Youngsters FC — Plameňáci 1.FC

Festival zahozených šancí přinesl hubenou výhru 2:1!

Nepříliš kvalitní podívanou přinesl nedělní zápas v hale na Litvínovské. Soupeř zdecimován zraněními vsadil vše na jednu kartu a zakopal se před vlastním vápnem. Celý zápas se tak nesl ve znamení marného dobývání branky Plameňáků.

Těžko říct, zda to bylo z větší části naší střeleckou impotencí, nebo neskutečně obětavou hrou Plameňáků, kteří nám zblokovali snad osmdesát střel, každopádně dlouho jsme se nemohli prosadit. Povedlo se to až pár minut před půli Koubkovi, který v poslední době zlepšil docházku a spolu s ní chytil i nebývalou střeleckou formu. Jinak skvěle chytajícího gólmana soupeře prostřelil přízemní ranou na zadní tyč.

Druhou půli pokračovala naše herní dominance, bohužel bez kýženého gólového efektu. Marně zatím hledá svou loňskou gólovou pohodu Mihula a ani jinak neomylnému střelci Maršounovi to dnes prostě nelepilo. Ke druhému gólu jsme si tak nakonec pomohli tradičně autem. Maršoun s Charvátem chytře využili nezformované defenzivy soupeře rychlým vhozením míče a druhý jmenovaný si už sám před brankářem věděl rady.

Klidu jsme si ale bohužel moc neužili, jen o pár chvil později využili Plameňáci nedorozumění Letka s Nováčkem a dorážkou do prázdné branky se přiblížili opět na dostřel jediného gólu. Posledních pět minut tak létal do našeho vápna jeden nepříjemný balon za druhým a obrana musela být neustále na pozoru. Naštěstí se nám vše podařilo odbránit a zapisujeme do tabulky další dva body.

Pokud vše dobře půjde, vytoužený postup můžeme oslavit už příští víkend, kdy nás čekají hned dva zápasy. Ve dvou dohrávkách odložených zápasů z prvních kol přivítáme nejdříve v pátek ve Vysočanech tým Efficenza AC a poté už v tradičním nedělním termínu zajíždíme do domácího hoodu několika našich plejerů i hlavního fanklubu Youngsters FC, na Hanspaulku, kde se utkáme s Alejí FK. Chceš být i ty u možného historického postupu Youngsters do druhé ligy? Oblékni zelenobílé barvy a přijď zafandit v neděli v 16:15 na Estadio Hanspaulka! YOUNGSTERS FAKIN CHAMPIONS!

Youngsters FC — Kapr Tým 86 B

Youngsters i bez střídání s přehledem stačili na Kapr tým!

V neděli 18. listopadu nás v hale na Střížkově čekal tým Kaprů. Omezený počet nás před zápasem donutil vsadit na osvědčenou hanspaulskou taktiku „zasaď strom na vápno a počkej s čím přilezou“. Na hrotu zapustil kořeny mohutný Šaněk a zbytek týmu se chystal zodpovědně bránit na své polovině. A hned první minuta ukázala, že to byl od našich stratégů opravdový taktický majstrštyk! Téměř hokejové nahození brankáře Nováčka z hloubi vlastní půle skončilo díky perfektní práci Šaňka v brankovišti až za zády bezmocného brankáře Kaprů.

Dopředu soupeř působil dost bezmocně a jeho pomalé kombinace nám dovolili v klidu šetřit síly a čekat na smrtelné kontry. Kapry od dalšího „výlovu“ několikrát zachránila branková konstrukce, zejména rány Maršouna a Charváta volaly po gólech. Za zmínku stojí i Mihulovo překvapivé řešení situace před prázdnou brankou, kdy se místo střely pravou pokusil levačkou o něco, co připomínalo spíše patování v golfu nežli střelu na branku  Na to už se dál nemohl dívat sváteční střelec Šaněk, který v podobné situaci zachoval velký klid, zpracoval si míč a mezi nohami brankáře přidal druhou branku zápasu.

V druhé půli jsme si klasicky chvílemi docela zahrávali, chybou Letka jsme dali soupeři čuchnout a Nováček v bráně musel několikrát ukázat svou kvalitu. Snahy Kaprů o zvrat utnul až čtvrtý vstřelený gól, který nás opět posunul do dvoubrankového vedení. A byl to paradoxně dnes zbytečně nervózní Mihula, který přinesl týmu uklidnění. Celý zápas se mu něco nelíbilo, a ani když se na jeho hlavu snášel bochánek z rukou Charváta, nepřestával ho plísnit za to, že měl dostat přihrávku už z předchozího rohu. Finiš už byl zcela v našich rukou a upokojený Mihula přidal po hezkém hokejovém blafáku nakonec ještě jeden hřebíček do soupeřovi rakve.

Domácí Potřeby „A“ vs Youngsters FC

Zápis rozhodčího: Pohledný fotbal z obou stran, zasloužená výhra Domácích potřeb.