Žatec CUP 2018

Youngsters vyloupili žatecké drůbežárny a slaví další stříbro

Turnaj v Žatci byl překvapivou novinkou v programu zimních turnajů, kterých se Youngsters zúčastňují. Malá tělocvična, tradičně ne všichni hráči ve stoprocentním stavu, problémy s orientací ve městě, proslulém výborným chmelem, to všechno byly překážky, které muselo mužstvo kolem kapitána Maršouna překonat ještě před startem turnaje.

Hned úvodní zápas nečekal na „Mladíky“ jednoduchý soupeř, borci z Atletica Most jsou tradičním účastníkem zimních turnajů, jsou to sehraní futsalisté z nejkrásnějšího českého města – Mostu. Rozdali jsme si to s nimi na férovku, hrál se vyrovnaný fotbal a vyložených šancí měli zeleno-bílí dokonce více. Střelecká impotence, která vygradovala zahozenou příležitostí Koubka, před kterým v závěru zápasu zívala prázdná branka, znamenala úvodní porážku v poměru 1:0 a komplikace do dalšího průběhu turnaje.
Navíc na Pražáky opět zbyla nejtěžší skupina, na což si interně zvláště kapitán Maršoun několikrát postěžoval, nicméně nedalo se svítit, a tak nás za zhruba hodinku čekal tým Krsných synů. Ti měli v sestavě i účastníka šampionátů v malé kopané a celkově šlo o jednoznačného favorita na vítězství. Jenže náš tým se semkl, odehrál fantastické utkání, konečně proměňoval šance a byl zhruba 15 vteřin od ohromně cenné remízy. Ztráta v útoku a rychlý brejk však nakonec znamenaly další prohru a doslova minimální šanci na postup. Postupová matematika byla tak zamotaná, že reálně dávala šanci na postup ne více než 1%.
Borci z Youngsters už byli s krátkým výletem do Žatce smířeni a upřímně to nevypadalo, že by jim to vyloženě vadilo. Nováček by stihl florbalový šampionát, Valčus by se konečně vyspal, Mihula si stejně připadal jako na kluzišti, Maršoun by dále objevoval svoji novou dívku, a tak bychom mohli pokračovat.
Nicméně morálka a hlavně asi největší štěstí, co kdy někdo na turnaji měl, postavili Youngsters před velkou výzvu. Výhra o tři branky v souboji s mužstvem, které bylo papírově vyrovnané, však také nepředstavovala lehký úkol. Nicméně od začátku jsme se do soupeře zakousli a parádní střeleckou formu potvrzoval kapitán Maršoun, který vysokého chasníka v brance protivníka překonal dvakrát mezi nohy. Hosté sice snížili, pak ale udělal dřevorubec v bráně soupeře zbytečný faul na polovině hřiště a protivník šel do tří v poli. Youngsters toho parádně využili, zvýšili už na 5:1 a i když hosté korigovali, postup už Mladíkům neutekl a ve čtvrtfinále navíc čekal zajímavý soupeř se známými postavami, které se už objevili i v dresu Youngsters-

Krátká pauza a výborný vstup do čtvrtfinále, Maršoun opět pálil ostrými. Nutno podotknout, že se soupeři příliš nepovedlo angažování gólmana na tento turnaj a prakticky každá střela, která šla mezi tyče, končila brankou. Brankář, který v průběhu turnaje dostal přezdívku Harry Potter, rozhodně nekouzlil a trochu usnadnil postup do semifinále. Nováček navíc v brance Youngsters dobře postavil tyče a i když za ním několikrát branková konstrukce zazvonila, gól dostal jen jeden a se svým týmem slavil pohodový postup.

Semifinále a nepříjemný, houževnatý místní tým a brzké dotahování náskoku soupeře. Kdo by to byl čekal, že vyrovnání zařídí opět Maršoun? Stalo se, a fyzicky náročné semifinále dospělo až k penaltovému rozstřelu. Nováček dostal kvalitní notičky od skauta Mihuly, který viděl penaltový rozstřel soupeře ze čtvrtfinále a patří mu osobní dík za to, že si plnil funkci hráče i nestranného pozorovatele. Hned první rána byla kopnutá přesně tak, jak Mihula předpovídal, a když soupeř nedal ani třetí penaltu, šlo se do finále. Kvalitní provedení v dresu Youngsters předvedl Mihula a Valčus.
Finále – opakování souboje ze skupiny a také srážka s největším aspirantem na titul. Krstní syni byli opravdu nabití, navíc jsme už trochu odešli fyzicky a možná už i v hlavách hráčů bylo, že jsme prostě „Věčně druzí“. Jasná záležitost, nahrávky z jedné, brejky a přesná zakončení – Syni potvrzovali úlohu favorita a zcela jasně fotbalisty z Prahy přejeli – nicméně po vývoji turnaje, vzhledem k obsazení a ostatním okolnostem má stříbro cenu zlata a za výkony na hranici možností patří dík všem zúčastněným.
V poslední řadě je potřeba poděkovat pořadatelům, kteří turnaj poměrně zvládli, s řízkama, které za druhé místo tým obdržel, se teda Žatečtí upřímně moc nevytáhli, pivo, které bylo další cenou, ať ohodnotí jiní, ale podle jeho kvality se možná bude také rozhodovat o příští účast Youngsters FC na turnaji….

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *