Youngsters FC — Texaské hyeny AC

Deko — Youngsters FC

Youngsters FC — Sparta Pankrác

Youngsters FC — Inter Ohradní

YOUNGSTERS SLAVÍ PO DELŠÍ DOBĚ VÝHRU, K DŮLEŽITÝM BODŮM POMOHLI NOVÉ POSILY
 
Letošní sezóna nás nezastihla v dobré formě. Dlouhodobá zranění, pracovní změny nebo například trest našeho kapitána, to všechno napomohlo k situaci, že se krčíme na spodku tabulky. Na tuto situaci bylo potřeba již nutné reagovat, a tak se vedení rozhodlo doplnit kádr za každou cenu. Rozhodilo sítě na všech frontách a netrvalo dlouho a přišli první odezvy. Jako první byl podepsán mladý útočný talent, Jaroslav Veselý, který v 18 letech teprve začne sbírat zkušenosti z malého fotbalu. Druhou akvizicí je Carlo Maria Maione, který je už přeci jenom zkušenějším a ve fotbalovém prostředí známějším borcem. S Carlosem jsme se zatím domluvili pouze na hostování do konce sezóny, nicméně po začlenění do kádru očekáváme, že se povede doladit přestup natrvalo. Obě nové tváře byli připraveny vyběhnout v 8.kole na plac, kde nás čekal houževnatý soupeř, Inter Ohradní, kterému se dávají díky nepříjemné defenzivě góly velmi těžko. Jelikož je pro nás momentálně už každý zápas klíčový, tak to kluci vzali zodpovědně a byli připraveni v počtu 13 lidí. Soupiska se nakonec osekala na deset borců a netrpělivě jsme čekali na zprávu ze svazu, kde se jednalo o prominutí trestu pro našeho kapitána. Svaz vzal nejspíš v potaz, že se jednalo za celou historii prakticky o náš první prohřešek, a tak dal chvilku před zápasem našemu kapitánovi zelenou, za což na dálku děkujeme.
 
Po seznámení s novými tvářemi a udělení pokynů jsme mohli začít. Do zápasu jsme nakonec ze začátku nastoupili pouze v deseti, protože Charvát si ještě dával navíc v podobě Střešovického tréninku. Bylo jasné, že jakmile s Interem dostaneme první gól, jen těžko se nám bude výsledek obracet, a tak jsme hlavně ze začátku chtěli hrát ostražitě. Nakonec jsme to ale byli my, kdo soupeře zaskočil. Hned při prvním střídání a zároveň prvním dotekem po rohovém kopu otevřel skóre náš nový přírůstek Maione. Inter spoléhal na svůj tvrdý obranný val a dopředu se dostával pouze z nákopů od brány. Náš tým byl naopak při chuti, a především nové tváře Maione s Veselým se dostávali do zajímavých šancí, které soupeřův brankář výborně likvidoval. Na zápas nakonec dorazil se velkým zpožděním i Charvát, a tak mohl vidět, jak se do šancí dostávala i naše druhá útočná dvojce Koudelka s Maršounem. Náš kapitán měl po pauze opět hlad po gólech, a tak po výborné přihrávce od Veselého nečekaně zavěsil pod klacek 2:0. Na konci poločasu jsme trošku polevili a po sérii nákopů, odražených míčů a bůh ví čeho z ničeho nic Inter třikrát orazítkoval naše tyče. Poločasový hvizd nás naštěstí vysvobodil z tlaku a mohli jsme orazit.
 
Do druhého poločasu jsme vlétli stejně jako do toho prvního, vynikající Maione vypresoval míč a v úniku pomocí teče zvyšoval na 3:0. Jeho naprosto fenomenální premiérový výkon potvrdil o pár minut později, kdy završil hattrick. Po vynikající kombinaci celého týmu si na hranici vápna dovolil do zakončení přidat rabónu a sklidil tak potlesk celého týmu. Vůbec poprvé v historii se nám povedlo dát proti Interu více než tři góly, což bylo na naší útočné chuti znát. Do útoku celého týmu se zapojovali vysunutím i všichni obránci, kteří neměli v zápase tolik obranných povinností. Žádné povinnosti tentokrát neměl ani brankář Nováček, kterému ke konci zápasu bohužel zkazil čisté konto svou nepřesnou přihrávkou Maršoun. Kromě darované branky se Inter dál na nic nezmohl, a tak slavíme první důležité záchranářské vítězství.
 
„Útočná kvalita šla nahoru, tyhle mladé pušky mají ještě plno elánu, kdybych to věděl, tak ani nejdu“ s úsměvem zhodnotil Koubek, který přiznal, že se mu na večer už takhle moc přes celou Prahu nechtělo. Nicméně celý tým ocenil, že se náš špílmachr objevil. Na zápase se po delší době objevil i náš fanoušek číslo jedna Pilát, který odcházel velmi spokojený s nákupy nových hráčů a celkovým výkonem našeho týmu. Příští týden nás čeká další záchranářský duel s Debaklem.

Youngsters FC A — Les Miserables

Kontumační výhra. Soupeř se ze zápasu omluvil.

Válcovny plechu MS FC — Youngsters FC B

Legion Aliena A — Youngsters FC

NEUVĚŘITELNÁ EFEKTIVITA V ZAKONČÍ ZAJISTILA VÝHRU NAD ALIENOU! AVŠAK JEN DOČASNOU.

Ačkoli jsme zase den před zápasem těžce lepili sestavu, nakonec se na hřišti ukázal slušný počet osmi hráčů. Již při rozcvičce bylo jasné, že se proti nám opět postaví rychlostně a fyzicky připravení borci z východu, a tak jsme opět chtěli spoléhat na zodpovědnou obranu a kanonýra Maršouna, kterému tam letos padne vše, co letí na bránu. A netrvalo dlouho a Maršoun nás opět nezklamal. Dlouhý balón za obranu soupeře mířil již do zámezí, ale Maršoun to nevzdal a téměř z nulového úhlu zkusil překvapit brankáře hostí. Povedlo se mu to náramně. Pumelice přímo vedle hlavy a brankář bez šance, 0:1. O pár minut později bylo ještě veseleji. Tetiva se dostal do úprku a nekompromisně zavěsil, 0:2. A když 5 minut poté dostal Maršoun skákavý balon a z první ji poslal křižnou do šibenice, zdálo se být rozhodnuto, 0:3. Aliena sice držela balon, snažila se kombinovat, ale k vážnějším šancím díky zodpovědné obraně se poměrně dlouho nedostávala a střely z dálky perfektně likvidival Nováček v bráně. Až v 17 minutě přišlo první zaváhaní obrany, která se nestihla včas vrátit, a tak se po zákroku Nováčka dostal k zakončení hráč Alieny, který s do odkryté branky snížil na 1:3. Více zajímavého se již v prvním poločase.

Doposud poklidné utkání však dostalo krátce po startu druhé půle tvrdou ránu, a to doslova. Horkokrevný hráči Alieny přestali unášet dosavadní stav a na hřišti začali lítat tvrdé rány. V jednu chvíli už to vypadalo na hromadnou bitku, když jeden z hráčů Alieny mimo dějství uštědřil několik ran loktem našemu hráči. Je opravdu neuvěřitelné, co si některé týmy z východu dovolí. Naštěstí tento zápas pískal zkušený rozhodčí, který dokázal situace poměrně uklidňovat. Možná nám i tyto situace vyhovovali více. Hra se začala kouskovat a čas hrál v náš prospěch. Stav 1:3 vydržel až do konce a my tak mohli slavit vítězství.

S čím jsme však bohužel nepočítali, tak byla vypočítavost soupeře, který nakonec podal protest proti jednomu z našich hráčů za hraní „na černo“. Ačkoli tento hráč je již členem týmu dlouhou dobu, tak měl na tento zápas stopku. Vzhledem k počtu zraněných jsme si však absenci dovolit nemohli, a tak nastoupit musel. Legion „STB“ Aliena si to však pohlídala, protestovala, vyšlo jí to a zápas byl zpětně kontumován v jejich prospěch. Ačkoli jejich protest byl oprávněný, tak se s tímto práskačstvím rozhodně neztotožňujeme. Natož, když pár minut předtím pár minut předtím stejného soupeře „mlátím“. Pokud se s Alienou ještě v nedohlednu setkáme, je jistě o zábavu postaráno.

Youngsters FC — Uragan

Modrá vopice TJ — Youngsters FC B

Béčko bere body i do třetice!
V úterý podvečer se na Pražačce Béčko chystalo na své třetí vystoupení v 6.lize. Oproti minulému kolu jsme nemohli využít defenzivní umění Letka a ofenzivní schopnosti Hada. Dobrou zprávou byl však návrat Býčka do obrané linie týmu.
Utkání začalo opatrně s obou stran. Možná to bylo neúčastí rozhodčího, kdo ví. Naše obrana s přehledem hlídala soupeřovo pokusy a nepouštěla ho k ohrožení naší brány, kterou pro tento zápas hájil opět Vávra. Po pár minutách šla však opatrnost stranou a začalo se hrát nahoru dolů. Šance se střídali na obou stranách. Do vedení jsme nakonec šli my, zásluhou Hrubého, který je zatím nejlepším střelcem týmu. Soupeři se bohužel po naší chybné rozehrávce podařilo ještě do poločasu srovnat na 1:1.
Druhý poločas pokračoval podle stejných not, jako skončil ten první. Šance se střídali na obou stranách, ale ani jednomu týmu se nedařilo prosadit. V našem případě nám k tomu nepomohlo ani několik rohů a dlouhých autů. Hrubý si v samostatném úniku neporadil s domácím brankářem a když Pánek v poslední minutě nasměřoval své zakončení pouze do tyče, bylo o dělbě bodů rozhodnuto. Nutno však podotknout, že diváky i přes nedostatek branek, zápas rozhodně nenudil.

Medvědi B — Youngsters FC B

BÉČKO v úvodním zápase podzimu bere „pouze“ bod!
V úterý podvečer vstoupilo béčko do svého prvního zápasu v šesté lize na Pražačce. Po minulé sezoně doznal tým pár změn, navíc mimo hru zůstává stále univerzál Hanzík, takže naše forma byla tak trochu hádankou.
V úvodu zápasu na nás byla patrná delší herní pauza a nerozehranost. Balon nám úplně nedržel na kopačkách a spousta nepřesností nám taky nepomohla. Naštěstí nám pomohl signál okoukaný od úspěšnějšího A-týmu, kdy jsme si pomohli rozehrávkou autu, na jejímž konci byl úspěšně zakončující Hrubý, který nás poslal hlavou do vedení. Další branku se nám v prvním poločase přidat nepodařilo, a tak se vyplnilo staré známe nedáš, dostaneš. Po sporném zákroku na Vokouna se soupeř dostal do přečíslení a podařilo se mu překonat bezmocného Letka.
Druhý poločas pro nás bohužel začal stejně, jako skončil první. Po nepohlídaném náběhu ze strany šel soupeř do vedení. Obdržená branka nás sice nepoložila, ale pozorně bránící soupeř, nás dlouho nepouštěl do žádné vážnější šance. Stáhl se před vlastní branku a pozorně bránil. Poté jsme konečně přešli k nacvičené taktice a začali kombinovat společně s brankářem, který hrál chvílemi až na půlící čáře. Vyplatilo se. Jedna nevině vypadající prudká nahrávka před branku od Letka nakonec skončila v sítí, když si našla cestu mezi nohama minimálně dvou bránících hráčů. Zda to byla nahrávka nebo střela, se bohužel novináři Letka zapomněli zeptat, a tak odpověď na tuto otázku zná jen on sám. O pár minut později opět po signálu z autu udeřil Hrubý a poslal nás do vedení 3:2. Bohužel v poslední minutě se po rozehrávce našeho rohu dostal soupeř do brejku, který nedokázal zastavit bránící Vávra, ani chytající Letko. První zápas v šesté lize tak znamená zisk „pouze“ jednoho bodu.
Další zápas nás čeká již příští čtvrtek na Mikulovce a doufejme, že tentokrát už půjdou všechny body za námi.