Orct FA — Youngsters FC B

Dropa FC — Youngsters FC

Nedělní výlet do Běchovic přinesl pohodovou výhru.

K souboji s Dropou jsme opět po půl roce zajížděli do dalekých Běchovic na jeden z nejhorších plácků, které tato soutěž nabízí. Zdejší maličké hřiště s povrchem, který zažil svá nejlepší léta snad ještě v minulém tisíciletí, kombinační hře příliš nepřeje, a když se k tomu přidal ještě soupeř, který se o žádnou velkou kombinaci ani nesnažil, nelze se divit, že fotbal občas dost plakal.

Prvních dvacet minut se naši borci zatím pouze zastřelovali a veškerou pozornost tak na sebe strhával správce místního areálu, v tomto utkání plnící roli asistenta sudího. Těžko říci, jestli za to mohou nenaplněné ambice pískat Ligu Mistrů, nebo se jen chtěl cítit důležitě, ale svými nesmyslnými výroky často vstupoval do hry, otravoval hru oběma týmům a zároveň kazil dojem z jinak velice dobře pískajícího hlavního rozhodčího. V poslední desetiminutovce se nám konečně podařilo se prosadit. Dvě Maršounovi povedené střely znamenali poločasové vedení 2:0.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu jako ten první, Youngsters pozorně bránili soupeřovi dlouhé nákopy a z brejků se snažili utkání definitivně rozhodnout. Pojistka přišla nakonec až v poslední desetiminutovce. Charvát si to na levé lajně hodil takzvaně „na Garetha“, prohnal se kolem bránícího hráče Dropy a ve skluzu předložil Mihulovi míč před branku. Ten nabídkou nepohrdl a pohotovou střelou na přední tyč procedil míč až do sítě. Hotovo.

I když se na to chvílemi asi nedalo moc koukat, hřejí nás dva body a dalším pozitivem může být i to, jak jsme si dokázali poradit se silovým způsobem hry soupeře, který nám často moc nesvědčí. Nováček dnes měl práci v podstatě pouze se sbíráním dlouhých centrů, přímých střel na něj defenziva Youngsters pustila naprosté minimum. Příští týden máme volníčko, další zápas nás čeká až v pátek 04.října na Vysočanské proti Power Rangers.

Youngsters excelovali zejména při standardních situacích a s Dropou si s přehledem poradili!

Předchozí dva nezdary nás opět přiblížili sestupovým vodám a tak bylo dnes potřeba zvítězit. Půlhodinku před výkopem přišla nepříjemná zpráva s omluvou od brankáře Nováčka, který se právě probral po šesti hodinách na pohotovosti. Naše jednička sice příliš často nechybí, ale když už absentuje, můžete se spolehnout, že za tím bude nějaká šílená stor Pomyslné rukavice (opravdové bohužel sebou nikdo neměl) tak musel nasadit Letko a šlo se na věc.

První poločas jsme se trochu srovnávali s malým Běchovickým pláckem, který příliš nesvědčil technickým finesám a naší touze po kombinaci. Třikrát se po našich hloupých ztrátách soupeř dostal do vedení a třikrát jsme tak museli dotahovat. První srovnání obstaral svým premiérovým gólem v barvách YFC Marcin, který se nejrychleji zorientoval ve vápně soupeře poté, co Maršoun přečetl výhoz gólmana. Tedy první do správné branky, protože to byl právě on, kdo chvíli před tím nešťastným odkopem do vlastní sítě otevřel skóre utkání.

Podruhé srovnával Mihula neskutečnou pumelicí pod klacek po signálu z rohového kopu. Naše standardní situace dělali obecně soupeři obrovské problémy, téměř každý roh nebo aut byl nebezpečně zakončen. Předvedli jsme spoustu vtipných a nápaditých řešení, až soupeř musel nabýt dojmu, že snad trénujeme pětkrát týdně, jak nám to všechno vychází. Soupeřův brankář se ale činil, a tak se do kabin šlo za vyrovnaného stavu 3:3 poté, co Maršoun těsně před půli srovnal svojí jubilejní třístou trefou v dresu Youngsters FC.

V druhé půli jsme trochu zjednodušili hru, vyvarovali se chyb při rozehrávce a celkem jasně utkání ovládli. Do vedení nás brzy poslal Maršoun, svoji druhou branku poté přidal také Marcin, který využil špatné domluvy brankáře s obranou. Dropa se zmohla v podstatě už jen na dlouhé nákopy do našeho vápna, které zvládali odvracet naši obránci nebo s přehledem lepil jistě chytající Letko. Poslední slovo v zápase pak měla dopředu hlášená „Babička“. Náš už legendární signál z rohového kopu úspěšně zakončil i s pomocí soupeřovi teče Charvát.

Zasloužené a nakonec i přesvědčivé vítězství nás opět vystřelilo do lepší půlky tabulky. Za zmínku stojí také střelecký apetit kanonýra Maršouna, který dnes svými dělovkami soupeře doslova likvidoval. První hráč Droppy musel odstoupit v první půli s protočeným kolenem poté, co se postavil do cesty Maršounově pumelici z přímého kopu a ošetřovat se muselo i v druhé půli, kdy po Marcinové sklepnutí knockoutoval dalšího soupeře ukázkovým headshotem. Budiž to varování pro budoucí soupeře, že Youngsters se do cesty stavět nevyplácí!

Světlušky vs Youngsters FC

Stačila výhra a mohl se slavit postup bohužel proti slabému soupeři jsme nezvládli koncovku.
Nejdříve za stavu 4:1 neproměnil penaltu kapitán Maršoun a poté minutu do konce nesmyslně náš brankář začal žonglovat a soupeř vyrovnal do prázdné branky.
Youngsters si tedy budou na postup muset počkat do posledního kola.

Youngsters FC vs Palouček AC

Zápis rozhodčího: Krásné utkání plné šancí na obou stranách. Hosté si vypracovali náskok, který nakonec i přes závěrečný tlak domácího týmu udrželi.

Zimbru Olymp „A“ vs Youngsters FC

Zápis rozhodčího: Ze začátku vyrovnané utkání, postupem času v režii domácích. Zasloužená výhra po pohledném výkonu.