Slamník I.USP — Youngsters FC B

Béčko vstoupilo do sedmé ligy pravou nohou.

V úvodním utkání se nám do cesty postavil v pražských Malešicích tým Slamník I.USP.

Při absenci brankářské jedničky musel zaskočit v kase Letko, jehož místo v obraných řadách nahradila naše zatím jediná akvizice Vokoun. Se dvěma borci na střídání jsme se tak mohli pustit do našeho prvního zápasu v sedmičce.

Zápas se od začátku nesl v trochu pomalejší tempu. Youngsters kombinovali na vlastní polovině společně s golmanem. Soupeř, který dorazil na zápas pouze v šesti, nám dával k tomu dostatek prostoru a šetřil sil, aníž by napadal naši rozehrávku. V první vážnější šanci se objevil Pánek, který před bránou našel ještě lépe postaveného Sobotku, který nezaváhal a jeho nabídku skórovat do prázdné brány využil. O chvíli později se v obrovské šanci objevil Marcin, kterého ovšem snadné branky nebaví a této šance nevyužil. Své předchozí zaváhání napravil o pár minut později, kdy z úhlu využil špatného postavení brankáře a povedenou střelou zavěsil pod břevno. Třetí branku v prvním poločase přidal svou ranou Mikeš, který nedal soupeři šanci a s přispěním tyče dostal svůj granát do sítě. Pohodový průběh a vedení nás možná ukolébalo a po hrubce v naší rozehrávce soupeř snížil na 1:3 v poslední minutě prvního poločasu.

Hned v úvodu druhého poločasu získal Marcin na půlce balón, který předložil před bránu Vávrovi a ten prostřelil domácího golmana střelo mezi nohy. Youngsters v klidu kombinovali, nikam nespěchali a s náskokem v zádech si hlídali průběh zápasu. Postupně přidali další branky v podání Vokounovi střely z kruhu, za kterou se brankář jen ohlédl a mohl jí pouze lovit ze sítě. V poslední deseti minutovce soupeři viditelně docházeli síly a zřejmě už tlačil zrakem hodiny, ať už je konec poločasu. Mikeš se prezentoval další povedenou střelou, kterou nedal golmanovi opět šanci. Povedenost jeho střely dokládá komentář soupeře, který ho tipoval minimálně na divizního hráče a jelikož Miky přišel čerstvý ze střídačky tak ho na ní opět posílali. V posledních dvou minutách přidal branku ještě Pánek a v poslední minutě se nám připomněl i nejlepší střelec loňské sezóny Dalibor „LAFATA“ Dráb, abychom s ním taky počítali a že střelecký prach mu nezvlhl.

Nutno však pochválit i soupeře, který i za nepříznivého stavu a s úbytkem sil, zápas nezabalil a dohrál zápas se ctí, neuchýlil se ani k nějakým nesportovním taktikám a hrubé hře.

Béčko jistě velmi potěšilo své fanoušky a navnadilo je na další zápasy. Sezóna je ovšem ještě dlouhá a jeden zápas soutěž nevyhraje a je potřeba jít od zápasu k zápasu. Doufejme, že se nám podaří povedený první zápas zopakovat hned v následujícím kole.

LDT Sopka — Youngsters FC B

Béčko k nezastavení!
 
Ve třetím vystoupení v letošní sezoně čekal na borce z béčka další neznámý soupeř. Jediné, co jsme věděli, že Sopka zatím v letošní sezoně nezískala ani bod a budou chtít s tím něco udělat. Youngsters se mohli opět opřít o široký kádr a hojnou účast podpořenou první letošní účastí kapitána Býčka, který se toho hned od začátku chopil pevnou rukou. Týmová porada, udílení taktiky, rady v kombinaci se společnou rozcvičkou dostatečně hráče připravila a mohli jsme začít.
 
Od začátku zápasu naši borci začali plnit taktické pokyny do puntíku. Kombinace mezi obránci a hledání cesty k soupeřově bráně nesla ovoce. V první šanci se objevil po pár minutách Král, který svou příležitost proměnit nedokázal. Prostřelit soupeřovo golmana se podařilo až Daliborovi, který nám svou pohotovou střelou dodal více klidu na kopačkách a jednobrankové vedení. Youngsters se snažili o přidání dalších branek, ale soupeř hrající v 5lidech před svým brankářem nám to rozhodně neulehčoval. Soustředil se na bránění a vyrážel do brejků. Většinu takovýchto pokusů dohrával soupeř poměrně tvrdě, což se nám pochopitelně moc nelíbilo. Naštěstí před koncem prvního poločasu jsme se dočkali odměny v podobě druhého gólu. Dráb nevvpustil souboj před brankou a donutil soupeře k vlastní brance. Těsně před koncem prvního poločasu bylo ještě veseleji. Akram střelou mezi obránci zvýšil již na 3:0.
 
Po krátké přestávce, doladěni taktických pokynů a s vedením 3:0 se šlo na výkop druhé půle. V druhém poločase se obraz moc nezměnil. Youngsters zodpovědně bránili a čekali na svou šanci. A ta přišla. Na pravé straně hřiště se dostal k míči Sobotka, který oklamal brankáře a zvýšil již na 4:0. Dalekonosné pokusy od Letka, Vávry nebo Býčka golman Sopky za svá záda nepustil. Stejně tak dopadla i obrovská šance Akrama, který nedokázal skórovat do zcela odkryté branky. V samotném závěru mohl ještě navýšit skóre Vávra, ale nedokázal na zadní tyči dopravit balon do sítě po šikovném uvolnění Mikeše ve středu hřiště. Soupeř se nevzdal a snažil se alespoň o čestný úspěch. Poslední šanci k tomu dostal v 60. minutě díky rohu, ale ani tato jeho akce brankou neskončila a Šaněk si tak mohl vychutnat svou první letošní vychytanou nulu.
 
Příští zápas čeká borce z béčka tým Balbín FC na hřišti ve Stodůlkách tak přijďte fandit!

A.G.Č.V. — Youngsters FC

První porážka v sezoně po hodně matném výkonu.

Po týdnu čekala na hráče Youngsters znovu malešická tvrz a to doslova, hřiště, na kterém se původně hrál box-lakros nebo hokejbal, je malým unikátem. Soupeř byl zajímavý, ne tolik, co se týče individuální kvality, ale spíš konsolidovanosti a systému hry.
Po úvodních závarech se první branky dočkali “Mladíci”, to když Mihula nachytal hostujícího brankáře na švestkách a střelou, která rozhodně neměla gólové parametry poslal Youngsters do vedení. Bohužel na svého brankářského kolegu navázal a ještě ho I výrazně předčil prozatím spolehlivý Nováček. Možná trochu zbytečně hodně vyběhl a ačkoliv měl pomalý míč na kopačce, nedokázal ho odkopnout, naopak mu prošel mezi nohama a soupeř dokázal krkolomnou střelou dostat míč do poloodkryté branky.
Šťastné vyrovnání poslalo soupeře na koně a bylo až moc vidět, jak chybí vedoucímu celku 3. Ligy tvořivý středák. Myšlenka tomu opravdu chyběla a mužstvo A.G.Č.V nepouštělo Youngsters k rychlým brejkům. Ojedinělé šance vystřídal další hodně smolný gól, to když si Mihula připsal druhou branku v utkání, tentokrát však svoji placírku nastavil tak nešťastně, že zamířil do své branky.
Nutno take podotknout, že ačkoliv se hráči Youngsters nepotykali úplně s formou, už vůbec zápas nesedl rozhodčím, ti kupili chybu za chybou a málem dovolili samotnému Jíšovi snížit, ten se dostal do obrovské šance po paradoxně ponechané výhodě A.G.Č.V, jenže ve stoprocentní tutovce trefil jenom břevno. Tetiva s Maršounem se snažili něco vymyslet I dál, ale tentokrát to nemělo ten správný drajv a tým A.G.Č.V začínal mít navrch. Aby toho nebylo málo přišel už druhý vlastní gól v utkání a pak ještě jeden.
Nepovedené střetnutí a hlavně neúčast mozků hry by konečně snad mohla probudit take střešovické jádro, pokud se totiž rozumný člověk podívá na tabulku 1.A Třídy, každému už je doslova na výsost jasné, že veškeré postupové ambice zeleno-bílých skončily. Příklad by si mohli vzít třeba z internacionála Ivo Ulicha, který je velkým zastáncem klišé, že nejlepším předzápasovým tréninkem je právě zápas….

Youngsters FC — Palouček AC

Jelikož širší kádr nakazila marodka a někteří hráči radši dali přednost svým zájmům, musela se základní sestava obejít opět bez více možností na střídání. Jediným hráčem na lavičce byl Lukáš Mihula, který plnohodnotně odjezdil celý zápas i se zraněním kolena. Soupeř naštěstí také neměl mnoho hráčů a tak mohlo začít 3. kolo letošní sezóny. V úvodu byla hra velmi vyrovnaná, přesto po chybách v obraně začaly padat první branky. Nejdříve vedl Palouček 1:0 a poté dvě rychlé branky z naší strany otočily vývoj hry na 1:2. Následně jsme opět nebyli schopni pohlídat velmi aktivního Kadeřábka a Palouček otočil výsledek na svou stranu 3:2. Do konce poločasu zafungovala klasická souhra mezi Koubkem a Maršounem a druhý jmenovaný umí tyto připravené lahůdky od svého dvorního nahravače proměňovat. Ofenzivní hody nám tedy připravily výsledek prvního poločasu 3:3. Druhý poločas začal opoznání opatrněji přesto to byli “mladíci” kteří měli více ze hry, ale nedokázali proměnit své šance a když zaútočil soupeř v naší brance byl opět velmi jistý Nováček, kterého na začátku sezóna zastihla vynikající forma. Nicméně fantastickou formu má i kapitán Maršoun, což potvrdil 3 minuty před koncem když vstřelil vítěznou branku , která by mohla ihned aspirovat na gól sezóny. Nejprve po narážečce s Koubkem napálil pumelicí břevno, následně si zpracoval odražený balón, nasadil jesličky svému strážci a mezi dvěma beky technickou střelou nachytal soupeřova bezmocného brankáře. Za stavu 4:3 už jsme vše i přes závěrečný tlak dokopali od naší kasy a mohli jsme opět slavit. Youngsters opět podali týmový výkon a i bez fotbalových hvězd dál kráčí třetí ligou bez prohry.