršoun, který si připsal 4 branky, soupeře ale nejvíce deptal svými kousky Steinocher.

Jasná výhra a zejména skvělé fotbalové představení vrací Youngsters do hry o přední příčky a v posledních třech kolech se budeme snažit vyškrábat na bednu, což by bylo nejlepší umístění v historii klubu. YOUNGSTERS FAKIN CHAMPIONS!

Youngsters FC vs Tatra 04

Zápis rozhodčího: Už při rozcvičování bylo vidět, že Tatra přijela vyhrát. Hned v úvodu si zajistila klidné vedení a jakýkoliv pokus soupeře přerušila. Hádky některých hráčů a následné sólování Youngsters nepomohlo ani ke zkorigování konečného výsledku.