Soutěž: Pohár Pavla Formáčka 2022

Youngsters FC — Morová rána 1.FC

YOUNGSTERS V OSMIFINÁLE NESTAČILI NA MOROVOU RÁNU A V LIGOVÉM POHÁRU KONČÍ.

Po loňské spanilé jízdě, až těsně před brány finále, se i letos Youngsters zúčastnili ligového poháru, ve kterém v osmifinále narazili na soupeře ze své ligy 2.B. Oproti minulému kolu nás tedy čekal opoznaní silnější soupeř, který má jednoznačně obrovskou fotbalovou kvalitu. Především středový hráč s číslem 6, který neustále hýřil pohybem, střílel ze všech pozic a kouzlil s balónem. Soupeři odpovídala i následná nominace kdy se vrátili do základu lídr Koubek, mladý talent Koudelka a brankářská jednička Nováček. Po náročném víkendovém programu chyběl v sestavě především rozehrávač Charvát, doplněn nemocnými novými akvizicemi Hájkem a Jarošem. Zápas začal ve velkém tempu a Morová rána nás až někdy svojí strojovou hrou v poli celkem přehrávala, nicméně bojovnost mladíků nesla ovoce a tak jsme to byli za začátku spíš my kdo se dostával do zakončení. Bohužel první šance byli neúspěšné a tak jsme za odměnu inkasovali jako první. Naši „mladíci“ občasným presingem získávali balóny po špatné rozehrávce brankáře, ale ani těchto chyb nedokázali využít. Několik šancí měl hlavně kapitán Maršoun, bohužel se tomuto střelci nepodařilo ani jednou přesně zakončit. Přesto jsme se dočkali vyrovnání, když tentokrát výborně hrající Mareček vypálil skákavý projektil, do kterého se skluzem vrhnul před kasou Koudelka a brankář byl bez šance. I přesto, že Morová rána byla jednoznačně fotbalovejší, drželi jsme s ní především fyzicky krok, což skvěle předváděl Vokoun, který vybojoval spousty balónu a odehrál tak jeden z nejlepších jeho zápasů v dresu Youngsters. Bohužel nejlepší zápas nehrál lídr Koubek a po jeho hrubé chybě na posledním jsme opět inkasovali.

Na začátku druhého poločasu rychle rozehrál roh Maršoun na Marečka a ten oslavil svůj disciplinovaný výkon brankou na 2:2. Perfektně chytající Nováček nás držel dlouho ve hře, bohužel další hrubice v poli mu zkazili jeho klasicky fantastický výkon mezi třemi tyčemi. Další chybu udělal kapitán Maršoun, aut do nohy sklepl příliš pomalu a poslal tak soupeře do brejku, který trestal. Jak se říká do třetice všeho „dobrého“ tentokrát opět Koubek a další chyba při rozehrávce standartky, brejk a bylo po zápase … Následně otevřená hra, odevzdanost a ztráta sil ze zápasu udělali debakl 7:2, který jsme si minimálně za prvních 40 minut rozhodně nezasloužili, bohužel zápas se hraje minut 60 a nezbývá, než soupeři gratulovat ke skvělé hře a popřát mnoho štěstí do dalšího kola kde je čeká loňský vítěz poháru a hanspaulské ligy zároveň obávaná Santa Dominica.

Youngsters FC — Diablos Blancos C.F.

Youngsters sice zvítězili, ale fotbal trpěl.
V nedělním pohárovém utkání se nám sice podařilo zvítězit, avšak výkon fanoušky rozhodně nepotěšil. Již týden dopředu jsme věděli, že nás čeká zápas proti týmu, který hraje 8.ligu a tak jsme tento zápas chtěli brát spíše jako přátelský. Na zápas dokonce dorazilo několik hráčů, kteří obuli kopačky nejméně po roce a chtěli se poprat o nominaci do důležitějších zápasů. To jsme však ještě netušili, jak moc dramatické utkání to nakonec bude (tedy alespoň výsledkově).
Do zápasu jsme vletěli jako uragán a soupeři téměř nepůjčili míč. Jenže to soupeři nejspíše vyhovovali. Skoro to vypadalo, že se soupeř na nás takticky celý týden připravoval a věděl co na nás platí. Zaparkoval autobus a jen čekal co se bude dít. Jelikož nám v sestavě chybělo hned několik technických hráčů, bylo opravdu těžké si vytvářet gólové příležitosti a spíše jsme většinu poločasu zkoušeli trpělivost brankáře střelami z větší vzdálenosti. Ačkoli snad téměř nikdy nevěděl jak udělat proti střele zákrok, všechny naše pokusy v prvním poločase pochytal. Když končil poločas za stavu 0:0, všichni jsme po sobě jen nevěřícně koukali, jak nám soupeř z 8. ligy nadělal pořádné starosti.
Druhá půle začala stejně jako první skončili. Dále jsme zkoušeli překonat zaparkovaný autobus, zatímco soupeř zkoušel chodit do rychlý brejků, kterých začalo pomalu přibývat. Jenže v tom, jakoby soupeři pozvolna narůstalo sebevědomí, což se po chvilce ukázalo jako osudné. Soupeř se rozhodl, že má navíc, odbrzdil autobus a začal se snažit kombinovat směrem dopředu. Toho jsme ihned využili a dvěma rychlými góly Maršouna a Marcina jsme šli do vedení. Poté se sice soupeři povedlo povedeným zakončením snížit, ale poté opět přišli povedené ofenzivní akce zakončené Mihulou, který dvěma brankami rozhodl o tom, kdo se stane postupujícím. V závěru ještě Diablos dělali co mohli, ale více než jeden gól se jim vstřelit nepodařilo.
V příštím kole nás čeká zápas s Morová Rána, která nejspíše přes zimní přestávku zlepšila docházku a tak nás čeká o poznání těžší utkání než při posledním střetnutí, kde jsme hráli téměř celý zápas přesilovku.