YOUNGSTERS „A“ ZAŽILI VYDAŘENÝ VSTUP DO PODZIMNÍ ČÁSTI!

Ačkoli jsme se již od začátku museli potýkat s absencí lídra týmu, Maršouna, tak na zápas jsme dorazili v dostatečném počtu.

První minuty zápasu se nesly spíše v duchu sehrávání a postupného zapracovávání nových akvizic v týmu. Jelikož se již v sestavě objevili nováčci, nacvičené signály musely jít v tomto zápase stranou. V úvodu létaly z naší strany spíše dlouhé balony za obranu, které se na značně mokrém terénu ne vždy podařilo zkrotit. I proto nutně musela přijít změna a z nákopů se konečně přešlo na kombinace po zemi. Netrvalo dlouho a změna přinesla úvodní branku. Po rychlé kombinaci po trase Letko – Koubek – Mihula, poslední jmenovaný v šanci nezaváhal a rozvlnil síť soupeřovi branky. O chvilku později bylo ještě veseleji. Koubek vyvezl po pravé straně míč a křižnou přihrávkou našel ve vápně osamoceného Vanyho, který s klidem proměnil. Soupeř značně zaskočen v tu chvíli nevěděl, co má hrát. Naše poctivá defenziva, podporována již tradičně dobře chytajícím Nováčkem, musela Debaklu přidělat pár vrásek. Kaňkou na prvním poločase tak zůstalo zranění Tetivy, který po zbytek zápasu střídal již pouze sporadicky.

Spokojeni s průběhem prvního poločasu, jsme do druhého dějství vstupovali se stejnou taktikou. Bylo však jasné, že budeme muset makat možná ještě více, protože soupeř ještě ručník na hřiště neházel. Debakl věděl, že nyní už nemá co ztratit a začal více naší obraně zatápět. Především Nováček v bráně musel několikrát předvést, že přes léto rozhodně formu neztratil. Potřebný klid nám dodala až branka na 3:0, kdy dlouhý aut od Mihuly převzal Letko, který přesnou přihrávkou našel před brankou osamoceného Koubka a ten se v těchto situacích nemýlí. To však do konce zápasu zbývalo ještě zhruba 15 minut a nedostatečná kondiční příprava se začala projevovat …ach to léto… Soupeř nás na delší dobu uzamkl na vlastní polovině a my se leckdy zmohli jen na bezradné odkopávání. Jednou bohužel ani na ten odkop. Hráč Debaklu si zpracoval míč rukou tak, že rozhodčí nic neviděl a propálil i bezmocného Nováčka. Tečku za zápasem si však připravil Steinocher, který využil chyby brankáře při pokusu o powerplay. Na vlastní polovině ho obral o míč a střelou přes celé hřiště si otevřel střelecký účet v Youngsters.

Jelikož se jednalo o první utkání sezony, nezbývá než hodnotit pouze pozitivně. Je sice potřeba zapracovat na fyzičce, ale jinak odmakaný zápas, který se musel líbit. Další zápas hrajeme až příští neděli, takže je dostatek prostoru pro zlepšení, a především k zotavení bolístek.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *