Youngsters FC — Stará dáma

Pneuservis-Bartoušek — Youngsters FC

Youngsters se omluvili ze zápasu. Kontumační výhra 6:0 pro domácí.

Youngsters FC — MFK Klokan B

YOUNGSTERS SI S CHUTÍ ZASTŘÍLELI PROTI MLADÍKŮM Z MFK KLOKAN B!

Zkušenost a fotbalová chytrost proti mladickému nadšení. I tak by se dal shrnout páteční zápas proti mladým puškám z týmu MFK Klokan B, který je tvořen zejména dorostenci z Fotbalové Akademie A. Zbura. Tento tým jen pár dní před naším vzájemným zápasem jasně ovládl finále Pražského Poháru dorostu, a tak bylo jasné, že kluci v sobě nějakou kvalitu budou mít.

Na malém hanspaulském hřišti ale rozhodují úplně jiné faktory, a tak bylo velice rychle jasné, kdo bude v tomto zápase tahat za kratší konec provazu. Ihned v první minutě nevypustil zdánlivě příliš dlouhý dloubanec za beky Veselý, v souboji přeskočil váhajícího brankáře hostí, a hlavou poslal míč směrem na prázdnou svatyni soupeře. Cestu míče do branky ještě jistil na zadní tyči Maršoun, nechtěl ale jen slíznout smetanu, a gól nechal Veselému. Pak jsme v nasazení trochu polevili a zejména v rozehrávce jsme si počínali dosti bohorovně. Nováček v bráně si musel připsat pár svých klasických zázračných zákroků na čáře a pak dal bekům hlasitě najevo svojí nespokojenost. Mladí Klokani nadšeně rotovali a bylo jich plné hřiště, ale jak v zakončení, tak v obranných situacích si počínali velmi naivně, a Youngsters tak nemilosrdně trestali kdykoliv se jim naskytla příležitost. Do půle přidali ještě po dvou kusech Maršoun s Koudelkou, jednou se trefil Mihula. Zejména některé kombinace našeho bratrského dua na hrotu byly pochoutkou pro každého fotbalového labužníka.

Druhá půle se nesla ve velmi podobném duchu, jen jsme si kromě smrtelných brejků začali i trochu užívat zábavy na balonku. Charvát si klasicky počítal housle, aktivní Koudelka vyhledával souboje jeden na jednoho, a i Letko se nám trochu osmělil v rozehrávce. Ledový klid Bílého na míči už snad ani není třeba zmiňovat. Hattrick nakonec zaknihoval Koudelka, dokonce pět fíků si dohromady připsal kapitán Maršoun, a konečné skóre na 11:1 pečetil Charvát, který na zadní tyči uklidil Mihulův dlouhý aut obávaným dvojákem.

Mladíky z Klokana je třeba určitě pochválit za aktivní hru, ve které pokračovali po celý zápas i přes značně nepříznivé skóre. Až naberou trochu zkušeností a přidají větší klid na míči, dostaví se určitě i lepší výsledky. My už to přece jenom nějaký ten pátek hrajem, a tak jsme si dnes připsali pohodlnou a vysokou výhru. Příští týden nás čeká odpočinek a další zápas tak odehrajeme až 31.05. na Čechii Smíchov proti Audi United.

Pneuservis-Bartoušek — Youngsters FC

YOUNGSTERS PORAZILI NEOBLÍBENÉHO SOUPEŘE A DĚLAJÍ DŮLEŽITÝ KROK K ZÁCHRANĚ

Další středeční večer patřil opět hanspaulce a na mladíky čekal v sedmém kole neoblíbený soupeř. Tím byl velmi dobře hrající Pneuservis Bartoušek, který nás v posledních střetnutích vždy celkem jasně porazil svojí aktivní hrou a precizní kombinací. Nejenom papírové předpoklady, ale i domácí hřiště Pneuservisu a velká marodka na naší straně nasvědčovali tomu, že se i tentokrát bude jednat o zcela jasný zápas. V sestavě chybělo několik zraněných či pracovně vytížených borců, včetně brankařské jedničky Nováčka, a tak letos prvně brankařské rukavice nasadil Letko. No nasadil, vlastně nenasadil, protože se postavil do brány s takovou sebedůvěrou, že odchytal utkání bez rukavic. Kromě letošních stálic byl do sestavy opětovně povolán i levonohý bejček Hájek, který sice dorazil až v průběhu utkání, ale aspoň jsme měli jednoho hráče na střídání.

Jak už bývá naším zvykem, tak jsme první poločas začali proti početnému soupeři v obraném bloku. Pneuservis byl stále na balonu a snažil se prokombinovat až do naší svatyně, čemuž jsme se aktivním přebíráním hráčů snažili co nejvíce zamezit. Při jedné kombinaci vycejtil příležitost Tetiva. Skvělým pressingem vybojoval na polovině míč a pelášil sám na brankáře. Atakovaný zezadu z těžké pozice vystřelil nad rameno brankáře a šli jsme do vedení. O chvilku později bylo ještě veseleji, jelikož Maršounovu střelu ze standartky zachytil obránce rukou a výborně pískající rozhodčí neváhal nařídit penaltu. K penaltě se tradičně postavil náš kapitán, který nezaváhal a bylo to 2:0! Naše precizní defenziva nesla své ovoce, až do chvíle, kdy jsem se snažili s vidinou získání míče dvakrát vysoko presovat a rázem jsme z rychlých brejků byly potrestáni. Na konci poločasu přišla velká rána, když se zranil Tetiva a bylo jasné, že si druhý poločas střihneme bez střídání.

Ve druhém poločase se dobře kombinující Pneuservis snažili otočit vývoj utkání a my vyčkávali na svojí šanci. Jednu takovou po vybojovaném míči připravil aktivně hrající Koudelka, ale Maršoun bohužel povedeným bodasem trefil pouze tyč. Následně se začal zápas hodně ostřit a ani jeden tým si nedal nic zadarmo. Bohužel i do té doby perfektně pískající rozhodčí začal dělat chyby, a tak se začalo na obou stranách spíš nadávat než hrát fotbal. Otočené situace nám moc nevoněli, a tak jsme začali ostřit i my. Nepísknutý faul na svoji osobu neunesl Maršoun, a tak celkem po právu byl schlazen žlutou kartou za oplácení. Nervózní domácí, kteří by v případě výhry mohli jít do čela skupiny 2.B, místo toho, aby hráli svoji hru, nám dávali čas na odpočinek brekotem u rozhodčího, ať se přezujeme. Jelikož je tímto náš soupeř už známý, tak jsme od ostatních týmů dostali echo a byli jsme na tuto situaci připraveni. Ano v kopačkách se na některých hřištích hrát nemá, ale je to fotbal a neumím si představit, že my nutíme soupeře se přezout, ale budiž. Někteří naši borci se přezuli a po odpočinku se hrálo dále. Neustále kouskování hry nakonec vyhovovalo našim borcům, kteří bez střídání dřeli, co to jen šlo. V dalším přerušení dokonce domácí fanoušek vešel přímo na hřiště a chtěl si vysvětlil vzájemné urážky. Za lajnu ho musel odtáhnout a uklidnit až nehrající Vokoun, který přišel zraněný podpořit svůj tým. Potom všem nakonec přišla odměna v poslední minutě zápasu. Po sérii kliček a trošku i štěstíčka vyvezl perfektně míč Bílý, nahrál do lajny Mihulovi a ten parádní nečekanou střelou z úhlu zasekl míč do brány tak tvrdě, že o gólu nebylo pochyb! Pneuservis byl úplně opařen z vývoje utkání, a i přes závěrečný tlak, kdy se famózně vytáhl v naší kase Letko, se už na nic víc nezmohl. Po utkání jsme si se soupeřem podali ruce a šlo se domu. Tak by to mělo být.. i když na hřišti padali ostrá slova a pro ránu se nešlo daleko, po zápase je vše zapomenuto. Lépe hrající soupeř sice neusínal s dobrým pocitem, tak jako my, ale ani oni nemohou stále vyhrávat, nejsou přeci kapela. Brzké uzdravení přejeme letos velmi dobře hrajícímu Tetivovi, který bohužel přeruší svojí sérii, co zápas to gól. „Kluci si už ze mě dělají srandu a zdravíme mě ahoj střelče, což mě těší a jsem rád, že to dnes dobojovali i beze mě. Snad budu brzy ready, ale teď to vypadá na delší odpočinek“ zhodnotil Tetiva. Youngsters i přes bolest udělali další důležitý krok za záchranou a už příští týden v případě výhry mohou slavit setrvání v druhé nejvyšší lize. Přijít nás podpořit můžete netradičně v pátek 19.5. od 19:00 v Záběhlicích, kde se následně chystá i menší pivní posezení.

 

InBev Tigers — Youngsters FC B

Béčko si bere příklad z výkonu Sparty v derby.
V sedmém utkání nás čekal přímý boj o druhou příčku proti !nBev Tigers, který byl před námi jen díky lepšímu skóre. Naši borci si chtěli vytvořit co nejlepší pozici do závěrečných zápasů 8. ligy.
Netradiční čas výkopu, již v 17:45, se pro nás ukázal jako menší komplikace, naše gólmanská jednička Šaněk bohužel nestíhal. Do branky se tak od prvních minut postavil Hanzík. Bohužel taktika „co nejvíce mu pomoci a nepustit soupeře do šancí“ vzala za své už ve třetí minutě, kdy se střelou mezi nohy dostal soupeř do vedení 1:0. O pár minut později ztratil Letko na naší polovině lacině míč, čehož soupeř dokázal využít a navýšil svůj náskok na 2:0. Mezitím dorazil Šaněk, který se ihned bez rozcvičení postavil do branky a čelil dalším pokusům soupeře. Ani přítomnost gólmanské jedničky nedokázala zabránit našemu soupeři ve vstřelení další branky, která přišla v 15. minutě. Bohužel náš výkon byl hrůzostrašný, všude jsme byli pozdě, soupeř v poklidu kombinoval a dostával se do dalších šancí. My jsme se na útočnou polovinu dostávali jen sporadicky. Byli jsme zralí na ručník, ale kalich hořkosti jsme v prvním poločase ještě neměli do dna vypit. Před koncem první půle jsme dostali ještě čtvrtý gól.
Naštěstí zde podobnost s hráči Sparty končí. Do druhého poločasu jsme nastoupili jako úplně jiný tým. Přidali jsme na pohybu, důrazu a zatlačili soupeře před vlastní branku. Odměnou nám byl hned po pár minutách gól na 4:1, o který se postaral Marcin. Youngsters byli jako polití živou vodou a nadále drželi soupeře přikovaného na vlastní polovině. Po povedené střele Akrama bylo ještě veseleji. Youngsters cítili šanci se zápasem ještě něco udělat a nechtěli se tak lehce vzdát. Jejich snahu navíc podpořil kontaktní gól z kopačky Mikeše, který snížil na 4:3. Soupeř byl z výsledku druhého poločasu rozhozen, ztrácel půdu pod nohama a přál si, aby už byl konec. Šance na srovnání se naskytla pár minut před koncem, v podobě standardní situace z dobré vzdálenosti. Bohužel jsme ji nedokázali využít a zakončení si cestu mezi tři tyče nenašlo. S blížícím se koncem zápasu jsme museli hru ještě více otevřít. Kýžené vyrovnávací branky se nám však dosáhnout nepodařilo. Navíc nám v poslední minutě soupeř zasadil další ránu a navýšil své vedení na konečných 5:3.
Tentokrát Youngsters na body nedosáhlo. Nepomohl jim k tomu ani „heroický“ výkon v druhém poločase. Nezbývá nám tak nic jiného, než tento zápas hodit za hlavu a v dalším zápase, který nás čeká již v úterý na Smíchově proti Patočkově Bráně FC od 19:30, napravit naše zaváhání.

Pneuservis-Bartoušek — Youngsters FC

YOUNGSTERS I PŘES DALŠÍ PROHRU MOHOU SLAVIT!
Poslední kolo Hanspaulské ligy hrané v jeden den prakticky ve stejnou dobu přinášel mnoho otazníků. Kdo bude mistr a postoupí do první ligy? Kdo vyhraje nejlepšího střelce skupiny? Kdo doprovodí Torpédo Barandov a s druhou ligou se rozloučí? Jelikož boj o titul se nás zdaleka netýkal bylo potřeba se soustředit především na záchranu. Ke spokojenosti kapitána Maršouna bylo odhodlání se udržet, tak obrovské, že dokonce dva hráče musel nechat doma. V mrazivém večeru se tedy na hřišti v Záběhlicích hlásilo jedenáct hráčů, včetně navrátilce po zranění Vokurky. Oproti naším soupeřům jsme v posledním kole měli nepříjemnější los v podobě Pneuservisu Bartoušek, se kterým se nám hraje velice těžce a bohužel tomu nebylo jinak ani tentokrát.
Pneuservis začal ihned kombinovat a především běhat, což naší obraně dělalo velké problémy. Netrvalo dlouho a soupeř šel do tří brankového vedení. Poté přišla smolná chvilka kdy nejprve Charvát v ložené šanci trefil pouze tyč, Vokurka se opět zranil a při svižně zahraném brejku Tetiva zatáhl za ruční brzdu. Faul ano, ale k údivu všem rozhodčí vytáhl na hanspaulce ihned červenou kartu, trošku šašek pomysleli jsme si, zanadávali a šlo se hrát dále. Paradoxně v oslabení jsme neinkasovali ani branku, ale byli jsme rádi, že ten kolotoč zastavila poločasová přestávka. Během druhého poločasu bylo vidět, že soustředěnost některých borců se spíš uchylovala k výsledkům z ostatních zápasů a z toho pramenili další chyby, které soupeř trestal. Ani tak vykřesání naděje, jako spíš jediný čestný úspěch zaznamenal aspoň kapitán Maršoun po skvělé nabídce Koubka.
Zápas tedy skončil debaklem 7:1 a my museli čekat na ostatní výsledky. Hned ten první naštěstí hrál v náš prospěch a tak děkujeme Morové raně, která nás tak zachránila v druhé lize!

Prague Gunners — Youngsters FC

Zápas skončil kontumačně 0:6 ve prospěch týmu Youngsters FC z důvodu odstoupení týmu Prague Gunners ze soutěže.

Youngsters FC — Torpedo Barrandov

Dříve než ve středu nastoupíme do dalšího zápasu s UTS Vršovice, je potřeba si nejdříve připomenout výsledek z posledního zápasu s týmem Torpedo Barandov.
Již pár dní před zápasem, když se k nám dostlali zprávy a dvou absencích důležitých hráčů, bylo jasné, že tento zápas rozhodně nebude jednoduchý a budeme muset povolat hráče, které jsme po nucené pauze doposud neviděli.
Hned na úvod zápasu jsme si však vytvořili hned několik šancí, které si jistě branku zasloužili. Bohužel koncovka není v posledních zápasech naší silnou stránkou a tak po spoustě neproměněných šancí musel opět zasáhnou Charvát. Z téměř totožné pozice jako minulý zápas dostal možnost volného přímého kopu a opět se nemýlil. Vedro však bylo neúprosné a i my, vzhledem k počtu hráčů na střídačce, museli polevit. Z hry se následně stal spíše taktický boj ve středu hřiště a vyčkávání na první chybu. Ta bohužel přišla na naší straně, kdy po nedohodě zakládání útoku došlo k laciné stráně míče a soupeř i díky šťastnému odrazu dokázal překovat Nováčka. Poté se však pokračovalo vy vyrovnané hře s mírnou převahou našeho týmu, bohužel stále s mizernou koncovkou. Poločas tak skončil 1:1.
Do druhé půle však nastoupili aktivněji hostě a po pár minutách trestali podruhé. Jelikož jsme však tento zápas chtěli za každou cenu vyhrát, ihned jsme vrhli veškeré síly do útoku, což se nám mohlo stát osudným. Soupeř jednoduše zalezl na svou polovinu a vyčkával na naše ztráty, kterých přicházelo poněkud dost. Nebýt skvěle chytajícího Nováčka, mohlo být zápas rozhodnutý již několik minut před koncem. Ačkoli jsme na vyrovnání měli téměř 25 minut, nejenom že jsme si nedokázali vytvořit moc vyložených šancí, ale také se nám vůbec nedařilo držet míč. Vyrovnávací branku nám tak musel darovat soupeř minutu před koncem, kdy brankář hostů trestuhodně rozehrál na rozběhlého Charváta a ten samostatný únik s přehledem proměnil. Zápas tak skončil již naší třetí remízou, která nás udržela na 3. místě.

Pneuservis-Bartoušek — Youngsters FC

Youngsters FC — Erko Kbely