Youngsters FC B — Libeň SK B

K.K.K. — Youngsters FC B

Youngsters FC B — KáGéčko B

Youngsters FC B — Bro´s

Béčko slaví první vítězství v 6.lize!

Ve čtvrtek podvečer na Mikulovce se chystalo Béčko na svůj druhý zápas v šesté lize. Soupeřem jim byl tým BRO´S, který nás trochu zastrašil jeho vysokou výhrou v prvním kole. Navíc místo osvědčené jedničky Letka, se tentokrát do brány postavil Vávra. Předzápasové obavy ze síly soupeře však byly rychle pryč. Poctivá obrana, přesné přihrávky a klid na kopačkách nám od začátku přinášel hned několik šancí. Bylo otázkou času, kdy se některá z nich ujme. Bohužel to byl však soupeř, který se z první vážnější střely dokázal prosadit a ujmout se vedení 0:1. To však zdravě naštvalo Marcina, který si na polovině hřiště prohodil balon mezi dvěma hráči, navedl si balon na střed hřiště, kde oklamal obránce, a pohotově mezi nohama vyběhnuvšího golmana srovnal na 1:1. O prát minut později bylo ještě veseleji. Hrubý našel před bránou osamoceného Hada a ten překlopil vedení na naši stranu. Poločas tak skončil naším vedením 2:1.

Po přestávce se obrázek hry moc nezměnil, soupeř místo kombinace volil dlouhé nákopy před bránu, které si s klidem pohlídal Letko s Marcinem. Když už soupeř dostal možnost alespoň zahrávání rohového kupu, tak byl za to potrestán. Vávra v bráně si sebral nákop ze vzduchu a přes celé hřiště ho poslal do odkryté brány, 3:1. Vedení o dvě branky nám dodalo ještě více klidu. Začali jsme v klidu kombinovat, hlídat si průběh zápasu a následoval festival zahozených šancí z naší stany. Nejvíce se v tomto ohledu činil Dráb s Hrubým. Hrubý nakonec smůlu prolomil minutu před koncem, kdy nachytal soupeřova golmana téměř od rohového praporku a upravil skóre na konečných 4:1.

Youngsters FC B — Pyjavíce FK

Inter Hostivař — Youngsters FC B

Yamato Day 22 — Youngsters FC B

Audi United FC — Youngsters FC

YOUNGSTERS NA „PRVOLIGOVÉ“ CIZINCE NESTAČILI

Vůbec poprvé v historii týmu jsme se utkali s týmem Audi United, který je prošpikovaný fotbalovými cizinci a dlouhodobě hrál pravidelně první ligu. Zápas tedy, v kterém jsme opět mohli spíš překvapit, než počítat s jasným bodovým ziskem. Večerní čas opět nahrával naší soupisce a tak jsme dali celkem v klidu dohromady devět borců, včetně legendárního Kindla, který si opět po vstupu na hřiště neodpustil svoji typickou vyhlídkovou chvilku na balónu.

Do prvního poločasu jsme šli zodpovědně z obrany a prakticky hned po první kombinaci jsme díky Tetivovi a jeho bodáku šli do vedení. Audi bylo na balónu a vytvářelo si postupně jednu šanci za druhou, které nesmyslně likvidoval famózní Nováček. Forma našeho brankáře udivovala nejednoho fanouška, včetně věrného Piláta, který stál opět na značkách a podporoval svůj mančaft. Do šaten se šlo nakonec za stavu 1:0 a vše vypadalo růžově, protože šance na brejky se otvírala víc a víc.

Druhý poločas jsme už tak parádně nezačali a spíš jsme se bránili zuby nehty a co předváděl Nováček v bráně nejde snad ani slovy popsat, snad jen dodám, že je čest mít mezi tyčemi takového čaroděje. Nakonec se vsak Audi přeci jen povedlo nějak prazvláštním způsobem prorotovat před naším brankářem a vyrovnat tak na 1:1. Od tohoto gólu přišli spíš po individuálních akcích i nějaké šance na naší straně, ale bohužel né příliš dobře hrající Maršoun nedokázal razantněji zakončit a všechny pokusy, tak končili lehce v rukou brankáře. I přes dobrou obranu a zázraky v bráně, nás přeci jenom zkušenější a fotbalovejší soupeř postupně rozebral a v závěru nám nadělil čtyři branky. Výsledek tedy nakonec přísný, ale pro našeho soka zcela zasloužený.

Youngsters FC — Saens 1.FC

YOUNGSTERSKÉ SRDÍČKO NA BODY NESTAČILO

Po posledním debaklu od Morové rány nás čekal další nepříjemný soupeř Saens 1.F.C, který ještě minulou sezónu hrál první hanspaulskou ligu, a tak bylo potřeba udělat pár změn v sestavě. Volno dostali Vávra, Hanzík a Jaroš, naopak větší fotbalovost měli přivést navrátilci do sestavy Kindl s Tetivou a konečně také lídr Charvát. Bohužel v den zápasu začala chodit jedna omluvenka za druhou, a tak jsme se nakonec sešli pouze s jedním hráčem na střídání.

Hned od začátku bylo jasné, že soupeř má herně i početně navrch a ihned po zasazení typického stromu v našem vápně začal obléhat naši branku. Prakticky hned v úvodu přišla hrubá chyba Nováčka, kterou musel z brankové čáry obětavým skluzem hasit Maršoun. Uběhlo pár minut a po individuální akci Maršouna jsme možná trochu překvapivě šli do vedení. Od té doby Saens jako by ztratili svoji fotbalovost a začali jim trošku téct nervy. Jistě, většinou jsme si vzadu museli pomoct drobným faulem, ale i na straně druhé se nehrálo v rukavičkách. Především mladý Koudelka za svou drzost dostával přes párky. Po několika tyčkách a břevnech, kdy náš tým držel skvěle chytající Nováček, jsme bohužel po skrumáži před brankou inkasovali na 1:1. Výborná hra dozadu s vyražením do brejků nesla ovoce i o pár chvil později, když se utrhnul Maršoun s Tetivou a i přesto, že prvně jmenovaný prostě nebyl na několik pokusů i přes svou snahu schopen nahrát, tak nakonec vypálil utajenou střelu, která k údivu všech skončila v brance. Saens začali téct nervy a po několika strkanicích, kdy Mihula obdržel žlutou kartu, jsme šli do pauzy s těsným vedením.

Druhý poločas došli našemu týmu síly, a tak jsme se především snažili přežít nápor soupeře a některé tvrdé souboje, které si soupeř obhajoval tím, že to my hrajeme jako prasata. Hra se tedy dost kouskovala až nakonec náš val padl po perfektně proceděné standardce. I přes herní převahu našeho soupeře jsme se dostali nakonec do obrovské příležitosti, ale po individuální akci Maršoun jen těsně minul. Bohužel utkání pak ovlivnila chyba do té doby na hanspaulské poměry fantasticky pískajícího rozhodčího. Maršoun byl v útočné akci nakopnut přes kotník tak, že to bylo slyšet až za Prahou, a i přesto píšťalka zůstala němá. Kapitán týmu ležel v bolestech na zemi, naši hráči čekajíc, co se bude dít a soupeř po rychlém autu si to přímo valil na bránu a světe div se … gól 3:2 a vše dle sudího v pořádku. Na nějaký zvrat už naší skvělé bojující „mladíci“ neměli sil, i přesto se povedlo ještě zápas zdramatizovat. Jeden z obránců příliš dlouho stál na balónu, následně mu ho Maršoun vypíchl a pár minut před koncem utíkal sám na golmana. Bohužel pro nás však přišla záchranná brzda chybujícího obránce, který za svůj faul viděl červenou kartu. V posledních minutách jsme nedokázali využít přečíslení, a tak bohužel po pěkném bojovném výkonu odcházíme ze zápasu bez jediného bodu, který byl proti favoritovi velmi blízko. Nezbývá nic jiného, než soupeři poblahopřát ke zvládnutému utkání a soustředit se na další utkání.

Erko Kbely — Youngsters FC

Youngsters nenavázali na svůj snový vstup do 2. ligy a připisují si první porážku!
Po několika měsíční covid pauze jsme se konečně dočkali a mohli opět vyběhnout na hřiště prohánět kulatý nesmysl. Na mnoha z nás se projevil nedostatek pohybu a pár kil navíc se v nových dresech značně projevil. No, pojďme radši k zápasu…
Odbyla 19. hodina a všichni natěšený na značkách čekali na hvizd sudího a mohlo se začít. Vstup do utkání patřil jasně našemu celku a hned po pár minutách oťukávání se v blízkosti soupeřova vápna dostal k míči Maršoun, vykoupal jednoho obránce a zavěsil. V tu chvíli z nás padla trochu úleva, že jsme možná ten fotbal ještě nezapomněli. Jenže to by o pár minut později nesměla přijít fatální chyba v domluvě našich obránců s brankářem Nováčkem, který při výběhu mimo vápno netrefil v souboji s útočníkem míč ani soupeře, a tak míč zapadl až do brány. Poté se hrála vcelku vyrovnaná a bojovná hra a střed hřiště. Do šance se dostávali oba týmy jen zřídka po chybách v rozehrávce či bránění. A jednu takovou udělal soupeř v rozehrávce při vysokém presinku našich borců. Mihula dokázal vypíchnout míč pro Maršouna, který poslal prudkou přihrávku na nabíhajícího Náprstka, které uklízel do prázdné branky. Jestli nás něco v tomto zápase však sráželo na zem, tak to byly právě individuální chyby. Krátce po vedoucí brance se nechal nachytat Mihula, který kolem sebe nechal prohnat útočníka, který se poté při samostatném úniku na Nováčka nemýlil. Chvilku na to při autovém vhazování opět zaspal při bránění Mihula, který opět nedokázal pohlídat náběh do vápna a bohužel pro něj se střelec opět nemýlil. Poločas tak skončil 3:2 v náš neprospěch ačkoli jsem na tom herně byli možná i o něco lépe. I proto jsme věřili, že ještě utkání dokážeme zvrátit v náš prospěch.
Jenže do druhé půlky to byl naopak soupeř, kterého vstřelené branky ke konci poločasu posadili na koně a začali hrát mnohem rychleji, přesněji a hlavně účelněji. Erko nás značně zatlačili na vlastní polovinu a míč nám téměř nepůjčili a tak jedinou naší zbraní byli standardky či tradičně autové vhazování. Bohužel nám však ani tyto situace dnes nevycházeli a tak to byl opět soupeř, který využil podklouznutí Hanzíka při rozehrávce a dostal se do dvoubrankového vedení. V tu chvíli nám nezbývalo nic jiného než vrhnout veškeré síly do útoku. To se nám bohužel stalo osudným, soupeř přidal další dvě branky a bylo hotovo. Kosmetickou úpravu na 6:3 přidal ještě po individuální akci v poslední minutě Maršoun.
Nezbývá nic jiného, než hodit prohru za hlavu a začít opět poctivě makat, protože samo se to rozhodně neuhraje. Další zápas nás čeká příští pátek proti rumunskému celku Steaua FC!