Vršovice 2019

Turnaj ve Vršovicích obhajobou neskončil, s prázdnou Youngsters přesto neodjeli!

Třetí adventní neděli si Youngsters spestřili jako už tradičně turnájkem ve Vršovické hale. Loni jsme zde slavili naše první turnajové zlato a letos jsme přijížděli s úmyslem tuto jízdu zopakovat. Už tak kvalitní sestavu doplnil ještě bývalý produkt sparťanské mládeže Novák a tak jiné cíle ani být nemohli.

Základní skupinou jsme proletěli suverénně, jedinou ztrátu znamenala plichta s Techtle Boys v posledním zápase skupiny. I tak to ale s přehledem stačilo na první místo. Kaňkou bylo nucené odstoupení Charváta, který byl kvůli bolavému kolenu nucen hrát pouze pravou nohou a to věru nebyl pěkný pohled. Jeho pozici zaujmul Mihula, původně pouze divák a paradoxně také ten, který Charvátovo zranění způsobil. Jinak se ale Youngsters po celou cestu skupinou fotbalem bavili, při chuti hrál zejména Koubek s Novákem, kteří zavzpomínali na spolupráci v rudém dresu z mládežnických let.

Vyřazovací část nám hned na startu ukázala nevyzpytatelnost těchto turnájků, kdy jsme ve čtvrtfinále narazili místo na nějaké nazdárky ze čtvrtého místa, na možná nejfotbalovější tým druhé skupiny, který měl jen úvodní zápasy jednoduše na salámu. Youngsters koneckonců tuto taktiku velice dobře znají a několik jejich nejslavnějších turnajových jízd mělo velice podobný průběh. Ve čtvrtfinálové bitvě se tak musel několikrát blýsknout i gólman Nováček a po bezbrankové plichtě se nakonec rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. V první sérii selhal střelec soupeře i Novák na naší straně a protože v dalších dvou kolech byli už všichni exekutoři úspěšní (na naší straně Mihula s Maršounem), rozhodnout musela náhlá smrt. Nováček vytáhl hned první střelu soupeře a Mihula tak se slovy legendárního Karlose, že jako bývalý brankář ví, co gólman udělá, poslal Youngsters s přehledem do bojů o medaile.

V semifinále bohužel následovala smolná prohra 0:1 a sen o obhajobě byl pryč. Youngsters ale bez poháru odjíždět nechtěli a zápas o třetí místo nakonec po velkém boji urvali gólem Koubka v poslední minutě. I když zlato z toho tentokrát nebylo, Youngsters potvrdili, že bez cenného kovu se vracejí jen málokdy.

Tento víkend čekají naše borce turnaje dokonce dva. V sobotu se představí tým pod vedením kapitána Mihuly na turnaji na Spojích, který Youngsters pod vedením Nováčka dokonce pomáhají pořádat a v neděli se chystá oblíbený výjezd do Kladna, kde se Youngsters budou snažit konečně vyzrát na velkého rivala z Brazil Kladno a po několika druhých místech odsud přivézt i tu nejcenější placku. YOUNGSTERS FAKIN CHAMPIONS!

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *