Torpédo Řepy — Youngsters FC B

Debakl FC — Youngsters FC

Youngsters FC B — Yakuza

Béčko si připisuje další dva body!
Po delší pauze čekalo Béčko již šesté vystoupení v 8. lize. Ve čtvrtek na Aritmě se jim do cesty postavil tým Yakuza, který loni hrál 7. ligu a v tabulce byl jen bod za nimi. Postavení v tabulce slibovalo zajímavý zápas, bohužel v prvním poločase tomu tak nebylo.
Hra se odehrávala ve středu hřiště se spoustou ztrát, osobních soubojů a nepřesností, s minimem šancí na obou stranách. O vzrušení se tak v prvním poločase staral především Mikeš, který svou důraznou hrou a vystrčenými drápky řádně soupeři pil krev. V ojedinělé šanci se ke konci prvního poločasu objevil Hanzík. Po povedeném průniku se ocitl ve vápně sám proti gólmanovi, avšak jeho střela šla bohužel jen těsně vedle tyče. Společně se zakončením byl skluzem ve vápně Kuba sražen bránícím hráčem, ale dle nepochopitelného výkladu pravidel rozhodčího se k našemu překvapení nejednalo ani o penaltu ani červenou kartu. Argument pana rozhodčího, že dokázal zakončit, byl řekněme lehce diskutabilní. Poločas tak skončil bez branek.
Druhá půle už náš ovšem zastihla v lepší formě. Zpřesnili jsme přihrávky, přidali na pohybu a šancí na naší straně začalo přibývat. Za naši aktivitu jsme byli záhy odměněni vedoucí brankou. Mikeš se na středu šikovně uvolnil, jeho první střelu brankář dokázal vyrazit, ale pouze zpátky k Mikešovi, který se neunáhlil, našel lépe postaveného Drába, který věděl, jak s jeho nabídkou naložit a poslal nás do vedení 1:0. Vzápětí se do obrovské šance dostal naopak soupeř, kdy se řítil sám na Šaňka, který včasným vyběhnutím dokázal jeho pokus vyrazit. Bohužel míč se odrazil soupeři zpátky na nohu a když už se zdálo, že přes ležícího brankáře vyrovná, vykopl míč letící do brány zodpovědně se navrátivší Hanzík. V duchu „nedáš, dostaneš“ se v další šanci objevil Marcin, který si vedl o poznání lépe, než soupeř a poslal nás do vedení 2:0. Konečně jsme se uklidnili a převzali otěže nad zápasem. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a postaral se o ni opět Dráb, který dokázal usměrnit nabídku od Mikeše do soupeřovy sítě. Youngsters v klidu kombinovali a hledali další cesty k soupeřově bráně. Pár minut před koncem zápasu mohli diváci zhlédnout „neuvěřitelné“ zpracování a uvolnění Krále na polovině hřiště, kterým jsme se ocitli v přečíslení dva na jednoho. Král si počkal a připravil tutovku pro Marcina, který se nenechal přemlouvat a zvýšil na konečných 4:0. Povedeným výkonem v druhé půli jsme se tak zase o krůček přiblížili našemu cíli v podobě postupu. Další zápas nás čeká ve čtvrtek v Záběhlicích od 17:45 proti InBev Tigers.

Debakl FC — Youngsters FC

Youngsters „A“ zažili vydařený vstup do podzimní části!

Ačkoli jsme se již od začátku museli potýkat s absencí lídra týmu, Maršouna, tak na zápas jsme dorazili v dostatečném počtu.

První minuty zápasu se nesli spíše v duchu sehrávání a postupné zapracovávání nových akvizic v týmu. Jelikož se již v sestavě objevili nováčci, nacvičené signály museli jít v tomto zápase stranou. V úvodu létaly z naší strany spíše dlouhé balony za obranu, které na značně mokrém terénu se ne vždy podařilo zkrotit. I proto nutně musela přijít změna a z nákopů se konečně přešlo na kombinace po zemi. Netrvalo dlouho a změna přinesla úvodní branku. Po rychlé kombinaci po trase Letko – Koubek – Mihula, poslední jmenovaný v šanci nezaváhal a rozvlnil sít soupeřovi branky. O chvilku později bylo ještě veseleji. Koubek vyvezl po pravé straně míč a křižnou přihrávkou našel ve vápně osamoceného Vanyho, který s klidem proměnil. Soupeř značně zaskočen, v tu chvíli nevěděl, co má hrát. Naše poctivá defenziva podporována již tradičně dobře chytajícím Nováčkem musela Debaklu přidělat pár vrásek. Kaňkou na prvním poločase tak zůstalo zranění Tetivy, který po zbytek zápasu střídal již pouze sporadicky.

Spokojeni s průběhem prvního poločasu jsme do druhého dějství vstupovali se stejnou taktikou. Bylo však jasné, že budeme muset makat možná ještě více, protože soupeř ještě ručník na hřiště neházel. Debakl věděl, že nyní už nemá co ztratit a začal více naší obraně zatápět. Především Nováček v bráně musel několikrát předvést, že přes léto rozhodně formu neztratil. Potřebný klid nám dodala až branka na 3:0, kdy dlouhý aut od Mihuly převzal Letko, který přesnou přihrávkou našel před brankou osamoceného Koubka a ten se v těchto situacích nemýlí. To však do konce zápasu zbývalo ještě zhruba 15 minut a nedostatečná kondiční příprava se začala projevovat …ach to léto… Soupeř nás na delší domu uzamkl na vlastní polovině a my se leckdy zmohli jen na bezradné odkopávání. Jednou bohužel ani na ten odkop. Hráč Debaklu si zpracoval míč rukou tak, že rozhodčí nic neviděl a propálil i bezmocného Nováčka. Tečku za zápasem si však připravil Steinocher, který využil chyby brankáře při pokusu o powerplay. Na vlastní polovině ho obral o míč a střelou přes celé hřiště si otevřel střelecký účet v Youngsters.

Jelikož se jednalo o první utkání sezony, nezbývá než hodnotit pouze pozitivně. Je sice potřeba zapracovat na fyzičce, ale jinak odmakaný zápas, který se musel líbit. Další zápas hrajeme až příští neděli, takže je dostatek prostoru pro zlepšení, a především k zotavení bolístek.

Torpédo Řepy — Youngsters FC B

BÉČKO ZVLÁDLO SVOJI PREMIÉRU V HANSPAULSKÉ LIZE A SLAVÍ VYDŘENÉ VÍTĚZSTVÍ

Historicky první soutěžní zápas a zároveň první zápas v nové sezóně čekal borce z béčka, kteří se namotivováni sešli hned na dvě pětky. Fanoušci moc v hojném počtu nepřišli, a tak se hráči museli spokojit alespoň s kapitánem áčka Maršounem, který se ihned vžil do role trenéra. Navlékla se nová sada dresů, napilo se ionťáku a šlo se na to. V prvním poločase byla znát nesehranost našich borců, kteří i přes vyšší procento držení balónu, dělali hrubé chyby a pouštěli tak nemohoucího soupeře do šancí, které musel likvidovat výborně chytající Šaněk. Za celých třicet minut jsme z naší strany neviděli jediné zakončení, a tak o poločase muselo dojít k taktickým změnám.

 

Do druhé půle naběhla na hřiště nejlépe kombinačně vypadající pětka, tak abychom eliminovali nesmyslné dlouhé nákopy, které nikam nevedli. Kanonýr Král dostal instrukce, které mu byli vlastní v jeho slavné éře „prostě to vem kurva na sebe“! Ihned po hvizdu rozhodčího po výborné kombinaci se k balónu dostal právě Král, který svou pomalou kličkou nepřekvapil ani „padesátiletého“ obránce a ten si jednoduše našeho útočníka odstavil a sehrál balón domů. Brankář však nepatřil k nejbystřejším a než s balónem na noze vůbec vymyslel co udělá, tak jsme se po důrazu Krále dočkali první branky. Netrvalo dlouho a po naší chybě vzadu soupeř z ničeho nic srovnal. Naši hráči se postupně střídali na place a více a více začínali torpédo přehrávat. Hlavně agilní Mikeš byl při chuti. Byl to také právě on, kdo nám z úhlu ranou vrátil vedení. O chvilku později soupeřův brankář předvedl další parádní kousek a na půli jako poslední uklouzl z čehož těžila dvojce Král a Al Masani. Druhý jmenovaný po úprku zakončoval do prázdné branky. Uklidnit hru mohla penalta v náš prospěch, ale trestuhodné překopnutí zvýšení skóre nepřineslo. Pár minut před koncem předvedl zkrat Vávra, kdy z útočné poloviny přihrávkou malou domů vyslal útočícího hráče do brejku, který nadvakrát prostřelil Šaňka. Nervózní závěr i přes povedenou hlavičku, kterou zastavila konstrukce brány náš tým zvládnul, a tak se mohlo slavit vydřené vítězství.

„Byl to boj, ale kluci se o to porvali a zaslouženě vyhráli. Úroveň sice odpovídala osmé lize, ale se správným vedením se dá určitě hrát i lepší fotbal, než jsme viděli dnes“, komentoval na závěr zápasu vyřvaným hlasem Maršoun.

Youngsters FC — Pfefrs FC

Mihulovo střelecké galapředstavení přineslo Youngsters v derby jasnou výhru!

V docházce našich borců těžko hledat nějaké logické souvislosti. Zatímco ideální fotbalové počasí i termíny mnohdy sotva stačili k poskládání základní pětky, v nedělní vichřici a mrazu se v potemnělém areálu na Aritmě sešla prakticky nejsilnější letošní sestava i se třemi hráči na střídání. A protože soupeř i s několika známými tvářemi v sestavě řešil spíše opačné problémy, zápas rychle nabral jasný průběh.

Youngsters na soupeře doslova vlétli a výsledkem byli dvě rychlé branky. Tu první obstaral tvrdou křižnou střelou Vokurka a o chvíli později přidal svůj první zářez Mihula. V té chvíli bylo o vítězi prakticky rozhodnuto a uklidnění Youngsters se začali hlavně bavit hrou. Výsledkem byly jak krásné akce, tak klasicky i několik laciných ztrát. Jednu takovou předvedl i soupeřův brankář a po jeho neúspěšné kličce trestal do odkryté klece opět Mihula. Že je dnes střelecky opravdu při chuti potvrdil Mihula chvíli před půlí, a zkompletoval tak první hattrick letošní sezony.

Druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Youngsters byli dále více na míči a soupeře do hry pouštěli jen zřídka. Přesto svou lehkovážností nabídli soupeři několik vyložených příležitostí, aktivní byl zejména Rothe. V brance však vždy stál pozorný Nováček, na kterém bylo jasně vidět, jak moc touží po své (aspoň myslím?) první nule v dresu Youngsters.

V zápase hraném velice slušně a prakticky bez faulů se nám do konce podařilo skórovat ještě dvakrát. Nejdříve Šula procedil míč skrz soupeřova brankáře až do sítě a pomyslnou tečku za zápasem i svým povedeným výkonem přidal pěkným sólem Mihula. Jako poslední hráč si na středu hřiště dovolil drzou kličku, která mu i s notnou dávkou štěstí vyšla, a pak už se dal zastavit jen těžko. Navedl si míč na svou silnou levačku a přesnou střelou na vzdálenější tyč rozradostnil domácí střídačku pošesté.

Ekonom WT — Youngsters FC

Zápis rozhodčího: Rychlá a kvalitní hra od obou týmů. Po 16 minutách to vypadalo na jasný zápas, ale Ekonom v poslední čtvrthodině dokázal zápas ještě otočit.

Youngsters FC vs Suchá dáseň AC

Zápis rozhodčího: Zasloužené vítězství hostů.

Black mamba IBD vs Youngsters FC

Zápis rozhodčího: Kvalitní utkání, kde hosté o své výhře rozhodli během druhé půle.