Kelímci 3.FC — Youngsters FC B

UTS Vršovice — Youngsters FC

YOUNGSTERS OPĚT SHOŘELI V KONCOVCE

V prvním kole nás čekal hratelný soupeř UTS Vršovice, který se po malé pauze opět vrátil do druhé ligy. Bohužel se jedná o tým, proti kterému, se nám moc v koncovce nedaří, a to se potvrdilo i tentokrát. Naše sestava byla stavěná spíše defenzivně, protože některé hvězdy opět dali přednost něčemu jinému. V útoku jsme tak spoléhali pouze na duo Maršoun-Koudelka.

Do zápasu jsme vlétli aktivně a v prvních minutách jsme měli minimálně čtyři až pět tutovek, ve kterých jsme postupně selhali. V koncovce se především trápil kapitán Maršoun, který dokonce orazítkoval i břevno. Po festivalu zákroků brankáře Vršovic přišla slepá pasáž, kdy oba týmy hráli vyrovnanou partii a čekalo se na první branku. Především naši obránci Letko s Náprstkem dirigovaní lídrem Bílým, odváděli výbornou práci.

Druhý poločas od nás nebyl dobrý, ale ani soupeř nedisponoval šancemi. Utkání tak nakonec rozhodla maličkost, po totálně písknutém nesmyslu domácí rozehráli na půlce rychle standartku a trošku se štěstím se po odrazu dostali do vedení. Po obdrženém gólu bylo prakticky hotovo, jelikož Mihula musel o poločase ze hřiště a s jedním hráčem na střídání jsme úplně odpadli. Náš následný tlak byl bezzubý, ani při hře s brankářem jsme nic moc nevymysleli, ba naopak v závěru jsme ještě jednou inkasovali.

Zkrátka tak jak jsme na konci jarní sezóny skončili, tak jsme tu podzimní začali a to bez gólů. Staré přísloví říká, že když nedáš gól nevyhraješ a na tom asi něco bude. Bojovnost našim borcům opět nechyběla, ale ta fotbalovost se sama jen tak bez těch techničtějších hráčů neobjeví. Na druhou stranu, kdyby to bylo rychle tři nula asi by to také vypadalo jinak, každopádně soupeř si to vydřel a zaslouženě vyhrál.

UTS Vršovice — Youngsters FC

YOUNGSTERS VELEBÍ BRANKÁŘE A KONEČNĚ PORÁŽÍ VRŠOVICE.

Středa podvečer a před námi další kolo hanspaulské ligy, ve které nás čekal nepříjemný soupeř z Vršovic. UTS Vršovice jsme nedokázali ani jednou ze tří pokusů porazit, i když v jarním porovnávání sil nás od vítězství dělila pouze minuta utkání. Youngsters museli řešit absence především ve středu pole, a tak se ke svému prvnímu letošnímu startu přihlásila staronová posila Veselý. Nakonec se povedlo dát dohromady i dva hráče na střídání. I když bylo na začátku nutné využít čekací doby, jelikož Nováček v době výkopu teprve parkoval svou motorku, tak to čekání rozhodně stálo za to. Náš brankář ihned po parkingu nasadil rukavice a bez jakéhokoliv rozcvičení se šlo na věc.

Od úvodního hvizdu přebral soupeř balón na své kopačky a začal obléhat naší branku, ve které se po pár zákrocích začal Nováček dostávat do provozní teploty. Že byl tento zápas z naší strany především o běhání ukazoval mladičký Koudelka, který k parádní obraně přidal několik presovaček, ze kterých si vybojoval možnost před brankářem, ale i když se mu povedla klička, už nedokázal usměrnit balón do brány. Počítadlo střel na naší kasu nabíralo větších a větších rozměrů, ale Nováček zůstával ledově klidný a dál předváděl své famózní dovednosti. Ke konci poločasu jsme i my trochu zahrozili parádní kombinací, na jejímž konci byl Veselý, který bodákem orazítkoval soupeřovo břevno.

Do druhého poločasu jsme šli značně unavení, ale instrukce zněly jasně: Musíme s nima vydržet běhat! Vršovice obměněny mladou krví začaly lítat po hřišti, ale naše obrana, do které se zapojovala celá pětka, statečně odolávala. Do výborné formy se v béčku rozehrál obránce Letko, který padajíc do střel bránil jako o život. Přesto, že celý tým dřel, několik šancí se ubránit nepovedlo a tak musel zasahovat Nováček, kterého prostě nešlo prostřelit z žádné pozice. Jestli vás napadá staré dobré přísloví „nedáš dostaneš“, tak přesně to se stalo! Po několika vychytaných šancích jsme utekli do brejku na jejímž konci byl Veselý, který pumelicí propálil vše co mu stálo v cestě, a tak jako na jaře jsme šli ke konci zápasu do jednobrankového vedení. I přesto, že se tlak Vršovic zvětšoval, tak jsme věděli, že s bravůrním Nováčkem v brance nám vítězství tentokrát neunikne. Soupeř byl z našeho brankáře tak zoufalý, že se mu večer muselo velmi těžce usínat a i když by si rozhodně dnes nějaký bod zasloužil, tak to je prostě fotbal a my za tu obrovskou dělničinu byli právem odměněni. Youngsters až na pár výjimek už nejsou žádní „mladíci“ a tak je prostě někdy potřeba těžit ze zkušeností, mít trošku štěstíčka a nebo TOP brankáře!

Morová rána 1.FC — Youngsters FC

Youngsters dostali velikonoční výprask již ve čtvrtek
Třetí zápas s Morová Rána dopadl ještě hůře, než ten předchozí. Nutno podotknout, že opět zcela zaslouženě. Youngster nikdy nehráli krásný fotbal, výhry se rodily především po zodpovědné práci v defenzivě, důrazu, poctivém běhání a chytrostí v zakončení. Bohužel již nejsme žádní mladíci a většinu těchto parametrů již naše hra proti silným soupeřům hodně postrádá. Pokud tedy chceme hrát druhou ligu i nadále, je potřeba začít zase makat jako kdysi, protože bez dřiny se nevyhrává!

Youngsters FC — UTS Vršovice

PROTI SILNÝM VRŠOVICÍM MINUTU OD VÝHRY!

Youngsters čekal ve druhém kole neoblíbený soupeř UTS Vršovice, proti kterému se nám zatím v II.lize vůbec nedaří. Dva zápasy, dvě prohry, z toho jedna rozdílem třídy, to byla naše dosavadní bilance se čtvrtečním soupeřem. Že ale s Vršovicemi můžeme hrát, jsme si dokázali už minulý zápas, kdy jsme sahali po bodu, proti byl tehdy bohužel famózní brankář soupeře. Poučení předchozími nezdary, začali jsme zápas v hlubokém bloku a snažili se na soupeře vystupovat tak, aby nemohl rozjet své pověstné trojúhelníky. Taktika poměrně vycházela, do šancí se dostával soupeř spíše sporadicky, zejména po našich chybách v komunikaci. My tradičně hrozili z rychlých brejků a standardních situací, při několika autech chyběl Maršounovi jen kousíček k tomu, aby zavěsil. Do kabin se šlo sice za bezbrankového stavu, na vyložené šance ale náš tým vedl.

Druhý poločas měl v zásadě podobný průběh, optickou převahu měli Vršovice, velké šance ale přibývali zejména na naší straně. Proti byl bohužel opět skvěle chytající brankář Vršovic, případně konstrukce brány. Když Mihula už potřetí v zápase rozezvonil tyč Vršovické svatyně, vypadalo to, že nám dnes branka prostě není souzena. Odraženého míče se ale zmocnil Maršoun, neukvapil se, navedl si míč na střed a přes bránícího obránce prostřelil gólmana. 56. minuta a jdeme do vedení. Škoda, že v Hanspaulské lize neexistuje něco jako timeout, protože přesně ta půlminutka na zklidnění a ujasnění taktických pokynů mohla stačit k tomu, abychom zápas dovedli do vítězného konce. Závěrečný tlak Vršovic jsme totiž vůbec nezvládli, soupeř vytáhl na naší půli i gólmana a my nedokázali včas a správně přebírat hráče a vyrovnat se s touto početní nevýhodou. Minutu před koncem se nakonec Vršovicím povedlo procedit míč skrz Nováčka a srovnat na konečných 1:1.

Bod proti silnému soupeři není špatný, takovéto zápasy ale musíme zvládat dohrát lépe. Příští týden Youngsters odpočívají, takže si každý může trochu odfrknout a za 14 dní opět na značkách!

YOUNGSTERS FAKIN CHAMPIONS!

UTS Vršovice — Youngsters FC

YOUNGSTERS PO VÝBORNÉM VÝKONU NEZÍSKALI ANI BOD

Ve středu nás na neoblíbeném Korábu čekal soupeř patřící do horních pater tabulky. Jelikož nám na jaře celkem přesvědčivě nasázel 7 banánů, nečekalo nás nic snadného. Zápas jsme tedy začali v obranném bloku opět s náhradním brankářem Letkem a bratrským duem na hrotu Koudelka-Maršoun, vyrážejícím do protiútoků. Do sestavy se vrátili i Hanzík s Mihulou, kteří minulý zápas vynechali kvůli zahraniční pracovní cestě.
Naladění porvat se o nějaký bod jsme soupeře nechali na balónu a čekali na chyby, kterých kupodivu přibývalo, a tak nebýt výborných zákroků brankáře Vršovic, šli jsme brzy do vedení. Klasické klišé nedáš dostaneš zafungovalo lépe, než kdy jindy a místo proměnění některých vyložených šancí jsme po chybě inkasovali. Vršovice držící balón, víceméně neohrožovali naši branku, a místo toho s údivem sledovali zbytek poločasu jak jejich brankář čaruje.
Druhý poločas jsme začali úplně stejně s precizní obranou, kde opravdu každý z nás vydržel běhat se svým hráčem a soupeře do ničeho nepouštěl. Když už nějaká šance Vršovic přišla, tak zasáhl opět skvěle chytající Letko. Šancí na naší straně naopak přibývalo, ale famózně chytající brankář Vršovic zneškodnil vše co letělo na jeho svatyni, a tak jsme si opět místo trochu toho štěstíčka, vybrali smůlu. Prudce nastřelený roh nikoho ani moc nehledal, bohužel trefil přesně Letka do nohy a od něj se odrazil do naší kasy. Přesto, že náš závěrečný tlak přinesl další šance, gól bychom snad nevstřelili ani kdyby se hrálo ještě druhý den. Vršovice tentokrát nebyli o třídu jinde, ba naopak minimálně na šance jsme je přestříleli. Ačkoli nám tato snaha nepřinesla žádné body, minimálně můžeme být spokojeni s dobře odmakaným zápasem. Další body na nás čekají ve středu 3.11. od 20:30 na Motorletu.

Youngsters FC — Holosmetky FC B

Youngsters FC — UTS Vršovice

Youngsters FC — UTS Vršovice