Kontumační výhra.

Pfefrs FC — Youngsters FC

Monica Bellucci A.C. — Youngsters FC B

Kanonáda na Aritmě
Dnešní den naše Béčko zavítalo ve večerním zápasovém čase (podobném zápasům ligy mistrů) na hřiště SK Aritma Praha, kde jejím soupeřem byl tým Monica Bellucci A.C. nacházející se na chvostu tabulky. Cíl byl jasný-naši borci potřebovali plně zabodovat.
Počátek hry byl z obou stran velice opatrný a do žádných výrazných akcí se nikdo moc nepouštěl. Snad to bylo dáno i kvalitou povrchu, který byl po předchozím dešti uklouzaný. Youngsters nicméně od počátku měli více ze hry a drželi míč i více na svých kopáčkách. Když už to vypadalo, že první poločas bude pouze vzájemné oťukávání, přišla v 25 minutě nenápadná nakopávačka ze strany Monicy Belluci na nabíhajícího Kovaříka a ten skákající balon ze vzduchu přeloboval přes doposud bezchybně chytajícího Vávru a míč zapadl do odkryté branky. Odpověď nečekala dlouho a doposud spící malá kopaná se stala pořádným fotbalem. Monica si nestihla ani pořádně oslavit vedení a už bylo srovnáno na 1:1. V 27. minutě po krásné kombinační akci ze strany ještě prodloužil míč Sobotka na napřaženého Drába a ten se již do odkryté branky se svým útočným stylem nemýlil. Monice dovolili po srovnání borci Béčka víceméně jen rozehrát. Dotírající Letko vybojoval out, na nic nečekal, sebral míč a hodil jej na nabíhajícího Hrubého, který jej uklidil ze vzduchu do pravého růžku. 2:1. To už běžela 28. minuta a do konce poločasu Monica Belluci Younsters už do ničeho výrazného nepustila.
Začal druhý poločas a bylo vidět, že kluci Youngsters byli při chuti. Hrálo se celkově ve vyšším tempu-nahoru dolů. Prolomil to až v 41. minutě out, který si vzal doposud aktivně hrající Pánek a dlouhým náhozem přesně trefil hlavu růžového dresu, který si ještě vylepšoval pozici a ukázkovým temenem skóroval před Hrubým pod víko vlastní branky. 3:1 pro Youngsters. Monica se snažila kousat v podobě faulů a nakopávání zejména Pánka, kterému se tak snažili znepříjemnit postup směrem k jejich bráně. Ten se však při jedné akci vysmekl, po pravé straně naběhl k bráně a ještě přihrál doleva na volného Sobotku. Ten s rozvahou ještě zpracoval míč, podíval se a po zemi prostřelil gólmana. 4:1. Následně se chvíli hrálo bez branek a bez výrazných šancí. Ze hry měli v tu chvíli více hráči Monicy Belluci, avšak hecující Letko zpátky vracel Youngsters pozornost. Nicméně pár minutek před koncem se povedlo Youngsters přečíslení a Marcin těsně minul křižně vyslanou přihrávku od Hrubého, kterou mohl zaslat do odkryté brány. Napravil to však víceméně v poslední akci Youngsters, kdy pumelicí z halfvoleje ještě z otočky po vzoru svých lektorů z ligy mistrů propálil z dálky gólmana. V zápětí již zazněla jen píštalka rozhodčího a Youngsters B výhra byla dokonána s jednoznačným výsledkem 5:1.
Na další zápas váz zveme ve čtvrtek 23. 11. od 18:30 na hřišti Mikulovka, kde se naši borci utkají s dalším důležitým soupeřem Libeň SK B.
Tak přijďte fandit!

Debakl FC — Youngsters FC

YOUNGSTERS PO TĚSNÉ VÝHŘE VYSTRKUJÍ HLAVU NAD HLADINU!
Obrovsky důležitý zápas nás čekal ve středu 15.11. na podmáčeném plácku na Aritmě. Naše celkem nabitá sestava, čítající i hlavní hvězdu minulého kola Maioneho, dávala naději na kvalitní podívanou, ale nacucaný koberec na Aritmě naše očekávání trochu brzdil. Těžký terén vyhovoval spíše méně pohyblivému soupeři, který taktiku nakopávaných míčů na vesměs stojaté hráče vepředu vyznává dlouhodobě, terén, neterén.
První půle příliš kvalitní podívané ani šancí nenabídla a do poločasové přestávky se tak šlo za bezbrankového stavu. Nespokojený s pohybem hráčů před sebou byl zejména Nováček v brance a do druhé půle tak bylo třeba přidat a přitvrdit.
Vstup do druhé půle vypadal velmi nadějně, nejdříve Charvát v samostatném úniku trefil bodlem pouze tyč, a poté jsme soupeře zamkli před jeho brankou sérií rohů a nebezpečných zavarů. Ve chvíli, kdy se zdálo být pouze otázkou času, kdy se ujmeme vedení, udeřil nečekaně soupeř. Odražený míč hráč Debaklu se štěstím propasíroval skrz Charváta, dobíhající Tetiva ještě vše mohl zachránit, ale při obranném zákroku mu smolně podjeli nohy a spolu s míčem vzal i soupeře. Následoval přímák z hranice vápna, se kterým si hráč Debaklu poradil náramně a propálil Nováčka v bráně. Inkasovaný gól ale jakoby Youngsters ještě více nakopl, zakousli se do svého soupeře a šance střídala šanci. Výsledek se nám nakonec podařilo otočit dvěma slepenými góly zhruba čtvrt hodinky před koncem. Nejprve prokázal skvělou orientaci ve vápně Maione, jako první si našel míč v chumlu před bránou a prostřelil brankáře Debaklu. Chvíli poté nejdůraznější hráč zápasu Náprstek potvrdil svoji pozici, vrhnul se mezi tři soupeře po míči, který vysoko vyběhnutý brankář vyrazil jen nad sebe, všechny přetlačil a uklidil do prázdné brány.
Závěr zápasu už jsme si zkušeně pohlídali, drželi se na míči, a soupeři nedovolili žádný tlak.
Veledůležité dva body jsme si tak připsali do tabulky a poprvé od osudného zápasu s Alienou jsme vystrčili hlavu nad sestupové vody. Zachránu v této složité sezóně můžeme potvrdit už tuto neděli proti Warrioru. Youngsters Fakin Champions!

Torpédo Řepy — Youngsters FC B

V 9. kole se naše béčko utkalo s týme Torpédo řepy. Tým, se kterým si béčko odbylo premiéru v hanspaulce již minulou sezonu. Řepy hrají domácí zápasy na Aritmě, a tak menší část soupisky měla konečně radost, že se nemusela proplétat Prahou. Řepy od minulé sezony posílili o pár dalších hráčů a už před začátkem to vypadalo, že to nebude jednoduché utkání. Do sestavy Youngsters se po rybolovu vrátil i střelec Mikeš. Sestava se tak po několika zápasech trochu změnila.

Zápas začal kombinační hrou na naší straně, kdy jsme se pokoušeli vytáhnout blok hostů na naši polovinu a pomocí přihrávek se dostat do přečíslení. Hosté se snažili nakopávat na věž vepředu (nějaký vzdálený příbuzný Tomáše Chorého). Naše kombinace na začátku zápasu nebyla v některých chvílích úplně přesná a z toho pramenili brejky soupeře a fauly našich hráčů. Všechny nebezpečné situace s přehledem vychytal do obvyklé formy rozchytávající se Šaněk. My jsme se stále snažili držet balon a tím se dostávat do šancí a jedna přišla zhruba v polovině prvního poločasu. Dráb zpracoval přihrávku zády k bráně a přiťukl balon Hamouchemu, který místo přihrávky vystřelil svojí žíhavou střelu, která přes teč doputovala až do brány. První šok pro soupeře, který měl v té době souvislejší tlak na naši bránu. Druhý šok přišel hned o pár minut později. Tomáš Had si povodil soupeře po lajně a jako hráč Premier League Wilfried Zaha obešel vše co mu stálo v cestě a střelou k tyči upravil skóre na 2:0. Aby toho nebylo málo, po dalších minutách přišel třetí šok pro domácí. Tomáš Had si přiťukl se svými spoluhráči a upravil skóre na 3:0 pro nás. Z tohoto pohledu se dá říct, že toto byl jeden z nejlepších zápasů béčka v sezoně. Je vidět, že širší hřiště hráčům svědčí a dává jim víc prostoru pro kombinaci. V poločasovém okénku se do hry dostal i téměř neviditelný kapitán domácích, který si začal stěžovat na obuv našich hráčů. S výmluvou typu, my jsme tu taky hráli v lisovkách, ale dodržujeme pravidla, si naši dva hráč museli přezout do klasické obuvy.

Druhý poločas jsme začali stejně jako v prvním poločase. Domácí si už na naše kombinace dávali větší pozor a začali hrát důrazněji, jedna ze ztrát na polovině znamenala přečíslení, ze kterého hosté střelou na zadní tyč korigovali stav na 3:1. My jsme se stále snažili hrát vlastní hru, ale ztrát přibývalo, a tak musel několik zákroků vytáhnout brankář Šaněk. Naštěstí párek v rohlíku a malinovka před zápasem našeho brankáře doplnily potřebnou energií, a tak branka zůstala pro další góly zavřená. V dalším okénku se do hry dostal Martin Mikeš, nejprve svým bráněním zamezil vhazování do brejku, což vyústilo v menší strkanici, ze které odešel se žlutou kartou. O minutu později už zakopával balon, pro který se hnal hráč domácích a byla z toho další strkanice. Naštěstí červená karta zůstala v kapsičce rozhodčího. Kartou poznamenaný Mikeš to naštěstí rozdýchal na střídačce a poté necelých 6 minut před koncem pojistil vítězství Youngsters střelou pod nohy brankáře. Posledních pár minut jsme již bránili a drželi balon, tlak hostů ovšem žádný další gól nepřinesl.

V souboji o II. Místo v tabulce tak vyhráváme a čekáme na další týmu Lužinyyy boys, kteří musí vyhrát, aby si udrželi první místo v tabulce. Youngsters B tedy mají postup do 6. ligy ve svých rukou a postup můžou potvrdit již v dalším kolem proti týmu Pyjavice SK.

YOUNGSTERS NEDALI DEBAKLU ŠANCI A BEROU DŮLEŽITÉ DVA BODY!

Paté kolo bylo před námi a naše herní forma nebyla úplně špatná, nicméně bohužel zatím nevedla k bodovým ziskům. Po minulém utkání, kdy se nám nepovedla soupiska, jsme se tentokrát mohli těšit z návratu Letka, Veselého, Steinochera a dokonce i Bílý přijel včas. Důležitost utkání nepodcenil ani brankář Nováček, který byl na place jako první minimálně třičtvrtě hodiny před zápasem, jen tak dál! Náš soupeř poněkud překvapivě zatím ještě neprohrál a se skóre (26:6) po čtyřech utkáních, byl jasně považován za favorita tohoto klání.

Začátek zápasu byl z naší strany velmi rozlítaný a na dlouhém hřišti na Aritmě to bylo velmi znát. Perfektní kombinace, a hlavně rychlé náběhy za obranu nám dělali velký problém a než jsme se rozkoukali otevřel Moravec skóre. V zápětí nám ihned na kopačky dodal klid Maršoun, který po parádní dlouhé přihrávce od Mihuly, prakticky po prvním doteku v zápase s míčem, vyrovnal na 1:1. Naše obrana se pak uklidnila, srovnala do bloku a začala spoléhat na opět aktivního Koudelku, kterého bylo celé hřiště. Nejprve se protancoval parádním sólem až před brankáře, na kterém si bohužel při kličce vylámal zuby, aby se posléze opět parádním sólem, po dlouhém autu od Mihuly, dostal do stejné situace a tentokrát obstřelem nezaváhal. Další branku přidal Maršoun a poté opět Koudelka a vypadalo to, že je po zápase. Debakl nebyl schopen během do konce prvního poločasu cokoliv vymyslet a každý střelecký pokus šel buď vedle nebo do famozního Nováčka.

Ve druhém dějství naopak Debakl vymyslel hned po rozehrávce takovou kombinaci, že jsme se ani nedotkli balonu a bylo sníženo na 2:4. Klid ve hře nám dával ze zadní pozice lídr Bílý a když už jsme něco podcenili, vše pochytal Nováček. Velkou naší zbraní byly Mihulovi auty, který byl schopen z vlastní poloviny posílat naše útočníky do nebezpečných pozic. Klasická předzápasová sypačka na kasu místo rozcvičky ukázala, že Tetiva je po posledních zápasech při chuti, a i přes jeho názor, že dva góly v sezoně už má splněné, se utrhl i tentokrát. Nejprve na lajně ustál ostrý sprinterský souboj rameno na rameno a poté chytrou střelou překonal brankáře Debaklu. Závěr utkání patřil né příliš aktivnímu Steinocherovi, který nejprve vystihl soupeřovu rozehrávku, aby posléze předvedl svojí ušetřenou energii, když navedl míč z vlastní poloviny přes celé hřiště, nahrál Maršounovi a pelášil zavřít akci 2 na 1 na zadní tyč. Kapitán velmi ocenil jeho dravost a chuť vstřelit branku, nicméně místo gólové přihrávky volil obstřel brankáře a završení už třetího hattricku v řadě! „Kluci mě znají, někteří se mnou hrají celý život a vědí, že jsem hamoun, ale když to do té sítě padá, tak věřím, že mi to vždy rádi odpustí“, dodal střelec Maršoun. Výbornou náladu a chuť ze zápasu nezkazila ani korigující druhá branka v zápase Moravce, a tak jsme po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli slavit důležité dva body. „Kromě úvodního tlaku jsme soupeře do ničeho nepustili, hráli jsme aktivně a hlavně účelně. S bráchou se nám teď daří, já mu to oběhám a on to jen klasicky zakončí, navíc kluci dobře brání, takže spokojenost, zhodnotil utkání Koudelka“

Příští týden se vidíme opět ve středu večer, tentokrát na Pražačce, tak dorazte!

Bluebirds — Eagles

Toto je ukázka Utkání. Jako nový SportsPress uživatel, můžeš jít na tvoji nástěnku ke smazání Utkání a vytvoření nového Utkání tvého obsahu. Bavte se!

Youngsters FC B — Yakuza

Béčko si připisuje další dva body!
Po delší pauze čekalo Béčko již šesté vystoupení v 8. lize. Ve čtvrtek na Aritmě se jim do cesty postavil tým Yakuza, který loni hrál 7. ligu a v tabulce byl jen bod za nimi. Postavení v tabulce slibovalo zajímavý zápas, bohužel v prvním poločase tomu tak nebylo.
Hra se odehrávala ve středu hřiště se spoustou ztrát, osobních soubojů a nepřesností, s minimem šancí na obou stranách. O vzrušení se tak v prvním poločase staral především Mikeš, který svou důraznou hrou a vystrčenými drápky řádně soupeři pil krev. V ojedinělé šanci se ke konci prvního poločasu objevil Hanzík. Po povedeném průniku se ocitl ve vápně sám proti gólmanovi, avšak jeho střela šla bohužel jen těsně vedle tyče. Společně se zakončením byl skluzem ve vápně Kuba sražen bránícím hráčem, ale dle nepochopitelného výkladu pravidel rozhodčího se k našemu překvapení nejednalo ani o penaltu ani červenou kartu. Argument pana rozhodčího, že dokázal zakončit, byl řekněme lehce diskutabilní. Poločas tak skončil bez branek.
Druhá půle už náš ovšem zastihla v lepší formě. Zpřesnili jsme přihrávky, přidali na pohybu a šancí na naší straně začalo přibývat. Za naši aktivitu jsme byli záhy odměněni vedoucí brankou. Mikeš se na středu šikovně uvolnil, jeho první střelu brankář dokázal vyrazit, ale pouze zpátky k Mikešovi, který se neunáhlil, našel lépe postaveného Drába, který věděl, jak s jeho nabídkou naložit a poslal nás do vedení 1:0. Vzápětí se do obrovské šance dostal naopak soupeř, kdy se řítil sám na Šaňka, který včasným vyběhnutím dokázal jeho pokus vyrazit. Bohužel míč se odrazil soupeři zpátky na nohu a když už se zdálo, že přes ležícího brankáře vyrovná, vykopl míč letící do brány zodpovědně se navrátivší Hanzík. V duchu „nedáš, dostaneš“ se v další šanci objevil Marcin, který si vedl o poznání lépe, než soupeř a poslal nás do vedení 2:0. Konečně jsme se uklidnili a převzali otěže nad zápasem. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a postaral se o ni opět Dráb, který dokázal usměrnit nabídku od Mikeše do soupeřovy sítě. Youngsters v klidu kombinovali a hledali další cesty k soupeřově bráně. Pár minut před koncem zápasu mohli diváci zhlédnout „neuvěřitelné“ zpracování a uvolnění Krále na polovině hřiště, kterým jsme se ocitli v přečíslení dva na jednoho. Král si počkal a připravil tutovku pro Marcina, který se nenechal přemlouvat a zvýšil na konečných 4:0. Povedeným výkonem v druhé půli jsme se tak zase o krůček přiblížili našemu cíli v podobě postupu. Další zápas nás čeká ve čtvrtek v Záběhlicích od 17:45 proti InBev Tigers.

Youngsters „A“ zažili vydařený vstup do podzimní části!

Ačkoli jsme se již od začátku museli potýkat s absencí lídra týmu, Maršouna, tak na zápas jsme dorazili v dostatečném počtu.

První minuty zápasu se nesli spíše v duchu sehrávání a postupné zapracovávání nových akvizic v týmu. Jelikož se již v sestavě objevili nováčci, nacvičené signály museli jít v tomto zápase stranou. V úvodu létaly z naší strany spíše dlouhé balony za obranu, které na značně mokrém terénu se ne vždy podařilo zkrotit. I proto nutně musela přijít změna a z nákopů se konečně přešlo na kombinace po zemi. Netrvalo dlouho a změna přinesla úvodní branku. Po rychlé kombinaci po trase Letko – Koubek – Mihula, poslední jmenovaný v šanci nezaváhal a rozvlnil sít soupeřovi branky. O chvilku později bylo ještě veseleji. Koubek vyvezl po pravé straně míč a křižnou přihrávkou našel ve vápně osamoceného Vanyho, který s klidem proměnil. Soupeř značně zaskočen, v tu chvíli nevěděl, co má hrát. Naše poctivá defenziva podporována již tradičně dobře chytajícím Nováčkem musela Debaklu přidělat pár vrásek. Kaňkou na prvním poločase tak zůstalo zranění Tetivy, který po zbytek zápasu střídal již pouze sporadicky.

Spokojeni s průběhem prvního poločasu jsme do druhého dějství vstupovali se stejnou taktikou. Bylo však jasné, že budeme muset makat možná ještě více, protože soupeř ještě ručník na hřiště neházel. Debakl věděl, že nyní už nemá co ztratit a začal více naší obraně zatápět. Především Nováček v bráně musel několikrát předvést, že přes léto rozhodně formu neztratil. Potřebný klid nám dodala až branka na 3:0, kdy dlouhý aut od Mihuly převzal Letko, který přesnou přihrávkou našel před brankou osamoceného Koubka a ten se v těchto situacích nemýlí. To však do konce zápasu zbývalo ještě zhruba 15 minut a nedostatečná kondiční příprava se začala projevovat …ach to léto… Soupeř nás na delší domu uzamkl na vlastní polovině a my se leckdy zmohli jen na bezradné odkopávání. Jednou bohužel ani na ten odkop. Hráč Debaklu si zpracoval míč rukou tak, že rozhodčí nic neviděl a propálil i bezmocného Nováčka. Tečku za zápasem si však připravil Steinocher, který využil chyby brankáře při pokusu o powerplay. Na vlastní polovině ho obral o míč a střelou přes celé hřiště si otevřel střelecký účet v Youngsters.

Jelikož se jednalo o první utkání sezony, nezbývá než hodnotit pouze pozitivně. Je sice potřeba zapracovat na fyzičce, ale jinak odmakaný zápas, který se musel líbit. Další zápas hrajeme až příští neděli, takže je dostatek prostoru pro zlepšení, a především k zotavení bolístek.

BÉČKO ZVLÁDLO SVOJI PREMIÉRU V HANSPAULSKÉ LIZE A SLAVÍ VYDŘENÉ VÍTĚZSTVÍ

Historicky první soutěžní zápas a zároveň první zápas v nové sezóně čekal borce z béčka, kteří se namotivováni sešli hned na dvě pětky. Fanoušci moc v hojném počtu nepřišli, a tak se hráči museli spokojit alespoň s kapitánem áčka Maršounem, který se ihned vžil do role trenéra. Navlékla se nová sada dresů, napilo se ionťáku a šlo se na to. V prvním poločase byla znát nesehranost našich borců, kteří i přes vyšší procento držení balónu, dělali hrubé chyby a pouštěli tak nemohoucího soupeře do šancí, které musel likvidovat výborně chytající Šaněk. Za celých třicet minut jsme z naší strany neviděli jediné zakončení, a tak o poločase muselo dojít k taktickým změnám.

Do druhé půle naběhla na hřiště nejlépe kombinačně vypadající pětka, tak abychom eliminovali nesmyslné dlouhé nákopy, které nikam nevedli. Kanonýr Král dostal instrukce, které mu byli vlastní v jeho slavné éře „prostě to vem kurva na sebe“! Ihned po hvizdu rozhodčího po výborné kombinaci se k balónu dostal právě Král, který svou pomalou kličkou nepřekvapil ani „padesátiletého“ obránce a ten si jednoduše našeho útočníka odstavil a sehrál balón domů. Brankář však nepatřil k nejbystřejším a než s balónem na noze vůbec vymyslel co udělá, tak jsme se po důrazu Krále dočkali první branky. Netrvalo dlouho a po naší chybě vzadu soupeř z ničeho nic srovnal. Naši hráči se postupně střídali na place a více a více začínali torpédo přehrávat. Hlavně agilní Mikeš byl při chuti. Byl to také právě on, kdo nám z úhlu ranou vrátil vedení. O chvilku později soupeřův brankář předvedl další parádní kousek a na půli jako poslední uklouzl z čehož těžila dvojce Král a Al Masani. Druhý jmenovaný po úprku zakončoval do prázdné branky. Uklidnit hru mohla penalta v náš prospěch, ale trestuhodné překopnutí zvýšení skóre nepřineslo. Pár minut před koncem předvedl zkrat Vávra, kdy z útočné poloviny přihrávkou malou domů vyslal útočícího hráče do brejku, který nadvakrát prostřelil Šaňka. Nervózní závěr i přes povedenou hlavičku, kterou zastavila konstrukce brány náš tým zvládnul, a tak se mohlo slavit vydřené vítězství.

„Byl to boj, ale kluci se o to porvali a zaslouženě vyhráli. Úroveň sice odpovídala osmé lize, ale se správným vedením se dá určitě hrát i lepší fotbal, než jsme viděli dnes“, komentoval na závěr zápasu vyřvaným hlasem Maršoun.