Monica Bellucci A.C. — Youngsters FC B

Béčko se může těšit na 7. ligu!

Ve čtvrtek v podvečer na plácku Tempo byly karty rozdány jasně. Pokud zvítězíme, nemusíme se na nic ohlížet a postup do sedmé ligy nás nemine. Pokud se tak nestane, postoupí náš soupeř Monica Bellucci A.C. O postup si to tak v posledním kole rozdaly dva týmy přímo proti sobě. Menší komplikací pro nás byla absence gólmanské jedničky, a tak musel zaskočit univerzál Letko.

O co se hraje bylo znát hned od úvodních minut. Youngsters se snažili držet míč, kombinovat odzadu a počkat si na svou šanci. V šesté minutě dostal Mihula přihrávku za obranu, ale bohužel na jeho střelu stačil gólman ještě reagovat. Proti následné dorážce „Lafaty“ Drába už byl ale bezmocný. Vedení nám dodalo na klidu, soupeř se dostával do šancí pouze střelami z dálky nebo dlouhých autů. Všechny jeho pokusy dokázala naše defenziva zachytit a to málo, co prošlo, si s ledovým klidem pohlídal chytající Letko. Další šance už se nám ovšem proměnit nepodařilo a první poločas tak skončil nejtěsnějším možným rozdílem.

V druhém poločase se obraz hry vůbec nezměnil. Obránci kombinovali mezi sebou společně s gólmanem a čekali, až se jim otevře prostor na přihrávku. Odměnou nám byla další šance Drába, který nás poslal do dvougólového vedení. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, a to když soupeřův gólman vyrazil střelu pouze do bránícího hráče, od kterého se balon odrazil přímo do sítě. Vedení 3:0 nás možná trochu ukolébalo, čehož vzápětí soupeř dokázal využít a snížit na 1:3. Youngsters byli průběhem lehce zaskočeni, zmatky a zbrklost na naší straně se začali kupit a pouštěli jsme soupeře čím dál více do hry. Naštěstí Letko v bráně byl proti a pokud už se soupeř do šance dostal, tak si s ní dokázal poradit. Naši slabší 5minutovku jsme dokázali přežít a dostatečně nás probrala. Dokázali jsme znovu převzít otěže nad zápasem, držet míč na kopačkách a hru uklidnit. S blížícím se koncem zápasu se naopak začala vkrádat nervozita na kopačky soupeře, začal se spíše soustředit na diskuze s rozhodčím, což nám vyhovovalo. Pokud v tomto zápase bylo něco naší slabinou, tak produktivita v zakončení a střely Karima, Mikeše nebo Akrama, které si cestu do sítě bohužel nenašly. Při rohovém kopu našel Mikeš na zadní tyči nabíhajícího Vávru, ale ani jeho zakončení se mezi tyče nevešlo. Zákonitě tak přišel po naší ztrátě ve středu hřiště trest a soupeři se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Jelikož soupeři k postupu stačil z dnešního zápasu pouze bod, vycítil tak svou šanci a hnal se za vyrovnáním. Na zodpovědně bránící Youngsters si však nepřišel. Všichni jsme věděli, co nám výhra přinese a podle toho vypadala i naše hra. Soupeř neměl šanci projít. Tohle jsme nemohli pustit. Výhra 3:2 v posledním zápase naší premiérové sezony nám tak zajistila postup do sedmé ligy a můžeme jít slavit.

Youngsters FC — Hodkovičky United FC

Proti hromotlukům z Hodkoviček berou Youngsters nakonec pouze bod!

V prvním kole jsme v areálu na Tempu přivítali tým Hodkoviček, kterému máme z minulé sezony co vracet. Prospaná první půle nás tehdy poslala do bojů o udržení a tak bylo dnes úkolem číslo jedna zachytit začátek zápasu. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, po několikanásobném nedůrazu před naší brankou šel ale do vedení znovu soupeř. Tentokrát se nám ale povedlo zareagovat mnohem lépe. A opět v tom hráli hlavní roli skvělé standartky. Vyrovnání obstaral Charvát po skvěle sehraném autu a gólem tak oslavil svůj jubilejní stý oficiální start v dresu YFC. Kronikáři Youngsters však dobře vědí, že tuto metu už má díky několika ne tak úplně ofišl startech z úvodních sezon fungování klubu dávno za sebou.

Na jeho branku navázali dvěma slepenými góly i další dva matadoři v zelenobílém dresu Mihula s Maršounem a Youngsters byli rázem na koni. Na trochu laciné snížení rychle reagoval svou druhou brankou Maršoun a i zbytek první půle nebylo pochyb, kdo je na hřišti lepším týmem.

Druhou půli se Hodkovičky přeci jenom trochu vzpamatovali, začali více využívat své fyzické převahy a neúnavně zasypávali Nováčkovu bránu jedním dlouhým míčem za druhým. Přesto se nám dlouho dařilo zodpovědně bránit a odolávat tlaku soupeře. Během této pasáže jsme měli utkání jednoznačně rozhodnout, z brejků si několik skvělých pozic vypracoval zejména Charvát s Maršounem.

Šance jsme ale nevyužili a tak přišel trest. Jeden neuhlídaný aut a jeden neuhlídaný roh stačili Hodkovičkám k tomu, aby utkání vyrovnali. Během hodně hektického závěru mohli ještě vedení na svoji stranu strhnout oba týmy, v posledních vteřinách musel dokonce Nováček zákrokem zápasu odvracet pohromu, když se proti němu řítil sám útočník soupeře.

Remíza je tak nakonec asi zasloužená, i když se nelze ubránit pocitu, že takhle dobře rozjetý zápas už bychom pouštět neměli. Příští kolo nás čeká nedělní výjezd až do dalekých Běchovic, kde nebereme nic jiného než dva body proti Dropě. Snad s méně omluvenkami, než v tomto kole…

Hodkovičky United FC — Youngsters FC

Prospaná první půle nás stála body i klid do posledního kola!

Páteční podvečer přilákal do areálu FC Tempo velice silnou sestavu, po delší době dorazil Koubek a dokonce vůbec poprvé v sezoně se objevil i Nevařil. Začátek zápasu jsme ale přímo ukázkově prospali.

Brankář Nováček dorazil v hecu z práce na poslední chvíli a než se stihl ve své svatyni trošku rozkoukat, lovil už dva banány. Poté sice přišlo snížení Charvátem, ale další šance už jsme nevyužili. Tu největší spálil po krásné kombinaci skoro až do prázdné branky Koubek. Maršounův zbytečně vysoký a prudký centr se sice obětavě snažil nasměrovat do branky dle tradiční trenérské hlášky „z týhle vzdálenosti to tam musíš donést i na péru“, ale bohužel neúspěšně. A tak Hodkovičky do konce půle ještě třikrát poměrně lacino trestali naše chyby.

Do druhé půle jsme vstoupili úplně jinak a od začátku soupeře zamknuli na jeho polovině. Brzy přišla šťastná dorážka Charváta a tlak ještě zesílil. Bůček v soupeřově brance však dnes předváděl neskutečnou poziční hru a přestože na zem se mu příliš nechtělo, naše střely přitahoval jako magnet. Postupně se nám podařilo snížit trefami Mihuly a Maršouna až na rozdíl jediné branky, ale i když do konce zbývalo ještě více jak deset minut, vyrovnat se nám už nepodařilo. Nejblíže jsme byli po povedené pumelici Mihuly, který už zvedal ruce, proti však byla konstrukce branky.

Youngsters tak opět budou muset bojovat o udržení třetiligové příslušnost až do posledního kola. Tak jako v předchozích sezonách, i teď je situace víc než zamotaná a o poslední nevyřešené sestupové místo se porvou ještě všechny týmy od pátého místa níže.

Řežem to United — Youngsters FC

Mihulovo střelecké galapředstavení znamená klid do posledního zápasu!

V neděli 25.11. jsme se na Tempu sešli odhodlaní získat plný počet bodů a jistotu záchrany už před posledním kolem. Do rozehrávky přišel vnést klid Koubek a i díky němu jsme od začátku udávali tempo zápasu. Poměrně jednoduše a často se nám dařilo dostávat se do šancí, kanonýr Maršoun měl ale dnes poněkud vychýlenou mušku. Dlouho se nám tak nedařilo gólově prosadit.

Střeleckou smůlu nakonec protrhl až po dvaceti minutách Mihula, a to způsobem opravdu nevídaným. Pokus o lobovanou přihrávku z vlastní půlky se mu hrubě nepovedl, jeho „lopatu“ však brankář hostí šíleně podcenil a tak míč k překvapení všech zapadl do branky. A rázem bylo našeho Milana Škody plné hřiště. Mihula neúnavně pressoval, rval se a střílel ze všech pozic a brzy byl odměněn druhou brankou.

Druhou půli už jsme po většinu času dominovali a šance střídala šanci. Maršoun ale dnes opravdu neměl svůj den a tak musel dále řádit Mihula. Dva góly ještě přidal a svoji herní pohodu nakonec demonstroval tím, když odmítl svůj pátý gól a raději nahrávkou před prázdnou branku pomohl Maršounovi ukončit střelecké trápení.

Soupeř v druhé půli kontroval pouze dvěma góly a tak Youngsters slaví záchranu už kolo před koncem. Do posledního matche s Plameňáky tak jdeme s klidnou hlavou a ve velké herní pohodě. Pro všechny věrný fans, rozdávat radost se bude dnes od 18:45 na Pražačce!

Hodkovičky United FC — Youngsters FC

Youngsters i bez střídání urvali v krásném zápase s Hodkovičkami veledůležitý bod!

Prvního června nás na Tempu čekal soupeř z Hodkoviček, který se vyhřívá na druhém místě naší soutěže a stále se ještě pere o postup. Bohužel už od rána šli z našeho tábora spíše špatné zprávy, kapitán a hlavní kanonýr Maršoun, který se tuto sezonu potkal s nesmírnou formou, ráno zalehl nemocný a další tradiční držák Mihula zvolil poněkud zvláštní způsob rekonvalescence po zranění kolena – 35 km výběh. Jak tato alternativní léčba dopadla si můžete domyslet 

Sešli jsme se tedy doslova „za pět minut dvanáct“ a v počtu „tak akorát“. Soupeř měl sice územní převahu, ale do šancí jsme se v úvodu zápasu dostávali spíše my. Zajímavé palebné pozice si vypracoval Koubek i výborně bojující Tětiva, ale vměstnat míč mezi tři tyče se jim nepodařilo. A tak udeřili Hodkovičky v podstatě z první vážné šance. Po nakrátko rozehraném přímáku následovala nevídaná pumelice, která se na cestě do brány ještě otřela o tyčku.

Naštěstí jsme rychle reagovali, Charvát přečetl soupeřovu rozehrávku a od půlky pelášil sám na brankáře. V rozhodujícím momentu si sice hodil míč trochu na dlouhou nohu, ale ve skluzu ještě zvládl poslat míč kolem padajícího gólmana do sítě. Pak nám ale v důsledku velice svižného tempa zápasu trochu „odešli nohy“ a začali jsme kupit chybu za chybou. Zbytek poločasu měli Hodkovičky téměř neustálý tlak, ze kterého se nám dařilo dostávat jen za cenu odkopů. V brance se však už rozchytal Nováček a i celá pětka v poli svou poctivou hrou přispěla k tomu, že se žádná z šancí soupeře neujala.

Poločasová pauza přišla velice vhod a do druhé půle nastoupili Youngsters opět mnohem aktivněji. Charvátovu hlavičku z bezprostřední blízkosti ještě dokázal hráč Hodkoviček zblokovat, ale po pěkné individuální akci Koubka a následné dorážce Charváta jsme už šli do vedení. Soupeř už nás nedokázal dostat pod takový drtivý tlak a i když své šance měl, i my jsme se dokázali dostat do několika příležitostí, kde se mohl zápas rozhodnout. Neúnavně se rval zejména Tětiva.

Soupeř nakonec srovnal z nenápadné akce. Po autu se útočník na vápně obtočil kolem Letka a mezi nohama Nováčka procedil míč do sítě. A za chvíli bylo ještě hůř. V závaru u našeho vápna se nejrychleji zorientoval soupeř a chytrou šajtlí na bližší tyč poslal Hodkovičky do vedení. Času ale bylo ještě dost a Youngsters dnes bez bodu odjet rozhodně nechtěli. Odměnou jim byl sedm minut před koncem vyrovnávací gól Tětivy, který nevypustil zdánlivě ztracený balon, zvádl se natlačit mezi váhajícího beka a brankáře a pak už jen zasouval do prázdné branky.

V hektickém závěru mohli vedení na svoji stranu strhnout oba týmy, ale další branka už nepadla a zápas skončil zaslouženou remízou. Ke kvalitě zápasu dnes kromě obou týmů přispěl i skvěle pískající rozhodčí.Jak klíčovou roli sehraje tento bod v boji o záchranu ukáže až poslední kolo.

Drny FC — Youngsters FC

Další drtivá výhra posouvá Youngsters krůček od postupu!

Ve velké formě hrajícím Youngsters se v neděli podvečer postavili na hřišti Tempa FC Drny. A kdo dal tomuto zápasu přednost před šlágrem české ligy, rozhodně nemusel litovat. Začátek utkání nás zastihl sice v trochu ospalejší náladě, ale jestli se na něco letos můžeme spolehnout, tak je to spojení FC Tempo a hlavou skórující Jíša. Naskočil si na Mihulův aut a míč poslal přesným obloučkem přes soupeřova brankáře do sítě poprvé. Druhý gól přidal o chvíli později do prázdné branky Mihula poté, co na půli obral zaskakujícího gólmana Drnů.

Soupeř se ale nevzdával a jeho snaha byla odměněna kontaktní brankou, když obrana nezvládla pokrýt dobíhajícího hráče po tvrdé střele, kterou Nováček zvládl vyrazit jen před sebe. Ve zbytku poločasu byl zápas vyrovnaný a nic nenasvědčovalo konečnému debaklu. Zápas ale definitivně rozsekla poslední minuta první půle.Nejdříve se 40 vteřin před koncem prosadil svým typickým způsobem Mihula a ihned po rozehrání sebral soupeři míč Charvát, prolétl kolem dvou soupeřů a téměř od lajny vypustil přesný projektil, který se od zadní tyče odrazil za bezmocného brankáře.

Do druhé půle jsme vlétli s velkou chutí povzbuzení skvělým závěrem předchozího dějství a naopak Drny byli viditelně otřeseny. S každou další povedenou akcí rostlo sebevědomí hráčů Youngsters a na hřišti jsme mohli vidět spoustu krásných fotbalových momentů. Charvát svými kličkami doslova terorizoval hráče soupeře, Jíša se trefil také pro něj trochu netradičně nohou a Mihula zkompletoval svůj druhý hattrick za sebou. Drnům nepomohla ani změna gólmana a naše kanonáda se nakonec zastavila na čísle osm.

Výsledek je možná pro soupeře trošku krutý, ale fakt je, že ve druhé půli bylo na hřišti už pouze jedno mužstvo. Youngsters tak už pomalu klepou na brány třetí ligy, ke stoprocentní jistotě jim stačí porazit v příštím kole své nejbližší pronásledovatele z Prague Gunners. Neděle 18:45 Pražačka, buď u toho!

Blesk VK A — Youngsters FC

kvělá první půle a týmový výkon posouvají Youngsters do čela!

Netradičně brzy už v 15:00 čekala na hřišti Tempa na Youngsters další překážka v honbě za titulem. Brzký výkop nás stal Vokurku, který nezvládl návrat ze sobotního nočního dobrodružství. Spravit chuť po sobotě si naopak přišel poprvé v sezoně Koubek a tak se Youngsters nakonec sešli v poslední době už klasickém torzu s jedním hráčem na střídání.

Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně a soupeře jasně přehrávali. Dařila se nám kombinace a šance rychle přibývaly. První zásah si připsal svojí premiérovou trefou v sezoně Koubek, když po Maršounově přistrčení z přímého kopu suše vymetl všechny pavouky v šibenici soupeřova brankáře. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Charvát poslal dlouhý míč za soupeřovi obránce, Maršoun hlavou chytře sklepnul pod sebe do náběhu Jíšovi, který hlavou k tyči potvrdil své předzápasové tušení a hřiště Tempa se tak stává jeho oblíbenou destinací. Soupeř se stále nemohl dostat do zápasu a hrozil spíše sporadicky z autů hraných do branky. Jeden z nich prolétl až do naší sítě, ale protože míč nikdo netečoval, branka nemohla být uznána. A tak udeřilo na druhé straně a do třetice u toho byl Maršoun. Na jeho roh si dobře seběhl Mihula a přesnou placírkou na zadní tyč uklidil míč za brankáře Blesku potřetí.

Druhý poločas ale nabídl výrazně jiný obraz než poločas první. Blesk maximálně zjednodušil hru, balony létali okamžitě a odevšud směrem na naši branku a nám začaly ubývat síly. Vepředu jsme nebyli schopní podržet balon a soupeř toho brzo využil ke snížení. Jak tlak soupeře rostl, na naše kopačky se začala vkrádat nervozita. Nervy na uzdě málem neudržel Mihula, který se po důrazném souboji ve středu hřiště už už chystal ztrestat soupeře zuřivým kopancem. Na poslední chvíli se naštěstí vzpamatoval a tak Youngsters dále odolávali soupeři v plném počtu. Zmínku si zaslouží i dnes velmi agilní Šaněk, který dnes svými proporcemi trápil soupeře a nestyděl se podívat ani před jeho branku. Poté co soupěř spálil několik velkých šancí, nabídli jsme mu kontaktní gól my sami. Koubek jako poslední hráč chtěl zahrát soupeři na housle a výsledkem byl gól na 2:3.

Více už se však nestalo, a tak v zápase dvou rozdílných poločasů jsme nakonec vydřeli další těsnou výhru. Po strašidelné loňské sezoně vsadili Youngsters více na týmové pojetí a zodpovědnou obranu a výsledky jsou ihned vidět. V příštím kole nás čeká v „Dejvickém El Classicu“ tým Pfeffers a v něm už budem hájit první příčku v tabulce, kam nás nedělní výhra vyhoupla.

Youngsters FC — GP Rangers

Zodpovědný výkon a dobře postavená branka znamená druhou výhru pro Youngsters!

Přestože se během dne z různých (nebo i žádných) důvodů množili omluvenky, poté co se minutu před výkopem konečně od televizních obrazovek v přilehlé hospodě odlepila čtyřka plejerů, nastoupili Youngsters nakonec i díky po zranění se vracejícího Kindla v solidní sestavě slibující kvalitní podívanou.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a brzy byli odměněni. Na autové vhazování si na zadní tyči hezky odskočil Maršoun, už už se rovnal k voleji, když tu do vápna vletěl jako velká voda Jíša a svou precizní hlavičkou k tyči nedal překvapenému gólmanovi hostí šanci. Poté přebral taktovku soupeř a několik dalších minut jsme přečkali s velkým štěstím, branková konstrukce za zády Nováčka zvonila snad třikrát. Tlak soupeře nakonec vyústil ve vyrovnávací branku. Brzy na to přišla chvíle Charváta. Kousek za vápnem si zpracoval odražený balon a po vzoru velkého Dinha jej ze stoje pohotově uklidil bodlem za brankáře hostů podruhé.

Soupeři se ještě jednou podařilo srovnat díky špatně postavené zdi, ale poté co se nám podařilo potřetí dostat do vedení, výhru už jsme nepustili. Zodpovědně a obětavě jsme bránili, a většinu zakončení soupeře se nám dařilo zastavovat ještě před Nováčkem. Zvlášť Šaněk působil jako zeď a připsal si snad deset zblokovaných střel… Když už to vypadalo, že se zápas bude jen dohrávat, dvě minuty před koncem se soupeř dočkal snížení z nenápadné střely, kterou schoval za obránce. Víc už ale nestihl a tak dva body zaslouženě vezou z Tempa Youngsters FC.

Bohemia Roztyly vs Youngsters FC

Zápis rozhodčího: Hosté si vytvořili brzké vedení a i přes veškerou snahu domácích dovedli zápas k vítězství.