YOUNGSTERS VEZOU Z WINTER CUPU TŘETÍ MÍSTO!

Jelikož tradiční turnaje, na které Youngsters během posledních let jezdili se v prosinci nekonaly, tak bylo nutné hledat náhradu. Jednou z náhrad měl být velmi prestižní turnaj Praga CUP, který byl bohužel z neznámého důvodu zrušen, a tak muselo áčko zvolit druhou jarní variantu a tou byl @winter_cup_cz . Tento turnaj se odehrál v Dolních Břežanech v krásné sportovní hale, která svým venkovním vzhledem připomíná Mnichovskou Allianz arénu. V turnaji nastoupilo deset mužstev, a kromě poháru a dalších cen se hrálo o vstupenku mezi osm vítězů z ostatních Winter cupů (Brno, Olomouc atd.). Vítěz tedy tohoto turnaje se mohl těšit v sobotu 21.1.2023 do Olomouce na další vlnu halového fotbalu proti těm nejlepším.

Youngsters nechali po zranění odpočívat brankařskou jedničku Nováčka a vzhledem k nutné hře nohama, vsadili na univerzála Mihulu, který už taktéž vychytal nejeden úspěch. Ve skupině jsme hned v prvním zápase turnaje narazili na Kužely Kublov FK a celkem jistě je deklasovali 5:0. Druhý zápas byl už o poznání na jiné úrovni. Stále lepší a lepší ukrajinské celky zastoupil FC Otamany, nicméně naše poctivá hra nechala aktivní mladíky vyblbnout a poté jsme dvakrát udeřili a bylo hotovo. Ve třetím zápase ve skupině jsme opět potkali aktivní borce, tentokrát Atletico Bumbalo. Nutno podotknout, že vzhledem k našemu věku už jsou aktivní oproti nám všichni. Nicméně zkušenosti máme na rozdávání a po dvou parádních brankách Maršouna, kdy především ta první hlavou sklidila potlesk arény, jsme opět zvítězili. Famózní Mihula bez obdržené branky, dlouhá pauza před námi, postup jasný, jde se na pivo a párek. Přesně tahle pauza nám v posledním zápase skupiny ukázala, že už to nepůjde jako za mlada, a tak po vytuhlém výkonu a prohře 3:1 jsme přenechali první místo ve skupině Gripenům Neratovice.

Borci evidentně neznali staré dobré přísloví „nikdy nechoď z prvního“ a tak vyletěli hned ve čtvrtfinále, zatímco my jsme porazili s leností v nohách Srpski Orlovi 3:2 a šlo se do semifinále. Tam nás opět čekalo lepšící se Atletico Bumbalo a tentokrát jsme rozhodně nehráli, tak dobře jako ve skupině. Soupeř nás aktivní hrou postupně víc a víc přehrával a byla jen otázkou času, kdy jednu z šancí promění. To se povedlo zhruba v polovině zápasu. Moc sil už nezbývalo, a tak jsme s blížícím se koncem zápasu museli více riskovat. Nakonec se nám po vysunutí Mihuly do hry povedlo s brankářem v poli vyrovnat na 1:1 a šlo se do penalt. Atletico úspěšně proměňovalo jednu penaltu za druhou, a i když postupně Steinocher, Charvát i Maršoun dokázali odpovědět, byl to nakonec Steinocher, který ve čtvrté sérii jako první neproměnil, a tak na náš úkor do finále postoupil budoucí vítěz turnaje. V zápase o třetí místo bylo hotovo hned po pár minutách, kdy jsme šli rychle do vedení 4:0 a poté zápas i přes snížení FC Bogey připomínal spíše exhibici. Celodenní tažení jsme tedy nakonec zakončili se vztyčenou hlavou, s pohárem v rukách, a navíc s vyhlášeným nejlepším brankařem turnaje.

SKUPINA
Youngsters FC 5:0 Kužely Kublo FK
Youngsters FC 2:0 FC Otamany
Youngsters FC 2:0 Atletico Bumbalo
Youngsters FC 1:3 Gripeni Neratovice

ČTVRTFINÁLE
Youngsters FC 3:2 Srpski Orlovi

SEMIFINÁLE
Youngsters FC 1:1p Atletico Bumbalo

O 3 MÍSTO
Youngsters FC 4:1 FC Bogey

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *