Youngsters FC — Warrior MAC

Řežem to United — Youngsters FC

Domácí se z utkání omluvili. Kontumační výhra pro Youngsters.

Youngsters FC — Holosmetky FC B

Holosmetky se k utkání nedostavili. Kontumační výhra 6:0.

Youngsters FC — Pneuservis-Bartoušek

YOUNGSTERS PŘIŠLI O VÝHRU V POSLEDNÍ VTEŘINĚ

Před začátkem zápasu všechny příjemně překvapil příchod Kindla, který své dvacáté „Možná“ konečně proměnil v reálnou účast. Protože se ze svých povinností dokázal urvat i Charvát, naše defenzivní řady vypadaly tentokrát velice slušně a proti Pneuservisu bez hlavních hvězd jsme si věřili.

Proti soupeři, který si to umí strčit a rád si v útoku vypomáhá i s gólmanem, jsme od začátku zalezli do obranné ulity a chtěli hrozit hlavně z brejků a standardních situací. A obě věci nám dnes fungovali na výbornou. Přestože Pneuservis měl většinu času míč na kopačkách, jako první jsme udeřili my, na Maršounův aut si na zadní tyči naskočil Mihula a do protipohybu brankáře otevřel skóre utkání. Do půle se nám podařilo vstřelit ještě jednu branku, rohový kop zatloukl do sítě Letko. Zodpovědná hra a skvělý Nováček v brance pak stáli za tím, že do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Youngsters.

Do druhé půle vlétl soupeř nabuzený a dvěma slepenými goly se mu povedlo vyrovnat. Nejdříve si vybral svou jedinou slabší chvilku v zápase Nováček a podruhé soupeř chytře schoval střelu od postranní čáry za houf hráčů bojujících o pozice před brankou. Museli jsme tak opět zkusit trochu vystrčit růžky a pomohla nám k tomu zase standardní situace. Trestňák těsně před vápnem posunul Charvát Maršounovi, tomu střelu ještě obrana zvládla zblokovat, číhající Tetiva už ale procedil míč z úhlu do sítě. Když pak Kindl využil vysokého postavení brankáře a zhruba deset minut před koncem nás přes celé hřiště poslal do dvoubrankového vedení, každý už věřil, že dva body zůstanou doma. Pneuservis se ale nevzdal, přikoval nás na naší polovině, minutu a půl před koncem se mu povedlo snížit a z poslední akce zápasu nakonec také vyrovnat. Skvělý výkon Youngsters tak bohužel opět nebyl podpořen toliko potřebnými body, letos bohužel jako by nám vždy v rozhodujících momentech chybělo trošku štěstíčka. Body se tak budou muset udělat jinde. Bude to už za dva týdny proti Holosmetkám? Buďte s námi a držte palce, Youngsters Fakin Champions!

Youngsters FC — Efficenza AC

Demolice Efficenzy posunula Youngsters krůček od postupu!

Youngsters po sedmigólovém uragánu v první půli rozdrtili v páteční dohrávce tým Efficenza 9:2 a už skoro klepou na brány druhé ligy. Před výkopem jsme využili toho, že jsme se tu sešli všichni v týmovým gearu, pořídili fotečku a šli na věc. Od začátku zápasu nebylo příliš pochyb, kdo si z plácku na Vysočanské odveze dva body. Youngsters nastoupili ve velice silné sestavě, čítající letos poprvé i Válka, a do soupeře se okamžitě zakousli. Efficenza se s námi snažila hrát otevřenou partii a to jí v první půli zlomilo vaz.

Skóre otevíral dvěma brankami kapitán Maršoun, který měl tento zápas speciální motivaci vrátit se na čelo tabulky střelců, o které v posledním kole přišel. Poté protrhl svou střeleckou smůlu Mihula. Nejdříve uklízel na zadní tyči centr do prázdné branky po krásné kombinaci, o chvilku později hlavou zatloukl míč do sítě po nacvičeném autu. Do konce půle jsme přidali ještě další tři kusy, hattrick zkompletoval Maršoun, když přečíslení dva na jednoho vyřešil po svém – granátem pod klacek. Svoji premiérovou trefu v sezoně poté zapsal Válek a střelnici Youngsters v první půli uzavřel Charvát po milimetrovém balónu za beky od Maršouna. Soupeř si stihl připsat během první půle alespoň jeden čestný zákrok.

Druhá půle už nabídla gólově mnohem chudší podívanou. Uspokojení Youngsters už se tolik nehnali dopředu a Efficenza konečně pochopila, že pokud nechtějí odjíždět s ostudným debaklem, musí to vzadu prostě zavřít. Přestože naše převaha byla i nadále značná, do šancí už jsme se tolik nedostávali. Efficenze se podařilo po jedné z našich ztrát přidat ještě jeden gól a párkrát se musel předvést i Nováček v bráně. Youngsters přidali už pouze dva kusy, nejdříve se trefil bodasem Charvát a výsledek pak v úplném závěru pečetil svým čtvrtým gólem Maršoun.

Youngsterské dějiny se tak můžou přepisovat už dnes v 16:15 na Hanspaulce! YOUNGSTERS FAKIN CHAMPIONS!

Power Rangers — Youngsters FC

Ani Mihulův „blikanec“ Youngsters o body nepřipravil!

Přestože to ještě den před zápasem vypadalo na trápení bez střídání, nakonec se v pátek podvečer ve Vysočanech sešla velice slušná a početná sestava. Poprvé v sezoně dorazil Tetiva s Nevařilem, po dlouhé době zahlásil návrat do akce i Verbíř. Soupeř naopak vstupoval do zápasu pouze ve čtyřech lidech a i když mu záhy dorazili další dva hráči, o tom kde je větší fotbalová kvalita nebylo pochyb.

První půli se dlouho hrál poměrně opatrný fotbal a Youngsters se nemohli prosadit. Nakonec jsme si pomohli jako už tradičně autovým vhazováním. Nevařil nebojácně vletěl mezi beka a gólmana a dotlačil míč do sítě. Nic nezměnil ani brekot Rangers, kteří se snažili nalézt na gólové situaci nějaký nedovolený zákrok. Pláč a stěžování si po každém souboji bylo vůbec asi nejcharakterističtějším prvkem soupeřovy hry. Po vedoucí brance jsme trochu polevili a poprvé tak dostal šanci se předvést Nováček v brance. Ten ale ukázal, že začátek sezony ho zastihl ve velké formě a do kabin se tak šlo s jednobrankovým vedením.

Nedlouho po začátku druhé půle jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Mihulův skvělý individuální průnik zakončil přesnou ranou Maršoun. Rangers začali chytat nervy a zejména hráč číslo 17 se prezentoval jako solidní primitiv. Tento hráč byl i na začátku situace, která nás mohla stát dobře rozjetý zápas. Mihulu zezadu nejdříve okopával jak brambory, a když k tomu přidal ještě zatažení za dres až praskali švy, Mihula si řekl a dost. Otočil se a nacpal týpka kopačkou do boku. Červená jasná, škoda jen, že bez potrestání zcela nepochopitelně zůstala soupeřova pěstní odveta. Čekalo nás tak nepříjemných deset minut ve čtyřech.

Obrana však dnes fungovala téměř bezchybně a v brance byl navíc fantastický Nováček. Posledních pět minut po návratu pátého hráče jsme už zvládli s přehledem a slavíme tak další dva body. Příště nás čeká souboj s Normálními chlapi, jedním z hlavních aspirantů na postup. Tento zápas může hodně napovědět, kam až letos sahají ambice Youngsters!

Youngsters FC — Hajduk Hůrka A

Youngsters FC — Debakl FC

S oslabeným Debaklem se Youngsters nakonec protrápili k dvoum bodům!

Těžko říct, zda za to mohlo přílišné sebevědomí z naší na papíře celkem nabité sestavy, nebo podcenění při pohledu na postarší soupeře nastoupené bez střídání, každopádně do zápasu druhého kola jsme vstoupili naprosto šíleně. Zoufalé nasazení a nabídka směrem dopředu, nezodpovědnost směrem dozadu. Soupeřovo rychlé vedení 2:0 bylo naprosto zaslouženou fackou pro naše borce. Že by nás to ale nějak probralo, to se říct nedá a i nadále jsme předváděli dosti mizerný výkon. Soupeři naštěstí pomalu začali docházet síly a dvěma góly Mihuly se nám podařilo do půle srovnat.

Druhá půle bohužel začala podobně jako ta první a po šílené minele Letka, který dnes opravdu neměl den, šel Debakl opět do vedení. Jednobrankové manko se nám podařilo brzy smazat díky dobrému pressingu Tetivy a jak mizeli poslední sluneční paprsky, začala i atmosféra na hřišti pořádně houstnout. Zápas byl rozkouskovaný spoustou faulů na obou stranách a spolu s posledními zbytky sil začali ztrácet plejeři Debaklu i nervy. Trnem v oku jim byl zejména aktivní Válek, který si v osobních soubojích rozhodně nenechal nic líbit. Vyvrcholením této pasáže byla červená karta pro soupeře za sestřelení Tetivy, který se dostal za obránce a nebýt faulu, mohl jít sám na bránu.

Přes převahu jednoho hráče se nám nedařilo vytvořit si nějaký souvislejší tlak a naopak soupeře jsme pustili do několika zajímavých náznaků. Letos se ale Youngsters nevzdávají a za svou víru jsme tak opět byli nakonec odměněni. Dvě minuty před koncem využil Tetiva skvělé práce Letka před bránou Debaklu a skrytým bodasem procedil míč mezi nohami gólmana do sítě. To by však nebyli Youngsters, aby zápas ještě trochu nezdramatizovali. Doteď je mi záhadou, jak se mohl ve čtyřech hrající soupeř ocitnout půl minuty před koncem úplně sám ve vápně za našimi zády, naštěstí pro nás v tisíciprocentní gólovce selhal. Z následného útoku ještě pečetil do prázdné branky svým premiérovým gólem v barvách Youngsters Válek.

Výkon strašidelný, ale body jsou doma a opět o osudu zápasu rozhodli naše góly v závěru, což ukazuje, že Youngsters letos rozhodně není radno odepisovat!

Plameňáci 1.FC — Youngsters FC

OUNGSTERS DO SEZONY VSTOUPILI VYDŘENOU, ALE ZASLOUŽENOU PLICHTOU!

Dlouho očekávaný start nové sezony konečně nadešel a Youngsters chtěli ukázat, že přes zimu rozhodně nezaháleli. Kádr zůstal v podstatě beze změn, jen konečně došlo k oficiálnímu dotažení přestupové ságy Jakuba Válka. Problém nespočíval ani tak v přestupové částce, jako v tom, dostat Válčuse do Strašnic k podpisu  Z neoficiálního pomocníka na regulérního člena kádru se pak posunul Marcel Marcin. Naším soupeřem byl tým Plameňáků, který nás poslední kolo minulého ročníku celkem slušně vyučil.

Začátek byl z obou stran dost opatrný a příliš šancí nenabídnul. Vzájemné oťukávání ukončila až první větší šance Plameňáků, která bohužel pro nás také znamenala první gól v síti brankáře Nováčka. Roh zahraný na přední tyč utočník chytře protečoval za sebe, kde na zadní tyči vyplaval zcela volný hráč soupeře a bez problémů uklidil míč za záda Nováčka.

Po získání vedení se Plameňáci možná až zbytečně zatáhli a přenechali nám veškerou iniciativu. Dopředu se spoléhali v podstatě pouze na nákopy na šikovného silového útočníka, kterého se nám po většinu času dařilo držet na uzdě. Naopak jsme začali vyhrávat souboje, získávat odražené míče a tlačili se do šancí. Vyvrcholením této povedené části zápasu bylo vyrovnání Tetivy, který využil váhání soupeřova obránce, vypíchl mu míč, ustál faul a okolo vybíhajícího brankáře uklidil míč do sítě.

Vyrovnaného stavu jsme si ale příliš neužili, v podstatě vzápětí Mihula zaspal při nevinném autu na půlce a pustil svého hráče do samostatného nájezdu na Nováčka, který soupeřův útočník vyřešil s velkým přehledem. Do šaten jsme tak šli s jednobrankovou ztrátou, ale s pocitem, že dnes rozhodně máme na to, odvést si z Vysočan nějaké body.

Druhá půle probíhala v podstatě za naší konstantní převahy, ale branku se nám vstřelit nedařilo. Když patnáct minut před koncem Charvát pohrdnul dokonce pokutovým kopem, trest na sebe nenechal dlouho čekat. Letko trestuhodně nedohrál jednoduchý míč a Plameňáci trestali potřetí.

Youngsters však nic nezabalili a jak už to tak občas bývá, fotbalový pánbůh je za poctivý výkon a nasazení odměnil. Do konce zbývalo zhruba pět minut, když Charvátův přímý kop, směřující dobré dva metry mimo branku, trefil do holeně soupeřova beka, který se na hranici vápna přetahoval s Mihulou a zapadl za záda překvapeného brankáře domácích. Youngsters se s novou vervou vrhli do útočení a minutu před koncem se dočkali zaslouženého, leč neméně kuriózního vyrovnání. Jíša se protáhl po lajně a z posledních sil nastřelil míč naslepo před branku. Už to vypadalo, že zblokovaný míč si na půlce seberou Plameňáci a ve dvou půjdou sami na Nováčka, když tu se odněkud přiřítil Mihula míč vypíchnul a skákající kouli poslal z velké dálky vstříc klubku těl před brankou. Nepříliš povedená střela trefila do zad jednoho z bránících Plameňáků a s nechytatelnou rotací zamířila přesně do pravé šibenice branky do protipohybu domácího gólmana, který mohl celou tuto situaci už jen bezmocně sledovat.

Nastala euforie jako kráva a hrát se ještě pár minut, body by jsme si nejspíš odvezli oba dva. Remízu je ale po tomto průběhu třeba brát a poctivý, bojovný výkon potvrdit i za týden na stejném placu proti Debaklu FC. Youngsters Fakin Champions!

Youngsters FC — Debakl FC

Youngsterské srdíčko v nouzi opět zachraňovalo reputaci klubu!

Zase jednou se nás z početného kádru sešlo pouze zoufalé torzo několika srdcařů, kteří byli připraveni se i v dnešním odporném počasí porvat o body proti třetímu týmu naší soutěže, Debaklu AFC. Zpět mezi aktivní hráče musel být dokonce povolán několik sezon „mrtvý“ Bung, který neváhal vypomoct i přesto, že neměl příliš fotbalové obutí 

Zápas příliš fotbalové krásy nenabídl, vidět byla spíše spousta poctivé dělničiny a na své by si přišli i milovníci všelijakých taktických posunů a poziční hry. Hodně k tomu přispěl i kapitán Maršoun, který se pro potřeby dnešního zápasu stáhnul dozadu a s Charvátem vytvořili téměř bezchybně fungující dvojku. Co prošlo pochytal dnes velice jistý Šaněk a vepředu neúnavně dřela a rotovala zbylá čtyřka plejerů. Letko byl dnes správně důrazný, Jíšovi dlouhé nohy zhatili nespočet soupeřových akcí a Jungwirtův neúnavný pressing působil hráčům Debaklu občas obrovské problémy.

V závěru zápasu mohl překlopit skóre na svou stranu kterýkoliv z týmů, za nás si největší šance připsal asi Charvát a v poslední minutě pohotově z otočky střílející Jíša, ale narozdíl od našich předchozích nerozhodných výsledků lze říct, že byla tato remíza velice spravedlivá. Smutný, že nakonec nejlepší výkony většinou podáváme, když se na to všichni vyserou a sejde se právě tahle parta dejvickejch boys feat. SuperLetko…