Warrior MAC — Youngsters FC

Povinnost splněna.

Štěrboholy, jedno z nejhorších hřišť ze seznamu, kde se Hanspaulka může hrát, hostilo náš poslední duel jarní sezóny. Nejenom, že tam jedete půl dne, ale ještě máte pocit, že už snad ani nejste v Praze a nakonec zjistíte, že tam na tom letišti by bylo vhodnější hrát 8+1. Každopádně jsme se tam nějak sešli spíš domluvit rozlučku a podle toho také utkání „opět o ničem“ vypadalo. Jakýkoliv výsledek totiž prakticky neměl na umístění obou celků vliv. Soupeř bez svých útočných opor zalezl do svého brankoviště a hrozil prakticky jenom z brejků, které po celý zápas jednoduše likvidoval Nováček. I když nám větší držení míče a tvorba hry dělá celkem problém, museli jsem tak tuto roli přijmout my. Bohužel v sestavě nebyl ani jeden ze tří středových playmakerů, a tak naše kombinace byla dost kostrbatá. Největší šanci měl při sólu útěku Koudelka, ale neproměnil a když Mihula ve druhém poločase trefil pouze tyč, skončil zápas bez branek. Šancí jsme měli v zápase víc, ale tak nějak si to celé říkalo o dělbu bodů a remíza je tak zasloužená na obě strany. Diváci tentokrát zůstali doma a udělali dobře, protože se na to upřímně moc nedalo koukat. Oba týmy si splnili povinnost a mohou se těšit na letní dovolené před podzimní částí.

Youngsters FC B — Vo

Youngsters FC B — Sebranka FC B

Youngsters FC B — Může být

YOUNGSTERS FC B NAVAZUJE NA PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ

V pořadí ve druhém zápase čekal na borce z béčka doposud neznámý soupeř „Může být“, který si z prvního kola odnesl slušný debakl 9:1. Hrálo se na přeloženém hřišti ve Štěrboholích, což způsobilo Youngsters drobné potíže v organizaci a začátek se z důvodu malého počtu hráčů chvilku pozdržel.  Začalo se tedy v poli bez střídání, avšak posily brzy dorazily, a tak se do toho mohlo pořádně šlápnout.

Začátek se nesl opět v duchu opatrnosti a oťukávání soupeře, přestože držení míče bylo převážně na straně Youngsters. První kombinace našich kluků nepřinesla žádné ovoce, a tak první standardku v polovině prvního poločasu kopal soupeř. Do zdi si gólman Šaněk postavil Al Masaniho a Mikeše. Soupeř se snažil prostřelit zeď, avšak míč se zastavil u nohou Mikeše, který pohotovou střelou přes celé hřiště takzvanou „Schickovkou“ překvapil gólmana soupeře a vsítil tak první gól. Netrvalo dlouho a parádním slepeným gólem k pravé tyči zvýšil vedení Youngsters na 2:0 opět kanonýr Mikeš. Bohužel namísto klidnější hry se Youngsters herně trochu zatáhli a míč byl převážně na kopačkách týmu „Může být“.  První vážnější akci soupeře odvracel za zády Šaňka před brankovou čarou Hanzík. Youngsters do poslední minuty první půle drželi dvoubrankový náskok, který se však po rychlé akci soupeře a prostřelení ze středu méně zaměstnávaného, avšak doposud stoprocentně chytajícího Šaňka, snížil na rozdíl jedné branky.

Do druhého poločasu se šlo za stavu 2:1 pro béčko Youngsters. Soupeř cítil šanci na dorovnání a kousal „mladíky“ jak jen to šlo. Vypracoval si tak několik šancí, které likvidoval pohotový Šaněk nebo dobře bránicí Letko. Do 50 minuty byl stav stále 2:1, avšak již více zkoncentrovaná obrana a bojovnost Youngsters přinutila soupeře ke ztrátě míče. Letko nahrál před brankovištěm soupeře Marcinovi a ten se slovy Letka v zádech: “otoč se a pal“ se otočil, obešel ještě jednoho soupeře a přesnou střelou k tyči nakonec procedil míč přes gólmanovi rukavice do branky soupeře. V závěru již naši borci soupeře do ničeho výraznějšího nepustili a odnesli si tak opět velice upracovanou, ale zaslouženou výhru 3:1. Za nás lze jen říct: „Může být“.

Příští zápas čeká borce z béčka tým LDT Sopka na hřišti v Malešicích tak přijďte fandit!

Zápas byl dodatečně kontumován.

Youngsters FC — A.G.Č.V.

Steaua FC — Youngsters FC

Dynamo UK — Youngsters FC

Youngsters po dramatické bitvě s Ukrajinským Dynamem postupují do finálové části Letního Poháru!

V pondělí podvečer nás na Štěrboholském plácku čekalo nepříjemné Dynamo UK v souboji o místo ve středeční finálové trojce. Pamětníci v našich řadách jistě ihned vzpomenou, že se nejedná o první vyhrocený souboj mezi těmito dvěma týmy. V Youngsterské kronice je navždy zlatým písmem zapsaný Mihulův hrdinský zákrok ksichtem v poslední minutě, kterým odmítnul fantoma tehdejšího Dynama Karabina a zajistil tím Youngsters historický postup do třetí ligy. Všichni by naopak radši zapomněli na druhý vzájemný střet, kde si z nás ukrajinský Messi v dresu soupeře dělal trhací kalendář a YFC dostali osm kusů.

Teď už ale k dnešnímu špílu. Už tak dost silnou sestavičku ještě vyztužila hostující Hyena Kouklík a na hřiště se tak šlo s jasným cílem postoupit. Od začátku jsme byli o něco aktivnějším týmem, ale do větších šancí jsme se dostávali spíše sporadicky. Dynamo postupně doplňovalo kádr o opozdilce a za zvýšenou aktivitu bylo nakonec chvilku před půli odměněno gólem z rychlého brejku po ztrátě pod paraleny hrajícího kapitána Maršouna. Youngsters tak i přes územní převahu šli do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Nástup do druhé půle ale předčil snad i všechny naše očekávání. Hned po rozehrávce vyvezl míč Charvát, vybojoval aut a pak už přišel na řadu mnohokrát osvědčený signálek. Kouklík skvěle strhnul hráče náběhem, Maršoun vyplaval sám na zadní tyči a pravasem z voleje propálil vše co mu stálo v cestě. Neuběhla snad ani minuta, když se nadechl k neskutečnému sólu Koubek. Ustál snad pět faulů, během toho se promotal přes celou pětici soupeře a celou akci si i sám zkušeně zakončil. Když pak o pár minut později Charvát chytře využil srážky dvou soupeřů a zvýšil na dvoubrankový rozdíl, bylo v táboře Youngsters hodně veselo.

Nevozita ale naopak rostla v soupeřově týmu a se stoupající frekvencí hlášky Suka Blyat se také priostřovalo i na hřišti. Nepomohli tomu ani oba rozhodčí, kteří na úroveň zápasu absolutně nestačili a spoustu ostrých zákroků naprosto nepochopitelně přehlíželi. Po smolném vlastním gólu Kindla Dynamo vycítilo šanci a zápas se zvrhnul v regulérní válku. I jindy vždy stoicky klidný Koubek v jeden moment vybuchnul takovým způsobem, že se musel jít vyklidnit na lávku, jinak by to někdo šeredně odskákal.

Youngsters příkladně bojovali a předháněli se v obětavosti. Vypíchnout si zaslouží zejména hokejový zákrok Kindla, kdy předvedl něco mezi legendárním zákrokem betony Dominika Haška a breakdancem a tímto neortodoxním způsobem zastavil soupeřovu dorážku do odkryté branky. Spoustu věcí pochytal i skvěle chytající Nováček.

I přes nervózní závěr, kde už šlo vyloženě o nohy jsme nakonec uhájili těsně vedení 3:2 a postupujeme tak do středečního turnaje Final3, kde se mezi sebou utká o vysněnou trofej Vency Kokeše nejlepší trojka týmů v zápasech hraných 2×20 minut. Výkop prvního matche je už v 17:30 opět na Štěrboholském umělém pažitu, tak doraž podpořit! Youngsters Fakin Champions a nikdy jinak.

Youngsters FC — SC Zmaštěný Stroje

Fotbal trpěl, ale Youngsters postupují dál!
V pondělí se nám rozběhli na Štěrboholské umělé trávě vyřazovací souboje memoriálu Václava Kokeše a nutno říct, že by si tato část turnaje zasloužila hrát na kvalitnějším hřišti. Nechme ale řečí o tomto mizerném plácku a pojďme k samotnému zápasu.
Los byl k Youngsters velice přívětivý, jelikož jsme dostali papírově slabého soupeře ze 7 ligy SC Zmaštěný Stroje. Bohužel opak byl pravdou a tahle banda osmnáctiletých teenagerů, nosící hrdě barvy Slavie, rozhodně dosahovala mnohem větší úrovně. Naše soupiska čítala velké ztráty v podobě brankářské jedničky Honza Nováček, kterého musel zastoupit v brance Franta Flinta, jelikož Lukáš Mihula už brzy čeká vrchol běžecké kariéry. Kromě dalších chybějících klíčových hráčů jsme měli i radostnější zprávy. Ze zahraničního angažmá se po dlouhé době vrátil Martin Tetivaa. Na soupisku Youngsters se nakonec vešel i teprve patnáctiletý štírek Matyas Koudelka.
Úvodní výkop kapitán Jakub Maršoun k velkému udivení přenechal v rámci fair play bez losování soupeři a šlo se na to. Odměnou mu byl hned z rozehrávky napálen míč do obličeje, za což mladý smrad vyfasoval několik nepěkných slov. Ve chvíli, co už se začalo kopat do míče rozumněji, Zmaštěný stroje převzali roli tvůrce hry a točením balónu přes gólmana zaháněli naše borce neustále hlouběji a pálili jednu střelu za druhou na ne příliš koncentrovaného Letka, který dorazil na zápas, jak se říká za pět minut dvanáct. Takto probíhal prakticky celý první poločas, kromě tří malých vsuvek. 1. Maršoun prokličkoval mezi obránci jako baletka a do proti pohybu zasunul míč za brankářova záda. 2. Jakub Hanzík nejhezčím gólem kariéry bodlem zvýšil na 2:0. 3. Mladý štírek Koudelka zpracoval prodloužený nákop od svého bratra Maršouna, zbavil se obránce a zvyšoval na 3:0. K čemu vám je, že máte pořád balón na noze a na střely vedete třicet ku třem, když vám prostě chybí ta zkušenost, která už s přibývajícím věkem hraje právě v náš prospěch.
Druhý poločas byl bohužel úplně jiné kafe. Soupeř posilněn dalším slávistou (suverénně nejlepší hráč na hřišti i když tam strávil jen jeden poločas), začal ke vší kombinaci ještě běhat, a to se právě ke zmiňovanému stářím moc nehodí. Po sérii krásných branek technických parádiček a všeho možného náš tým bez jediné střely na bránu zaslouženě prohrával 4:3. Nicméně nenažrané stroje tak moc chtěli zápas rozhodnout, že zapomněli na zadní vrátka a nechali tak do brejků utéct Marcel Maca Marcin s Martin Charvát a druhý jmenovaný dvě minuty před koncem zajistil vyrovnání na 4:4. V dramatické koncovce po zázračném zákroku brankáře ramenem odmítl vedení Maršoun, aby z následného rohu musel samostatný únik vychytat fantasticky zaklapnutými betony Letko. Sečteno podtrženo o výsledku rozhodovali penalty.
Maršoun tentokrát nenechal nic náhodě a po vyhraném losu poslal jako prvního do kasy svého brankáře. Posraný až za ušima chytající obránce Letko neváhal a hned první pecku zlikvidoval. Následně bohužel Tetiva orazítkoval tyč. Ve druhém kole se nemýlil nejlepší hráč zápasu, ani náš střelec Charvát. Třetí kolo Stroje opět proměnili a na řadě byl patnáctiletý Koudelka, který uklidil pumelici pod klacek jako zkušený veterán. Ve čtvrtém kole přišla další chycená penalta Letka a nebudu Vás dlouho napínat. Denis Mareček v další sérii proměňuje a Letko opět chytá další penaltu. Tři chycené pecky neznamenali nic jiného, než postup mezi elitní šestici týmů. Již následující pondělí se můžeme těšit na klíčový souboj o postup do finále s druholigovým @Dynamo UK.

Youngsters FC — Restaurace U Pecků B

Zápis rozhodčího: Parádní utkání, technicky na vysoké úrovni. Hosté byli nápaditější v zakončení a i díky chybám brankáře Youngsters zaslouženě vyhráli.

Youngsters FC vs Strašnická šlechta