Misch Masch — Youngsters FC A

Impotence v koncovce pokračuje i nadále.

Závěr sezony se pomalu blíží a my se díky odečtu bodů stále plácáme na sestupových příčkách. Návrat Koubka po zranění do sestavy nám měl tuto situaci pomoct změnit. Při pohledu na tabulku však bylo jasné, že Misch Masch rozhodně slabým soupeřem nebude, naopak. Dokázal si poradit s těmi nejtěžšími soupeři a je na dobré cestě za postupem do 1. ligy. Netrvalo dlouho a svoji sílu ukázal i nám. Ihned od začátku se do nás soupeř zakousl a nechtěl pustit, do ničeho. Na rychlost, důraz a sehranost s jakou na nás Misch Masch vyrukoval jsme moc odpovědí neměli. Ačkoli první branka do naší sítě padla už ve 4. minutě, tak se nám poté poměrně ldouho snažilo držet jednobrankové manka. Ale opravdu jen držet, protože jsme se do žádných šancí nedostávali. Až nakonec přišla poslední 5-ti minutovka prvního poločasu, kdy nám soupeř nasypal další 3 branky a bylo rozhodnuto. Druhý poločas se už jen dohrával v poklidném tempu, kdy jsme se hlavně nechtěli zranit do následujících, důležitějších zápasů. Konečný stav 6:0 byl zcela zasloužený. Co však působí velice děsivě, je naše střelecká potence. Poslední 3 zápasy se nám nepodařilo vstřelit jediný gól. Spasit nás už může jedině návrat kapitána Maršouna.

Flyers Jinonice FC — Youngsters FC

PŘEKVAPENÍ KOLA SE NEKONÁ

Po třítýdenní pauze, kdy náš tým nejprve odpočíval a poté zvítězil kontumačně nad Holosmetkami, nás konečně čekal návrat na umělý trávník. Naším soupeřem byl lídr skupiny, obávaní Flyers Jinonice. Kdo by tento tým přeci jenom neznal, tak mají celkem skromnou bilanci několika postupu a nespočet výher v řadě, kdy je ani druhá liga nepřibrzdila a v příští sezóně se mohou těšit na hanspalskou elitu. Náš tým se i přes několik absencí nakonec sešel v obvykle početné sestavě, zakoupil lístky na kolotoč a těšil se na porovnání s třetiligovými fotbalisty.

První poločas v celkem dusném počasí začal velmi vlažně a kombinující Jinonice jakoby neměli ani moc chuť hrát, přesto netrvalo dlouho a tečovaná střela skončila prapodivně v naší síti. Následně by se dalo říct, že akce střídala akci a i když Flyers prakticky netrefovali branku, případně nás zachránila konstrukce, či opět skvěle chytající Nováček, který si na lídra ani nevzal fotbalové obutí, tak my jsme byli přesnější. Jednu z našich překombinovaných akcí ukončil Maršoun, když prostě jenom jak jeho zvykem prásknul do balónu a bylo to 1:1. V tomto duchu kdy i my neproměnili pár slibných situací skončil první poločas.

Do druhého poločasu jsme šli nabuzeni, že by to klidně mohlo jít protože Jinonice jsou velmi šikovní o tom žádná, ale upřímně už jsme hráli se silnějšími celky, kteří bych řekl, tak nějak hráli více týmově. Zápas jsme si užili a odehráli velmi zodpovědně, ale jestli jsme udělali nějakou chybu, tak to byla ta v 31. minutě, šli jsme do vedení moc brzo! Kombinace Vokouna s Mihulou hned z kraje druhého poločasu skončila po skvělém voleji Mihuly v brance domácích a my šli nečekaně do vedení, což byla voda na mlýn našeho soupeře. Jinonice ihned prakticky začali více běhat, zapojili do hry golmana a rázem jich bylo plné hřiště. Postupně přebírali otěže zápasu, kdy se jim zcela zaslouženě nakonec povedlo vyhrát 5:2, ale nutno říct, že odcházeli ze hřiště řádně zpocení. Výsledek sice vypadá jasně, ale minimálně polovinu zápasu jsme byli více než vyrovnaný soupeř, což při závěrečném loučení přiznal i náš sok, který nás pochválil a prakticky nechápal naše postavení v tabulce. V tomhle zápase od nás body nikdo nečekal a tak jsme i po prohraném zápase odcházeli s úsměvy na tváři, že jsme si dobře zahráli. Příští týden náš čeká desáté kolo a rovnou i jedna dohrávka, které hodně napoví jak nakonec dopadne letošní záchranářská mise.

Youngsters FC — Amfora restaurant

Youngsters nezvládli další důležitý zápas a jsou zase o něco blíže sestupu
Středeční podvečer, tentokrát spíše večer, jsme se tentokrát sešli na hřišti v areálu pražského Motorletu. Již dlouho dopředu jsme věděli, že Amfora bude z poslední čtveřice čekajících soupeřů ten nejhratelnější, a jelikož jsme nutně potřebovali 2 body, nenechali jsme nic náhodě a sešli se poměrně v početné sestavě. Nově jsme v týmu přivítali Roberta, který v rámci své zahraniční cesty do ČR přijal naši nabídku na odehrání zbytku sezony. Poté se vrací bohužel vrací zpět do Německa a jelikož cesťáky neproplácíme, zřejmě už ho neuvidíme 🙂… Welcome Robert. Ještě před výkopem dostal od Nováčka pár instrukcí v angličtině a šlo se na věc.
A že se bylo na co koukat! Hřiště na Motorletu je známou svou velikostí, což dává dostatek prostoru ke kombinační hře i méně techničtějším týmům, takže oba týmy se hned od prví minuty snažili předvádět jeden ofenzivní výpad za druhým, proti však byli brankáři na obou stranách. Jelikož Amfora hrála bez střídání, doufali jsme, že takto vysoké tempo nemůžou zvládnou po celý zápas a nám se díky hráčům na střídání povede zápas udolat. A tak jsme neztráceli naději i když jsme dostali první, druhý a nakonec i třetí branku. Za stavu 3:0 však i soupeři začalo docházet, že nemůže střídat a museli trochu polevit. Najednou jsme tak dostali mnohem více prostoru v rozehrávce a čím dál tím více jsme se dostávali do zakončení. Bohužel většina střel končila na urostlém brankáři, který leckdy ani nemusel předvést bůh ví jaký zákrok, aby pochytal naše střely. Naneštěstí těstě před koncem poločasu se jedna střela ujala a my mohli přes poločas vymýšlet plány na obrat.
Druhý poločas začal stejně jako první skončil. Youngsters přepnuli na vyšší otáčky a nestřídající Amfora se pár minut zadarmo vozila na kolotoči. Akce střídala akci a byla jen otázka času, kdy začnou padat i branky. Netrvalo to dlouho. Zhruba 10 minut druhé půle a po dvou brankách Maršouna bylo vyrovnáno na 3:3. Již značně zlomený soupeř začal věšet hlavu a doufal, že z toho nakonec nebude debakl. A co že se nakonec stalo, že na výsledné tabuli svítí výsledek 3:5 pro Amforu? Stejně jako minulý zápas přišel kolaps při soupeřově rohu, kdy jsme si doslova vstřelili vlastní gól, který Amforu posadil opět na koně a nám zlomil vaz. Od té doby to byl z naší strany jen zmar, zmar a zase zmar. Je pozoruhodné jak jedna branka dokáže změnit celý obrázek hry, ale je to holt kulatý. Ke konci zápasů jsme vrhli do útoku úplně vše, ale stejně to byl opět hráč Amfory, který vstřelil gól na konečných 3:5.
Amfora se tímto zápasem ve druhé lize zachránila a nám zadělala na velké trable. Již tuto středu hrajeme proti zatím neporaženému Dynamu a už opravdu nutně potřebujeme body! Ačkoli vzájemné zápasy hrají v náš prospěch (3-0-1), rozhodně bych si v letošní sezoně na nás nevsadil. Kde kdo si teď vzpomene na památný zápase ze 4. ligy, kdy jsme tohoto soupeře dokázali porazit 4:3 a díky tomu postoupili do 3.ligy. Kdyby se nám povedl obdobný kousek tentokrát, nikdo by se určitě nezlobil… kromě hráčů a realizačního týmu Dynama…
Přijďte nás povzbudit a dotáhnout k tolik tíženému vítězství! Vidíme se středu 19:30 na hřišti Čechie Smíchov. 💚🤍

Youngsters FC — Santa Dominica

Youngsters se do finále poháru nepodívají, po velkém boji padli se Santou Dominicou 3:2!

Ve středu 24. června nás v semifinále ligového poháru Pavla Formáčka čekala Santa Dominica, dle prestiže zatím asi největší jméno, na které jsme během našich cest hanspaulskými soutěžemi narazili. V kádru například i Standa Mařík, mistr světa v malém fotbale z roku 2018. Natěšenost všech plejerů byla veliká, což se odrazilo i na zápasové soupisce. Kromě zraněného Charváta, který dorazil alespoň rozdávat rozumy od lajny, byly k dispozici všechny hlavní hvězdy a tak utkání slibovalo zajímavou podívanou.

Youngsters začali nebojácně a dokázali se slovutným soupeřem držet krok. A na konci první desetiminutovky se dokonce dostat do vedení. Kindlovu přihrávku si pohotově přebral Maršoun, otočil se a z téměř nulového úhlu vystřelil. Překvapený gólman se nezmohl na jediný pohyb a „rozmrznul“ až když šel lovit míč do sítě. Poté už začala Santa Dominica přitápět pod kotlem a Youngsters začali čím dál více zalézat do své obranné ulity. Soupeř si klasicky futsalově vypomáhal hrou s brankářem a snažil se o rychlé prostrkávačky středem. Naše obrana za pomoci skvělého Nováčka ale dlouho odolávala a poprvé kapitulovala až těsně před půlí. Rychlá kombinace středem až do prázdné brány znamenala poločasový stav 1:1.

Do druhé půle jsme sladili taktické pokyny a prvních deset minut se opět hrál víceméně vyrovnaný fotbal. Vedení na naší stranu mohl opět strhnout Maršoun, ale tentokrát sám před brankářem selhal. Bránili jsme velmi pozorně, vaz nám ale nakonec zlomil rychlý brejk. Přes maximální úsilí všech hráčů při návratu do obrany a několik pádů do střel, soupeř nakonec míč přece jen procpal za Nováčkova záda.

Protože do konce zbývalo ještě spousta času a otevřít hru proti Santa Dominice by pro nás znamenalo rychlý konec nadějí, stále jsme vycházeli ze zajištěné obrany a čekali na své šance. Do několika zajímavých situací se jako tank prodral Vokurka, větší ohrožení soupeřovi branky z toho ale nebylo a sil na velkém hřišti ubývalo. Pět minut před koncem Santa Dominica udeřila potřetí. Po rohu se krásně okolo Hanzíka otočil Mařík a zatloukl hřebíček do rakve našim postupovým nadějím. Youngsters zbraně nesložili a bleskurychle kontrovali pohotovu střelou Koubka, víc už jim ale soupeř nedovolil a závěr si s přehledem pohlídal.

Youngsters tak svou premiérovou pouť hanspaulským pohárem končí v semifinále a rozhodně se nemají za co stydět. Skvěle odmakaný zápas od všech plejerů! Pro velký úspěch jsme přihlásili i letní verzi poháru, a tak se na Youngsters můžeš těšit už za 14 dní na Mikulovce proti týmu Tutto Bene hrajícímu 6. hanspaulskou ligu!

Youngsters FC — Huňáč PK

Torpedo Ohrobec SKA — Youngsters FC

Zápis rozhodčího: Youngsters hráli a bojovali až do konce, ale ve druhé půli už fyzicky nestíhali. Výsledek je ale pro ně i tak krutý. Slušně hrané utkání.